فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
سید جلال الدین جلیلی نیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 28 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:195 هزار تومان
حمیدرضا صدیقی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
مهران ملک سعیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا125 زبان آموز / 968 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:127 هزار تومان
محمد قبادزاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا233 زبان آموز / 1666 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
ساغر سیاری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
الهه سادات عقیلی کردمحله
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
سارا عهدنو
سارا عهدنو
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
عرفان جلیلی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا323 زبان آموز / 1868 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
نوشین افراشته
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا10 زبان آموز / 35 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
شاهین مفیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
...

دوره آمادگی آیلتس چیست؟

به مجموعه کلاس های آموزشی که برای آماده کردن زبان آموزان برای این آزمون برگزار می شوند، دوره آمادگی آیلتس می گویند. شرکت کنندگان در دوره آیلتس باید پیش از شروع حداقل در سطح بالای متوسط یا upper-intermediate باشند. در غیر این صورت، کلاس برای آن ها مفید نخواهد بود. آزمون آیلتس یک آزمون جامع زبان است که نمره کامل آن 9 است. این آزمون هر چهار مهارت زبان انگلیسی را در بر میگیرد.

در دوره های آمادگی آیلتس روی هر چهار مهارت شما کار میشود. معمولا در هر جلسه روی یکی یا دو تا از مهارت های اتگلیسی به طور هم زمان تمرکز میشود. برای مثال، در یک جلسه ممکن است سئوالات بخش درک شنیداری یا listening و درک خواندنی یا Reading به طور هم زمان بررسی شوند. استاد معمولا به هر زبان آموز تکالیف و تمریناتی بعد از هر جلسه میدهد. زبان آموزان در ابتدا و در مراحل اولیه دوره میتوانند بدون توجه به زمان تمرینات را حل کنند. اما وقتی کلاس حالت رسمی پیدا کند شما حتما باید با یک تایمر یا زمان سنج مدت زمانی که برای جواب دادن نیاز دارید را اندازه گیری کنید.

همچنین در این دوره ها چند سری از سئوالات آزمون آیلتس مورد بررسی قرار میگیرند. هدف از این کار آشنایی داوطلبان با قالب سئوالات است. به طور کلی دوره های آمادگی Ielts با هدف گذاری برای شرکت کنندگان شروع میشوند. آموزش آیلتس آنلاین باید با پرسش و پاسخ همراه باشد. وقتی شما هدف خودتان را به مدرس اطلاع دهید، استاد میتواند توصیه های بهتری برای شما داشته باشد. حتی در کلاس هایی که خصوصی نیستند -زبان آموزان دیگری هم در کلاس حضور داشته باشند- درمورد هدف خودتان با استاد صحبت کنید.

آموزش آیلتس آنلاین

آموزش آیلتس در خانه به صورت از راه دور نیز ممکن است. به این روش شما میتوانید استاد خودتان را از خانه انتخاب کنید. در صورتی که کلاس شما خصوصی-نیمه خصوصی و تصویری باشد، آموزش زبان انگلیسی آنلاین تفاوت زیادی با آموزش حضوری ندارد. به علاوه شما میتوانید با انتخاب کلاس های آنلاین گزینه های بیشتری داشته باشید. شما میتوانید از لیستی که به شما ارائه می شود استاد خودتان را برگزینید، و یا در ساعت هایی که شاید آموزشگاه های زبان باز نباشند کلاس برگزار کنید.

 تیکا همچنین میتواند سطح های مختلفی از دوره های آیلتس به شما ارائه کند. برای مثال زبان آموزانی که قصد گرفتن آیلتس با نمره هشت را داشته باشند میتوانند در یک کلاس پیشرفته تر ثبت نام کنند. از سوی دیگر زبان آموزانی که با گرفتن آیلتس با نمره 6.5 میتوانند به هدف مورد نظرشان برسند میتوانند در دوره های فشرده تر ثبت نام کنند. در سامانه تیکا، شما میتوانید دوره مناسب خودتان را با یک استاد در کلاس خصوصی یا نیمه خصوصی شروع کنید. کافی است از لیست اساتیدی که کلمه آیلتس را در مهارت های خود ذکر کرده اند با استاد مناسب خودتان جلسه آزمایشی بگیرید.

انواع آزمون زبان Ielts

این آزمون بسته به کاربردی که برای آن مد نظر دارید به دو دسته نقسیم میشود: جنرال و آکادمیک. Ielts General همانطور که از نام آن پیداست، برای مقاصد عمومی تر کاربرد دارد. افرادی که قصد مهاجرت غیرتحصیلی به یک کشور انگلیسی زبان را دارند به آیلتس جنرال نیاز دارند. همچنین مدرک جنرال برای گرفتن پیشنهاد شغلی نیز کاربرد دارد.

Academic Ielts برای دانشجویانی مناسب است که دوست دارند در دانشگاه های انگلیسی زبان ادامه تحصیل بدهند. بسیاری از دانشگاه های اروپایی، استرالیایی و کانادایی این مدرک زبان را قبول می کنند. مدرک زبان دیگری که برای پذیرش تحصیلی کاربرد دارد، مدرک آزمون تافل است.

جنرال

آیلتس جنرال کمی از نظر هزینه از آیلتس آکادمیک ارزان تر است. این آزمون نیز هر چهار مهارت زبانی شما را ارزیابی می کند. موضوعاتی که در قسمت رایتینگ و اسپیکینگ با آن ها مواجه میشوید موضوعات عمومی تر هستند. در این بخش شما میتوانید با کمک مطالعه و تقویت روش های استدلالی خودتان نمره لازم را بگیرید.

آکادمیک

آیلتس آکادمیک موضوعات تخصصی تر و علمی تری را در قالب سئوالات به شما ارائه می کند. در بخش رایتینگ یا مهارت نوشتاری آیلتس آکادمیک، شما باید درمورد یک موضوع علمی و یک نمودار یا جدول به تحلیل و بحث بپردازید. سوالاتی که در بخش های دیگر با آن ها رو به رو میشوید برای سنجیدن مهارت زبانی شما در موقعیت های دانشگاهی طراحی شده اند.

خبر خوب این است که با سرمایه گذاری روی فرا گرفتن مهارت رایتینگ آکادمیک، شما میتوانید هنگام ادامه تحصیل نیز از این مهارت نهایت استفاده را ببرید. در زمینه مهارت نوشتاری، شما میتوانید از خدمات آموزش آیلتس آنلاین همچون تصحیح رایتینگ استفاده کنید.

مجموعه کامل آموزش آیلتس

مهارت هایی که برای گرفتن نمره خوب در آیلتس نیاز دارید صرفا به دانش لغات و آموزش گرامر زبان انگلیسی محدود نمیشوند. گرچه آموزش آیلتس رایگان به کمک منابع خودآموز ممکن است، اما زمان بیشتری از شما میگیرد. درک خوب ظرافت های زبانی و نحوه استفاده از زمان برای فراهم کردن پاسخ های خوب از ضروریات موفقیت در آزمون زبان محسوب میشوند. به همین منظور است که نمیتوان ادعا کرد هیچ مجموعه و پکیج کاملی برای یادگیری این نکات زبان انگلیسی وجود دارد.

بهترین مجموعه های یادگیری زبان در صورتی مفید خواهند بود که شما بتوانید برای رفع اشکال نیز از یک استاد کمک بگیرید. بنابراین در کنار مجموعه تست های آیلتس، پیشنهاد میکنیم از کلاس های آنلاین با اساتید نیز کمک بگیرید.

منابع آمادگی برای آیلتس

مهم ترین منابع آیلتس به شرح زیر هستند:

  • راهنمای رسمی آیلتس توسط انتشارات کمبریج
  • کتاب آیلتس بارونز Barron's IELTS Superpack
  • کتاب آیلتس با نمره 7 سایمون بریومن Simone Braverman's Target Band 7.
  • کتاب تمرین آیلتس IELTS Practice Tests Plus 2 with Key and CD Pack.

همچنین برای آیلتس آکادمیک نیز کتاب ها و منابع مجزای زیادی تالیف شده اند. مهم ترین کتاب های آیلتس آکادمیک توسط انتشارات کمبریج برای زبان آموزان منتشر شده اند.

  • کتاب Cambridge IELTS 15 Academic Student's Book with Answers

هزینه شرکت در آیلتس

هزینه شرکت در آیلتس در کشورهای مختلف متفاوت است. به طور کلی این هزینه بین 245-255 دلار آمریکا در نظر گرفته میشود.

زمان ثبت نام

ثبت نام آزمون آیلتس باید حداقل یک هفته قبل از برگزاری آزمون انجام شود. با توجه به اینکه آزمون آیلتس آکادمیک 48 بار در سال و آزمون آیلتس جنرال 24 بار در سال برگزار میشود، خیلی نگران تاریخ برگزاری نباشید. با توجه به اطلاعاتی که در وبسایت رسمی ثبت نام آزمون آیلتس در ایران منتشر میشود، میتوانید تاریخ و مکان مناسب خودتان را انتخاب کنید.

نحوه برگزاری

آزمون آیلتس در دو مرحله انجام میشود. آزمون سه مهارت نوشتاری، درک شنیداری و درک مطلب را در یک روز و مهارت مکالمه یا اسپیکینگ زبان انگلیسی را در یک روز دیگر انجام میشود.

ثبت نام در دوره های آموزش آیلتس آنلاین تیکا

با ثبت نام در دوره های آموزش زبان انگلیسی تیکا، شما ابتدا در یک جلسه تعیین سطح میشوید و مشاوره دریافت میکنید. همچنین پرداخت هزینه ها برای رزرو های پنج و ده جلسه ای با تخفیف انجام میشود. پرداخت ها از طریق درگاه پرداخت اینترنتی و به صورت امن انجام میشود. همچنین در صورتی که به هر علتی زبان آموز یا استاد امکان ادامه کلاس ها را نداشته باشند، هزینه محفوظ در حساب کاربری آن ها باقی میماند.

تیکا همچنین برای متقاضیان زبان فرانسه نیز برنامه ویژه در نظر دارد. اگر نمی‌دانید آمادگی آزمون delf چیست، می‌توانید با پشتیبانی تیکا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

طول دوره  و کلاس آمادگی Ielts تیکا

پاسخ این سئوال کاملا به شرایط شما بستگی دارد، و همچنین نمره ای که هدف شماست. در صورتی که پایه زبان انگلیسی شما قوی باشد و نمره 6.5 برای شما کافی باشد، میتوانید ظرف کمتر از شش ماه مطالعه به هدف خودتان برسید.

در صورتی که هنوز به سطح بالای متوسط نرسیده باشید، شاید لازم باشد قبل از شروع کلاس های تکنیک های آیلتس چند ماه روی مهارت های عمومی خود تمرکز کنید.

همچنین در صورتی که هدف شما گرفتن نمره 8 یا بالاتر در آزمون آیلتس آکادمیک باشد، بهتر است حداقل یک سال زمان برای آمادگی حود صرف کنید.

هزینه کلاس آمادگی Ielts تیکا

هزیه کلاس های آیلتس نیز به نمره هدف شما بستگی دارد. به طور کلی هزینه کلاس های آمادگی برای آزمون آکادمیک کمی از آزمون جنرال بیشتر هستند. همچنین در صورتی که متقاضی کلاس های فشرده باشید، ممکن است نیاز باشد در خصوص هزینه با استاد خودتان به توافق برسید.

به طور کلی هزینه کلاس خصوصی آنلاین آمادگی برای آیلتس جنرال با نمره هفت،  55-100 هزارتومان است.

در صورتی که قصد گرفتن آیلتس آکادمیک با نمره بالای هفت داشته باشید، هزینه هر جلسه بین 80-160 هزارتومان خواهد بود.

انتخاب استاد مناسب آیلتس در تیکا

برای انتخاب استاد زبانی که مناسب شما باشد، ابتدا به رزومه استاد و ویدیوی معرفی او توجه کنید. همچنین در صورتی که استاد سابقه طولانی تری از فعالیت در زمینه آموزش آیلتس آنلاین داشته باشد، نظرات زبان آموزان قبلی در صفحه او نمایش داده میشود. در نهایت شما میتوانید با در نظر گرفتن برنامه زمانی خود و استاد مد نظر بهترین مدرس آیلتس را انتخاب کنید. در صورتی که باز هم به راهنمایی نیاز داشتید، با پشتیبانی سایت تماس بگیرید یا در گفت و گوی آنلاین پیام بگذارید.