فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
عربیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
هادی زهیری فر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا52 زبان آموز / 111 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان
علی مهر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا38 زبان آموز / 67 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:110 هزار تومان
مهرداد حاجی لو
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا15 زبان آموز / 41 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان

اهمیت یادگیری زبان عربی با لهجه خلیجی

زبان عربی خلیجی نوعی از زبان عربی است که در کشورهای حاشیه خلیج فارس صحبت می‌شود. لهجه خلیجی عربستان شرقی در اطراف سواحل خلیج فارس در کویت، بحرین، قطر، امارات متحده عربی و همچنین مناطقی از شرق عربستان (استان شرقی)، جنوب عراق (استان بصره و استان مثنی) و برخی از اعراب ایرانی و شمال عمان صحبت می‌شود.  آیا به دنبال کردن مذاکرات سیاسی سطح بالا، تماشای اخبار، درام های تاریخی و غیره به زبان عربی علاقه دارید؟ پس به زبان عربی استاندارد مدرن نیاز دارید.

آیا می‌خواهید واقعاً با همکاران خود صحبت کنید؟ در کشورهای عرب زبان حاشیه خلیح فارس دوست پیدا کنید؟ و با اصطلاحات روزمره با مردم صحبت کنید؟ پس بهتر است لهجه خلیجی زبان عربی را یاد بگیرید.

برخی از مردم فکر می‌کنند شما می‌توانند از عربی استاندارد مدرن یا Modern Standard Arabic (MSA) به صورت محاوره ای استفاده کنند. شما می‌توانید این کار را امتحان کنید و بله، به احتمال زیاد، مردم متوجه منظور شما می‌شوند اما ممکن است شما متوجه حرف آن‌ها نشوید زیرا تعداد کمی از مردم عرب زبان به زبان عربی فصیح صحبت می‌کنند. گوینده اخبار تلویزیون، مانند یک مقام عالی رتبه اتحادیه عرب، مانند یک راوی مستند به زبان عربی معیار حرف می‌زنند. اکثر مردم تحت تأثیر زبان مودبانه و رسمی شما قرار خواهند گرفت. برخی ممکن است از شما بپرسند 'چرا شما مانند تلویزیون صحبت می‌کنید؟ چون لهجه عربی فصیح چندان رایج نیست.

مردم عرب در 90٪  از مواقع به زبان محاوره‌ای (lahjaat لهجات) صحبت می‌کنند. از آنجا که شما در حال خواندن این مطلب درمورد یادگیری زبان عربی با لهجه خلیجی هستید، یا اکنون در ناحیه خلیج فارس هستید یا قصد انتقال به خلیج را دارید. شاید هم دوستان عرب خلیج فارس داشته باشید. در هر صورت یادگیری گویش محلی به شما کمک فوق العاده ای می‌کند. هیچ وقت برای آموزش مکالمه عربی خلیجی هرگز دیر نیست.

آموزشگاه آنلاین زبان تیکا علاوه بر لهجه خلیجی، کلاس های آنلاین آموزش عربی فصیح را نیز با بهترین اساتید زبان عربی برگزار می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

منابع یادگیری زبان عربی با لهجه خلیجی

با کمک یک یا دو کتاب آموزش زبان و راهنمایی استاد عربی، می‌توانید زبان عربی خلیج فارس را بصورت آنلاین یاد بگیرید.

بسیاری به شما می‌گویند انگلیسی برای گذراندن زندگی کافی است. با این حال یادگیری زبان عربی خلیج فارس کیفیت زندگی شخصی و شغلی بسیار بهتری را ایجاد می‌کند. یادگیری آنلاین آموزش زبان عربی را متحول کرده است. کتاب آموزش زبان عربی و منابع دیگر نیز اکنون در دسترس همه قرار دارد. شما می‌توانید آموزش مکالمه زبان عربی را در آموزشگاه زبان آنلاین تیکا تجربه کنید.

گویش های مختلف زبان عربی خلیجی

گویش زبان عربی خلیجی در هر کدام از کشورهای حوزه خلیج فارس کمی متفاوت از سایرین است. با این وجود، مردم کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) می‌توانند یا گویش خود به راحتی با هم ارتباط برقرار کنند. به عبارت دیگر، اگر شما قصد یادگیری زبان عربی را دارید، زیاد نگران این نباشید که لهجه سعودی را یاد می‌گیرید یا لهجه عربی امارات یا بحرین.

اگرچه یمن در شبه جزیره عربستان واقع شده است، لهجه این کشور عربی خلیجی نیست. زبان عربی یمنی یک گویش متفاوت و غیر خلیجی قلمداد میشود.

مرحله 1: اصوات و حروف عربی خلیجی

یادگیری خط نگارش عربی برای یادگیری زبان عربی استاندارد مدرن یا گویش خلیج فارس ضروری است. گرچه ممکن است خط عربی برای افرادی که با زبان فارسی یا عربی آشنا نیستند ترسناک باشد، اما این یک خط کاملاً ساده است که از 28 حرف تشکیل شده و شش مصوت دارد. خبر خوب این است که تسلط بر حروف الفبا و ترکیب های مختلف صامت ها و مصوت ها بیش از سه هفته طول نمی‌کشد. به طور کلی یک هفته مطالعه منظم برای یادگیری الفبای عربی از کافی هم بیشتر است.

در یک آموزشگاه زبان عربی آنلاین، شما می‌توانید در کلاس‌های خصوصی با یک استاد زبان عربی را یاد بگیرید. کافی است آموزش زبان را جدی بگیرید. برای پیشرفت سریع خارج از کلاس زبان خود را در معرض زبان عربی محاوره‌ای قرار دهید.

مرحله 2: مهارت های مکالمه گویش خلیج فارس را بیاموزید

چالش بعدی شما یادگیری مهارت های مکالمه پایه با لهجه عربی خلیج فارس است. شما عبارات ضروری و تحوه برقراری ارتباط را یاد خواهید گرفت. در این مرحله می‌توانید زندگی روزمره خود را حتی بدون استفاده از زبان انگلیسی یا مترجم ادامه دهید. در این سطح، هدف یادگیری این است که شما یاد بگیرید چگونه سلام و احوال پرسی کنید، غذا سفارش دهید، راهنمایی بخواهید، با پزشک صحبت کنید و تعاملات اجتماعی را برقرار کنید.

عربی محاوره ای خلیج فارس، مانند سایر گویشهای عربی ، عمدتا یک روش شفاهی ارتباطی است در حالی که عربی استاندارد مدرن (MSA) برای ارتباطات رسمی، اخبار و اسناد دولتی مناسب است.

بنابراین انتظار می‌رود مهارت شنیداری و گفتاری خود را بهبود بخشید تا بتوانید در گویش خلیج فارس تعامل کنید. سطح بسیار ابتدایی خواندن عربی برای اینکه بتوانید نام ها و علائم و جملات کوتاه عربی را بخوانید کافی است.

مرحله سوم: آشنایی با ظرافت های فرهنگی و زبانی خاص گویش عربی خلیجی

آشنایی با فرهنگ کشورهای عربی به درک زبان محاوره ای آن ها کمک زیادی می‌کند. در صورتی که به مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درمورد فرآیند های خاص زبانی که باعث متفاوت شدن لهجه های زبان عربی از یکدیگر میشود علاقه داشته باشید، می‌توانید به درک عمیق تری از این زبان دست پیدا کنید.

با این وجود، زبان آموزانی که هدف مشخصی از یادگیری زبان عربی با لهجه خلیجی دارند در صورت تمایل می توانند از یادگیری مفاهیم دستوری و فرهنگی دقیق و جزئی صرف نظر کنند. این امر مانع پیشرفت یادگیری زبان عربی شما نخواهد شد.

دوره های آموزش زبان عربی و لهجه خلیجی تیکا

کلاس ها در سایت آموزشگاه آنلاین زبان تیکا به صورت خصوصی و در هر ساعت از شبانه روز برگزار می شود. کلاس های سایت تیکا در پلتفرم آنلاین تشکیل می شود. شما می توانید در هر ساعاتی از شبانه رو در منزل یا محل کار یا در هر جای دیگر کلاس خود را برگزار کنید. برای اطلاعات بیشتر راجع به روز و ساعات کلاس های آموزش مکالمه زبان عربی با لهجه خلیجی می توانید با واحد پشتیبانی در ارتباط باشید.

طول دوره آموزش زبان عربی و لهجه خلیجی تیکا

طول دوره آمادگی آموزشی زبان عربی با لهجه خلیجی با توجه به سطح زبان افراد مختلف برای یادگیری متفاوت است و به عوامل زیادی مرتبط می باشد. دوره ها با توجه به سرعت یادگیری افراد مختلف طول می کشد. بستگی دارد که سطح زبان شما در چه سطحی باشد. میزان علاقه شما به یادگیری زبان و تمرین مستمری که به یادگیری اختصاص میدهید از مواردی هستند که در مدت زمان رسیدن شما به سطح مطلوب تاثیر دارند.

به طور میانگین در سایت تیکا برای یادگیری زبان عربی حدودا از سطح صفر تا سطح مبتدی 60 جلسه کلاس خصوصی طول میکشد.از سطح مبتدی تا متوسطه هم معمولا 50 جلسه کلاس لازم است تا به سطح متوسطی از زبان عربی برسید. با این وجود برای یادگیری لهجه خلیجی هم حدودا 40 جلسه نیاز است که در این لهجه به تسلط مطلوبی برسید. البته همان طور که قبل تر هم گفتیم تعداد جلسات به آمادگی زبان آموزان و استاد مربوطه نیز بستگی دارد. در سایت تیکا کلاس ها به صورت خصوصی برگزار می شوند. دوره های خصوصی آموزشی زبان عربی با لهجه خلیجی برای افرادی که زمان زیادی برای یادگیری زبان ندارند و می خواهند در مدت زمان کمتری به سطح مطلوبی از مکالمه در زبان عربی برسند توصیه می شود.

هزینه دوره آموزش زبان عربی و لهجه خلیجی تیکا

در آموزشگاه آنلاین تیکا اساتید مختلفی برای آموزش زبان عربی با لهجه خلیجی هستند. متقاضیان می توانند با هر استادی که تمایل داشته باشند کلاس خود را برگزار کنند.

برخی از اساتید جلسه ای به عنوان جلسه ی آزمایشی به صورت رایگان برگزار می کنند. بدین صورت زبان آموزان می توانند با اطلاعات بیشتری استاد مورد نظر را انتخاب کنند.

هزینه دوره ها با توجه به هر استادی متفاوت است. مبلغ کلاس های آنلاین زبان عربی با لهجه خلیجی تیکا از جلسه ای 49 هزار تومان تا 135 هزار تومان متغیر است.