14 فروردین | 8 نظر

چگونه یک داستان کوتاه به زبان انگلیسی بنویسیم؟؟؟

چگونه یک داستان کوتاه به زبان انگلیسی بنویسیم؟؟؟

نویسنده ها در سراسر دنیا در تلاشند که 50،000 لغت رو تا پایان این ماه کامل کنند.هر نوامبر، صدها هزار آدم خودشونو به چالش می کشند تا یک رمان رو در سی روز کامل کنند، اما چالش لزوما فقط به اون محدود نمیشه.

این یک موقعیت عالیه که اون داستانی که سالهاست ذهنتو درگیر کرده رو روی کاغذ بیاری.

از وقتی که تو شروع به نوشتن میکنی، یک نقش فعالی رو توی این پدیده جهانی بازی میکنی.

پس برنامت واسه به چالش کشیدن خودت توی سال جاری چیه؟؟؟

آیا فکر میکنی آماده ای واسه اینکه نوشتن به زبان انگلیسی رو امتحان کنی؟

پیشنهاد می کنیم که از نوشتن یه چیز کوچک شروع کن.ببین نوشتن یک داستان کوتاه به زبان انگلیسی چه حسی دراه.

انکار نمیکنم که نوشتن یک داستان دل انگیز کار ساده ای نیست، و سخت تر میشه وقتی شما در حال نوشتن به زبان بومی خودتون نیستید.

اگر هنوز در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، تمرین نوشتن داستانهای کوتاه به شما کمک میکنه که در مورد خودتون توضیح بدید و مجبورتون میکنه لغات بیشتری یاد بگیرید.

پس منتظر چی هستید؟یه نگاهی به نکات عالی که برات آوردیم بندازید و برای نوشتن یک داستان  کوتاه شگفت انگیز برنامه ریزی کنید.

1.یک موضوع انتخاب کن

داستانتون رو بر پایه چیزی قرار بدید که قبلا در انگلیسی یاد گرفتید.اگه در مورد زبان هنوز مطمئن نیستید، ممکنه سخت باشه که مثلا شما توی حرف زدن در مورد حیوان خانگی محدود باشید، اما هنوز میتونید در مورد اون خلاق باشید.

برای مثال اگه در مورد حیوانات لغت یاد گرفته اید، خوب پس صحنه داستانتون رو در باغ وحش قرار بدید.

اگه یاد گرفته اید که چگونه به انگلیسی در مورد خودتون حرف بزنید، پس داستان باید جوری باشه که به خواننده ها در مورد یه شخصی بگه.(مثل زندگینامه)

این کار باید میشه قبل از شروع اعتماد به نفس پیدا کنی.این کار تشویقت میکنه که لغات بیشتری راجع به موضوع یاد بگیری وطبیعتا باعث میشه که چیزهایی که بلد بودی رو بهبود ببخشی.

2.برنامه ریزی کن

مهم نیست که درنظر دارید داستانتون چقدر کوتاه باشه، قبل از شروع یک برنامه سریع تنظیم کنید. این باعث میشه از سر در گمی در بیاید و قبل از شروع بهتون در متوقف کردن مشکلات کمک خواهد کرد.

شما احتمالا بهتر می دونید که اول برنامه تون رو به زبان خودتون بنویسید و بعد به عنوان اولین اقدام اون رو به انگلیسی ترجمه کنید.این میتونه یه امتحان خوب باشه که شما نشون بدید وقتی به نوشتن بیشتر علاقه مند می شید، واسش تلاش می کنید.

3.یک دیدگاه انتخاب کن

تصمیم بگیرید که چطور می خواین داستانتون رو بیان کنید.بیشتر شبیه به اینه که شما میخواین داستانتون رو از زبان اول شخص مفرد بگید.( مثلا من کاری انجام دادم) یا سوم شخص مفرد(او کاری انجام داد)

معمولا کسی از دوم شخص استفاده نمی کنه(تو کاری انجام دادی). پس هیچوقت این رو امتحان نکنید یا باهاش شروع نکنید.

اگه این رو از اول مشخص کنید، داستانتون با یک نظم و انسجام پیش میره. همچین دیدگاهی فهم داستان رو برای خواننده های داستان راحت تر می کنه.

4.اصل داستان رو به زبان انگلیسی بنویس

طبق برنامه، احتمالا اینجوری پیش میرید که برنامه رو به زبان خودتون می نویسید و سپس ترجمش می کنید.این باعث میشه بتونی به افکارت نظم بدی و دیگه لازم نیست خلاقیت به خرج بدی یا به یک زبان نا آشنا فکر کنی.به هر حال اگه واقعا میخوای یه داستان بنویسی، بچسب به زبان انگلیسی و اونو امتحان کن.

نوشتن یک داستان به زبان انگلیسی مجبورت میکنه که به این زبان فکر کنی و از تلاشهات نتیجه بیشتری کسب کنی، البته اگه فقط به ترجمه کردن بسنده نکنی.

5.آسون بگیرش

به خاطر داشته باش که قرار نیست تو یک سری کتاب چند منظوره با کلی شخصیت، فتنه های سیاسی و غول و اژدها بنویسی.اگه از نوشتن داستان کوتاهت لذت میبری، میتونی بعدا به سراغ اونها بری، اما با شروع این کار، اطمینان حاصل کنید که داستان کوتاهتون رو ساده ادامه بدید.

شما همچنین ممکنه بخواین یه روند خاصی در ذهن داشته باشید.داستان ها میتونن واقعا کوتاه و تاثیرگذار باشن.

برای مثال داستانهای فلش چیزی بین 150 تا 1000 لغت دارن.

6.تمومش کن

این ممکنه احمقانه به نظر بیاد، اما خیلی راحته که یک داستان کوتاه رو ناتموم رها کنی، اما اگه بتونی به پایان برسونیش، حتی اگه فکر میکنی خیلی خوب نیست، احتمالا میفهمید که انگلیسیتون حداقل کمی بهبود بخشیده خواهد شد.همچنین پایان دادن به پروژه ی کوچکی مثل این باعث افزایش اعتماد به نفستون خواهد شد.

اگه از نوشتن داستان کوتاه به زبان انگلیسی لذت میبرید، همیشه میتونید یکی دیگه رو امتحان کنید و بنویسید، یا در مرحله بعد نوشتن شعر رو امتحان کنید. تجربیاتتون رو در کامنت با ما به اشتراک بذارید.

 

 

 


ارسال نظر