فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ترکی استانبولیحذف فیلتر
حذف فیلتر
ساناز ارفع
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا6 زبان آموز / 6 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
سحر فخیم
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا23 زبان آموز / 200 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
محمد جواد تربیت میرکوهی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
نازنین زمانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا32 زبان آموز / 71 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:80 هزار تومان
رضا عباسی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا11 زبان آموز / 45 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
الهام حیدری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا12 زبان آموز / 19 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
آیلیز شکری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا103 زبان آموز / 719 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:160 هزار تومان
سمانه نصرت
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا6 زبان آموز / 17 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
امید داریان
امید داریان
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
فائزه حویزی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 6 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:135 هزار تومان

یادگیری مکالمه ترکی استانبولی برای سفر به ترکیه

ترکیه یکی از مقاصد رایج برای مسافران ایرانی است. شهرهای زیادی در این کشور جاذبه های توریستی دارند. برای مثال، ده شهر ترکیه از جمله مقاصد توریستی مردم ایران محسوب میشوند.

اکثر مردم ترکیه به زبان انگلیسی تسلط ندارند. برای سفر تفریحی و اقامت تا نود روز در این کشور، شما نیازی به گرفتن ویزا ندارید. به همین دلیل شما میتوانید با یاد گرفتن اصطلاحات لازم، اقامت بسیار راحت تری داشته باشید. خرید کردن و چانه زدن و آشنا شدن با فرهنگ مردم محلی باعث میشود تجربه پربارتری از اقامت در ترکیه به دست بیاورید. آموزش آنلاین زبان در مدتی کوتاه اطلاعات لازم را به شما خواهد داد.

منابع آموزش مکالمه ترکی استانبولی

کتاب های رسمی که توسط خود دانشگاه ها و مراکز آموزش زبان ترکی استانبولی تالیف شده اند، ایده آل ترین منابع شما برای یادگیری ترکی استانبولی هستند. 

توصیه ما به شما این است که از ابتدا با منابع اصلی شروع کنید. زیرا این منابع اشتباهات بسیاری که ممکن است در نسخه های فارسی وجود داشته باشند را ندارند. حتی اگر با الفبای زبان ترکی آشنا نیستید، نگران نباشید. شاید در ابتدا حروف لاتینی که برای نوشتن زبان ترکی به کار میروند ناآشنا به نظر برسند. اما واقعیت این است که املای زبان ترکی در مقایسه با زبان های انگلیسی و فارسی بسیار واضح تر و ساده تر است! زیرا کلمات آوا نویسی میشوند و شکل نوشتاری و گفتاری آن ها با هم تناسب زیادی دارد. یادگیری مکالمه زبان عربی نیز از نظر شباهت نوشتاری به فارسی ساده خواهد بود.

سایت های زبان ترکی مانند turkish101 میتوانند این زبان را از ابتدا به شما آموزش دهند. همچنین شما می توانید با شرکت در یک کلاس زبان ترکی از مبتدی بتوانید به هدف خودتان برسید. برای مثال آموزش ترکی برای سفر با کمک این منابع ممکن است.

کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی

برای یادگیری اصولی، از کتاب های Yedi Iklim و یا Hitit و Istanbul استفاده کنید. هر کدام از این کتاب ها برای گروه خاصی از زبان آموزان مناسب هستند. برای مثال، کتاب آموزش مکالمه زبان ترکی هیت ایت برای افرادی که دوست دارند زبان ترکی استانبولی برای برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه یاد بگیرند مناسب تر است.

اساتید مکالمه ترکی استانبولی در تیکا از منابع بالا در کنار منابع تکمیلی برای آموزش زبان ترکی و مکالمات ضروری به شما استفاده میکنند. اگر مایل هستید در مورد جزئیات دوره های صرفا مکالمه بیشتر بدانید، میتوانید با اساتیدی که از لیست انتخاب کرده اید یک جلسه آزمایشی رزرو کنید. در جلسه آزمایشی شما تعیین سطح میشوید.

یادگیری اصطلاحات رایج ترکی

برای یاد گرفتن اصطلاحات رایج، خودتان را مجبور کنید با هر تعداد کلمه که میدانید، مکالمه ترکی استانبولی را شروع کنید! سعی کنید هرروز چند جمله بسیار پرکابرد، مثلا سلام و احوال پرسی یا معرفی خودتان را به زبان ترکی استانبولی حفظ کنید. اگر به تماشای فیلم و سریال های ترکی علاقه دارید، هر بار چند تا از اصطلاحاتی که میشنوید را یادداشت کنید. حتی اگر دستور ساخته شدن این جملات را نمیدانید ایرادی ندارد. در این مرحله بهتر است کم کم ذهن خودتان را با ساختار این جملات به طور غیر مستقیم آشنا کنید.

همه عباراتی که به نظرتان در طول روز ضروری هستند را بنویسید. مقابل این جملات، معادل ترکی استانبولی آن ها را یادداشت کنید. اگر به زبان انگلیسی آشنا باشید، استفاده از گوگل ترنسلیت معادل های بسیار دقیق تری نسبت به زبان فارسی به شما میدهد.

تدریس خصوصی ترکی استانبولی از پایه

سریع ترین راه پیشرفت در مکالمه زبان ترکی استانبولی، کمک گرفتن از استادی است که به خوبی با زبان مادری شما آشنا باشد. تلفظ های زبان ترکی استانبولی برای فارسی زبانان کمی دشوار است. شما با گرفتن بازخورد مداوم  و اصلاح کردن تلفظ های خود میتوانید بهتر این موارد را یاد بگیرید.

یک مدرس خصوصی میتواند اشتباهات شما را پیشبینی کند و راه پرهیز کردن از آن ها را به شما بیاموزد. همچنین به کمک تدریس آنلاین، شما میتوانید در زمان خود صرفه جویی کنید. شما میتوانید این زمان را صرف مطالعه بیشتر بکنید. به علاوه وجود یک استاد همراه هم از کسل کننده بودن فرآیند یادگیری کم میکند و هم بر خلاف کلاس های گروهی جلوی پیشرفت سریع شما را نمیگیرد.

برای بسیاری از افراد اما هزینه کلاس خصوصی یک عامل بازدارنده محسوب میشود. در سامانه آموزش زبان تیکا، هدف بسیاری از اساتید علاوه بر کسب در آمد، گسترش اطلاعات و تجربه خودشان در تدریس آنلاین است. به همین دلیل شما میتوانید با هزینه های رقابتی، با یک استاد کلاس رزو کنید.

هزینه کلاس خصوصی ترکی استانبولی

هزینه کلاس های زبان ترکی استانبولی بین 40-160 هزارتومان برای هر ساعت کلاس خصوصی است. همچنین جلسه مشاوره برای بسیاری از زبان آموزان به صورت رایگان یا با هزینه زیر 20 هزار تومان برگزار میشود.

همچنین در صورت رزرو ده جلسه ای شما ده درصد تخفیف و در صورت رزرو پنج جلسه ای پنج درصد تخفیف خواهید گرفت.