فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
سوئدیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
سونیا قدیریان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا31 زبان آموز / 132 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان

چرا مهارت شنیداری زبان سوئدی مهم است؟

زبان سوئدی، یکی از زبان هایی است که ریشه هندواروپایی دارد. این زبان در کشور های سوئد، فنلاند، دانمارک، آلمان، استرالیا، بلژیک و ... کاربرد دارد. ادگیری این زبان برای ایرانیان، نسبت به زبان های آلمانی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی بسیار آسان تر است. به این علت که ریشه کلمات سوئدی با کلمات انگلیسی یکی است. همچنین در زبان سوئدی لغاتی نیز وجود دارند که ریشه فارسی دارند.

مزایای آموزش لیسنینگ سوئدی چیست؟

آشنایی با زبان سوئدی برای اقامت طولانی مدت در این کشور ضروری است. شما احتمالا به نوع گفتاری زبان سوئدی از هر نوع دیگری بیشتر برخورد میکنید. همچنین دلایل زیر سوئد را به یک مقصد جذاب تبدیل میکند.

۱. سوئد یک مقصد عالی برای مهاجرت

سوئد از کشور هایی است که شرایط رفاهی بسیار خوبی دارد. این موارد عبارت اند از مراقبت های بهداشتی رایگان، حقوق بالا و ... . سوئد یکی از مقصد های بسیار پر طرفدار برای مهاجرت است. در نتیجه یادگیری لیسنینگ سوئدی می تواند در گرفتن اقامت بسیار کمک کننده باشد.

۲. کاوش در فرهنگ این کشور

اگر برای سفر و یا مهاجرت به سوئد بروید، تا حدی می توانید کارهای روزمره خود را با زبان انگلیسی انجام دهید. اما اگر به زبان سوئدی مسلط باشید و از نظر لیسنینگ سوئدی قوی باشید می توانید از تفریحاتی مانند هاکی روی یخ، شب های لیگ قهرمانان و ... بهره مند شوید.

۳. امکان برقراری ارتباط بیشتر

اگر برای تحصیل به سوئد مهاجرت می کنید، می توانید با زبان انگلیسی به تحصیل بپردازید. اما در این صورت نمی توانید با افراد میانسال، مسن و حتی نوجوانانی که زبان انگلیسی بلد نیستند ارتباط برقرار کنید. در این صورت کار شما اندکی دشوار خواهد شد.

4. بهبود موقعیت شغلی

ممکن است شما در این کشور کاری پیدا کنید که تعاملاتی با انگلیسی زبانان داشته باشید.  یا موقعیت شغلی شما به گونه ای باشد که زبان انگلیسی برایتان کافی باشد. اما به طور کلی برای این که بتوانید موقعیت های شغلی بیشتر و بهتری داشته باشید بهتر است به این زبان مسلط باشید و متوجه صحبت کردن دیگران بشوید.

 آزمون های زبان سوئدی

از آزمون های مهم و معتبر برای زبان سوئدی می توان به آزمون سوئداکس اشاره کرد. این آزمون با توجه به همه گیری کرونا در ایران برگزار نخواهد شد. آموزش لیسنینگ سوئدی میتواند به شما کمک کند برای شرکت در این آزمون به صورت انلاین یا در کشورهای همسایه آماده شوید.

آیا آزمون زبان سوئداکس بخش لیسنینگ دارد؟

آزمون های بین المللی مهارت های عمومی زبان سوئدی، سوئداکس نام دارد. این آزمون ها به عنوان مرجع و مقیاس سنجش دانش زبان سوئدی شناخته می شود. این آزمون برای چهار مهارت لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ می باشد. در نتیجه آموزش لیسنینگ سوئدی و تقویت آن برای شما بسیلر مفید خواهد بود. این آزمون دارای تائیدیه از سازمان دولتی   Swedish Instituteدر سوئد می باشد. آزمون ها در ایران برگزار می شوند. اما برای تصحیح و صدور مدرک به شهر گوتنبرگ فرستاده می شوند.

منابع یادگیری زبان سوئدی

آیا دوست دارید منابع تمرین لیسنینگ سوئدی را در تلفن همراهتان داشته باشید؟ اپلیکیشن های زیر گزینه های مناسب شما هستند.

۱. اپلیکیشن  Babbel

۲. اپلیکیشن  pimseur

۳. Learn A Language in your sleep

این کانال ویدئویی برای یادگیری زبان سوئدی گزینه مناسبی است. ویدئو های آموزشی بر روی آموزش اصلاحات سوئدی کار می کند. شاید یادگیری سوئدی در خواب رخ ندهد، اما مغز شما به شنیدن آوای آن زبان عادت میکند.

۴. راه های دیگر تقویت listening سوئدی

شما برای تقویت listening سوئدی می توانید فایل های صوتی مناسب با سطح زبان خود را گوش دهید. برای دانلود این منابع می توانید از بخش های مختلف بلاگ و سایت تیکا استفاده کنید. همچنین دیدن فیلم به زبان اصلی می تواند مهارت شنیداری شما را تقویت کند. اگر دوست دارید بدون ترک کردن خانه به سطح بالایی از این مهارت برسید می توانید از پلتفرم آموزش آنلاین تیکا استفاده کنید و از اساتید کمک بگیرید. کلاس های مکالمه و اسپیکینگ می توانند هم به بهبود لیسنینگ و هم اسپیکینگ شما کمک کند.

شما برای تقویت لیسنینگ هندی نیز میتوانید از تیکا کمک بگیرید.

دوره آموزش تقویت listening سوئدی در سامانه تیکا

در سامانه آموزش زبان تیکا می توانید برای تقویت مهارت شنیداری از کلاس آموزش لیسنینگ سوئدی استفاده کنید. هدف از بهبود مهارت شنیداری سوئدی، چه شرکت در آزمون باشد. یا چه زندگی و کار در کشور سوئد ، شما می توانید با شرکت در این کلاس‌ها به اهداف خود برسید. سامانه آموزش زبان تیکا با دارا بودن مدرسین متخصص در این زمینه آماده خدمات رسانی به شماست.

اساتید ما با توجه به اهدافی که دارید، مانند مهاجرت، شرکت در آزمون های بین المللی، پیشرفت کاری و.... شما را به آمادگی لازم خواهند رساند. در صورتی که قصد دارید مهارت شنیداری زبان سوئدی را تقویت کنید حتما در کلاس های تیکا ثبت نام کنید. لازم به ذکر است این دوره ها به صورت اختصاصی و برای یک نفر به صورت آنلاین برگزار می شود. همچنین برنامه ریزی دوره ها بر اساس زمان و روزهای مورد نظر شما صورت خواهد گرفت.

طول دوره

طول دوره ها کاملا به سطح اولیه زبان شما بستگی دارد. در نتیجه قبل از شروع کلاس ها از شما آزمون تعیین سطح گرفته خواهد شد. در نتیجه شما بعد از تعیین سطح می توانید برنامه ریزی زمانی انجام دهید. همچنین هدف شما هم در مشخص شدن طول دوره بسیار اهمیت دارد. این که شما دوست دارید تا چه سطحی پیشرفت کنید می تواند مهم باشد.

هزینه دوره

اگر به سایت تیکا سر بزنید می توانید اساتید مختلف مهارت لیسنینگ سوئدی را با هزینه تدریس متفاوت مشاهده کنید. اگر در سطح مبتدی از زبان قرار داشته باشید، طول کلاس ها و در نتیجه هزینه نهایی شما بیشتر می شود. در پلتفرم تیکا با رزرو کلاس ها به صورت ترمی و پکیج می توانید تخفیف بگیرید.همچنین سرور های تیکا داخلی هستند و هزینه اینترنت برای شما نیم بها خواهد بود. با توجه به اینکه کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شوند، هزینه رفت و آمد هم نخواهید داشت.

انتخاب بهترین استاد listening سوئدی در تیکا

در پلتفرم تیکا شما می توانید مهارت لیسنینگ سوئدی را انتخاب کنید. سپس تعدادی استاد به شما معرفی خواهد شد. پروفایل هر استاد یک ویدئو برای معرفی خود دارد. بعد از مشاهده ویدئو معرفی استاد و نظرات زبان آموزان درباره استاد مورد نظر خود می توانید جلسات  کلاس listening سوئدی را بر طبق زمان مورد نظرتان تعیین کنید. برای شروع کلاس ها ۱ جلسه به صورت آزمایشی خواهید داشت.