فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
سارا حقیقت
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا11 زبان آموز / 238 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:320 هزار تومان
پدیده شیرازی
پدیده شیرازی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
مریم بلیلا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 7 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
هستی بهاری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
شهربانو موسی خانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا10 زبان آموز / 16 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:110 هزار تومان
تهمینه گلشن آرا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا40 زبان آموز / 276 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
مرضیه فرحانی نژاد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا407 زبان آموز / 1278 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:2 هزار تومان
هزینه هر جلسه:85 هزار تومان
سابرینا اکبری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:290 هزار تومان
امیر حسین نصرآبادی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
جمیله حیدری
جمیله حیدری
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
...

اهمیت یادگیری مهارت شنیداری انگلیسی و نحوه ارزیابی لیسنینگ انگلیسی

برای ارزیابی این مهارت در بخش آموزش زبان عمومی، آزمون های مختلفی طراحی شده اند. آزمون آیلتس، آزمون تافل، دولینگو و ... همه شامل بخش لیسنینگ نیز میشوند. در این بخش معمولا شما باید با توجه به یک فایل صوتی، جواب تعدادی از سئوالات چهار گزینه ای یا پاسخ کوتاه را بدهید. ممکن است اطلاعاتی درمورد فایل صوتی به صورت نوشته شده به شما ارائه شود. در این حالت شما باید بتوانید مهارت خواندن یا ریدینگ خود و مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی را به خوبی با هم ترکیب کنید.

برای رسیدن به این هدف بهتر است از قبل خودتان را با قالب آزمون ها آشنا کنید.

تیکا علاوه بر آموزش زبان انگلیسی همچنین برای یادگیری مهارت شنیداری به زبان‌های دیگر مانند listening فرانسوی نیز بهترین اساتید را در نظر گرفته و به شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

تقویت لیسنینگ زبان در خانه

برای تقویت این مهارت، میتوانید به فایل های صوتی مناسب سطح زبان خودتان گوش دهید. برای دانلود این منابع از بخش بلاگ و دانلود سایت تیکا استفاده کنید. همچنین تماشا کردن فیلم های مورد علاقه خودتان به زبان انگلیسی و بدون زیرنویس مفید خواهد بود. در خلال این تمرین ها میتوانید دایره لغات خودتان را افزایش دهید. همچنین آشنا شدن با اینتونیشن intonation کلمات و جملات به شما کمک میکند. اگر آهنگ و نحوه ادا شدن کلمات را بدانید، میتوانید عباراتی که کاملا مفهوم نیستند را هم حدس بزنید!

اگر دوست دارید بدون ترک کردن خانه خودتان به سطح بالایی برسید، میتوانید از آموزش آنلاین زبان و از کمک یک استاد آنلاین استفاده کنید. مکالمه زنده و همزمان با یک فرد مسلط به زبان انگلیسی باعث میشود به شنیدن عبارات و لغات این زبان عادت کنید. در صورتی که کلاس آنلاین شما امکان ضبط شدن نیز داشته باشد، میتوانید بارها به آن گوش دهید تا نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید.

اهمیت و تأثیر نمره مهارت شنیداری در تافل

آزمون تافل به هر یک از چهار مهارت ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ امتیازهای برابری میدهد. حداکثر نمره در هر کدام از این بخش ها 30 و نمره کامل آزمون تافل 120 است. در بخش شنیداری شما به دو نوع فایل صوتی گوش میدهید: سه تا چهارتا از فایل ها شامل یک گفت و گوی غیر رسمی و نسبتا دوستانه درمورد مسائل روزمره خواهد بود. هر گفت و گو حدود سه دقیقه است.

نوع دوم سئوالات مهارت درک شنیداری شما را هنگام شنیدن یک فایل سخنرانی انگلیسی میسنجند. در این بخش شما به دو تا سه فایل که هر کدام حدود سه دقیقه طول میکشند گوش میدهند. برای هر فایل 5-6 سئوال طراحی شده است.

موضوعات گفت و گو ها معمولا پیرامون مسائل کار و زندگی و دانشگاه است. شما مجاز هستید هنگام گوش دادن به فایل ها یادداشت برداری کنید. گرچه گوش دادن دوباره مجاز نیست.

در صورتی که هدف شما رسیدن به نمره بالای صد باشد، احتمالا در بخش شنیداری بالاترین نمره خود را خواهید گرفت! زیرا بر خلاف زندگی واقعی که ممکن است تلفظ انگلیسی، لهجه افراد و اصطلاحات خاصی که در مکالمه به کار میبرند را متوجه نشوید، در قالب آزمون گوینده از لهجه انگلیسی استاندارد استفاده خواهد کرد.

اهمیت و تاثیر نمره مهارت شنیداری در آیلتس

در آزمون آیلتس نیز به هر چهار مهارت امتیاز برابر و معادل 9 اختصاص داده میشود. نحوه محاسبه نمره نهایی با گرفتن معدل همه چهار مهارت شماست. نمرات با اعشار نیم گرد میشوند. در صورتی که نمرات شما به صورتی باشد که معدل آن ها دقیقا معادل یک اعشار 0.5 نباشد، نمره شما با افزایش گرد میشود. در صورتی که هدف شما گرفتن نمره بالای 8 در آزمون آیلتس باشد، بهتر است هدف شما در بخش لیسنینگ زبان انگلیسی گرفتن 9 باشد.

بخش شنیداری نیز از چهار قسمت تشکیل میشود. هر کدام از چهار بخش ده سئوال دارند. بخش ها و موضوعات لیسنینگ رفته رفته دشوارتر میشوند.

منابع یادگیری و تقویت مهارت لیسنینگ انگلیسی

منابع مختلفی برای یادگیری و تقویت مهارت شنیداری انگلیسی وجود دارد. با توجه به سطح زبان و سرعت یادگیری شما ممکن است برخی از این منابع برای شما کاربردی‌تر باشند. شما می‌توانید در جلسه آزمایشی تیکا با استاد خود در این مورد با توجه به نظر استاد تصمیم بگیرید. از جمله معتبرترین منابع یادگیری و تقویت لیسنینگ انگلیسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Collins English for exams: Listening for IELTS
  • Improve your Skills: Listening and Speaking for IELTS
  • Tactics for Listening

دوره آموزش لیسنینگ انگلیسی در سامانه تیکا

در سامانه آموزش زبان تیکا شما میتوانید برای تقویت مهارت شنیداری خود کلاس خصوصی و آنلاین داشته باشید. هدف شما چه شرکت در آزمون های زبان باشد و چه زندگی و کار در کشورهای انگلیسی زبان، میتوانید با توجه به رزومه اساتید ابتدا یک جلسه آزمایشی رزرو کنید. در جلسه آزمایشی نیاز خود را با استاد در میان بگذارید و با توجه به بازخورد استاد، برای ادامه دوره خود آماده شوید.

هزینه دوره مهارت شنیداری تیکا

در صورتی که قصد شما تقویت مهارت شنیداری خودتان در سطح نیتیو است: میتوانید با هزینه بین 50-90 هزارتومان برای هر جلسه، کلاس خصوصی رزرو کنید.

برای گرفتن نمره بالای هفت در آزمون آیلتس و نمره بالای 100 در آزمون تافل نیز هزینه جلسات بین 60-100 هزارتومان برای هر جلسه خواهد بود.

طول دوره دوره مهارت شنیداری تیکا

طول دوره بستگی به سطحی دارد که هنگام شروع دارید. در نتیجه، در جلسه آزمایشی و بعد از گرفتن مشاوره از استاد میتوانید تخمینی از تعداد جلسات مورد نیاز به دست بیاورید.

رسیدن از سطح صفر به سطح مبتدی برای زبان آموزانی که به طور منظم شرکت کنند حدود 45 جلسه طول میکشد.

به طور کلی، رسیدن از سطح مبتدی به متوسط در مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی 50 جلسه طول میکشد.

سطح متوسط تا پیشرفته نیز حداقل نیازمند 60 ساعت آموزش و تمرین خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید برای پشتیبان تیکا در قسمت گفت و گوی آنلاین سایت پیام بگذارید. همچنین شماره تماس تیکا پاسخگوی شما خواهد بود.