مقالات آموزش زبان، جدیدترین منابع یادگیری زبان

خاطره محمدی
خاطره محمدی
دوشنبه, 11 مهر 1401

دسته بندی: italian grammar

زمان مطالعه: 10 دقیقه

در دستور زبان، صفت در جمله توصیف ­کننده اسم است. صفت­ها به کلام روح می­بخشند و باعث­ زیبایی ­کلام شما می­شوند. صفت­ها به ما کمک می­کنند تا منظور و مقصود خود را بهتر به مخاطب بفهمانیم. صفت ها (gli aggettivi) کلماتی هستند که کیفیت اسم ها را توصیف می­کنند، به عنوان مثال: بسیاری از کتاب های خوب مقداری غذای تند مکزیکی چکمه های قرمز جدید من علاوه بر صفت­هایی که پیش­تر با آن­ها آشنا شدید (به عنوان مثال خوب، جدید، قرمز، تند)، چندین نوع خاص از صفت­ها وجود دارد. این صفت‌ها شامل صفت‌های ملکی (آنهایی که نشان می‌دهند صاحب یک شی کیست، به عنوان مثال، کتاب‌های من، ماشین او، خانه ما)، صفت­های اشاره (این و آن)، و صفت­های نامشخص (مانند برخی، هر، هر کدام) هستند.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
یکشنبه, 10 مهر 1401

دسته بندی: spanish grammar

زمان مطالعه: 10 دقیقه

زبان اسپانیایی یکی از زیباترین زبان‌ها در دنیا است. اگر انگلیسی را به‌خوبی آموخته‌اید پیشنهاد می‌کنیم یادگیری زبان اسپانیایی را از دست ندهید. البته یادگیری گرامر این زبان در ابتدا ممکن است کمی سخت به نظر برسد. زیرا بخش مهمی از زبان اسپانیایی را افعال تشکیل می‌دهند و افعال در این زبان شامل ۱۸ زمان مختلف هستند. برخی از این افعال بسیار کاربردی و رایج‌اند و برخی نیز دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
شنبه, 09 مهر 1401

دسته بندی: german grammar

زمان مطالعه: 10 دقیقه

همان‌طور که خودتان هم می‌دانید گاهی برای بیان بهتر مقصودمان به مخاطب باید کلماتمان را توصیف کنیم. دستور زبان، صفت این وظیفه را بر عهده دارد. صفت واژه‌ای است که یک اسم را توصیف می‌کند و منظور و مقصود ما را شفاف و واضح می‌گرداند. صفت‌ها در زبان آلمانی انواع مختلفی دارند. برخی از آنها قبل از اسم قرار می‌گیرند و برخی نیز در جمله نقش مسند می‌گیرند.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
جمعه, 08 مهر 1401

دسته بندی: korean grammar

زمان مطالعه: 10 دقیقه

یادگیری دستور زبان کره‌ای به اندازه کندن یک کوه سخت است! ‌ الفبای این زبان مانند الفبای رایج سایر زبان‌ها نیست. الفبای این زبان پر است از نمادها. اگر بگوییم زبان کره‌ای زبان نقاشی‌ها است پر بیراه نگفته‌ایم! همچون سایر زبان‌ها افعال در زبان کره‌ای نیز بخش بسیار مهمی هستند. افعال کامل‌کننده جملات ما هستند. افعال کره‌ای بسیار گوناگون هستند و قاعده خاصی برای ساخت آنها وجود ندارد و تنها راه یادگیری آنها به خاطر سپردنشان است.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
پنجشنبه, 07 مهر 1401

دسته بندی: german grammar

زمان مطالعه: 10 دقیقه

وقتی زمان آن رسید که در یادگیری زبان آلمانی به سطح بعدی صعود کنید، یکی از مفیدترین چیزهایی که در  یادگیری دستور زبان می‌توانید یاد بگیرید افعال هستند. ممکن است از دوران مدرسه خود به یاد بیاورید که افعال درواقع نشان‌دهنده "انجام یک عمل" هستند. این بدان معناست که آنها به شما کمک می‌کنند تا بدوید، بپرید، پرتاب کنید، و بیاموزید.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
چهارشنبه, 06 مهر 1401

دسته بندی: spanish grammar

زمان مطالعه: 10 دقیقه

زبان اسپانیایی ۴امین زبان پرکاربرد در دنیا است. بیش از ۵۸۰ میلیون نفر از مردم دنیا به این زبان صحبت می‌کنند. هدف افراد از یادگیری زبان اسپانیایی با یکدیگر متفاوت است. برای مثال برخی برای یافتن موقعیت شغلی مناسب، برخی برای سرگرمی و برخی نیز برای زندگی در یک کشور اسپانیایی زبان، این زبان را می‌آموزند. همچون سایر زبان‌های خارجی، برای یادگیری زبان اسپانیایی زبان‌آموز باید با اصول اولیه و پایه و اساس گرامر این زبان آشنا شود. بخش مهمی از زبان اسپانیایی به صفت‌ها مربوط می‌شود.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 05 مهر 1401

دسته بندی: french grammar

زمان مطالعه: 10 دقیقه

صفات در همه زبان‌ها زیبنده کلام هستند و به ما کمک می‌کنند منظور و مقصود خود را بهتر و واضح‌تر بیان کنیم. زبان فرانسه نیز از این قضیه مستثنی نیست. صفات در دستور زبان  فرانسه هم قبل از اسم قرار می‌گیرند و هم بعد از آن. البته اکثر صفت‌ها بعد از اسم می‌آیند. اگر قصد دارید زبان فرانسه را بیاموزید، باید بدانید که صفت‌ها بخش بسیار مهمی در این زبان هستند و برای یادگیری آنها باید دقت و تلاش کافی را داشته باشید. در این مقاله به آموزش انواع صفت در زبان فرانسه و نحوه به‌کارگیری صفات در جمله می‌پردازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
دوشنبه, 04 مهر 1401

دسته بندی: english application

زمان مطالعه: 10 دقیقه

امروزه به لطف نرم‌افزارها و سایت‌های مختلفی که راه‌اندازی شده است کار معلمان و دانش آموزان در زمینه تحصیل بسیار آسان شده است. به طوری که با داشتن چند نرم‌افزار کاربردی معلمان می‌توانند به راحتی کلاس درس خود را مدیریت کنند. یکی از این برنامه‌ها، Plickers نام دارد. این نرم‌افزار ابزار آنلاینی است که به معلمان امکان می‌دهد کلاس‌های خود را بدون نیاز به دانش آموزان و بدون داشتن دستگاه‌های جداگانه مدیریت کنند. در ادامه می‌خواهیم به معرفی کامل برنامه Plickers بپردازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
شنبه, 02 مهر 1401

زمان مطالعه: 10 دقیقه

آموزش از راه دور، همیشه یکی از روش‌های محبوب یادگیری تخصصی علوم مختلف است. در سال‌های اخیر بسیار فراگیر شده است. این روزها می‌توانیم همه اطلاعاتی که نیاز داریم را از اینترنت به صورت آنلاین به دست آورید. دروس دانشگاهی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. اگر علاقه‌مند به گذراندن دوره‌های زبان هستید، نیازی به حضور فیزیکی در کلاس‌ها ندارید. زیرا برخی از بهترین دوره‌های آموزشی زبان به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه‌های جزئی در اختیار علاقه‌مندان قرارگرفته‌اند. و باعث شده تا همه بتوانند از این خدمات استفاده کنند و افرادی که توانایی و استعداد واقعی در این زمینه دارند، به دلیل محدودیت‌های جغرافیایی از این اطلاعات دور نمانند و بتوانند پیشرفت کنند.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
جمعه, 01 مهر 1401

دسته بندی: arabic grammar

زمان مطالعه:

یادگیری زبان عربی همواره یکی از چالش‌های همیشگی دانش‌آموزان در ایران است. این زبان با وجود پیچیدگی‌های گرامری که دارد؛ اما بسیار قانونمند است. از طرفی کشورهای همسایه ما همگی به این زبان صحبت می‌کنند، در ضمن مردم بخش‌هایی از کشور خودمان نیز به این زبان تکلم می‌کنند. به همین خاطر یادگیری اندکی از این زبان خالی از لطف نیست.

ادامه مطلب