14 فروردین | 8 نظر

چگونه ساخت ویدیو توانایی انگلیسی صحبت کردنتان را بالا می برد؟

چگونه ساخت ویدیو توانایی انگلیسی صحبت کردنتان را بالا می برد؟

سایت هایی چون یوتیوب پر از ولاگ هستند(فیلم هایی که توسط افرادی که میخواهند درباره ی علایق و سرگرمی هایشان حرف بزنند,ساخته میشود.اگر شما چیزی برای گفتن دارید که باعث لذت بردن  تماشاچی می شود,یک راه عالی برای اظهار کردنتان است.).همچنین ولاگ ها میتوانند به بالا بردن سطح انگلیسی صحبت کردنتان کمک کنند.سلاستی که با اجرا کردن ولاگ ها بدست می آورید,یک راه عالی برای آمادگی تحصیلات انگلیسی در سطوح پیشرفته  است.در اینجا به چگونگی استفاده بیشتر و بهتر ماجرای ولاگ کردن را توضیح میدهیم.

به اشتراک گذاشتن شور و شوق

 

این خوب نیست که پشت دوربین بشینید و امیدوار باشید که چیز جالبی خواهید گفت! یک موضوعی  که درموردش ذوق و شوق دارید را انتخاب کنید. شاید خیلی چیزها برای گفتن  درباره ی اخبار,اتفاقات حال یا ورزش دارید که میخواهید صحبت کنید.یا شاید ترجیح میدهید که درباره ی تجربیات شخصیتان,سفر یا یادگرفتن یک زبان صحبت کنید.شما میتوانید آموزشی اراِیه بدهید راجب به چیزی که در آن خوب هستید مانند نواختن موسیقی یا عکس گرفتن.اگر در الهام گرفتن موضوعات دچار مشکل شدید,نگاهی به یوتیوب بندازید  و ببنید که دیگران درباره ی چه چیزهایی صحبت میکنند. این ممکن است یک سری ایده ها را در ذهنتان جرقه کند.

حتی اگر موضوعی را که انتخاب کردید به خوبی میدانید,وقتی برای تحقیق راجب به آن بگذارید. ئه تنها اینکار به شما کمک میکند تا آگاه تر و راحت تر جلوی دوربین باشید,بلکه کمک میکند تا لغات جدید و اصطلاحات یاد بگیرید.این راه عالی است برای آمادگی در خواندن و بخش های استفاده ی انگلیسی در امتحانات کمبریج است که پاداشی اضافی است.

کسب اعتماد به نفس

این مهم است که هنگام ولاگ گرفتن راحت و طبیعی باشید.اینکار ممکن است  تمرین های زیادی را دربرگیرد ولی نگران نباشید.اینکار آسان تر خواهد شد هرچه قدر بیشتر تمرین کنید.بجای اینکه سعی کنید چیزی را که میخواهید بگویید حفط کنید, لیستی از ایده ها را استفاده کنید که بتوانید نگاهی بیاندازید و یادتان بیاید.حقایق و نظراتتان را بدانید سپس با دوربین مانند یک دوست صحبت کنید.به یاد داشته باشید که دربخش اسپیکینگ امتحانات باید یک دقیقه به تنهایی صحبت کنید. در ابتدا یک دقیقه میتواند طولانی به نظر برسد.این نوع از تمرین یک راه عالی برای تقویت فصاحت است و واقعا اعتماد به نفس شما را میسازد.

 کاوش موضوع شما

هدفتان این باشد که فیلم های مفید و سرگرم کننده ای بسازید که حدود پنج دقیقه طول بکشد.سعی نکنید که موضوعات مختلف را پوشش دهید.داستان های متمرکز,فیلم های جالبتری میسازند.پنج دقیقه شاید زیاد به نطر نرسد اما مقدار کافی است برای دانستن جزییات یک یا دو موضوع.توضیح دادن  افکارتان در عمق به این معنی است که شما قادر خواهید بود تا کلمات بیشتری استفاده کنید و توانایی های زبانتان را بالا ببرید چنانکه تمرین و اجرا کنید.این واقها مهم است که تمرین کنید تا نظرتان را ارایه بدهید برای بخش چهارم .............

به یاد داشته باشید که نظرهایتان حتما نباید نظرهای واقیعیتان باشند.کسانی که از شما امتحان میگیرند زبان و گفتار شمارا چک میکنند نه نظرهایتان را,بنابراین ارایه دادن نظرتان را در موضوعات مختلفی که به آن علاقه دارید یا درباره ی آن شنیده اید تمرین کنید.

شناختن شنوندگان

خیلی از ولاگ ها اول  ضبظ میشوند و بعد در اینترنت آپلود میشوند ولی بعضی از آنها به طور زنده فیلم گرفته میشوند و مستقیما در پلت فرم هایی مانند فیسبوک و اینستاگرام به بینندگان انتقال داده میشوند.

چه ترجیح بدهید اینکار را بطور زنده انجام دهید یا ضب کنید,کسانی که فیلم هایتان را تماشا میکنند میتوانند به شما نظر و بازخورد بدهند.این یعنی شما میتوانید یک گفتگوی واقعی به زبان انگلیسی شروع کنید و شاید چند دوست بین الملی داشته باشید!شما میتوانید جواب بینندگان را در قسمت نظرات یوتیوب و فیسبوک بدهید.

 

www.kaplaninternational.comمنبع:


ارسال نظر