فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
آلمانیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

اهمیت و مزایای یادگیری مصاحبه کاری آلمانی و مصاحبه با سفارت آلمان کدامند؟

بسیاری از افراد با تصور اینکه زبان انگلیسی‌زبان بین‌المللی است و برای یافتن شغل در آلمان کافی است، به سراغ یادگیری زبان آلمانی نمی‌روند. این یک اشتباه بزرگ است. اگر شما نیز این تصور را دارید، شاید بهتر باشد بدانید که فرصت‌های شغلی به زبان انگلیسی در کشورهای آلمانی‌زبان، کمتر از 10 درصد کل فرصت‌های شغلی آن کشور است. همچنین آلمانی‌ها به مهارت زبان آلمانی در کارمندان خود بسیار اهمیت می‌دهند.

در بسیاری از شغل‌ها که لزوم ارتباط با مردم وجود دارد، چاره‌ای جز یادگیری زبان آلمانی وجود ندارد. همچنین یادگیری این زبان برای کارآموزان اجباری است. همچنین در مصاحبه با سفارت آلمان دانستن این زبان از ضروریات است.

برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی آموزشگاه آنلاین زبان تیکا تماس بگیرید.

چگونه در مصاحبه کاری آلمانی موفق شویم؟

نکات و اقدامات مختلفی در موفقیت شما در مصاحبه کاری آلمانی مؤثر است. از جمله این اقدامات و نکات می‌توان به این موارد اشاره کرد:

رزومه کاری مناسب

رزومه به زبان آلمانی "Lebenslauf" و به معنی مسیر زندگی شما است. برای موفق شدن در مصاحبه کاری آلمانی بهتر است که رزومه شما کامل، شامل و دربردارنده تمامی تخصص‌های شما باشد. یکی از نکات جالب برای رزومه کاری آلمانی، لزوم وجود عکس در پروفایل شما در رزومه است.

نظم در حضور و خوش قول بودن

حضور به‌موقع و سروقت در مکان مصاحبه از مهم‌ترین عوامل موفقیت شما می‌تواند باشد. باتوجه‌به اهمیت بسیار زیادی که آلمانی‌ها برای نظم و خوش‌قولی، سعی کنید در مصاحبه حضوری 15 دقیقه پیش از مصاحبه در محل مصاحبه حضور داشته باشید. حضور به‌موقع، باعث دید مثبت و تصویری بهتر از شما در ذهن مصاحبه‌گر می‌سازد. نکات مربوط به آداب کاری در زبان آلمانی تجارت اهمیت زیادی دارند.

پوشش مناسب در مصاحبه های حضوری

لباس شما باید متناسب با شغلی باشد که برای آن رزومه ارسال کرده‌اید. این موضوع به این معنی نیست که حتماً برای تمامی شغل‌ها آقایان کت‌وشلوار رسمی به تن داشته باشند. برای رعایت احتیاط، بهتر است که در روز مصاحبه حضوری کاری آلمانی، لباس رسمی و مناسب به تن داشته باشید. این لباس برای آقایان کت‌وشلوار رسمی و برای خانم‌ها بلوز آستین بلند و دامنی تا زانو به همراه کفشی که انگشتان پا در آن نمایان نباشد است.

مطالعه و کسب اطلاعات درباره شرکت مورد نظر

معمولاً در طول مصاحبه میزان آشنایی شما با شرکتی که برای آن رزومه ارسال کردید سنجیده می‌شود. سعی کنید حتماً پیش از مصاحبه در مورد شرکت موردنظر مطالعاتی انجام دهید. این مطالعه نباید صرفاً درباره اطلاعات عمومی درباره شرکت باشد. سعی کنید در زمینه تخصص خود و کاری که در این زمینه در این شرکت انجام می‌شود اطلاعات مناسب و مفیدی داشته باشید.

منابع مطالعه مصاحبه آلمانی چه هستند؟

علاوه بر شرکت در کلاس‌های آمادگی برای مصاحبه با سفارت آلمان و مصاحبه کاری آلمانی، پیش بینی و مطالعه درباره سؤالات مصاحبه های کاری آلمانی نیز می‌تواند به روند پیشرفت شما کمک کند.

با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید لیست بلند و بالایی از سؤالات مختلفی که در مصاحبه کاری آلمانی پرسیده می‌شود و یا احتمال پرسش آن وجود دارد، به دست آورید. شاید غلط نباشد که بگوییم، اولین و مهم‌ترین کاری که باید برای آمادگی مصاحبه کاری آلمانی انجام دهید، بررسی و مطالعه این سؤالات است.

از جمله سؤالاتی که در مصاحبه کاری آلمانی پرسیده می‌‌شود، می‌تواند این سؤالات باشند:

 • چه شد که برای شرکت ما رزومه فرستادید؟ (Warum bewirbst du dich hier?)
 • انتظارات شما از این شغل چیست؟ (Was sind deine Erwartungen an den Job?)
 • چرا شما خود را فرد مناسبی برای این شغل می‌دانید؟ (Warum bist du der perfekte Kandidat?)
 • چه ویژگی از شرکت ما را می‌پسندید؟ (Was gefällt dir an dem Unternehmen?)
 • چرا فکر می‌کنید شخص مناسبی برای کار در این مجموعه هستید؟ (Warum passt du in unser Unternehmen?)

نکات مصاحبه کاری آلمانی چه هستند؟

از جمله نکاتی که برای موفقیت در مصاحبه کاری آلمانی باید بدانید:

 • از جمله مهم‌ترین نکاتی که در مصاحبه کاری آلمانی باید رعایت کنید، داشتن اعتمادبه‌نفس است. در طول مصاحبه آرامش خود را حفظ کنید و لبخند را روی لبانتان نگه دارید.
 • معمولاً در مصاحبه کاری از شما انگیزه و چرایی ارسال رزومه را می‌پرسند. باید پاسخ مناسب و درخور موقعیت موردنظر در نظر بگیرید. انگیزه یا motivation شما برای مصاحبه‌گر جذاب و رضایت‌بخش باشد.
 • یکی از سؤالاتی که در مصاحبه کاری آلمانی از شما پرسیده می‌شود، در مورد این است که چگونه این شرکت را پیدا کرده‌اید؟ با این سؤال مصاحبه‌گر نحوه پاسخ‌دادن شما را بررسی می‌کند و از جمله پاسخ‌های مهم در طول مصاحبه به شمار می‌آید.
 • هرگز صحبت مصاحبه‌گر خود را قطع نکنید.
 • اگر متوجه سؤالی نشدید می‌توانید از مصاحبه‌گر بخواهید تا سؤال را تکرار کند. دقت کنید که این تکرار نباید زیاد باشد، بنابراین می‌توانید گاهی خود بپرسید که "آیا منظور شما ... است؟" و از این طریق از خستگی مصاحبه‌گر جلوگیری کنید.
 • پیش از مصاحبه به نقاط ضعف و قوت خود فکر کنید؛ چراکه در طول مصاحبه از شما خواسته می‌شود تا در مورد آن حرف بزنید.
 • از گفتن عبارت "نمی‌دانم" و "بلد نیستم" نترسید. پاسخ شما به سؤالات باید با صداقت کامل و واقع‌بینانه باشد.
 • در پایان مصاحبه از نحوه اطلاع از نتیجه مصاحبه، از مصاحبه‌گر خود بپرسید.
 • در پایان مصاحبه از شما خواسته می‌شود تا ابهامات و سؤالات خود را مطرح کنید. به یاد داشته باشید که سؤال پرسیدن شما در این مرحله برای مصاحبه‌گر بسیار مهم و به معنای دغدغه‌مند بودن است. پس سعی کنید حتماً سؤالی برای پرسیدن آماده کنید.
 • به حقوق خودآگاه باشید. هیچ کارفرمایی حق این را ندارد که از شما درباره دین، ​​گرایش جنسی یا مسائل خانوادگیسؤال کند و شما حق جواب ندادن یا نگفتن حقیقت در پاسخ به چنین سؤالاتی را دارید.

شما میتوانید در تیکا برای مصاحبه کاری زبان هلندی نیز آماده شوید.

کلاس آموزش مصاحبه آلمانی تیکا چگونه برگزار میشود؟

تیکا برای متقاضیان مهاجرت و کار در آلمان و کشورهای آلمانی‌زبان، کلاس آموزش مصاحبه کاری آلمانی برگزار می‌کند. با شرکت در این دوره‌ها از کلاس‌های آنلاین در هر ساعت از شبانه‌روز باتوجه‌به زمان خالی خود، تجربه اساتیدی که خود در آلمان زندگی می‌کنند و در برخی موارد جلسه آزمایشی رایگان بهره‌مند شوید.

هزینه و طول دوره آمادگی برای مصاحبه آلمانی

هزینه کلاس‌های مصاحبه کاری زبان آلمانی باتوجه‌به سطح زبان زبان‌آموز، میزان تخصص استاد و شرایط و زمان یادگیری مشخص می‌شود. هزینه کلاس‌های آنلاین مصاحبه کاری آلمانی در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا از مبلغ 54 هزار تومان شروع شده و تا مبلغ 135 هزار تومان، متغیر است.