فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

آزمون SAT چیست ؟

آزمون مهارت سنجی SAT  یک از اصلی ترین آزمون هاییست برای کسانی که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در کشور های خارجی داشته باشند. از این جهت، این آزمون کمی شبیه به کنکور است با این تفاوت که نتایح آن اعتبار پنج ساله دارد. با مدرک این آزمون شما میتوانید به هر دانشگاهی که SAT را قبول دارد درخواست بدهید. این آزمون در اصل توسط سیستم دانشگاه های آمریکا تنظیم شده است.

نتایج آزمون SAT بیشتر برای مقطع کارشناسی کاربرد دارد. دانشگاه های بین المللی در اکثر کشورهای دنیا مدرک آزمون را قبول دارند. هر دانشگاه بسته به رتبه خود، نمره خاصی را به عنوان حداقل نمره قبولی در نظر بگیرد. نمره کامل در تمام بخش های این آزمون معادل 1600 خواهد بود.

آزمون SAT برای تمامی سنین مجاز می باشد اما بطور کلی برای سنین زیر 18 سال کاربرد ندارد. زیرا فرد قبل از سن 18 سالگی نمیتواند برای شرکت در دوره های کارشناسی درخواست بدهد.

این آزمون در ترکیه نیز برگزاز میشود. نتایج آزمونSAT ترکیه نیز در کشورهای دیگر مورد قبول خواهد بود. آزمون SAT مهارت امتحان دهنده را در بخش های مختلف رایتینگ(Writing) ،ریدینگ (Reading) و ریاضی  مورد بررسی قرار می دهد.

آیا فقط یک نوع آزمون استاندارد ورودی برای دانشگاه های آمریکا وجود دارد؟

آزمون SAT دارای انواع متفاوتی می باشد که توسط موسسه خصوصی برد کالج آمریکا برنامه ریزی شده است از انواع آزمون SAT می توان به :
SAT General: در بیشتر کشور های جهان برگزار می شود که مورد تائید اکثر این دانشگاه ها از لحاظ مهارت زبانی می باشد .
Subject SAT:این نوع ازمون SAT اکثرا در دانشگاه های آمریکا از لحاظ مهارت زبانی مورد تایید می باشد

تاریخ برگزاری و نحوه ثبت نام در SAT چگونه است ؟

این آزمون بیش از پنج بار در سال برگزار میشود. برگزاری زیر نظر موسسه برد کالج آمریکا انجام میشود. تاریخ برگزاری در ماه های  اکتبر ، دسامبر ، مارس و ماه می هر سال است. که متقاضیان می بایست به سایت اصلی برگزاری آزمون SAT مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند. در سراسر دنیا، آزمون SAT حداقل پنج بار در سال و حداکثر هفت بار در سال برگزار میشود.

در حال حاضر و به دنبال شرایط پس از بروز کوید-19، امکان برگزاری آزمون به صورت آنلاین فراهم شده است. شما میتوانید از سایت ثبت نام SAT در سامانه کالج برد ثبت نام کنید. برای پرداخت هزینه میتوانید از paypal استفاده کنید.

محل برگزاری آزمون SAT کجاست؟

آزمون استاندارد ورود به کالج های آمریکا به صورت حضوری در تمامی نقاط جهان برگزار می شود به جز ایران و افغانستان. در صورتی که مایل به شرکت حضوری در آزمون SAT ترکیه هستید، باید به این کشور سفر کنید. این آزمون در سایر کشورهای همسایه نیز حضوری برگزار میشود. در حال حاضر برای شرکت آنلاین در این آزمون نیز شما باید در یک مرکز رسمی در آزمون شرکت کنید.

آزمون SAT در ترکیه

کشور ترکیه یک انتخاب ایده آل برای متقاضیان ایرانی است زیرا هزینه اقامت و مسافرت شما کمتر خواهد بود. به علاوه شما نیازمند به گرفتن ویزا نخواهید بود. شما میتوانید تاریخ برگزاری آزمون را انتخاب و ثبت نام را به صورت اینترنتی انجام دهید. سپس شما میتوانید در آزمون SAT ترکیه شرکت کنید.

آزمون SAT برای پزشکی و رشته های مرتبط با آن نیز مورد قبول است. در صورتی که شما مایل به تحصیل در رشته های پزشکی هستید اما از بخش علوم تجربی در دبیرستان خود نمره خوبی نگرفتید، آزمون SAT برای پزشکی میتواند به شما کمک کند. با گرفتن نمره خوب در بخش انگلیسی و ریاضیات شما میتوانید وارد یک دانشگاه خوب شوید.

هزینه آزمون SAT چقدر است ؟

هزینه آزمون SAT در موسسات مختلف در سرتاسر جهان متفاوت می باشد اما بطور میانگین می توان گفت هزینه آزمون 110 دلار می باشد. با توجه به اینکه در سال 2021 برد کالج یا college board آمریکا تصمیم به تغییر دادن این موارد گرفت این رقم با توجه به روش هایی که شما برای ثبت نام از ایران استفاده میکنید ممکن است بیشتر شود. هزینه ثبت نام حضوری ،تلفنی وغیره متفاوت خواهد بود.

آزمون اس ای تی چند بخش است؟

این آزمون در بخش های مختلف مهارت اولیه تحصیلی شما را میسنجد. این بخش ها عبارتند از :

درک مطلب :دارای 52 سوال در مدت زمان 65 دقیقه
نگارش :دارای 44 سوال در مدت زمان  35 دقیقه
ریاضیات :دارای 58 سوال در مدت زمان 88 دقیقه
مقاله نویسی: این بخش بصورت اختیاری می باشد و می بایست 1 مقاله را در مدت زمان 50 دقیقه تحویل دهید.

نمره قبولی آزمون SAT چند است ؟

حداقل نمره قبولی در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. یعنی ممکن است شما در SAT برای قبولی در رشته پزشکی یا مهندسی شرکت کنید. هر دانشگاه بسته به نتیجه کسب شده در هر قسمت از مهارت ها به بررسی شرایط شما به آن دانشگاه می پردازد. بطور کلی حداقل نمره ای که باشد در این آزمون کسب کنید 400 است. اما معمولا نمره مد نظر دانشگاه های خوب بسیار بالاتر و حدود 800 خواهد بود.

منابع برای آمادگی SAT  کدامند؟

همانطور که برای کنکور کتاب های تست زیادی وجود دارد، برای آزمون SAT نیز منابع تقویتی و تست زیادی وجود دارد. منابع اصلی آزمون اما بیشتر اصول اولیه ریاضیات دبیرستان و لغات و ساختارهای پرکاربرد انگلیسی هستند. کتاب های انتشارات Barron در این زمینه برای شما مفید خواهند بود. همچنین منابع رسمی یا official تست های آزمون های قبلی به صورت کتاب منتشر شده و در دسترس هستند.

بسته به اینکه کشور هدف شما کدام باشد، ممکن است بخش انشا یا essay اختیاری یا اجباری باشد. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در خود آمریکا را داشته باشید، باید با تاریخ این کشور نیز آشنایی داشته باشید. متن های اصلی همچون قانون اساسی ایالات متحده و اعلامیه استقلال از منابع اولیه آزمون SAT هستند. همچنین شما باید با تاریخ وقایع مهم تاریخی وعلت آن ها و منشور حقوق ملی نیز آشنا باشید.

آموزش آزمون SAT با بهترین اساتید در تیکا

با توجه به اینکه برای شرکت در بخش خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی داشتن دانش اولیه زبان انگلیسی کفایت میکند، شما میتوانید برای این منظور از یک استاد زبان خصوصی کمک بگیرید. توجه داشته باشید که آزمون SAT معمولا جایگزین تافل یا آیلتس نمیشود. یعنی در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه بین المللی، با شرکت در آزمون SAT شما همچنان نیاز دارید برای آزمون زبان نیز آماده شوید. آزمون SAT بیشتر با هدف سنجیدن مهارت های تحصیلی شما انجام میشود.

طول دوره آمادگی بخش زبان انگلیسی

در صورتی که قصد دارید از سطح کاملا مبتدی شروع کنید، برای یخش انگلیسی به حداقل 120 ساعت آموزش نیاز دارید. با توجه یک آزمون تعیین سطح جامع که در جلسه اول از شما گرفته میشود، استاد تعداد جلسات لازم را تخمین خواهد زد. بنابراین بسته به سطح شما در زبان انگلیسی، ممکن است به تعداد جلسات کمتری نیاز داشته باشید.

هزینه دوره آمادگی بخش زبان انگلیسی

هزینه کلاس های آموزش زبان انگلیسی برای آمادگی آزمون SAT بین 40-100 هزارتومان برای هر جلسه خواهد بود. با توجه به نمره مد نظر شما، این هزینه ممکن است متفاوت باشد.

در صورتی که هدف شما دستیابی به نمره بالای 780 در بخش انگلیسی باشد: هزینه هر جلسه کلاس خصوصی بین 40-60 هزار تومان خواهد بود.

در صورتی که هدف شما دستیابی به نمره بالای 1000 در بخش انگلیسی باشد: هزینه هر جلسه تدریس خصوصی زبان بین 60-100 هزارتومان خواهد بود.