فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
سید جلال الدین جلیلی نیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 28 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:195 هزار تومان
الهام مایل
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا107 زبان آموز / 554 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
حمیدرضا صدیقی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
مهران ملک سعیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا125 زبان آموز / 968 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:127 هزار تومان
مهران هدایتی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 6 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
فاطمه احمدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا35 زبان آموز / 35 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:280 هزار تومان
میثم رستمی
میثم رستمی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
ترانه علیپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 3 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
مهسا کاردان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
محمد قبادزاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا233 زبان آموز / 1666 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
...

آموزش زبان انگلیسی یکی از پرتقاضا ترین شاخه های آموزش است. امروزه مهارت مکالمه به زبان انگلیسی در کنار سواد رایانه ای، از مهم ترین معیارهای سواد محسوب میشود. یادگیری زبان به روش های مختلف ممکن است اما آموزش این مهارت ها توسط اساتید حرفه ای همیشه نتیجه بهتری برای شما خواهد داشت.

بهترین روش یادگیری زبان چیست؟

بهترین روش یادگیری هر زبان، قرار دادن خود در معرض آن است. شما میتوانید تا حد زیادی در معرض "داده" های زبان انگلیسی قرار بگیرید. زیرا زبان انگلیسی رایج ترین زبان در کسب و کار، محیط آموزشی و اینترنت است. آنچه میشنوید و میخوانید در یادگیری زبان بسیار موثر هستند، اما "خروجی" یا مطالبی که خودتان به آن زبان تولید میکنید نیز مهم هستند. تا زمانی که بازخورد کافی درمورد مهارت های مکالمه و نوشتن خود دریافت نکنید، دانش زبان شما کامل نخواهد شد.

چرا شما زبان مادری خود را بهتر از هر زبان دیگری صحبت میکنید؟ چون مادر و پدر شما با حوصله بسیار این زبان را به شما آموخته اند. به عبارت دیگر، شما همیشه به مکالمه آن ها گوش دادید و تکرار کرده اید. به همین دلیل است که بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی نیز تمرین و تکرار به همراه یک استاد زبان خواهد بود.

مزایای یادگیری زبان بین المللی

در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط باشید، می توانید به مطالبی که توسط همه دنیا تولید و به اشتراک گذاشته می شود دسترسی داشته باشید! حتی آشنایی ابتدایی با این زبان نیز می تواند درهای جدیدی به روی شما باز کند. اگر بگوییم سواد شما بدون آشنایی با زبان انگلیسی کامل نخواهد بود، اغراق نکرده ایم.

آموزش مکالمه انگلیسی از پایه

مکالمه زبان انگلیسی در سیستم آموزشی مدرسه معمولا به خوبی تقویت نمیشود. علت این امر محدود بودن ساعت های آموزش زبان انگلیسی در مدرسه و بالا بودن تعداد دانش آموزان هر کلاس است. به علاوه بخش های مربوط به مکالمه در کتاب های درسی دبیرستان بسیار محدود هستند. بنابراین بیشتر زبان آموزان ایرانی درمورد مهارت مکالمه انگلیسی خود اعتماد به نفس ندارند. گاهی اوقات زبان آموزان حس میکنند در مکالمه ضعیف هستند حال آنکه در واقعیت هرگز به تمرین این مهارت نپرداخته اند!

با انتخاب یک هدف واقع گرایانه و تمرین منظم، شما میتوانید به مکالمه انگلیسی مسلط شوید. در کلاس اکثر آموزشگاه ها، آموزش زبان انگلیسی با آموزش مکالمه ساده و روزمره شروع میشود. با تکرار این عبارات در زندگی روزمره، شما کم کم اعتماد به نفس استفاده از آن ها را پیدا خواهید کرد. در یک آموزشگاه آنلاین زبان آموزش به صورت تصویری و فرد به فرد و همچنین با کمک کنابع دیجیتالی انجام میشود.

آموزش انگلیسی به کودکان

در صورتی که می خواهید فرزندتان از نظر هوش زبانی پیشرفت کند، شرکت در کلاس های زبان می تواند کمک بزرگی به مهارت های کلامی و نوشتاری او بکند. یادگیری زبان دوم باعث درک عمیق تر کودکان از زبان اول و منطق نیز می شود. در صورتی که فرزندتان نیاز به کلاس تقویتی داشته باشد نیز شرکت در یک کلاس خصوصی باعث می شود فرزند شما اعتماد به نفس بهتری پیدا کند.

مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان

این زبان یکی از زبان های رسمی در بسیاری از کشورهای پیشرفته و صنعتی دنیا است. بسیاری از این کشورها از مقصدهای مهاجرتی مردم ایران نیز هستند، از جمله کانادا، ایالات متحده، استرالیا، انگلیس و .. . همچنین اکثر مردم در کشورهای پیشرفته ای مثل سنگاپور، آلمان، اسپانیا، نروژ، هند و ... نیز تا حد زیادی به انگلیسی مسلط هستند. بنابراین مکالمه انگلیسی اولین مهارت زبانی است که به کار شما می آید.

آموزش زبان برای تحصیل در خارج

فرصت های تحصیلی بسیاری برای افرادی که به زبان انگلیسی مسلط باشند وجود دارد. در صورتی که شما بتوانید یکی از مدارک تافل را آیلتس را به دست بیاورید، تقریبا شانس پذیرش در همه دانشگاه های دنیا را خواهید داشت. شما می توانید برای رشته های پرطرفداری همچون پزشکی و مهندسی از دانشگاه های اروپایی پذیرش بگیرید و به زبان انگلیسی تحصیل کنید. در کشورهایی همچون آلمان و ایتالیا، هزینه تحصیل به صرفه و تدریس در بسیاری از زبان ها به انگلیسی انجام میشود.

همچنین داشتن یک هدف مشخص باعث می شود شما بتوانید برنامه ریزی بلندمدت تری داشته باشید. در سامانه آموزش زبان تیکا، هزینه کلاس های آنلاین و خصوصی برای زبان آموزان بسیار به صرفه است. شما می توانید با جست و جوی نام آزمون زبان یا حتی رشته تحصیلی مد نظرتان، بهترین استاد زبان انگلیسی را پیدا کنید. همچنین یکی از زبان های خارجی دیگر که برای مهاجرت تحصیلی کاربرد دارد، زبان فرانسه است. تیکا برای آموزش سریع زبان فرانسه بهترین اساتید این زبان را به شما پیشنهاد می‌کند.

آزمون های زبان انگلیسی بین المللی

آزمون های بین المللی زبان انگلیسی توسط دانشگاه های کمبریج، آکسفورد و موسسه آزمون تافل برگزار می شود. همچنین آزمون های زبان انگلیسی دیگری نیز در سطح های مختلف برای مقاصد تجاری، آموزشی و فرهنگی برگزار می شود.

آزمون تافل

آزمون تافل یک آزمون زبان انگلیسی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا و آمریکا است. این آزمون بیشتر مورد قبول دانشگاه های آمریکا است. با این وجود دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشورهای دیگر از جمله استرالیا نیز مدرک این آزمون را قبول می کنند.

این آزمون در ایران هزینه معادل 240 دلار دارد. همچنین تافل در شهرهای بزرگ ایران برگزار می شود. 

آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک

این آزمون یکی از شناخته شده ترین آزمون های زبان انگلیسی است. آیلتس توسط دانشگاه کمبریج طراحی شده و در مراکز بسیاری در سرتاسر دنیا برگزار می شود. آیلتس نیز در شهرهای بزرگ ایران مانند تهران و مشهد و اصفهان و شیراز برگزار می شود.

هزینه آزمون آیلتس به نوع آن بستگی دارد. هزینه آزمون آیلتس بین 245-255 دلار است. آزمون آیلتس آکادمیک برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند طراحی شده است.

آزمون زبان TEFL

این آزمون زبان برای مدرسین و اساتیدی که قصد دارند زبان انگلیسی را به سایر افراد تدریس کنند طراحی شده است. معمولا این آزمون بعد از یک دوره آموزشی برگزار می شود. انواع مختلفی از آزمون TEFL برگزار میشوند. اما معتبرترین انواع TEFL معمولا توسط دانشگاه ها برگزار می شوند. TEFL دانشگاه کمبریج یکی از معروف ترین انواع TEFL است. این دوره توسط دانشگاه کمبریج در ایران برگزار نمی شود اما برای شرکت در آن می توانید به کشورهای همسایه همچون ترکیه سفر کنید. دوره های TEFL دیگری نیز در ایران توسط دانشگاه های داخلی برگزار می شوند. 

بسیاری از اساتید تیکا دارای مدرک بین المللی زبان انگلیسی هستند. همچنین بسیاری از اساتید انگلیسی در رشته های تخصصی آموزش زبان انگلیسی تحصیل کرده اند.

آموزش مهارت های زبان انگلیسی

یک کلاس زبان عمومی با اساتید زبان انگلیسی تیکا، هر چهار مهارت شما را تقوبت میکند. به طور کلی زبان را میتوان به چهار مهارت کلی تقسیم کرد: خواندن یا reading، نوشتن یا writing، خواندن یا reading و صحبت کردن یا speaking. هر کدام از این چهار مهارت هم به طور مستقل و در ارتباط با یکدیگر تقویت میشوند.

یعنی وقتی شما یک کتاب داستان انگلیسی میخوانید، با افزایش دایره لغات انگلیسی که میدانید خود به خود مکالمه شما نیز تقویت خواهد شد! اما به شرطی که از این دانش در عمل نیز استفاده کنید. بنابراین بهترین راه این است که زمان خود را برای یادگیری هر چهار مهارت به طور دقیق تقسیم کنید.

مهارت درک مطلب یا خواندن:

این مهارت زبان انگلیسی از کاربردی ترین مهارت ها است. مهارت خواندن مهارتی است که در زمینه کاری و تحصیلی بسیار کارآمد خواهد بود. در اکثر آزمون های زبان داخلی همچون کنکور زبان و EPT و UTEPT و ... این مهارت شما سنجیده میشود.

مهارت شنیداری:

این مهارت یکی از مهارت های اصلی زبان انگلیسی است. بر خلاف تصور اکثریت، مهارت شنیداری از آخرین مهارت هایی است که در آن به سطح پیشرفته خواهید رسید. چرا که برای شنیدن درست و صحیح مکالمات انگلیسی افراد نیتیو، باید بتوانید کلمات را پیشبینی کنید یا حدس بزنید.

مهارت نوشتاری:

نوشتن به زبان انگلیسی برای زبان آموزان بزرگسال یک مهارت ضروری محسوب میشود. چه برای پیدا کردن دوست هایی از سراسر دنیا، برای مکاتبات کاری یا تحصیلی، مهارت رایتینگ یک مهارت ضروری است. علاوه بر این، نوشتن متن های انگلیسی صحیح با دایره لغات گسترده میتواند سطح بالای دانش شما را نشان دهد. مهارت نوشتن به کمک بازخوردهایی که از یک استاد خبره دریافت میکنید بسیار ساده خواهد شد.

مهارت مکالمه:

مهارت مکالمه بارزترین نشانه توانایی شما در ارتباط گرفتن به زبان انگلیسی است. مهارت مکالمه یکی مهارت هایی است که نه تنها به دانش شما بلکه به ماهیچه های دستگاه صوتی شما نیز مربوط میشود! و به همین علت نیازمند تمرین مکرر است.

کلاس رایگان آموزش زبان انگلیسی

برای تصمیم گیری بهتر، شما میتوانید یک جلسه آزمایشی رایگان رزرو کنید. قیمت جلسات بعدی نیز با توجه به رنج قیمت های بسیار رقابتی تیکا، بسیار به صرفه خواهد بود. بسیاری از اساتید آموزش زبان انگلیسی در تیکا جلسه اول خود را به صورت رایگان برگزار میکنند. در این جلسه شما میتوانید علاوه بر دریافت مشاوره اختصاصی، نمونه تدریس زبان انگلیسی استاد را نیز ببینید. بعد از شرکت در جلسه آزمایشی رایگان شما میتوانید یک انتخاب آگاهانه داشته باشید.

دوره های زبان انگلیسی برای بزرگسالان

چرا آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالات ساده تر است؟ زیرا افراد در بزرگسالی انگیزه بیشتری برای یادگیری خواهند داشت. هدف شما ممکن است مهاجرت کاری یا تحصیلی باشد.  شاید هم به دنبال افزایش درآمد خود با یادگیری یک مهارت جدید هستید. بعد از تعیین هدف، شما باید نقاط ضعف و قوت خود را بسنجید. به این منظور شرکت در یک جلسه کلاس آزمایشی و دریافت مشاوره ایده آل خواهد بود.

برخلاف باور عموم، قدرت یادگیری شما در بزرگسالی به هیچ وجه کاهش نمیابد، بلکه با توجه به تجربیاتی که کسب کرده اید، قدرت تحلیل بیشتری هم خواهید داشت. در هر صورت، چالش اصلی شما برنامه ریزی و تمرکز خواهد بود.

در سامانه آموزش زبان تیکا، دوره های آموزش زبان انگلیسی بسیاری برای بزرگسالان وجود دارد:

  • دوره زبان انگلیسی برای مکالمات عمومی
  • دوره فشرده زبان انگلیسی برای مسافرت
  • دروه آموزش زبان انگلیسی آکادمیک
  • دوره زبان انگلیسی تجاری
  • دوره آمادگی برای آزمون های بین المللی (آیلتس، تافل، آزمون های کمبریج، آزمون های دکتری و..)

بهترین پکیج های تخصصی زبان

اگر مایلید در کنار یادگیری زبان در یک کلاس آنلاین از پکیج ها نیز استفاده کنید، با بلاگ و کلاس های گروهی تیکا همراه باشید. این پکیج ها برای افرادی که دوست دارند برای یک هدف مشخص زبان بیاموزند کارآمد خواهد بود.

در بخش بلاگ تیکا، میتوانید پکیج های از قبل آماده شده را دانلود کنید.

پکیج های پیشنهاد ویژه نوروزی در بخش کلاس گروهی به نمایش در می آیند. در این بخش میتوانید اطلاعات مربوط به هر دوره را مشاهده کنید.

علاوه بر این، اکثر اساتید در کلاس های آموزش زبان انگلیسی عمومی به شما پکیج های مختلفی را معرفی میکنند که استفاده از آن ها اختیاری است. شما میتوانید این پکیج های ویدیویی یا کتاب های آموزش زبان را از تیکا به صورت رایگان دانلود کنید.

اگر سئوالی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی دارید ؛ می توانید آن را با پشتیبان سامانه آموزش زبان تیکا در میان بگذارید.

انتخاب استاد زبان انگلیسی در تیکا

در تیکا شما میتوانید به سرعت و با یک جست و جوی ساده استاد مد نظر خود را پیدا کنید. شما همچنین میتوانید اساتیدی که مناسب شما هستند را با هم مقایسه کنید. بعد از مقایسه اگر تصمیم گیری هنوز هم برای شما دشوار باشد، رزرو جلسه آزمایشی یا کمک گرفتن از مشاورین تیکا به شما کمک خواهد کرد.

پرداخت هایی که از طریق سایت یا پشتیبانی صورت بگیرند با امنیت و تضمین کامل هستند. به این معنا که در صورت کنسل شدن یک کلاس یا بروز مشکلی برای زبان آموز و استاد، امکان انتقال مبلغ به کیف پول کاربر وجود دارد. در این حالت شما میتوانید با یک استاد مشابه به روند یادگیری خود ادامه دهید یا درخواست رجوع مبلغ را داشته باشید.

از جمله سایر مزایای کلاس های تیکا، امکان ضبط کلاس و استفاده دوباره از آن است. همچنین در هر دوره زبان آموزانی که به طور منظم در کلاس های خود شرکت کنند مورد تقدیر و تشویق قرار میگیرند. پشتیبان های تیکا همواره پاسخگوی پیام های شما خواهند بود. زیرا بازخوردهای زبان آموزان و کاربران تیکا برای پیشرفت سامانه و افزایش کیفیت ضروری هستند.

در حال حاضر تیکا تنها سامانه آموزش زبان آنلاین است که ناظران آن به طور موردی هرروز در ده ها جلسه آزمایشی حضور پیدا میکنند. هدف ناظران آموزشی تیکا از اینکار، افزایش انگیزه اساتید و زبان آموزان و رسیدگی بهتر به سئوالات آن هاست.