فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
هلندیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

اهمیت مقاله نویسی هلندی

پژوهش و تحقیقات علمی یکی از عناصر مهم فعالیت‌های علمی در هلند است. می‌توان به‌طورقطع گفت که اساس و بنیان پیشرفت علمی در اروپا همین تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده است. بهترین و علمی‌ترین راه انتشار نتایج به‌دست‌آمده از یک تحقیق و پژوهش علمی این است که آن را در قالب یک مقاله علمی‌پژوهشی در مجله‌ای معتبر به چاپ رسانده و در اختیار عموم و جامعه علمی قرار دهیم. اگر شما قصد دانشجو شدن در کشوری پژوهش‌محور مانند هلند را دارید باید بدانید که یادگرفتن مهارت مقاله‌نویسی هلندی از ضروریات است.

برای یادگیری مقاله نویسی هلندی نیاز به آموزش زبان هلندی برای تجارت است که تیکا بهترین اساتید را در این زمینه به شما معرفی می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

تقسیم بندی مقاله نویسی هلندی

تقسیم‌بندی زیر بر اساس جنس و ماهیت مقالات است و تقسیم‌بندی‌های دیگری نیز وجود دارد. به‌عنوان‌مثال اگر از جنبه ارزش و اعتبار مقالات قصد تقسیم‌بندی مقالات را داشته باشیم، می‌توان مقالات را به ISI و غیر ISI تقسیم‌بندی نمود. مقالات ISI مقالاتی هستند که در مجلاتی که جزو مجلات ISI هستند، به چاپ می‌رسند که ترجمه مقالات ISI نیز بسیار تخصصی بوده و مترجم باتجربه و متبحری را نیاز دارد. در این قسمت انواع مقالات هلندی را صرفاً از نظر ماهیت مقاله موردبحث قرار می‌دهیم. بر اساس ماهیت مقاله‌نویسی هلندی، مقالات در دودسته کلی پژوهشی (علمی‌پژوهشی) و مروری (علمی ترویجی) وجود دارند.

تیکا همچنین در زمینه مقاله نویسی آلمانی نیز بهترین اساتید را به شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

مقاله پژوهشی

اکثر مقالات چاپ شده در مجلات هلندی از نوع مقالات پژوهشی می‌باشند. این مقالات در هلند به نام مقالات علمی‌پژوهشی شناخته می‌شوند. یک مقاله هلندی پژوهشی مقاله ایست که اساس و پایه آن را یک پروژه پژوهشی یا آزمایشگاهی تشکیل می‌دهد. روال طبیعی ایجاد مقاله پژوهشی به این صورت می‌باشد که گروهی از دانشمندان یا محققان در پی یافتن پاسخ یک سؤال علمی، دست به پژوهش علمی چه از نظر تئوری و چه از نظر آزمایشگاهی می‌زنند و نتایج یافته‌های خود را تحلیل می‌کنند تا بتوانند یافته‌های خود را تفسیر کنند.

مقالات پژوهشی شامل چه بخش های می گردند؟

  •     چکیده
  •     مقدمه
  •     مواد و روش ها
  •     نتایج و بحث
  •      نتیجه گیری

مقاله هلندی علمی ترویجی

مقالات مروری که از آن‌ها به‌عنوان مقالات علمی و ترویجی نیز یاد می‌شود، در مجلات انگلیسی‌زبان به review paper  و یا  review شده هستند. در این مقالات حاصل یافته‌های پژوهشی نویسنده مقاله گزارش نمی‌شود؛ بلکه یافته‌های محققان دیگر در یک موضوع خاص مورد مرور قرار می‌گیرد و وضعیت موجود در آن حوزه علمی شرح داده می‌شود. مقالات مروری اهمیت بسزایی دارند. زیرا محقق با مطالعه یک مقاله مروری می‌تواند متوجه شود که وضعیت آخرین یافته‌های حوزه تحقیقاتی او چه است. همچنین با مطالعه یک مقاله نتایج صدها مقاله را مطالعه و مرور کند. بنابراین مطالعه این نوع مقالات برای محققان به‌شدت توصیه می‌شود.

نکته مهم در نگارش و چاپ مقاله هلندی

مقاله نویسی هلندی و چاپ آن مقاله چندان کار ساده ‌ای نیست .این کار باید توسط محققان با تجربه که در یک زمینه علمی دارای تجربه کافی هستند، و از مهارت رایتینگ عالی هلندی برخوردار هستند انجام شود. غالبا باید بیش از صدها مقاله مرتبط با موضوع توسط نویسندگان مقاله هلندی مطالعه شده باشد.

منابع مقاله نویسی به هلندی

از منابع خوب برای آموزش writing هلندی و مقاله‌نویسی به هلندی می‌توان به سایت و مجله‌های علمی زیر اشاره کرد

  •  سایت  https://www.the-scientist.com/tag/netherlands
  • مجله Journal of Financial Economics
  • مجله  European Urology
  • مجله  Lancet Diabetes and Endocrinology

 دوره های آموزش مقاله نویسی هلندی تیکا

شما می‌توانید با انتخاب آموزش مقاله‌نویسی هلندی، لیست اساتیدی که روی این مهارت تمرکز دارند را مشاهده کنید. برای آشنایی بیشتر با استاد، حتماً ویدئو معرفی استاد و نحوهٔ تدریس خصوصی زبان مدرس را مشاهده کنید. در جلسه آزمایشی استاد به شما در انتخاب اولویت‌های اصلی یادگیری نوشتن مقاله هلندی کمک خواهد کرد. در صورت رضایت و موافقت با برنامه درسی استاد، می‌توانید به تعداد موردنظر کلاس رزرو نمایید.

طول دوره آموزش مهارت مقاله نویسی هلندی تیکا

درصورتی‌که استاد زبان هلندی دانش رایتینگ شما را در جلسه آزمایشی تأیید کند، شما برای تقویت مهارت مقاله‌نویسی علوم مهندسی، به حدود 50 جلسه کلاس نیاز دارید. همچنین شما برای نوشتن مقالات مربوط به علوم‌انسانی و هنر به حداقل 80 جلسه کلاس نیازمندید. برای نوشتن مقالات مربوط به ادبیات هلندی، به بیش از 90 جلسه کلاس باید رزرو نمایید.

هزینه دوره آموزش مقاله نویسی هلندی تیکا

هزینه کلاس‌های خصوصی آموزش مقاله‌نویسی هلندی تیکا از 80 هزار تومان تا 270 هزار تومان متغیر است. هزینهٔ کلاس متناسب با مدرس تعیین می‌شود. برای رزرو پکیج‌ها می‌توانید از تخفیف هم بهره‌مند شوید. از نکات مثبت در استفاده از کلاس‌های آنلاین تیکا نصف شدن هزینه اینترنت داخلی شما در ایران می‌باشد.

انتخاب بهترین استاد مقاله نویسی هلندی تیکا

تیکا با در اختیار داشتن بهترین اساتید زبان هلندی، بهترین روش‌ها و منابع یادگیری برای آموزش مقاله نویسی هلندی را ارائه می‌دهد. برای شروع یادگیری زبان هلندی و شرکت در کلاس‌های زبان هلندی تیکا، می‌توانید با یک جلسه آموزشی رایگان یا با هزینه اندک، استاد موردنظر خود را پیدا کرده و آموزش این زبان را شروع کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس برقرار فرمایید.