فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
عربیحذف فیلتر
حذف فیلتر
محمد رضازاده کاوری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا180 زبان آموز / 364 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
رفیع اله ثرایی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا188 زبان آموز / 859 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
ساجده آخوندی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا104 زبان آموز / 697 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
پدرام سرکانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
رافع آدم الهاشمي
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 15 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:75 هزار تومان
هزینه هر جلسه:225 هزار تومان
زهرا سادات موسوی مقدم
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 29 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
زهرا خانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا21 زبان آموز / 74 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
نرگس غریب
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا41 زبان آموز / 132 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:135 هزار تومان
هادی زهیری فر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا50 زبان آموز / 109 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان
مریم اکبری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا10 زبان آموز / 24 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:175 هزار تومان

مزایای آموزش مکالمه عربی

ایران همسایه های عرب زبان بسیاری دارد. همچنین بخشی از مردم ایران به خصوص در استان اهواز و خوزستان به این زبان صحبت میکنند. عربی ششمین زبان رایج در جهان است و نزدیک به 420 میلیون نفر در سراسر جهان به آن صحبت میکنند. بازار کشورهای عربی برای بسیاری از تولید کنندگان سراسر جهان ارزش زیادی دارد. البته عربی محاوره ای در این کشورها تفاوت زیادی با هم دارد. آموزش مکالمه عربی توسط یک استاد خبره باعث میشود شما برای موقعیت های مد نظر خودتان آمادگی بهتری کسب کنید. زبان عربی استاندارد یا فصیح همچنان زبان رسمی 22 کشور و از زبان های رسمی سازمان ملل است. این زبان در تیکا نیز یکی از زبان های پرطرفدار است.

مکالمه عربی برای افرادی که به زبان و ادبیات این کشور علاقه مند باشند نیز بسیار جذاب خواهد بود. زبان عربی یکی از زبان های دارای تاریخچه طولانی است. فارسی کلمات مشترک زیادی با زبان عربی دارد، اما یادگیری مکالمه شما را از سایرین متمایز میکند. سیر تحولات این زبان در حالت گفتاری و نوشتاری به خوبی ثبت شده است. مردم عرب به مهمان نوازی مشهور هستند. آموزش زبان عربی بع شما کمک میکند بیشتر با مردم عرب زبان آشنا شوید. شما میتوانید وارد این کشور ها شوید و از مکالمه با مردم لذت ببرید. عربی فصیح که لهجه استاندارد و تا حدودی شبیه به قرآن است، در بیشتر کشورهای عرب زبان کاملا قابل فهم خواهد بود. آموزش عربی فصیح در سراسر دنیا انجام میشود. با این وجود عربی فصیح مانند فارسی کتابی ما است! که هنگام صحبت کردن در کاربردهای روزمره دچار تغییراتی میشود.

روش های یادگیری مکالمه عربی

مراحل یادگیری بیشتر زبان ها یکسان هستند. در ایران آموزش زبان انگلیسی و آموزش زبان عربی عربی در مدارس شروع میشوند. متاسفانه درس های عربی در مدرسه فقط به قوائد محدود هستند. کاربرد بسیار زیاد علامت تعجب در کتاب های درسی عربی به هیچ وجه باعث هیجان انگیز شدن عربی نمیشد! با این حال در صورتی که شما در بزرگسالی قصد یادگیری عربی را داشته باشید، میتوانید از دانش پیشزمینه ای که در دبیرستان به دست آوردید استفاده کنید. این بار اما حتما سعی کنید جملات را با صدای افراد عرب زبان بشنوید و تکرار کنید. شنیدن و تکرار کردن بسیار مهم هستند. هنگام آموزش مکالمه عربی در یک کلاس، اساتید خوب معمولا بسیاری از عبارات ساده و روزمره را حتی هنگامی که در حال تدریس نیستند بیان میکنند. هدف از این کار آشنا کردن گوش شما با زبان عربی است.

شما میتوانید از روش های جدید برای یادگیری مکالمه استفاده کنید. عبارات و کلمات ساده را روی فلش کارت ها بنویسید و آنها را حفظ کنید. اپلیکیشن های فلش کارت جدید به شما امکان ضبط صوت را هم میدهند. بهترین کار یاد گرفتن جملات است! افعال عربی حتی در زبان های محاوره ای که ساده شده اند هنوز هم حدود ده شکل صرفی دارند. طبیعتا برخی از این اشکال از برخی دیگر پرکاربردتر هستند! پس بهتر است جملات پرکاربرد را یاد بگیرید. به این ترتیب با لحن و آهنگ جملات عربی هم آشنا خواهید شد. همچنین میتوانید به مرور با قوائد عربی و نحوه پیش بینی آن ها کنار بیایید.

بهترین آموزشگاه مکالمه زبان عربی

سعی کنید معلم عربی یا شخص دیگری را پیدا کنید تا با شما صحبت کند. اگر امکان ثبت نام در یک آموزشگاه حضوری را دارید، حتما از به روز بودن روش های تدریس و دانش اساتید اطمینان حاصل کنید. از استاد بخواهید درمورد پیشرفت شما اطلاعات لازم را به شما ارائه کند و شما را به طور منظم مورد ارزیابی قرار بدهد.

با وجود مشغله های بسیاری که زندگی امروزه برای اکثر ما ایجاد کرده است، یادگیری مکالمه عربی در کلاس های حضوری دشوارتر میشود. همچنین شما میتوانید برنامه های آموزش آنلاین آموزشگاه مد نظرتان را چک کنید. به دنبال شیوع ویروس کرونا، بخشی از آموزش ها به آنلاین تغییر کردند. به علت موقعیت پیش آمده بسیاری از مدرسین و زبان آموزان ناچار شدند به یادگیری آنلاین عادت کنند! و زیرساخت های لازم برای آموزش آنلاین پیشرفت کردند. در نتیجه حتی پس از برداشته شدن محدودیت ها، شما هنوز هم میتوانید از مزایای آموزش آنلاین بهره مند شوید. مهم ترین این مزایا عبارتند از امکان برگزاری کلاس با اساتیدی که ساکن هر نقطه از دنیا هستند، و صرفه جویی در زمان.

آموزشگاه مکالمه ترکی استانبولی یا عربی، در هر دو صورت شما میتوانید نزدیک ترین آموزشگاه را به صورت آنلاین پیدا کنید.

منابع یادگیری مکالمه عربی

شما باید هدف خودتان را کمی دقیق تر مشخص کنید: چه نوع مکالمه عربی؟ برای یادگیری مکالمه عربی مصری، میتوانید برنامه های تلویزیونی و اخبار این کشور را تماشا کنید. محتوای زیادی به زبان عربی مصری تولید میشود. منابع بین المللی معروف عبارتند از:

  • Introduction to Arabic from Western Kentucky University. ...
  • Arabic Desert Sky. ...
  • Peace Corps Arabic. ...
  • Arabic Pod 101. ...
  • Fuzzy Arabic Dictionary. ...
  • Lughatuna. ...
  • Almaany.

اگر شما ساکن ایران هستید، میتوانید به راحتی دوستان عرب زبان پیدا کنید! در شهرهای بزرگ مثل مشهد و تهران و ... محله های خاصی وجود دارند که مردم عرب زبان زیادی ساکن آن جا هستند. دولت آباد تهران یکی از این محله ها است. همچنین سفر به استان های جنوبی فرصت غرق شدن در یک محیط عرب زبان را به شما میدهد. حتی اگر هدف شما محیطی برای آموزش زبان عربی استاندارد باشد، میتوانید از افراد عرب زبان اطراف خود کمک بگیرید. بیشتر مردم از کمک کردن به شما خوشحال میشوند.

همچنین بسیاری از مردم جوان و تحصیل کرده عربی در رسانه های اجتماعی فعال هستند. بسیاری از دانشجویان مصری و سوری آشنایی و تسلط کافی بر زبان انگلیسی نیز دارند.شما میتوانید در شبکه های اجتماعی مختلف و سایت های تبادل زبان دوستان عرب زبان بسیاری پیدا کنید.

تماشا کردن برنامه های عربی

تماشای برنامه های تلویزیونی کودکان به این زبان برای مبتدیان برای تمرین زبان خارجی است. واژگان عربی در برنامه های کودک ساده تر هستند. بع علاوه ماهیت آموزشی این برنامه ها می تواند برای دانش آموزان جدید در هر سنی بسیار مفید باشد. برای تسلط بر مکالمه، تاکتیک دیگر تماشای فیلم به زبان خارجی با زیرنویس انگلیسی است. به این ترتیب "گوش" بهتری برای گوش دادن به دست می آورید و زیرنویس ها ترجمه آنچه را که می شنوید به شما می دهند. در نهایت شما می توانید زیرنویس ها را خاموش کرده و همچنان آنچه را که گفته می شود درک کنید.

دوره آموزش مکالمه زبان عربی

در تیکا شما میتوانید با استاد عربی مناسب خودتان کلاس ها را به صورت آنلاین و تصویری دلشته باشید. کلاس آموزش مکالمه عربی با یک آزمون تعیین سطح و مشاوره شروع میشود. روش تدریس و زمان برگزاری کلاس با توجه به نیاز و انتخاب شما تعیین میشود. شما میتوانید از بین اساتید خانم یا آقا، استادی که مناسب شماست را انتخاب نمایید.

طول دوره

طول دوره بستگی به هدف و سطح اولیه شما دارد. به طور کلی زبان آموزانی که آشنایی قبلی چندانی با عربی ندارند ظرف حدود 60 جلسه بر اصول کلی و پایه این زبان مسلط میشوند. سطح متوسط زبان عربی به 90جلسه کلاس دیگر نیاز دارد. برای رسیدن به سطح پیشرفته شما علاوه بر مطالعه شخصی به حدود 90 جلسه کلاس دیگر نیز نیاز خواهید داشت.

هزینه دوره

هزینه دوره آموزش زبان عربی بین حلسه ای 60-150 هزارتومان است. شما با رزرو چند جلسه ای میتوانید به سطح مد نظر خودتان برسید.

انتخاب بهترین استاد آموزش مکالمه عربی تیکا

شما در تیکا میتوانید لیست اساتید زبان عربی را بر اساس مهارت های آن ها مشاهده کنید. همچنین شما میتوانید با مشاهده ویدیوی معرفی که برای همه مدرسین الزامی است و خواندن پروفایل استاد، بیشتر با روش تدریس او آشنا شوید. کلاس های خصوصی آنلاین از بهترین روش های تدریس مکالمه محور زبان هستند. برای آشنایی بیشتر میتوانید نظرات زبان آموزان قبلی را بخوانید و با اساتید مد نظرتان کلاس آزمایشی رزرو نمایید.