فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
فرانسهحذف فیلتر
سعیده نعمت الهی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا52 زبان آموز / 189 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
نسرین حسنی فر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
امین خداداد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا9 زبان آموز / 65 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
زهرا حاجی پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا50 زبان آموز / 296 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
یلدا دایم امید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا49 زبان آموز / 260 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:155 هزار تومان
فاطمه یزدانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا121 زبان آموز / 711 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
منیژه غفوری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا72 زبان آموز / 1351 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
مهسا دهقان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا18 زبان آموز / 95 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
یلدا پارسایی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا82 زبان آموز / 513 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:135 هزار تومان
نفیسه ضمیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا89 زبان آموز / 1085 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان

چرا زبان فرانسه اینقدر پرکاربرد است؟

کشور فرانسه یکی از کشورهای صنعتی و از اقتصادهای مهم غرب اروپا است. اما زبان فرانسوی به هیچ وجه به این کشور محدود نمیشود. این زبان در کشورهای بلژیک، کانادا، لوکزامبورگ، سوییس و ۵۱ کشور دیگر که اکثرا در قاره آفریقا قرار دارند، جزو زبان های رسمی است.

این زبان به داشتن آهنگ زیبا و  دلنشین معروف است. آثار ادبی و فلسفی بسیاری به این زبان تنظیم و یا ترجمه شده اند. با توجه به اینکه فرانسه دانشگاه های بسیار رده بالایی دارد و میزبان تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی بوده است، گسترش زبان فرانسوی با علم همگام بوده است. در کشور ایران نیز از گذشته بسیاری از نیروهای متخصص تحصیلات خود را به زبان فرانسوی آغاز کرده یا ادامه داده اند.

آیا یادگیری زبان فرانسه دشوار است؟

زبان فرانسوی جزو زبان های هندو-اروپایی است، این یعنی شباهت های کلی با ساختار زبان فارسی دارد. همچنین این زبان لغات مشترک زیادی با زبان انگلیسی دارد. اما بر خلاف زبان های فارسی و انگلیسی، جنسیت های دوگانه بر نحوه صرف اسامی و افعال در این زبان تاثیر میگذارند. بنابراین اگر شما تا به حال زبانی که جنسیت ها را متمایز میداند یاد نگرفته اید، شاید گرامر زبان فرانسوی در آغاز برای شما دشوار باشد.

اما نکته خوب این است که به علت رایج بودن این زبان، منابع و کتاب های بسیاری برای آموزش زبان فرانسه در دسترس هستند. همچنین تعداد اساتید خبره ای که به این زبان تسلط دارند زیاد است. شما میتوانید در سامانه آموزش زبان تیکا با کلیک روی زبان فرانسوی استاد مناسب خودتان را پیدا کنید.

مهاجرت به کبک کانادا

اگر از جمله افرادی باشید که میایلند برای کار و زندگی به یک کشور پیشرفته مهاجرت کنید، کانادا حتما یکی از گزینه هایی است که به آن فکر کرده اید. جالب است بدانید کانادا دو زبان رسمی دارد: انگلیسی و فرانسه. همچنین این کشور برای افزایش نیروی کار و گسترش توان اقتصادی خود تا حد زیادی روی پذیرش مهاجرانی که نیروی کار متخصص باشند سرمایه گذاری کرده است. یکی از معروف ترین برنامه های مهاجرتی برنمه اکسپرس انتری یا Epress Entry با همین هدف هر ساله اجرا میشود. با توجه به اینکه در طول دهه های گذشته بیشتر مهاجران در ایالت های انگلیسی زبان ساکن شده اند، ایالت های فرانسوی کانادا تصمیم گرفتند برنامه های بیشتری برای جذب مهاجران و نیروی کار متخصص تنظیم کنند. به این ترتیب اگر شما با زبان فرانسوی آشنا باشید شانس پذیرش شما افزایش پیدا میکند.

شغل هایی که در کانادا بیشتر مورد نیاز هستند. مدیریت پروژه-IT.، برنامه نویس کامپیوتر / برنامه نویسی و تحلیل رایانه، عناصر عملی مهندسی مکانیک. همچنین مدیریت تدارکات و زنجیره تامین، راه حل های فناوری اطلاعات و مدیریت تجارت ورزشی. همچنین مدیریت تولید پیشرفته و مدیریت تجارت بین الملل.

مهاجرت به کشور فرانسه

کشور فرانسه نیز یکی از کشورهای صنعتی و قدرتمند قاره اروپا است. این کشور برنامه های سخت گیرانه تری برای پذیرش مهاجران دارد اما باز هم شرایطی مثل ازدواج با شهروندان فرانسوی و غیره هستند که باعث می شوند فرانسه پذیرای مهاجران واحد شرایط باشد. شما همچنین با سرمایه گذاری معادل ده میلیون یورو یا شراکت 30 درصدی در یک شرکت می توانید اقامت این کشور را برای خود یا خانواده تان دریافت کنید. داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایان فرانسوی نیز یکی از راه های مهاجرت به فرانسه است. در حال حاضر حداقل 12 درصد از جمعیت فرانسه را مهاجران تشکیل می دهند که از این تعداد 40 درصد شهروند فرانسه شده اند.

شغل هایی که در فرانسه تقاضای بالایی دارند عبارتند از ساخت و ساز، بهداشت و درمان، صنعت تغذیه و صنایع تولیدی. همچنین تجارت و بازرگانی نیز در فرانسه رونق زیادی دارد.

تحصیل به زبان فرانسوی

همانطور که در بالا گفتیم، زبان فرانسوی یکی از زبان های رایج علم است. بسیاری از برترین دانشگاه های دنیا رشته های مختلف به خصوص حقوق و فلسسفه را به زبان فرانسوی تدریس می کنند. شما می توانید با ارائه مدرک های آزمون زبان فرانسوی متناسب با مقطع تحصیلی مد نظرتان و ارائه سوابق تحصیلی به این دانشگاه ها درخواست پذیرش بدهید. 

هزینه تحصیل در فرانسه برای مقطع کارشناسی حدود 2700 یورو است. برای مقطع ارشد این هزینه معادل 3700 یورو است. برخی از دانشگاه های فرانسه نیز برای دانشجویان بین المللی مانند دانشگاه های آلمان رایگان هستند. در صورتی که موفق به دریافت فاند شوید، می توانید بخشی از هزینه های زندگی خود را نیز پوشش دهید. رشته های مربوط به هنر و مد از رشته های پرطرفدار در کشور فرانسه هستند.

بسیاری از دانشگاه‌های فرانسه، کورس‌های انگلیسی زبان برای متقاضیان ارائه می‌کنند. تیکا با بهترین اساتید، نیاز متقاضیان برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی را پوشش داده است.

آموزش زبان فرانسوی برای کودکان

آموزش زبان فرانسه برای رده سنی زیر شانزده سال بسیار موثر خواهد بود. تدریس با بازی و از طریق منابع مناسب باعث میشود فرزند شما در معرض این زبان قرار بگیرد. در صورتی که به کمک کلاس آنلاین آموزش فرانسوی به فرزندتان را شروع کنید، او میتواند در آینده به طور فعالانه دانش زبانی خود را گسترش دهد. بنابراین اگر تمرکز خود را روی رسیدن فرزندتان به سطح متوسط بگذارید، در بلند مدت نتیجه بهتری خواهید گرفت. تیکا برای آموزش زبان فرانسه برای کودکان بهترین اساتید متخصص در زمینه تدریس به کودکان را به شما پیشنهاد می‌دهد.

منابع و کتاب های یادگیری زبان فرانسه

همانطور که در بالا گفتیم، منابع زیادی برای آموزش زبان فرانسه وجود دارند. برای نوجوانان و بزرگسالان کتاب های Taxi شناخته شده هستند اما متدها و کتاب های جدیدتری نیز تدوین شده اند. همچنین وبسایت های متنوعی وجود دارند که در صورت آشنایی ابتدایی با زبان انگلیسی میتوانید از آن ها استفاده کنید.

وبسایت های معروف آموزش زبان فرانسوی عبارتند از:

  • Babbel.
  • Brainscape.
  • Busuu.
  • Coffee Break French.
  • Drops.
  • Duolingo.
  • Fluent Forever.
  • FluentU.

کتاب Grammaire Progressive Du Francais: یکی از بهترین منابع سلف استادی است. در صورتی که کمی دانش زبان فرانسه داشته باشید، میتوانید در منزل با این کتاب تمرین کنید.

این کتاب در سه سطح مبتدی (Debutant)، متوسط (Intermediaire) و پیشرفته (Avance) و از طریق آموزش مستقیم همراه با تمرین گرامر زبان فرانسه را به شما می آموزد.

سری کتاب‌های پنج جلدی ECHO برای آموزش زبان فرانسه از سطح پیش متوسط تا پیشرفته طراحی شده اند. این کتاب ها نیز از محبوب ترین کتاب های آموزش فرانسوی هستند.

در کنار موارد بالا، دیکشنری های تصویری و اپلیکیشن های زیادی نیز وجود دارند که به یادگیری شما کمک بسیاری می‌کنند. همچنین یک آموزشگاه آنلاین زبان میتواند بهترین مسیر بری یادگیری باشد.

آزمون های زبان فرانسه

این زبان در دنیای کار و تحصیل کاربرد بالایی دارد. به همین دلیل تست های مختلفی برای ارزیابی توانایی شما در این زبان تنظیم شده اند. شما بسته به هدف خودتان، که ممکن است گرفتن پذیرش یک دانشگاه فرانسوی یا Express Entry به ایالت کبک باشد، میتوانید آزمون مناسب خودتان را انتخاب کنید.

آزمون فرانسوی DELF چیست؟

آزمون DELF توسط خود کشور فرانسه تنظیم شده است. در این آزمون شما بسته به امتیازی که از چهار مهارت اصلی میگیرید، سطح بندی میشوید. هر مهارت 25 امتیاز دارد. کل آزمون 80 دقیقه طول میکشد. حداقل نمره قبولی شما 50 است. سطح های آزمون Delf عبارتند از:
DELF Prim : سطح A1 و A2 (7 تا12 سال غیر فرانسه زبان)
DELF Junior  :سطح A1 تا B2(12 تا 17 سال)
DELF Scolaire : سطح A1 تا B2(12 تا 17 سال)
DALF : C1 و C2(بزرگسال)
DELF Pro : متقاضیان جویای شغل بهتر
DELF Public : سطح A1 تا B2(بزرگسال)

خوشبختانه این آزمون منقضی نمیشود. و مدرک آن همیشه معتبر است. برای آمادگی بهتر برای این آزمون میتوانید با اساتید زبان فرانسوی تیکا مشورت و کلاس رزرو کنید.

برای ثبت نام و پرداخت هزینه، میتوانید به وبسایت DELF مراجعه کنید.

آزمون DALF چیست ؟

این آزمون شباهت زیادی به Delf دارد اما خارج از فرانسه برگزار میشود. این آزمون سطح پیشرفته زبان فرانسوی را نیز شامل میشود. همچنین Dalf در یک مرکز و در یک زمان برگزار نمیشود.

آزمون  DALFهزینه های متفاوتی بر حسب سطح شما طبق سطح بندی های انجام شده دارد که این هزینه در بازه 65 الی 75 یورو می باشد. ثبت نام شما به صورت حضوری انجام میشود.

این آزمون در واقع همان آزمون Delf است که برای رده سنی بزرگسال تنظیم شده است.

آزمون فرانسوی TCF چیست ؟

این آزمون برای مهاجرت به ایالت های فرانسوی زبان کانادا کاربرد دارد.  آزمون TCF برای برنامه های شغلی یا استفاده شخصی نیز مفید است.

این آزمون در بیش از 600 مرکز مورد تأیید  که در بیش از 140 کشور دنیا واقع شده اند شرکت کنید. این آزمون 80 سئوال دارد، و سئوالات بخش های آن به صورت زیر است:
گوش دادن به درک مطلب : 30 سوال (25 دقیقه)
استفاده از ساختارهای زبانی: 20 سوال (20 دقیقه)
خواندن درک مطلب: 30 سوال (45 دقیقه) :
صحبت کردن به زبان فرانسوی ( امتحان اختیاری ): حدود( 15 دقیقه)
نوشتن به زبان فرانسوی (امتحان اختیاری) : شش تمرین  تقریباً ( 100 دقیقه)

امتیازاتی که در TCF کسب می کنید با سطوح زیر مطابقت دارد:
دوره مقدماتی (A1( 100-199
متوسط رو به پایین  (A2( 200-299
متوسط (B1( 300-399
متوسط رو به بالا (B2( 400-499
پیشرفته ( C1( 500-599
خیلی پیشرفته   600-699 امتیاز

برای آمادگی این آزمون نیز میتوانید با اساتید تیکا کلاس آزمایشی و اصلی داشته باشید.

آزمون فرانسویTEF چیست ؟

 

آزمون TEF نیز برای مهاجرت به کانادا کاربرد دارد. آزمون TEF دارای انواع مختلفی می باشد مانند:TEFaq(ویژه افرادی که قصد مهاجرت به کبک را دارند)،TEF Canada(ویژه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند) و TEF(ویزه افرادی که بطور کل قصد مهارت سنجی زبان فرانسه را دارند).

این آزمون با فواصل زمانی مشخص برگزرا میشود. آزمون TEFaq هر دو هفته یک بار و آزمون TEF Canada و TEF هر دوماه یکبار برگزار می شود.

آزمون مهارت سنجی TEF شامل 5 بخش می شود که این مهارت ها عبارتند از :
مهارت شنیداری:دارای 360 امتیاز در مدت زمان 40 دقیقه
مهارت نوشتاری:دارای 450 امتیاز درمدت زمان 60 دقیقه
لغات و دستور زبان فرانسوی:دارای 240 امتیاز در مدت زمان 30 دقیقه
مهارت خواندن:درای 300 امتیاز در مدت زمان 60 دقیقه
آزمون شفاهی:این قسمت بصورت مکالمه بوده و دارای 450 امتیاز در مدت زمان 45 دقیقه می باشد

هزینه کلاس زبان خصوصی برای آموزش زبان فرانسه

برای یادگیری زبان فرانسه، سریع ترین راه شرکت در کلاس های خصوصی آنلاین است. در سامانه آموزش زبان تیکا انواع مختلفی از کلاس های آموزش زبان برگزار می شوند. شما می توانید بسته به گروه سنی و هدف خودتان استاد مناسب را انتخاب کنید. هزینه کلاس ها توسط خود استاد تعیین می شود. در صورت رزرو جلسات به صورت پکیج های پنج و یا ده جلسه ای، از طرف سامانه به شما تخیف داده میشود.

برای سطح مبتدی هزینه ها از جلسه ای 60 هزارتومان شروع میشود.

برای سطح متوسط حداقل هزینه 85 هزار تومان است.

برای سطح پیشرفته و برای آمادگی برای آزمون های زبان هزینه حداقل برابر با 100 هزارتومان است.

طول دوره های آموزش زبان 

مدت زمانی که شما برای مسلط شدن به زبان فرانسوی نیاز دارید با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. برای مثال اگر شما یکی از زبان های ژرمانی مانند انگلیسی یا آلمانی را بدانید، سریع تر فرانسوی یاد میگیرید. به طور متوسط برای افرادی که انگلیسی بدانند، یادگرفتن فرانسوی 570 ساعت زمان میبرد. در صورتی که فرانسوی اولین زبان خارجی باشد که یاد میگیرید، این مدت ممکن است تا 700 ساعت افزایش پیدا کند. شما می توانید این ساعت ها را بین مطالعه شخصی و حل تمرین و ساعت های یادگیری در کلاس تقسیم کنید.

اگر شما اقدام به رزرو کلاس های خصوصی فشرده کنید، می توانید ظرف یک و نیم سال به زبان فرانسوی کاملا مسلط شوید. اما با هدفگذاری هوشمندانه می توان این مدت زمان را هنگام آماده شدن برای یک آزمون زبان خاص یا یک موقعیت کاری کاهش داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر همیشه می توانید از مشاوره با اساتید در جلسه آزمایشی استفاده کنید. اساتید زبان فرانسوی تیکا با تجربه کافی و تحصیلات مرتبط و یا تجربه زندگی در کشورهای فرانسه و کانادا آماده کمک کردن به شما هستند. در صورتی که برای انتخاب استاد خودتان نیاز به کمک دارید، با پشتیبان تیکا تماس بگیرید و یا برای شماره 09223231936 در واتساپ پیام بگذارید.