مقالات آموزش زبان، جدیدترین منابع یادگیری زبان

خاطره محمدی
خاطره محمدی

اگر به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی قصد کار کردن و کسب درآمد دارید مشاغل آنلاین یک گزینه عالی برای این کار هستند. شما می‌توانید مشاغل و وظایف مختلفی را به‌صورت آنلاین و در خانه انجام داده و از این راه کسب درآمد کنید. مشاغل حضوری در دوران دانشجویی معمولاً پاره‌وقت بوده و درآمد بالایی ندارند. این در حالی است که مشاغل آنلاین این معایب را نداشته و درآمد خوبی دارند. ضمن اینکه این فرصت را به شما می‌دهند به امور دانشجویی خود نیز برسید و از زندگی دانشجویی لذت ببرید. مشاغل آنلاین راهی عالی برای آماده شدن برای دنیای حرفه‌ای است و استقلال و انعطاف بسیار بالایی دارند. یکی از الزامات کار آنلاین در دوران دانشجویی تسلط کامل به زبان انگلیسی و مهارت‌های چهارگانه ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ و اسپیکینگ است. اگر قصد مهاجرت و تحصیل در کشور خارجی را دارید بهتر است قبل از سفر تسلط خود را به زبان انگلیسی بالا ببرید. با شرکت در کلاس‌های آنلاین آموزشگاه تیکا می‌توانید به این اهداف برسید.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که قصد مهاجرت دارید و می‌خواهید مقالات خود را در مجلات بین‌المللی چاپ کنید در ادامه این مقاله همراه ما باشید. برای اینکه مقاله علمی خود را به چاپ برسانید پیش از هر اقدامی باید با مجلات معتبر و پایگاه‌های علمی که مقالات را به چاپ می‌رسانند آشنا شوید. روند انتخاب یک مجله باید با دقت و توجه کافی انجام شود. آماد سازی مقاله علمی برای چاپ نیز مراحل خاص خود را دارد که بایستی رعایت شود. آشنایی با زبان انگلیسی و قواعد نگارش نیز برای چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر خارجی مؤثر است. آموزشگاه زبان تیکا با برگزاری کلاس‌های آنلاین سطح مهارت‌های چهارگانه شما را بالا برده و به شما کمک یک مقاله علمی به زبان انگلیسی بنویسید.

زمان مطالعه : 11 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

تحصیل بچه‌ها در مدرسه یکی از دغدغه‌های اصلی والدین در هنگام مهاجرت به ترکیه است. اگر قصد دارید به کشور ترکیه مهاجرت کنید می‌توانید فرزند خود را در یکی از مدارس بین‌المللی ترکیه ثبت‌نام کنید. کشور ترکیه انواع مختلفی از مدارس دارد که شما می‌توانید بر اساس معیارهای خود یکی از این مدارس را برای فرزند خود انتخاب کنید. در مدارس بین‌المللی دانش آموزان از ملیت‌های مختلفی هستند و سطح آموزش در این مدارس خوب است. زبان آموزش در این مدارس به زبان انگلیسی است. آشنایی دانش‌آموز با مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی کمک بزرگی برای موفقیت در این مدارس است. با ثبت‌نام فرزند خود در آموزشگاه زبان تیکا می‌توانید سطح زبان انگلیسی فرزند خود را بالا برده و برای حضور در مدارس بین‌المللی ترکیه آماده کنید.

زمان مطالعه : 11 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اگر قصد مهاجرت و سفر به کشورهای خارجی را دارید قطعاً یکی از دغدغه‌های اصلی شما گرفتن گواهینامه بین‌المللی است. گواهینامه بین المللی این اجازه را به شما می‌دهد تا در خیابان‌ها و جاده‌ها سراسر جهان رانندگی کنید. گواهینامه بین المللی به افرادی داده می‌شود که در کشور خودشان گواهینامه گرفته باشند و کشورشان عضو سازمان جهانی اتومبیلرانی باشد. خبر خوب این است که کشور ایران نیز یکی از کشورهای عضو این سازمان است و شما به‌عنوان یک ایرانی می‌توانید گواهینامه بین المللی بگیرید؛ اما سؤال اینجاست که مراحل اخذ گواهینامه رانندگی چیست؟ و این گواهینامه در چه کشورهایی اعتبار دارد؟ در ادامه این مقاله به پاسخ این سؤالات خواهیم رسید.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اخذ مدرک معتبر زبان انگلیسی و اثبات تسلط به زبان انگلیسی یکی از شرایط اصلی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی است. دانشگاه کمبریج آزمون های بین‌المللی متعددی را برگزار کرده و اخذ نمره قبولی در این آزمون‌ها برای پذیرش در دانشگاه‌های خارجی و انگلیسی‌زبان مؤثر است. در ادامه با آزمون‌های بین‌المللی کمبریج و کاربرد هر یک از این آزمون‌ها آشنا می‌شویم. آموزشگاه زبان تیکا با برگزاری کلاس‌های آنلاین آموزش زبان آمادگی شما را برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی کمبریج به سطح بالایی می‌رساند.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

آزمون CELTA یک آزمون بین‌المللی است که در سراسر جهان توسط دانشگاه کمبریج برگزار می‌شود. اگر علاقه دارید به‌عنوان مدرس زبان انگلیسی مشغول به کار شوید و زبان انگلیسی را به غیر انگلیسی‌زبانان آموزش دهید مدرک سلتا یکی از مدارکی است که باید دریافت کنید. مدرک سلتا اعتبار بین‌المللی داشته و این امکان را به شما می‌دهد که در کشورهای دیگر نیز زبان انگلیسی را تدریس کنید. خوب است بدانید در این دوره آموزشی هیچ آزمونی گرفته نمی‌شود و ارزیابی دانشجو در طول دوره آموزشی انجام می‌شود. برای آشنایی هر چه بیشتر با آزمون سلتا با ادامه این مقاله همراه باشید.

زمان مطالعه : دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اگر به زبان انگلیسی علاقه زیادی دارید و دوست دارید به تدریس زبان انگلیسی مشغول شوید باید در آزمون بین‌المللی مختلفی شرکت کنید. یکی از این آزمون‌ها، آزمون دلتا (DELTA) است که مخفف عبارت Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages است. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج برگزار می‌شود. برای شرکت در آزمون دلتا باید دوره دلتا را بگذرانید. آزمون دلتا نوعی سنجش از مدرسین زبان انگلیسی است. اگر قصد دارید به‌عنوان مربی زبان انگلیسی در این دوره و آزمون شرکت کنید باید حداقل یک سال سابقه تدریس داشته باشید و حداقل مدرک زبان C1 و آیلتس ۷٫۵ داشته باشید. با اخذ مدرک دلتا آینده شغلی شما در زمینه تدریس زبان انگلیسی تضمین‌شده و بسیاری از کشورها این مدرک را برای تدریس زبان انگلیسی به رسمیت می‌شناسند.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اگر قصد دارید در آزمون بین المللی تافل شرکت کنید این سؤال برای شما پیش می‌آید که چگونه در آزمون تافل موفق شوم؟ یا چگونه در آزمون تافل نمره خوبی بگیرم؟ پاسخ این سؤالات چندان سخت نیست. کافی است علاوه بر مطالعه و تمرین چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی، نکات و ترفندهایی را به کار ببرید تا بتوانید به‌خوبی به سؤالات تافل پاسخ دهید. آزمون تافل قبولی یا ردی ندارد آنچه به دست می‌آید یک نمره یا امتیاز است. هر چه این نمره بهتر باشد در دانشگاه‌ها و مراکز بیشتری اعتبار دارد و برای پذیرش به کمک شما می‌آید.

زمان مطالعه : 11 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

از برگزاری و قبولی در هر کدام از آزمونهای بین‌المللی چه می‌دانید؟ اگر به دنبال شرکت در آزمون آیلتس هستید خوب است بدانید آزمون آیلتس مانند کنکور تنها در مدت‌زمان محدودی برگزار می‌شود و شما باید بتوانید در این مدت محدود توانایی خود را در زبان انگلیسی نشان دهید. ممکن است شما توانایی بالایی در زبان انگلیسی داشته باشید اما اگر با سؤالات، نحوه پاسخ‌دهی و ترفندهای هر بخش از آزمون آیلتس آشنایی نداشته باشید نمی‌توانید نمره خوبی کسب کنید. نمره آیلتس در بیش از ۱۰۰۰۰ سازمان و دانشگاه معتبر جهانی پذیرفته می‌شود و برای دانشجویان بسیار مهم است که نمره خوبی از این آزمون کسب کنند. آزمون آیلتس چهار مهارت شنیدن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن را مورد ارزشیابی قرار می‌دهد. هر بخش از آزمون یک نمره خام دارد و حوزه امتیازدهی به داوطلبان کمی پیچیده است. برای اینکه بتوانید در آزمون آیلتس نمره بالا بگیرید با ادامه این مطلب همراه باشید.

زمان مطالعه : 12 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

بعد از یادگیری زبان دغدغه اخذ مدرک و استفاده از این مدرک وجود دارد. در سال‌های گذشته با گسترش ویروس کرونا و لغو اکثر آزمون‌های زبان بین‌المللی آزمون دولینگو که به‌صورت کامپیوتری برگزار می‌شود بیش از گذشته موردتوجه قرار گرفت. یک آزمون نوپا که رقیب جدی برای آزمون‌های تافل و آیلتس به شمار می‌رود و از بسیاری جهات نسبت به آن‌ها ساده‌تر است. آزمون دولینگو در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان و ادارات مهاجرت اعتبار دارد و کاملاً به‌صورت غیرحضوری و از خانه نیز قابل برگزاری است. افراد از هر جا که دسترسی به اینترنت و کامپیوتر داشته باشند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند؛ اما تقویت گرامر دولینگو چه تأثیری در موفقیت در این آزمون دارد؟ در ادامه پاسخ این سؤال را خواهیم داد. خوب است بدانید یکی از روش‌هایی که بیش از هر روش دیگری می‌تواند قبولی شما را در آزمون دولینگو تضمین کند شرکت در کلاس آمادگی این آزمون است. آموزشگاه زبان تیکا با برگزاری کلاس‌های آمادگی دولینگو می‌تواند شما را به بالاترین سطح آمادگی برساند.

زمان مطالعه : 12 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

یکی از دغدغه های مهم زبان آموزان، مربوط به قبولی در آزمون های بین المللی است. آزمون آیلتس (IELTS) مخفف عبارت International English Testing System بوده و یک آزمون بین‌المللی و معتبر در سطح جهانی است. بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان، مؤسسات دولتی و ادارات مهاجرت این آزمون را برای ارزیابی تسلط به زبان انگلیسی به رسمیت می‌شناسند. آزمون آیلتس چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و تقویت گرامر نقش مهمی در موفقیت این آزمون دارد. آشنایی و تسلط کامل به گرامر زبان انگلیسی باعث می‌شود داوطلب بتواند به‌خوبی سؤالات بخش‌های ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ را جواب دهد. برای تقویت گرامر آیلتس روش‌ها و تکنیک‌های تمرینی متعددی وجود دارد. همچنین منابع معتبر زیادی در این زمینه در دسترس است که در ادامه به معرفی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم. در کنار همه این روش‌ها ثبت‌نام و شرکت در کلاس‌های زبان آموزشگاه تیکا می‌تواند شما را برای حضور در آزمون آیلتس به سطح آمادگی بالایی برساند.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

آزمون تافل یکی از معروف‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است. تافل اعتبار جهانی دارد و برای اخذ ویزای دانشجویی و پذیرش در دانشگاه‌های معتبر جهان کاربرد دارد. این آزمون از چهار بخش لیسنینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و ریدینگ تشکیل شده است. تقویت گرامر تافل یا تقویت گرامر نقش مهمی در قبولی تافل مخصوصاً بخش‌های نوشتن و صحبت کردن دارد. تسلط به گرامر زبان انگلیسی به‌صورت عالی و پیشرفته به شما کمک می‌کند یک متن درست و بدون غلط نوشته و همچنین قواعد و ساختار جمله را به‌خوبی رعایت کنید. تقویت گرامر تافل روش‌های تمرینی، منابع و تکنیک‌هایی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. در کنار همه این روش‌ها، ثبت‌نام در کلاس‌های آموزش زبان و کمک گرفتن از اساتید حرفه‌ای تا حد زیادی می‌تواند برای شما راهگشا باشد. کلاس‌های آنلاین تافل آموزشگاه تیکا در این مسیر همراه شما خواهد بود.

زمان مطالعه : 12 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

امروزه یادگیری زبان های خارجی بخشی از مهارت هایی است که باید بدست آوریم. اگر می‌خواهید اسپیکینگ خود را برای آزمون مهمی مانند آزمون آیلتس تقویت کنید، اما با این حال هنگامی که شروع به صحبت کردن می‌کنید احساس خجالت و اضطراب شما را فرا می‌گیرد، بدون شک باید به فکر چاره‌ای برای این کار باشید. این موضوع کاملاً طبیعی است که وقتی شروع به مکالمه انگلیسی می‌کنید کمی دچار نگرانی و اضطراب شوید. اما اگر می‌خواهید امتحان اسپیکینگ آیلتس خود را با نمره بسیار خوبی قبول شوید به تلاش بیشتر و البته به استفاده از چند راه‌حل مهم احتیاج خواهید داشت. از طرف دیگر اسپیکینگ یا صحبت کردن برای کسانی که به طور روزمره به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند و زبان مادری دیگری دارند، کمی دشوارتر می‌شود. بنابراین اکثر داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند می‌پرسند چگونه صحبت کردن را در این آزمون بهبود ببخشیم؟ در این مقاله می‌خواهیم چند راهکار را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن‌ها بتوانید بهترین نمره را در اسپیکینگ آیلتس کسب کنید پس با ما همراه شوید.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

بدون شک صحبت کردن به زبانی غیر از زبان مادری یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا است. ممکن است شما مراحل یادگیری زبان خود را در بخش دیگری مانند ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ با موفقیت تمام کنید اما در قسمت اسپیکینگ ضعف داشته باشید و امتیاز پایینی کسب کنید. از آنجایی که موفقیت در اسپیکینگ آزمون دولینگو برای کسب نمره مورد نیاز ضروری است باید بر روی این بخش بسیار وقت گذاشته و تمرین کنید. اگر دوست دارید بدانید که با استفاده از چه راه حل‌هایی می‌توانید به تقویت اسپیکینگ آزمون دولینگو کمک کنید در ادامه با ما همراه شوید. زیرا ما می‌دانیم که چه استراتژی‌هایی را برای افزایش موثر امتیاز خود در آزمون اسپیکینگ دولینگو به کار گیرید. اگر همیشه مشکل صحبت کردن به زبان انگلیسی را داشتید جای نگرانی وجود ندارد فقط راه حل‌های زیر را مطالعه کنید.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اگر با هدف تحصیل و یا کار قصد یادگیری زبان را دارید، مدرک تافل مناسب است. اگر قصد دارید به زودی برای آزمون تافل آماده شوید، حتما تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چگونه باید اسپیکینگ خود را در این آزمون تقویت کنید. شرکت در امتحان اسپیکینگ برای زبانی غیر از زبان مادری‌ شما می‌تواند چالش برانگیز و البته کمی استرس زا باشد. اما هیچ گونه نگرانی وجود ندارد به این دلیل که ما قصد داریم در این مقاله به ارائه راه‌حل‌هایی بپردازیم که شما می‌توانید با کمک گرفتن از آن‌ها اسپیکینگ خود را برای آزمون تافل تقویت کنید، پس با ما همراه شوید.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

یادگیری زبان با چهار مهارت ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ و اسپیکینگ همراه است و برای آزمون آیلتس این مهارت ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. آزمون آیلتس یکی از آزمون‌های معتبر بین‌المللی برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی‌زبان است. این آزمون چهار مهارت زبان انگلیسی را ارزیابی می‌کند و نمره آن برای ارائه به دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی اعتبار دارد. آزمون آیلتس در دو نوع آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال برگزار می‌شود. بخش رایتینگ این دو آزمون تفاوت‌هایی با هم دارند و در آزمون آیلتس آکادمیک سؤالات به‌نوعی علمی بوده اما در آزمون آیلتس جنرال سؤالات درباره موضوعات روزمره و عمومی است. به‌هرحال برای قبولی در این آزمون لازم است تمرین‌ها و تکنیک‌هایی به کار گرفته شود که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

آزمون تافل یکی از قدیمی‌ترین آزمون‌های بین‌المللی است که برای مهاجرت و پذیرش تحصیلی به کار می‌آید. این آزمون که نامی آشنا برای علاقه‌مندان به زبان انگلیسی است به‌صورت کامپیوتری برگزارشده و هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. یکی از این بخش‌ها رایتینگ یا بخش نوشتن است که از دو بخش تشکیل شده است. برای تقویت رایتینگ آزمون تافل، تمرین‌ها، تکنیک‌ها و منابعی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. یکی از روش‌هایی که می‌تواند شما را در آزمون تافل و بخش رایتینگ به موفقیت برساند شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون تافل است.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

آزمون دولینگویک آزمون معتبر و بین‌المللی است که در سال‌های اخیر جای خود را در بین داوطلبین باز کرده است. یادگیری زبان و تقویت رایتینگ دولینگو یکی از دغدغه‌های اصلی داوطلبین شرکت در این آزمون است. برای موفقیت در بخش رایتینگ علاوه بر آشنایی با تایپ انگلیسی بهتر است دایره لغات را بالا برده و گرامر خود را تقویت کنید تا در این آزمون به نمره خوبی برسید. این آزمون به‌صورت تطبیقی و کامپیوتری برگزار می‌شود و نوع و شکل سؤالات آن تا حد زیادی با آزمون‌های تافل و آیلتس متفاوت است. چهار مهارت اصلی در دولینگو مورد ارزیابی قرار می‌گیرند اما ازآنجایی‌که تمامی بخش‌های آزمون به‌صورت کامپیوتری و آنلاین برگزار می‌شود نحوه و تکنیک‌های پاسخ‌دهی آن متفاوت است. برای اینکه در بخش رایتینگ دولینگو به سطح بالای آمادگی برسید می‌توانید در کلاس‌های آمادگی دولینگو شرکت کنید. در ادامه این مقاله به برسی انواع تمرین، تکنیک و منابع مفید برای تقویت رایتینگ دولینگو می‌پردازیم.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

آزمون آیلتس یکی از پرطرفدارترین آزمون‌های بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی است. این آزمون در سراسر جهان اعتبار داشته و بسیاری از مؤسسات آموزشی نمره آن را قبول دارند. یادگیری زبان با چهار مهارت ریدینگ، لیسنینگ، رایتینگ و اسپیکینگ همراه است و برای آزمون آیلتس این مهارت ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. بخش لیسنینگ یکی از بخش‌های مهم و چالش‌برانگیز آزمون آیلتس است و پاسخ به سؤالات آن نیاز به تمرین و تکنیک دارد. آمادگی برای بخش لیسنینگ آیلتس منابعی دارد که مطالعه آن می‌تواند شما را برای این بخش از آزمون به آمادگی بالایی برساند. در ادامه به بررسی روش‌های تمرین و تکنیک‌های لیسنینگ و معرفی منابع آن می‌پردازیم.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

لیسنینگ یکی از مهارت های یادگیری زبان به حساب می آید. آزمون دولینگو یکی از آزمون‌های معتبر بین‌المللی است که در سال‌های اخیر جای خود را در بین دانشجویان باز کرده است. این آزمون به‌صورت کامپیوتری و در خانه قابل انجام است و دانشگاه‌ها و مؤسسات معتبر در سراسر جهان مدرک آن را قبول دارند. بخش لیسنینگ آزمون دولینگو یکی از بخش‌های جذاب آن است که با لطف طراحان این آزمون نسبت به آزمون تافل و آیلتس آسان‌تر شده است. تقویت لیسنینگ آزمون دولینگو مانند آزمون‌های دیگر نیاز به تمرین، تکنیک و منابع خاص خود دارد. شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی یکی از روش‌هایی است که شما را برای لیسنینگ آزمون دولینگو به آمادگی لازم می‌رساند.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
  • prev-page