فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
عربیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

اهمیت آزمون مهارت زبان عربی

آزمون عربی ALPT توسط مرکز آموزش زبان عربی اتاق بازرگانی و صنایع اسلامی ( ICCI) تأیید شده است. این آزمون ماهیت تطبیقی دارد و به شرکت‌کنندگان در تمام سطوح مهارت این اجازه را می‌دهد تا به طور دقیق ارزیابی شوند. ۵۶ کشور عضو تحت ( ICCI)، همه ۲۲ کشور عرب و همچنین ۳۴ کشور در آفریقا و شرق دور را تحت پوشش قرار می‌دهند. آزمون alpt در سال ۲۰۰۲ آغاز شد و سطح مهارت دانش‌آموز را در عربی نشان می‌دهد.


مزیت‌های آزمون alpt

• آزمون عربی ALPT معتبرترین فرم آزمون مهارت عربی به صورت آنلاین است.
• دانش‌آموزان را به طور دقیق در سطوح مناسب زبان عربی قرار می‌دهد.
• اثربخشی دوره‌ها و برنامه‌های زبان عربی را از طریق آزمایش قبل و بعد از برنامه ارزیابی می‌کند.
• ارزیابی شرکت‌کنندگان در آزمون و احتمال موفقیت آن‌ها قبل از پذیرش در دانشگاه‌های عربی.
• هر بخش یک مهارت متفاوت را ارزیابی می‌کند.
• تسهیل پذیرش در برنامه‌های دانشگاهی که به حداقل سطح تسلط به زبان عربی نیاز دارند.
• ارائه مدرک تسلط به زبان عربی برای کارمندانی که نیاز به ارائه چنین گواهینامه‌هایی دارند.

ساختار آزمون alpt

این آزمون که به دو صورت آنلاین و کاغذی موجود است؛ شامل پنج بخش می‌باشد. این بخش‌ها عبارتند از گوش دادن، خواندن، دستور زبان، نوشتن و صحبت کردن. سه قسمت اول آزمون مهارت عربی در قالب چند گزینه‌ای می‌باشد. قسمت چهارم یک سؤال باز است و قسمت پنجم توسط یک معلم عربی انجام می‌شود. هر بخش، مهارت زبانی متفاوتی را ارزیابی می‌کند. طول آزمون بسته به تعداد سؤالات مورد نیاز برای سنجش دقیق مهارت دانش‌آموزان متفاوت است.
آزمون مهارت زبان عربی (ALPT) در قالب آزمون تطبیق با کامپیوتر (CAT) اجرا می‌شود. این بدان معناست که ALPT مستلزم آن است که هر شخص باید به رایانه‌ای با اتصال اینترنت فعال دسترسی داشته باشد. شروع این آزمون فقط با حضور مربی یا ناظر ثبت شده در آکادمی عرب مجاز است.

چگونه می‌توانم برای شرکت در آزمون مهارت زبان عربی ثبت نام کنم؟

آزمون زبان عربی ALPT توسط مدارس، دانشگاه‌ها و سازمان‌های سراسر جهان در جهت ارزیابی مهارت عربی برای قرار دادن، نظارت و یا اهداف امتحان استفاده می‌شود. این آزمون مهارت عربی همچنین می‌تواند توسط افراد برای نشان دادن مهارت برای اهداف آموزشی و یا اشتغال مورد استفاده قرار گیرد. آزمون alpt معیار‌های سنی یا محدودیت سنی خاصی ندارد و در هر رنج سنی می‌توان در آن شرکت نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند امتحان، نحوه ثبت نام و شرکت در کلاس alpt می‌توانید از مشاورین ما در سامانه تیکا کمک بگیرید.

طول دوره آمادگی آزمون alpt

طول دوره آمادگی آزمون alpt تیکا بر اساس سطح آزمون مد نظر شما تعیین می‌شود. به طور کلی تعداد دوره‌های لازم برای رسیدن به مهارت مورد نیاز برای شرکت در آزمون به دانش، هدف و پشتکار شما بستگی بسیاری دارد. پیش از شروع دوره با شرکت در جلسه‌های ازمایشی می‌توانید سطح زبان خود را مشخص کنید. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز شما نیز به صورت نسبی تعیین خواهد شد.

هزینه دوره آزمون عربی ALPT

هزینه جلسات خصوصی آموزش آمادگی آزمون عربی ALPT بین ۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان برای هر جلسه می‌باشد. در صورتی که کلاس‌ها را به صورت چند جلسه‌ای رزرو کنید از تخفیف بیشتری بهره‌مند خواهید شد. علاوه بر آن این امکان برای شما وجود دارد، در صورت شرکت با دوستان همسطح خود در کلاس آمادگی این آزمون، از تخفیف ویژه برای جلسات نیمه خصوصی بهره‌مند شوید. در صورت هرگونه سؤال درباره هزینه‌ها و نحوه رزرو کلاس alpt می‌توانید با پشتیبانان تیکا در ارتباط باشید.

شما میتوانید به کمک تیکا برای آزمون زبان ترکی استانبولی TOMAR نیز آماده شوید.

انتخاب بهترین استاد برای آمادگی آزمون‌های زبان عربی

آزمون‌های زبان عربی توانایی‌های شما در درک زبان عربی فصیح را می‌سنجند و قطعاً برای قبولی در آزمون alpt نیاز به تسلط بر دانش و مهارت کافی در هر بخش آن است. بنابراین اگر هدف شما کسب نمره بالا و قبولی در آزمون می‌باشد، بهتر است با یک استاد عربی فصیح کلاس رزرو کنید. اگرچه تلاش و پشتکار شما نیز در تاثیر گذاری آموزش زبان و قبولی در آزمون عربی ALPT بسیار مهم است. اما در مسیر ما نیز همراه شما خواهیم بود. شما می‌توانید میزان مهارت و سابقه کاری اساتید را در رزومه آن‌ها مشاهده و مطالعه کنید. همچنین امکان رزرو کلاس آزمایشی برای آشنایی بیشتر با هر استاد وجود دارد. پشتیبانی تیکا هم برای ارائه اطلاعات بیشتر در خدمت شماست.