فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
فرانسهحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
مسیح پویا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا20 زبان آموز / 33 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان

اهمیت و مزایای یادگیری مصاحبه کاری فرانسوی و مصاحبه با سفارت فرانسه

بسیاری از افراد به دنبال فرصت‌های شغلی و مهاجرت شغلی به فرانسه و کشورهای فرانسوی‌زبان هستند. اولین اقدام در زمینه یافتن شغل مناسب در فرانسه یا کشورهای فرانسوی‌زبان، تهیه رزومه کاری مناسب و مدارک تخصصی و آمادگی و آموزش مصاحبه کاری به زبان فرانسوی است.

بسیاری از افراد با تصور اینکه زبان انگلیسی‌زبان بین‌المللی است و برای یافتن شغل در فرانسه کافی است، به سراغ یادگیری زبان فرانسوی نمی‌روند. این یک اشتباه بزرگ است.

در بسیاری از شغل‌ها که لزوم ارتباط با مردم وجود دارد، چاره‌ای جز یادگیری زبان فرانسوی وجود ندارد. همچنین یادگیری این زبان برای کارآموزان اجباری است.

تیکا در زمینه آموزش فرانسوی برای تجارت بهترین اساتید را به شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی آموزشگاه آنلاین زبان تیکا تماس بگیرید.

چگونه در مصاحبه کاری فرانسوی موفق شویم؟

نکات و اقدامات مختلفی در موفقیت شما در مصاحبه کاری فرانسوی مؤثر است. از جمله این اقدامات و نکات می‌توان به این موارد اشاره کرد:

رزومه کاری مناسب

رزومه فرانسوی " résumé" و به معنی مختصر است. تهیه یک رزومه مناسب به سبک فرانسوی، شانس شما در پذیرش شغل را تضمین می‌کند، بنابراین بهتر است که رزومه شما مختصر، شامل و دربردارنده تمامی تخصص‌های شما باشد. حتما عبارت رزومه به سبک فرانسوی برای شما نیز سوال شده باشد.

رزومه به سبک فرانسوی یعنی اگر موقعیت شغلی که برای آن اپلای می‌کنید، درجه شغلی جونیور (junior) است، سعی کنید تا رزومه شما بیش از یک برگه A4 نباشد. همچنین اگر موقعیت شغلی که برای آن اپلای می‌کنید، درجه شغلی سینیور (sinior) است، می‌توانید رزومه خود را در 2 یا 3 برگه A4 تهیه کنید.

در دریافت پذیرش شغلی در فرانسه، علاوه بر رزومه، شما نیاز به نوشتن یک نامه (une lettre de motivation) در تکمیل رزومه خود هستید. این نامه باید شامل انگیزه شما برای این شغل، توصیه نامه (در صورت وجود) بخشی اطلاعات و نام و نشانی شما باشد.

نظم در حضور و خوش قول بودن

حضور به‌موقع و سروقت در مکان مصاحبه از مهم‌ترین عوامل موفقیت در آمادگی برای مصاحبه فرانسوی شما می‌تواند باشد. فرانسوی‌ها بسیار رسمی و مبادی آداب رفتار می‌کنند و به این مساله در رفتار اهمیت زیادی می‌دهند. حضور به‌موقع، باعث دید مثبت و تصویری بهتر از شما در ذهن مصاحبه‌گر می‌سازد.

پوشش مناسب در مصاحبه های حضوری

لباس شما باید متناسب با شغلی باشد که برای آن رزومه ارسال کرده‌اید. این موضوع به این معنی نیست که حتماً برای تمامی شغل‌ها آقایان کت‌وشلوار رسمی به تن داشته باشند. برای رعایت احتیاط، بهتر است که در روز مصاحبه حضوری کاری فرانسوی، لباس رسمی و مناسب به تن داشته باشید. همچنین مطالعه قبلی درباره شرکتی که برای مصاحبه به آنجا می‌روید در تشخیص میزان رسمی بودن آن برای انتخاب لباس به شما کمک می‌کند. همچنین اگر این مساله برای شما کاملا مبهم است، می‌توانید با ارسال یک ایمیل به کارفرما از او در مورد لزوم پوشش روز مصاحبه سوال کنید.

مطالعه و کسب اطلاعات درباره شرکت مورد نظر

یکی از مسائلی که باعث می‌شود در طول مصاحبه راحت و آسوده پیش روید و با احتمال زیادی مصاحبه شغلی خوبی داشته باشید، میزان آشنایی شما با شرکتی که برای آن رزومه ارسال کردید است. سعی کنید حتماً پیش از مصاحبه در مورد شرکت موردنظر مطالعاتی انجام دهید. این مطالعه نباید صرفاً درباره اطلاعات عمومی درباره شرکت باشد. سعی کنید در زمینه تخصص خود و کاری که در این زمینه در این شرکت انجام می‌شود اطلاعات مناسب و مفیدی داشته باشید.

منابع مطالعه مصاحبه فرانسوی

علاوه بر شرکت در کلاس‌های آمادگی برای مصاحبه کاری فرانسوی، پیش بینی و مطالعه درباره سؤالات مصاحبه های کاری فرانسوی نیز می‌تواند به روند پیشرفت شما کمک کند.

با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید لیست بلند و بالایی از سؤالات مختلفی که در مصاحبه کاری فرانسوی پرسیده می‌شود و یا احتمال پرسش آن وجود دارد، به دست آورید. همچنین اگر تجربه شرکت در مصاحبه کاری فرانسوی ندارید، می‌توانید از منابعی مانند Comment Réussier un Entretien برای آمادگی نسبی در مصاحبه استفاده کنید.

از جمله سؤالاتی که در مصاحبه کاری فرانسوی پرسیده می‌‌شود، می‌تواند این سؤالات باشند:

 • در مورد تجربه تخصصی خود توضیح دهید. (Parlez-moi de votre expérience professionelle.)
 • زمینه تحصیلی و آکادمیک شما چیست؟ (Quel est votre parcours scolaire ?)
 • آیا می‌شود با کارفرمای قبلی شما تماس بگیریم؟ (Puis-je appeler votre ancien employeur ?)

نکات مصاحبه کاری فرانسوی

از جمله نکاتی که برای موفقیت در آمادگی برای مصاحبه فرانسوی باید بدانید:

 • از جمله مهم‌ترین نکاتی که در مصاحبه کاری فرانسوی باید رعایت کنید، داشتن اعتمادبه‌نفس است.
 • مصاحبه‌های کاری فرانسوی معمولاً کاملا جدی بوده و نباید انتظار لطیفه و شوخ طبعی از مصاحبه‌گرها داشته باشید. همچنین سعی کنید به کاملا جدی رفتار کنید.
 • دست دادن با مصاحبه‌گرها ایرادی ندارد، اما هرگز کسی را نبوسید.
 • به هر سوال همان پاسخی را بدهید که از شما خواسته شده است و از داستان سرایی خودداری کنید.
 • هرگز صحبت مصاحبه‌گر خود را قطع نکنید.
 • در طول مصاحبه از علایق و عادات شما سوال می‌شود، برای پاسخ به این سوال آماده باشید.
 • اگر متوجه سؤالی نشدید می‌توانید از مصاحبه‌گر بخواهید تا سؤال را تکرار کند. دقت کنید که این تکرار نباید زیاد باشد، بنابراین می‌توانید گاهی خود بپرسید که "آیا منظور شما ... است؟" و از این طریق از خستگی مصاحبه‌گر جلوگیری کنید.
 • پیش از مصاحبه به نقاط ضعف و قوت خود فکر کنید؛ چراکه در طول مصاحبه از شما خواسته می‌شود تا در مورد آن حرف بزنید.
 • از گفتن عبارت "نمی‌دانم" و "بلد نیستم" نترسید. پاسخ شما به سؤالات باید با صداقت کامل و واقع‌بینانه باشد.
 • در پایان مصاحبه از نحوه اطلاع از نتیجه مصاحبه، از مصاحبه‌گر خود بپرسید.
 • در پایان مصاحبه از شما خواسته می‌شود تا ابهامات و سؤالات خود را مطرح کنید. به یاد داشته باشید که سؤال پرسیدن شما در این مرحله برای مصاحبه‌گر بسیار مهم و به معنای دغدغه‌مند بودن است. پس سعی کنید حتماً سؤالی برای پرسیدن آماده کنید.
 • به حقوق خودآگاه باشید. هیچ کارفرمایی حق این را ندارد که از شما درباره دین، ​​گرایش جنسی یا مسائل خانوادگیسؤال کند و شما حق جواب ندادن یا نگفتن حقیقت در پاسخ به چنین سؤالاتی را دارید.

کلاس آموزش مصاحبه فرانسوی تیکا

تیکا برای متقاضیان مهاجرت و کار در فرانسه و کشورهای فرانسوی‌زبان، همچنین برای  کلاس آموزش مصاحبه کاری فرانسوی برگزار می‌کند. با شرکت در این دوره‌ها از کلاس‌های آنلاین در هر ساعت از شبانه‌روز باتوجه‌به زمان خالی خود با تدریس برخی اساتید از جلسه آزمایشی رایگان بهره‌مند شوید.

طول دوره و هزینه کلاس آمادگی برای مصاحبه فرانسوی تیکا

طول دوره مصاحبه فرانسه بسته سطح زبان شما و روش تدریس مدرس متفاوت خواهد بود. به ظور متوسط برای فردی که سطح زبان فرانسه مبتدی دارد، به حدود 120 جلسه آنلاین نیاز دارد. هزینه کلاس‌های آمادگی برای مصاحبه فرانسوی باتوجه‌به سطح زبان زبان‌آموز، میزان تخصص استاد و شرایط و زمان یادگیری مشخص می‌شود. هزینه کلاس‌های آنلاین مصاحبه فرانسوی در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا از مبلغ 54 هزار تومان شروع شده و تا مبلغ 210 هزار تومان، متغیر است.