مطالعه مجدد مقاله

اگر برنامه‌های مطالعاتی شما به دلیل ویروس کرونا (کووید19) مختل شد، چه باید بکنید؟

پرستو غفاری
پرستو غفاری
پنجشنبه, 06 خرداد 1400

زمان مطالعه: 7

اگر برنامه‌های مطالعاتی شما به دلیل ویروس کرونا (کووید19) مختل شد، چه باید بکنید؟

اگر برنامه‌های مطالعاتی شما به دلیل ویروس کرونا (کووید19) مختل شد، چه باید بکنید؟

 

 

 همه‌گیری ویروس کرونا تمام ابعاد زندگی روزمره ما را تغییر داده است. امتحان تافل هم استثنا نیست. اگر قصد داشتید که تا چند ماه آینده در این آزمون شرکت کنید، احتمالاً در مورد آنچه قرار است در روز امتحان رخ دهد و برنامه مطالعاتی‌تان نگرانی‌هایی دارید.

اگرچه ما جواب تمام سؤالاتتان را نداریم. اما در مورد شرایط کنونی برگزاری امتحان تافل اطلاعات موجود را گردآوردیم.

همه‌

همه‌گیری ویروس کرونا چگونه آزمون تافل را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؟

بسیاری از دانشجویان با لغو و تأخیر آزمون تافل مواجه شده‌اند. ETS در حال همکاری با مراکز برگزاری محلی آزمون و دولت است تا در مورد تأخیر روز آزمون تصمیم‌گیری کند. اگر آزمون شما به تأخیر افتاده است، ETS از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد کرد. توصیه می‌کنیم تا برای اطمینان از وضعیت آزمون خود به حساب کاربری‌تان سر بزنید. همچنین برای کسب اطلاعات مربوط به تأخیر آزمون در منطقه محل سکونت خود به وب‌سایت ETS مراجعه نمایید. اگر سؤالات بیشتری دارید، می‌توانید از طریق بخش پاسخگویی مشتریان با ETS در تماس باشید. در طول بحران کووید19 بخش پاسخگویی مشتریان وب‌سایت گزینه چت زنده را نیز ارائه می‌دهد.

بعلاوه، ETS هم اکنون به دانشجویان سراسر دنیا امکان شرکت در امتحان آیلتس در خانه را می‌دهد بدون اینکه لزومی به حضور در یکی از مراکز آزمون وجود داشته باشد. در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد.

آزمون تافل من به تعویق افتاده است، حالا چه می‌شود؟

ETS برای دانشجویانی که آزمونشان به تعویق افتاده، چند گزینه در نظر گرفته است.

اولاً ETS از دریافت هزینه مربوط به برنامه‌ریزی دوباره صرف نظر می‌کند. این گزینه شامل کسانی می‌شود که آزمونشان به تعویق افتاده و همینطور کسانی که مایل به تغییر زمان آزمون خود هستند. (فارغ از اینکه ETS آزمون آنها را به تأخیر انداخته باشد یا نه.)

دانشجویان می‌بایست به منظور تغییر زمان‌بندی آزمون خود بدون نیاز به پرداخت هزینه با ETS مستقیماً تماس بگیرند.

ثانیاً ETS برای آزمون تافل iBT امکان شرکت در منزل را ارائه داده است. از 23 مارس دانشجویان می‌توانند تقریباً در هرجای دنیا که هستند به جز ایران و چین از منزل خود در آزمون شرکت کنند. اگر اهل کشور چین و یا ایران هستید، توجه داشته باشید که بسیاری از دانشگاهها در طول بحران کنونی مدرک آزمون Doulingo را به عنوان جایگزین تافل می‌پذیرند. بعلاوه، چین در تلاش است تا مراکز سنتی برگزاری آزمون تافل iBT را بازگشایی کند. و همچنین آزمون تافل ITP Plus را به عنوان جایگزین iBT برگزار می‌نماید. ایران نیز مراکز برگزاری سنتی آزمون تافل iBT را بازگشایی کرده است.

علاوه بر بررسی محل برگزاری آزمون، شما می‌بایست ملزومات کامپیوتری ETS را نیز برای آزمون فراهم نمایید. این امکانات شامل یک کامپیوتر، بلندگو، میکروفن و دوربین می‌شود.

ادامه دادن برنامه یادگیری زبان بعد از برطرف شدن محدودیت های کرونایی.

اگر از برنامه درسی خود عقب افتاده باشم، چه باید کنم؟

ابتدا بدانید که تنها نیستید: ما از بسیاری از دانشجویان شنیده‌ایم که در این دوره دچار اضطراب شده‌اند و از برنامه درسی خود جامانده‌اند. این مسئله حتی در وضعیت معمولی هم طبیعی است چه برسد به شرایط کنونی که وضع را کاملاً قابل درک می‌کند. اما می‌بایست که نفس عمیقی بکشیم، مراقب سلامت روان خود باشیم و اگر از برنامه عقب افتادیم با خود همدلی کنیم. سلامت فیزیکی شما باید در اولویت باشد.

می‌توانید از برنامه‌های درسی تازه برای جبران استفاده کنید اما برای برگشت به مسیر اصلی به خود فشار نیاورید. یادآوری کنید که دارید تماش تلاش خود را می‌کنید و زندگی همه افراد در این دوره دچار اختلال شده است.

اگر نیاز باشد تا میزان مطالعه برای آزمون تافل را کم کنم، باید چه کنم؟

باز تأکید می‌کنم که شما تنها نیستید. دانشجویان بسیاری در مسیر مطالعه برای آزمون چنین احساسی داشته‌اند.

سعی کنید هر روز زمانی را هرچند اندک به مطالعه اختصاص دهید. این زمان می‌تواند شامل دوره برخی از دروس ، انجام چند تمرین و یا ضبط کردن صدایتان به منظور تمرین صحبت کردن (و گوش کردن در روز بعد) باشد.

اگر زمان بیشتری برای مطالعه برای آزمون تافل داشته باشم، باید چه کنم؟

بسیاری از ما به خانه ماندن و بیرون نرفتن تشویق می‌شویم. این می‌تواند به معنی زمان بیشتری برای مطالعه نیز باشد.

می‌توانید از این فرصت برای مرور برنامه درسی خود استفاده کنید. می‌توانید روزهای بیشتری را به مطالعه بپردازید و یا زمان بیشتری را صرف مرور پاسخ‌های اشتباه خود کنید.

اگر هم‌اکنون زمان آزاد زیادی در اختیار دارید، موقعیتی استثنائی برای آزمون‌های آزمایشی بیشتر در اختیار خواهید داشت. آزمون‌های آزمایشی کامل بهترین راه برای آمادگی برای شرایط آزمون واقعی هستند. بنابراین اگر فرصت بیشتری برای نشستن و مطالعه سه ساعت مداوم دارید، چرا از این مدت زمان برای شرکت در یک آزمون آزمایشی استفاده نکنید؟ از زمان اضافه خود برای آمادگی بیشتر بهره ببرید و از طریق این آزمونها روند پیشرفت خود را بررسی کرده و نمره‌تان را پیش‌بینی نمایید.

کجا می‌توانم منابع رایگان (یا مقرون بصرفه) برای آزمون تافل پیدا کنم؟

می‌توانید عناوین زیر را در اینترنت جستجو کنید:

اگر احساس اضطراب و یا حواس‌پرتی می‌کنم باید برای مطالعه برای آزمون تافل چه کنم؟

اول از همه با خودتان مهربان باشید.

ما در دوره سختی به سر می‌بریم. به یاد داشته باشید که احساس ناراحتی، اضطراب، ناامیدی یا گیجی طبیعی است. و قابل درک است که برای تمرکز دچار مشکل شده باشید. جلوی خودتان را نگیرید و درک کنید که مهم و حتی سالم است که از محیط اطرافتان تأثیر پذیرفته‌اید و حالتان خوش نیست. اگر لازم است، کمی از مطالعه فاصله بگیرید. این مدت زمان استراحت می‌تواند چند ساعت، چند روز و یا بیشتر باشد.

و به یاد داشته باشید منابع خوب آنلاین و آفلاین بسیاری وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا با شرایط کنار بیایید. من به شخصه از خواندن مطلب "راهنمای بهداشت روانی دوران کرونا"  https://www.tenpercent.com/coronavirussanityguide استفاده کردم. و اینجا در ایالات متحده آمریکا مرکز کنترل و پیشگیری بیماری CDC صفحه‌ای عالی در مورد سلامت روان در دوران کرونا طراحی کرده است. Talkspace نیز امکانات خوبی از جمله گروههای حمایتی رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌هد. اگر شما هنوز دانش‌آموز هستید، به وب‌سایت مدرسه خود سری بزنید.

می‌توانید از تکنیک‌های تنفس آرامش بخش میز استفاده کنید. آنها به منظور آرام کردن سیستم عصبی بدن شما طراحی شده‌اند. شما می‌توانید هر زمان که دوست داشتید، به مدت 5 دقیقه این تمرین را انجام دهید. می‌تواند مشخصاً برای زمان مطالعه یا کار یا قبل از شرکت در آزمون تافل مناسب باشد.:

تا چهار شماره نفس خود را به داخل ریه‌ها بکشانید، تا چهار شماره نفس را نگه دارید، و وقتی به شماره 8 رسیدید آن را بیرون دهید. این کار را 10 تا 20 بار تکرار کنید.

این تنها یک تمرین ساده بود. تمرین‌های تنفس متنوعی وجود دارند.

چطور می‌توانید هنگام اضطراب تمرکز خود را حفظ کنید.

درست مثل بسیاری از ما ممکن است هنگام مطالعه یا کار برای حفظ تمرکز دچار مشکل شوید. به یاد داشته باشید که طبیعی است. اضطراب تمرکز و ماندگاری حافظه را دشوار می‌کند. اما به محض اینکه این مسئله را بپذیرید، می‌توانید کار خود را به شکلی متفاوت جلو ببرید. اهداف کوچک بیشتر و اهداف بزرگ کمتری را انتخاب کنید.

برای مثال می‌توانید به خود بگویید : "الان از ده دوازده لغت تازه از خودم امتحان می‌گیرم." یا اینکه به جای تمام کردن یک متن کامل، بخشی از متن مربوط به مهارت خواندن آزمون تافل را بخوانید و در مدت زمان معین سؤالات مربوط به آن را پاسخ دهید.

بر روی اهداف قابل مدیریت و دسترسی تمرکز کنید. شما همچنان پیشرفت خواهید کرد. احتمال دارد حتی به اندازه قبل هم پیشرفت کنید. اما مهم این است که به شکلی پیشرفت می‌کنید تا بتوانید اعتماد به نفس خود را نیز دوباره به دست آورید.

 

تدریس خصوصی زبان انگلیسی

 

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

پرستو غفاری

پرستو غفاری

نویسنده

پرستو هستم. کارشناسی ارشد مهندسی عمران خوندم اما سالهاست که زبان انگلیسی تدریس می کنم و گهگاهی ترجمه هم می کنم. بسیار به ادبیات و هنرهای نمایشی علاقمندم و از مطالعه کتاب و تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی بسیار لذت می برم و امیدوارم که بتونم به دیگران هم کمک کنم تا از این لذت محروم نباشند .