مقالات آموزش زبان، جدیدترین منابع یادگیری زبان

خاطره محمدی

کسانی که به رشته پزشکی علاقه مند هستند و در تلاش‌اند تا بتوانند از طریق شرکت در یک آزمون بین المللی در کشورهای دیگر مشغول به تحصیل دب این رشته شوند، بهتر است تا با این آزمون آشنا باشند. زیرا این همان آزمونی است که می‌تواند آن‌ها را به اهداف خود برساند. در این مقاله قصد داریم تا هر آنچه را که نیاز است درباره این آزمون بدانید به شما بگوییم پس با ما همراه شوید.

زمان مطالعه : 12 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

آزمون OAT آزمون ورودی به رشته بینایی سنجی در آمریکا و کانادا است. OAT مخفف عبارت Optometry Admission Test است و توسط دو موسسه آمریکایی ASCO و AOA برگزار می‌شود. آزمون OAT هرساله در دو کشور آمریکا و کانادا برگزار شده و محل برگزاری این آزمون توسط موسسه Prometric تعیین می‌شود. ۲۰ کالج و دانشکده چشم پزشکی و بینایی سنجی در آمریکا و دو دانشگاه کانادایی برای جذب دانشجو این آزمون را موردپذیرش قرار می‌دهند. این آزمون به‌صورت کامپیوتری بوده و فرم کاغذی ندارد.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

آزمون IMAT آزمون تحصیل رشته پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا است.IMAT مخفف عبارت International Medical Admission Test است و افرادی که قصد دارند در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا تحصیل کنند باید در این آزمون شرکت کنند. نمره قبولی در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است و به تعداد شرکت کنندگان و میانگین نمرات بستگی دارد. دوره‌های پزشکی به زبان انگلیسی در ۱۳ دانشگاه ایتالیا وجود دارد و وزارت علوم ایران، مدرک ۱۲ دانشگاه را مورد تائید قرار می‌دهد. آزمون IMAT از سال ۲۰۱۲ برگزار می‌شود و متقاضیان زیادی از اتحادیه اروپا و خارج از آن در این آزمون شرکت می‌کنند. خوب است بدانید ۷۰ درصد ظرفیت تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی در کشور ایتالیا مختص متقاضیان از اتحادیه اروپا است و تنها ۳۰ درصد از ظرفیت به افراد خارج از اروپا تعلق می‌گیرد. همین مسئله باعث می‌شود رقابت سختی برای کسب نمره قبولی این آزمون وجود داشته باشد.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

آزمون تولیمو یکی از آزمون‌ معتبر بین‌المللی است که برای تعیین سطح زبان انگلیسی انجام می شود. که توسط سازمان سنجش طراحی و برگزار می‌شود. TOLIMO مخفف عبارت انگلیسی Iranian Measurement Organizations Test Of Language by the است. معنی این عبارت آزمون زبان انگلیسی سازمان سنجش آموزش کشور است که برای متقاضیان ورود به مقطع دکترای غیرپزشکی برگزار می‌شود. افرادی که قصد دارند در مقطع دکترا به تحصیل بپردازند با گرفتن نمره خوب از این آزمون می‌توانند شانس قبولی خود را بالا ببرند. داشتن مدرک تولیمو برای افرادی که می‌خواهند از بورسیه تحصیل در خارج از کشور استفاده کنند نیز الزامی است.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

آزمون FCE مخفف First Certificate in English است. این آزمون توسط دپارتمان زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌شود. آزمون اف سی ای در سطح جهانی معتبر بوده و برای اثبات یادگیری زبان انگلیسی در سطح Uper-Intermediate است. این آزمون چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. هر یک از این مهارت‌ها نمره مستقلی دریافت کرده و نمره کل به‌صورت حروف انگلیسی B و A و ... نشان داده می‌شوند. آزمون FCE با نام آزمون  B2 Firstنیز شناخته می شود.

زمان مطالعه : 12 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

اگر به فکر تحصیل در خارج از کشور هستید حتماً نام آزمون gmat به گوشتان خورده است. آزمون gmat مخفف Graduate Management Admission Test است و یک آزمون تخصصی برای تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مدیریت، اقتصاد، تجارت و بازرگانی و MBA است. برخی از دانشگاه‌ها در کشورهای آمریکای شمالی، اروپا و آسیا این آزمون را برای پذیرش نیاز دارند.

زمان مطالعه : 0 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

همان‌طور که می‌دانید، تسلط به زبان انگلیسی و یا زبان‌های دیگر برای پذیرش در دانشگاه موردنظر شما در خارج از کشور بسیار اهمیت دارد. یکی از آزمون‌های محبوب که در چندین سال اخیر بسیار طرفدار پیدا کرده است، آزمون دولینگو (Duolingo ) نام دارد. گرفتن نمره خوب در این آزمون می‌تواند به شما کمک کند که در دانشگاه مورد نظر خود به راحتی پذیرفته شوید. آزمون دولینگو فرصتی را برای شرکت‌کنندگان فراهم می‌کند تا به آسانی از طریق یک لپ تاپ و کامپیوتر و در منزل خود در این آزمون شرکت کنند. در ادامه می‌خواهیم درباره آزمون دولینگو، نحوه ثبت نام و اهمیت آن صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

آزمون ITEP یک آزمون‌ معتبر بین‌المللی نوپا است که از سال ۲۰۰۸ در سراسر جهان برگزار می‌شود. این واژه مخفف The International Test of English Proficiency و به معنای آزمون بین‌المللی مهارت زبان انگلیسی است. آزمون آی تپ مانند دیگر آزمون‌های زبان مثل تافل، آیلتس و دولینگو اعتبار بین‌المللی داشته و بیش از ۷۰۰ موسسه علمی، دانشگاه و کالج نمره این آزمون را به رسمیت می‌شناسند. بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که این آزمون را به رسمیت می‌شناسند در آمریکا هستند. دانشگاه برکلی کالیفرنیا، دانشگاه نیویورک و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ازجمله دانشگاه‌ها مشهور آمریکایی هستند که نمره این آزمون را رسمیت شناخته‌اند. طبق اعلام سایت ITEP این آزمون در ۱۰ مرکز در ایران برگزار می‌شود. آزمون ITEP در ۴۰ کشور دنیا برگزار می‌شود و بیش از ۷۰۰ مرکز برگزاری دارد که بیش از ۱۰۰ مرکز آن در چین قرار دارد. این آزمون به‌صورت آنلاین و از طریق کامپیوتر برگزار می‌شود و بخش مکالمه آن به‌صورت ارتباط تصویری مستقیم برگزار می‌شود.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

آزمون PTE یکی از آزمون‌های معتبر بین‌المللی است و نام آن مخفف عبارت Pearson Test of English است. این آزمون مخصوص کسانی است که قصد دارند در خارج از کشور ادامه تحصیل بدهند. آزمون پی تی ای همان‌طور که از نامش پیداست توسط موسسه Pearson که یک موسسه معتبر درزمینه زبان انگلیسی است برگزار می‌شود. آزمون PTE به ادعای موسسه پیرسون در سراسر جهان معتبر است و دانشگاه‌های زیادی این مدرک را قبول دارند. برخی از دانشگاه‌های معتبری که این مدرک این آزمون را می‌پذیرند دانشگاه ییل و بیزینس اسکول هاروارد هستند.

زمان مطالعه : 12 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

آزمون ACT یا آ سی تی یکی از آزمون‌های معتبر داخلی در کالج‌های آمریکا است. این آزمون در مقایسه با آزمون SAT اعتبار بیشتری دارد و به‌صورت بین‌المللی در دیگر کشورها نیز برگزار می‌شود. ACT مخفف عبارت American College Testing بوده که نام یک موسسه غیرانتفاعی نیز است. موسسه آزمون کالج‌های آمریکا هرساله این آزمون را برای سنجش میزان سطح علمی دانش آموزان دبیرستان برای ورود به کالج‌های آمریکا برگزار می‌کند.

زمان مطالعه : 0 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

اگر تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چه خوب می‌شد اگر می‌توانستید در دانشگاه‌های برتر آمریکا و کانادا در مقام یک وکیل درس بخوانید، یک خبر خوب برای شما داریم. برای شرکت در این دانشگاه‌های معتبر شما باید در آزمون ورودی LSAT شرکت کنید این آزمون از سال ۱۹۴۸ تا به امروز هر سال انجام می‌شود. این آزمون از جمله مهم‌ترین آزمون‌های ارزیابی متقاضیان تحصیل در رشته حقوق برای دانشگاه‌های معتبر کانادا و آمریکا است. در این مقاله می‌خواهیم بیشتر درباره این آزمون و شرکت در آن صحبت کنیم.

زمان مطالعه : 12 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

اگر شما هم مثل خیلی از افراد علاقه‌مند به تحصیل در کشور ترکیه در مقطع کارشناسی هستید، باید برای سنجش سطح علمی و دریافت مجوز ورود به دانشگاه در یک آزمون ورودی بسیار مهم شرکت کنید. این آزمون ورودی SAT یا آزمون ست نام دارد. شرکت در این آزمون الزامات و شرایط خاص خود را دارد که اگر تمایل دارید در آن شرکت کنید باید حتماً با این شرایط از قبل آشنایی کامل داشته باشید. مزیتی که این آزمون دارد این است که در طول سال چندین بار برگزار می‌شود و اعتبار مدرک آن در کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، ترکیه و... مورد تایید است. در این مقاله می‌خواهیم بیشتر درباره آزمون SAT صحبت کنیم.

زمان مطالعه : 12 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

آزمون GRE مخفف عبارت Graduate Record Examination است و برای سنجش مهارت‌های زبانی، ریاضی و منطق، درک مطلب و توانایی مقاله‌نویسی شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود. برخی از مراکز معتبر علمی در سراسر جهان برای جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نمره این آزمون را از دانشجویان درخواست می‌کنند. سطح سؤالات چندان سخت نیست اما دانشجو باید قادر باشد تمام مطالب ریاضی را به زبان انگلیسی و به‌صورت تحلیلی بیان کند که همین مسئله باعث سختی آزمون GRE می‌شود. متقاضیان می‌توانند به‌صورت نامحدود در این آزمون شرکت کنند و نمره خود را به‌صورت رایگان برای چهار مرکز دانشگاهی ارسال کنند.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد کشور ژاپن با داشتن ۱۱۸ دانشگاه برتر بیشترین دانشگاه‌های برتر آسیا را دارد. کشور چین با ۹۷ دانشگاه و کشور هندوستان با ۷۱ دانشگاه رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند. دانشگاه‌های آسیا همچنین رتبه‌های بالایی در بین دانشگاه‌های برتر جهان دارند و این نشان از اهمیت بالای تحصیل در دانشگاه‌های آسیا دارد. یکی از دغدغه‌های اصلی تحصیل در دانشگاه‌ها برتر آسیا زبان تدریس در این دانشگاه‌ها است. امروزه اغلب کشورها برای جذب دانشجویان بین‌المللی دوره‌های زیادی را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند. کشورهای چین، ژاپن، کره، هند، روسیه و سنگاپور بیشترین دانشجویان بین‌المللی را در بین دانشگاه‌های برتر آسیا دارند.

زمان مطالعه : 12 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

اگر قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید حتماً دو کلمه سفارت و کنسولگری به گوش شما خورده است؛ اما سؤال اینجاست که سفارت و کنسولگری چه تفاوتی با هم دارند؟ وظایف این دو آن‌قدر به هم نزدیک است که تفکیک آن‌ها کار دشواری است. اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری را دارید باید به سفارت خانه کشور مقصد مراجعه کنید. در صورتی که کشور مورد نظر در ایران سفارت خانه نداشته باشد کار شما کمی سخت می‌شود و ناچار هستید به سفارت آن کشور در کشورهای همسایه بروید. در حال حاضر بیش از ۱۰۰ کشور جهان در ایران سفارت‌خانه داشته و اکثر کنسولگری‌های کشورهای خارجی در ایران غیرفعال شده‌اند.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

اگر قصد دارید مهاجرت کنید باید مدارک خود را ترجمه کنید. ترجمه مدارک برای مهاجرت باید به‌صورت رسمی و قانونی انجام شود. این کار توسط مترجم رسمی قوه قضائیه که روی سربرگ آن مهر رسمی دارد انجام می‌شود. ترجمه مدارک باید توسط مترجم تائید شده انجام شود تا رسمی باشد در غیر این صورت ترجمه غیررسمی خواهد بود.

زمان مطالعه : دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور، مهاجرت کنید، خوب است بدانید امکان تحصیل رایگان در بسیاری از دانشگاه‌های برتر در سراسر جهان وجود دارد. تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها به معنای تحصیل بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای نیست. معمولاً تمامی دانشگاه برای ثبت نام شهریه دریافت می‌کنند و هزینه زندگی در شهرهای مختلف را باید در نظر گرفت. شاید فکر کنید برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاه‌های خارجی نیاز به‌ پرداخت شهریه زیاد، استفاده از بورسیه و یا کار دانشجویی دارید؛ اما دانشگاه‌های زیادی هستند که می‌توانید با هزینه مناسب در آن‌ها به تحصیل بپردازید. این دانشگاه‌ها اکثر دانشگاه‌های دولتی هستند که امکان تحصیل رایگان یا شهریه کم تنها به زبان رسمی همان کشور ممکن است. دانشگاه‌های خصوصی در کشورهای مختلف رایگان نبوده و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه‌ها ممکن است.

زمان مطالعه : 15 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

اکثر افرادی که قصد مهاجرت دارند، تفاوت بین اقامت دائم و شهروندی را نمی‌دانند و این دو را با هم اشتباه می‌گیرند. البته شباهت‌های زیادی بین این دو مفهوم وجود دارد اما تفاوت‌هایی نیز دارد که می‌تواند زندگی شما و اعضای خانواده را تحت تأثیر قرار دهد. در این مقاله به بررسی تفاوت بین اقامت دائم و شهروندی پرداخته و کشورهایی که اقامت دائم و شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری اعطا می‌کنند را معرفی می‌کنیم.

زمان مطالعه : 15 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

اگر به دنبال اخذ ویزای کاری، تحصیلی و یا مهاجرت به کشور دیگری هستید حتماً اصطلاح آپوستیل یا آپوستل مدارک به گوش شما خورده است؛ اما سؤال اینجاست که آپوستل چیست و چه کاربردی دارد؟ آپوستل درواقع یک معاهده و قرارداد بین‌المللی است که بیش از ۱۰۰ کشور جهان آن را پذیرفته‌اند. طبق این قرارداد مدارکی که دارای مهر آپوستیل باشند در تمامی این کشورها به رسمیت شناخته‌شده و متقاضی می‌تواند از خدمات متنوع و گسترده در این کشورها برخوردار شود.

زمان مطالعه : 9 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

امروزه افراد زیادی اقدام به مهاجرت به کشورهای پیشرفته می‌کنند. هر یک از افراد دلایل و اهداف خاص خود را برای رفتن به یک کشور دیگر دارد. برای مثال عده‌ای برای ادامه تحصیل در مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های معتبر جهان اقدام به مهاجرت می‌کنند. عده‌ای نیز برای ارتقای موقعیت شغلی و کسب درآمد بیشتر مهاجرت می‌کنند. در این میان افرادی نیز هستند که به دلیل وضعیت‌های بحرانی در کشورشان از جمله جنگ‌های داخلی، گرسنگی، بی‌آبی و ... دست به مهاجرت می‌زنند. مهاجرت به هر دلیلی کار بسیار دشواری است. یکی از مهم‌ترین دشواری‌های مسیر مهاجرت دوری از خانواده، دوستان و آشنایان است.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
  • prev-page