فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
روسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
ایمان فلاح زاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا44 زبان آموز / 104 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
ندا کشیر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 23 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
فاطمه امیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا25 زبان آموز / 98 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:145 هزار تومان
مهشاد باباپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا65 زبان آموز / 106 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
وحیده وحدتی مشهدیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا43 زبان آموز / 59 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

اهمیت و مزایای آزمون TORFEL

این آزمون که توسط وزارت علوم و آموزش روسیه اداره می شود در سال 1992 به راه افتاد و در سراسر روسیه و اروپا نیز برگزار می گردد. مهارت های آزمون روسی تروفل TORFEL شامل استفاده درست کلمات و قواعد زبان روسی در نوشتار و گفتار شخص می شود. این آزمون برای افرادی که قصد ادامه تحصیل، کاریابی در روسیه و یا با توجه به تعداد کثیر کاربران آنلاین روسی قصد تجارت و بیزینس را دارند ، مورد نیاز است. تدریس خصوصی زبان میتواند به همه شما عزیزان برای رسیدن به این هدف کمک کند.

تحصیل در کشور روسیه :

مراکز تحصیلی و دانشکده هایی که در روسیه هستند صرفا مورد تایید کشور روسیه می باشد اما همه این دانشگاه ها الزاما مورد تایید وزارت بهداشت نیستند. این مراکز به این ترتیب می باشند :

1- دانشگاه علوم پزشکی کازان (منطقه ولگا(
2-دانشگاه دولتی تحقیقات ملی Tomsk
3-دانشگاه PEOPLES’ FRIENDSHIP روسی
4-دانشگاه تیومن
5- دانشگاه ایالتی اجتماعی و آموزشی Volgograd
6- موسسه زبان روسی پوشکین
7- دانشگاه ایالتی Lomonosov مسکو
8- دانشگاه ایالتی پنزا
9- دانشگاه ایالتی اسکوف
10- دانشگاه سن پترزبورگ
11- دانشگاه ایالتی جنوب غربی

سطوح آزمون تورفل

این آزمون همانند اکثر آزمون های زبان بین المللی دارای سطح بندی 6 گانه می باشد. آموزش زبان روسی میتواند برای هر یک از این سطح ها به ترتیب انجام شود.

سطح مبتدی A1 :  سطح TEL

این سطح در حد آشنایی با الفبا و کلمات پایه ای می باشد.

سطح مبتدی یا پایه A2 :  سطح  TBL (base level)

شروع این سطح، دانش کافی جهت برقراری ارتباط در تعداد محدودی از موقعیت های روزمره را فراهم می کند. این سطح برای بدست آوردن تابعیت روسیه مورد نیاز است.

سطح متوسط  B1 : سطح   TORFL 1(first level)

سطح متوسط آزمون زبان روسی این امکان را فراهم می کند که در زمینه های آموزشی و حرفه ای، دانشجویان بتوانند ارتباط نه چندان گسترده ای برقرار کنند.

سطح متوسط  B2 : سطح TORFL 2 (Second level) 

در این سطح شناخت کافی از زبان روسی، برای برقراری ارتباط در همه حوزه های فعالیت فراهم می شود. سطح متوسط امکان کار در زمینه های مهندسی، بشردوستانه، طبیعی و علمی را فراهم می آورد. گواهینامه این سطح برای اخذ مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا مدارک تخصصی لازم است.

سطح پیشرفته یا حرفه ای  C1 : سطح  TORFL 3

با داشتن گواهینامه این سطح می توان فعالیت های حرفه ای به عنوان دانش شناس (به جز تخصص در زبان شناسی) ، مترجم، ویراستار، روزنامه نگار، دیپلمات و مدیریت را انجام داد.

سطح پیشرفته یا تسلط کامل  C2 : سطح  TORFL 4

موفقیت در آزمون سطح ۴ نشان دهنده صلاحیت در سطح تخصص و تسلط در زبان روسی است که متقاضی زبان روسی صلاحیتی مثل مردم روس زبان دارد.

آزمون روسی تروفل TORFEL شامل چه بخش هایی  می باشد؟

این آزمون شامل 5 بخش می باشد :

  • بخش نوشتاری :   Writing
  • بخش لغت و گرامر : Vocabulary and Grammar
  • بخش خواندن و درک مطلب : Reading
  • بخش شنیداری :  Listening
  • بخش گفتاری و مکالمه : Speaking

نحوه و هزینه برگزاری آزمون TORFEL

اصولا آزمون تورفل در دو روز برگزار می شود :

روز اول - برگزاری بخش نوشتاری ، لغت و گرامر ، خواندن و درک مطلب
روز دوم - برگزاری بخش شنیداری و گفتاری

سطح ابتدایی یا پایه  (A2): 3 ساعت و 30 دقیقه.
دستور زبان و لغت : 50 دقیقه.
خواندن: 50 دقیقه.
گوش کردن: 35 دقیقه.
نوشتن: 50 دقیقه.
صحبت کردن: 25 دقیقه.

برای قبولی هر بخش در همه سطوح آزمون TORFEL نیازمند حداقل نمره 60% است . اما درصد کلی برای هر سطح باید به حداقل 66% برسد . بعد از قبولی در آزمون TORFEL مدرکی از طرف وزارت علوم و آموزش روسیه اعطا می گردد که در مؤسسات اروپایی و روسی معتبر می باشد. هزینه آزمون 60 تا 100 دلار می باشد . در صورتی که در مرتبه اول قبول نشدید هزینه شما برای مرتبه دوم نصف می گردد.

آزمون زبان چینی HSK نیز یکی دیگر از آزمون های زبانی است که در ایران نیز برگزار میشود.

مکان های برگزاری آزمون TORFEL

آزمون روسی تروفل TORFEL در مراکز دانشگاهی و در سطح اروپا و روسیه برگزار می‌شود. البته به علت شیوع ویروس کرونا این آزمون در حال حاضر به صورت آنلاین برگزار می گررد. شایان ذکر است که جهت اخذ گواهینامه بین المللی TORFELفقط باید به سازمان های مجاز مراجعه کرد.

مراکز مورد تایید وزارت بهداشت و کشور روسیه

1-دانشگاه الزهرا (وابسته به انستیتو پوشکین(

2-کانون زبان (وابسته به دانشگاه ملی سنت پترزبورگ (

3-وبسایت :        https://www.ili.ir/fa/news/1554/

4- دانشگاه شهید بهشتی (وابسته به دانشگاه دوستی ملل، رودن(

منابع آزمون تورفل چیست؟

برای تسلط بر مفاهیم آزمون تورفل باید اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید و دستیابی به این اطلاعات فقط از طریق منابع جامع و کاربردی امکان پذیر می باشد. تعدادی از این منابع به شرح ذیل می باشند.

  • :Beginnersrussian *یک کتاب درسی برای مبتدیان با یک وب سایت تعاملی با مطالب اضافی برای هر فصل ، از جمله فلش کارت های آنلاین.
  • :Nachalo *در قالب 2 جلد موجود است ، یک کتاب درسی برای شروع دوره های روسی است.
  • :Golosa *یک کتاب پایه برای یادگیری زبان روسی در 5 ویرایش است.

ثبت نام در آزمون تورفل

ثبت ‌نام اولیه در این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق آدرس www.ilireg.ir و پرداخت آن به صورت حضوری انجام می ‌پذیرد. این آزمون به علت شیوع کرونا به صورت آنلاین و در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار شود. زمان پرداخت حضوری شهریه ثبت نام ۸ تا ۱۲ خردادماه و محدوده زمانی برگزاری آزمون ۲۶ تا ۲۹ تیرماه خواهد بود.

دوره آزمون trofel تیکا

برای شرکت در آزمون روسی تروفل TORFEL متقاضی باید آمادگی لازم را داشته باشد تا بتواند در آزمون نمره قبولی را کسب نماید. در آغاز آموزش آزمون trofel اساتید تیکا به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برای تعیین سطح و شناسایی نقاط ضعف شما در مهارت های  اصلی، آزمون تورفل را شبیه سازی نموده و با بررسی و تحلیل پاسخ ها و نمره کسب شده با آموزش و آزمون های متعدد سعی در برطرف نمودن نقاط ضعف شما خواهند نمود.

آموزش گرامر زبان روسی نیز متناسب با سطح شما انجام میشود.

مدت زمان دوره آمادگی TORFEL  تیکا چقدر است؟

مدت زمان کلاس آزمون trofel بستگی به نیاز و سطح زبان روسی شما دارد. در صورتی که سطح زبان شما  مبتدی و پیش متوسط باشد، برای رسیدن به نمره قبولی در هر بخش آزمون تورفل نیاز به گذراندن 150 کلاس دارید. اما در صورتی که متوسط  و یا بالاتر از متوسط هستید ، برای قبولی در این آزمون نیاز به گذراندن 70 جلسه آموزشی کلاس آزمون تروفل دارید. در نهایت اگر سطح زبان شما پیشرفته است و مهارت بالایی در زبان روسی دارید به شما پیشنهاد می کنیم که با گذراندن 30 جلسه دوره آمادگی تورفل به آسانی نمره قبولی در این آزمون را کسب نمایید.

هزینه دوره آزمون trofel تیکا

هزینه شرکت در دوره های آمادگی تورفل تیکا با توجه به سطح دوره و سطح اساتید متفاوت خواهد بود . اما به طور متوسط هزینه هر جلسه مبلغی بین 45 تا 130 هزار تومان می باشد .که این مبلغ در مقایسه با هزینه دریافتی اغلب موسسات زبان بسیار پایین تر بوده و علاوه بر آن هزینه مصرف اینترنت در کلاس های آنلاین تیکا نیز برای شما نیم بها محاسبه خواهد شد. از آن مهم تر است که شما می توانید با رزرو چند جلسه ای دوره های مختلف تخفیف ویژه ای دریافت نمایید.

چگونه بهترین استاد دوره آمادگی  TORFEL را پیدا کنیم؟

نمره کسب شده در آزمون روسی تروفل TORFEL متناسب با هدف هر فرد از اهمیت بالایی برخورد می باشد . بنابراین قبل از انجام آن بهتر است آزمون دهنده آمادگی لازم برای سنجش های مختلف آزمون تورفل را داشته باشد. انتخاب استاده دوره آمادگی تورفل یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا یک استاد با تجربه و سطح بالا به خوبی نقاط ضعف شما را شناسایی کرده و سعی در تقویت آن ها می نماید. برای انتخاب بهترین استاد زبان روسی نیازی نیست نگران باشید. زیرا تیکا با دارا بودن استادان مجرب و امکان بررسی آن ها این کار را برای شما بسیار آسان نموده است.