فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
کره ایحذف فیلتر
آرمیتا کیان نیک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا106 زبان آموز / 901 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
فائزه عدالتیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا112 زبان آموز / 994 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
نرگس حیدری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا105 زبان آموز / 520 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:205 هزار تومان
نگار امیرکاردوست
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا12 زبان آموز / 10 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:190 هزار تومان
ملیکا مهرپویا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا186 زبان آموز / 1113 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:235 هزار تومان
زهرا شاهسون پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
wonhee cho
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 13 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
مریم نوریه
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 5 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
نازنین تاتار
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا9 زبان آموز / 18 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:156 هزار تومان
زینب ذاکرزاده
زینب ذاکرزاده
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان

ریشه های زبان کره ای

از نظر زبان شناسی، کره ای یکی از زبان های شمال آسیایی یا زبان های آلتایی محسوب میشود. این زبان از خانواده زبان های مغولی، ترکمنی، فنلاندی و مجارستانی است. زبان ترکی استانبولی نیز کمی شبیه به زبان های آلتایی است. برخلاف باور عموم، این زبان ها با زبان چینی ریشه متفاوتی دارند. وجود کلمات مشترک بین چینی و ژاپنی و کره ای به علت نزدیک بودن این کشورها به هم و تبادلات گسترده بین آن هاست. امروزه شاید بتوان ریشه پنجاه درصد از کلمات کره ای را در زبان چینی پیدا کرد. علت این امر سلطه صدها سالانه کشور چین بر کره است.

زبان کره ای الفبای مخصوص خود را دارد که هانگول نامیده میشود. این الفبا توسط شاه سجونگ طراحی شده است. تعداد زیادی از مردم کره با برخی از کاراکترهای زبان چینی نیز آشنایی دارند. کاراکترهای چینی رایج در زبان کره ای هانجا نامیده میشوند. اما به طور کلی میتوان گفت برخلاف زبان ژاپنی، استفاده از زبان کره ای نوشتاری بدون کاراکترهای چینی کاملا ممکن است. آموزشگاه زبان آنلاین تیکا امکان یادگیری این زبان را برای شما فراهم کرده است.

کشور چین زبان کشور ژاپن را نیز تحت تاثیر قرار داد. این کلمات در طول حمله کشور ژاپن به کره و تصرف این کشور در زبان ژاپنی نیز ظاهر شد. زبان کره ای شباهت هایی به زبان ژاپنی دارد اما از این زبان متمایز است. این امر آموزش زبان کره ای را ساده تر میکند.

انواع لهجه های کره‌ ای

همانطور که احتمالا میدانید، بیش از هفتاد سال از تقسیم دشن کشور کره به دو بخش شمالی و جنوبی میگذرد. در هر دو کشور زبان کره ای یا Hangoga زبان رسمی محسوب میشود. در گذر زمان زبان کره ای رایج در این دو کشور با هم تفاوت هایی پیدا کرده است. کشور کره شمالی ارتباط بسیار محدودی با دنیای اطراف دارد. به همین دلیل زبان کره ای رایج در کره شمالی کمتر تغییر کرده است. همچنین دولت کره شمالی تا حد امکان استفاده از کلمات قرض گرفته شده از زبان چینی و انگلیسی را محدود میکند. به همین دلیل در کشور کره شمالی از کاراکترهای چینی کمتر استفاده میشود.

زبان کشور کره جنوبی در طول دهه های اخیر کمی تغییر کرده است. تعدادی از کلمات انگلیسی وارد این زبان شده اند. اما هنوز هم مردم کره با هر لهجه های محلی و یا حتی شمالی و جنوبی میتوانند کاملا منظور هم را متوجه شوند. بنابراین با آموزش زبان کره ای شما میتوانید با همه مردم کره در سراسر دنیا صحبت کنید.

مزایای یادگیری Hangul کدامند؟

زبان کره ای یکی از زبان های خارجی پرطرفدار در بین زبان آموزان ایرانی است. به جز نزدیکی فرهنگ دو کشور به هم و محبوبیت روزافزون تولیدات ویدیویی کره جنوبی، رشد اقتصادی کره نیز یکی از دلایل محبوبیت این زبان محسوب میشود. کشور کره مقر اصلی شرکت هایی همچون سامسونگ، هیوندا، شرکت الکترونیک SK و ... است.

شما برای مسافرت به کره یا لذت بردن بیشتر از تولیدات این کشور میتوانید کره ای یاد بگیرید.

امکان تحصیل در دانشگاه‌های South Korea

دانشگاه سئول و سایر دانشگاه های بزرگ کشور کره رنک علمی خوبی در آسیا دارند. سیستم آموزشی کشور کره جنوبی یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا است. خبر خوب برای افرادی که متقاضی تحصیل در کره هستند، یکی بودن شهریه دریافتی از دانشجویان خارجی و داخلی است. دولت کره با یکی کردن شهریه برای دانشجویان خارجی و داخلی، قصد دارد تعداد دانشجویان خارجی را افزایش دهد. متوسط شهریه هر ترم در کره 5800 دلار آمریکا است.

دانشگاه علم و تکنولوژی کره از بهترین دانشگاه های این کشور محسوب میشود. همچنین دانشگاه Sungkyunkwan سطح علمی خوب دارد. دانشگاه های کشور کره از نظر بین المللی شهرت خوبی دارند. نرخ استخدام فارغ التحصیلان این دانشگاه ها بسیار بالا است. دوره های آموزش زبان کره ای در دانشگاه های این کشور هم ارائه میشوند، اما هزینه یادگیری آن در ایران بسیار کمتر است.

شرایط تحصیل در کره

طبق اطلاعات موجود در سایت سفارت کشور کره، شما میتوانید برای گرفتن مدرک زبان توپیک و پذیرش دانشگاه اقدام کنید. شهریه دانشگاه برای مقطع لیسانس بین ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار آمریکاست. برای مقطع ارشد دکترا بین ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ خواهد بود.
همچنین هزینه خوابگاه به طور میانگین بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار خواهد بود. شما میتوانید در خوابگاه های دیگر هم سکونت کنید. میانگین شهریه در دانشگاه های غیر دولتی کمی بیشتر است. شهریه دانشگاه برای مقطع لیسانس به صورت میانگین بین ترمی ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار خواهد بود. برای مقطع ارشد و دکترا به صورت میانگین بین ۳۸۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار است. هزینه خوایگاه به صورت میانگین ترمی ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار خواهد بود.
هزینه زندگی دانشجویی به صورت میانگین ماهیانه بین ۷۰۰ الی ۸۰۰ دلار است. شما میتوانید در مدت تابستان به کار پاره وقت مشغول شوید.

بورسیه تحصیلی

اگر از معدل بالا و امتیازات تحصیلی ویژه ای برخوردار باشید میتوانید به کمک هزینه تحصیلی امیدوار باشید. با اساتید دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید و پس از ارسال رزومه خواستار کمک هزینه ی تحصیلی شوید. معمولا این بورسیه در هر دانشگاه با نام های مختلف و برای شرایط های ویژه به متقاضی تعلق میگیرد. آموزش زبان کره ای یکی از شرایطی است که شانس پذیرش شما را بالا میبرد. در صورتی که با زبان کره ای آشنا باشید، احتمال موفقیت شما بیشتر میشود.

در نهایت بورس دولت کره (KGSP) نیز یکی از راه های تحصیل در کره است. تا کنون سالیانه حدود ۶ نفر از ایران (از هر مقطع تحصیلی دو نفر) موفق به دریافت این نوع بورسیه میشوند. شما میتونید شرایط و مدارک مورد نیاز این بورس رو به طور کامل در سایت زیر مطالعه کنید: Www.studyinkorea.go.kr.

سفر تفریحی به کره جنوبی

در شهر سئول تعداد زیادی از مردم به زبان انگلیسی آشنایی دارند، با اینحال کمتر از یک درصد مردم به آن مسلط هستند. در اطراف محل های توریستی احتمال اینکه افراد آشنا با انگلیسی را پیدا کنید بسیار بیشتر است. با این حال در کشور کره هم مانند ژاپن شما میتوانید با آشنایی ابتدایی با زبان این کشور، از گشت و گذار لذت ببرید.

علاقه به زبان کره‌ ای و طرفداران انیمه ها

آیا شما از طرفداران منهوا یا همان مانگای کره ای هستید؟ حتما از خواندن این داستان های مصور به زبان اصلی لذت خواهید برد. وبسایت معروف webtoon اصولا توسط یک فرد کره ای تاسیس شد و تا مدت ها صرفا آثار هنرمندان کره ای را به اشتراک میگذاشت. در حال حاضر بسیاری از منهواهای کره ای شهرت جهانی پیدا کرده اند.

کشور کره هنوز به شهرت ژاپن در زمینه انیمه نرسیده است، اما صنعت انیمیشن قدرتمندی دارد.

مهاجرت و تجارت در کره‌

روابط تجاری ایران و کره نسبت به بسیاری از کشورهای غربی گسترده تر است. گرچه در طول سال های گذشته به دنبال تحریم این روابط به رونق گذشته نیستند. با این حال هنوز هم آشنایی با زبان کره ای روش خوبی برای تشکیل روابط خوب با تاجران این کشور محسوب میشود.

راه و روش‌های یادگیری زبان کره‌ ای

علاوه بر تماشای فیلم و سریال، محتوا و کلاس های زبان کره ای بسیاری وجود دارند که به شما کمک میکنند. در صورتی که به زبان انگلیسی آشنا باشید میتوانید از چنل های یوتیوب استفاده کنید. همچنین برای گرفتن سریع ترین و بهترین نتیجه میتوانید در سامانه آموزش زبان تیکا یک کلاس خصوصی و آنلاین رزرو کنید.

تدریس خصوصی زبان کره‌ ای در منزل

یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی که به دلایل مختلف شرایط شرکت در کلاس‌های حضوری یادگیری زبان را ندارند، تدریس خصوصی است. امروزه با وجود پلتفرم‌های آنلاین مانند تیکا، این فرآیند ساده شده است. تعداد مدرسین خوب زبان کره ای کم است. تیکا برای پاسخ به علاقه زبان‌آموزان به زبان کره‌ ای، کلاس‌های آموزش زبان کره‌ ای را با اساتید متخصص این زمینه ارائه می‌کند. می‌توانید به صفحه اساتید در تیکا سر بزنید. ویدیوی معرفی استاد و رزومه او را بررسی و با انتخاب استاد موردنظر، یادگیری زبان کره‌ ای را شروع کنید.

آموزش زبان کره‌ ای با اپلیکیشن و بازی

یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان، استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان و همچنین استفاده از بازی است. در پلتفرم‌های مختلف، بسیاری از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های آموزشی برای زبان کره‌ ای قابل دریافت هستند. از جمله معروف‌ترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان که زبان کره‌ ای را نیز در بر دارند، شامل موارد زیر هستند:
• Duolingo
• Memrise
• Lingo Deer

منابع معتبر و مناسب برای یادگیری زبان کره‌ ای کدامند؟

کتاب هایی که توسط دانشگاه سئول برای زبان آموزان تالیف شده اند کمک بزرگی محسوب میشوند.

همچنین نرم افزارهای دیکشنری زبان کره ای میتوانند به یادگیری تلفظ ضحیح این زبان کمک زیادی بکنند. همچنین سایت و ویدیوهای korean101 برای زبان آموزان مبتدی بسیار مفید هستند.

یادگیری زبان کره‌ ای چقدر زمان لازم دارد؟

عوامل مختلفی مانند میزان آشنایی قبلی با زبان کره‌ ای یا زبان مشابه با این زبان، روش و تکنیک مدرس و .. در سرعت یادگیری شما نقش دارند. میزان تمرین روزانه و مداومت بر یادگیری مستمر توسط زبان‌آموز از جمله عواملی است که در تعیین زمان یادگیری این زبان مؤثر هستند.

به طور کلی توصیه میشود حداقل دو جلسه در هفته کلاس کره ای رزرو کنید تا شاهد پیشرفت مطلوب باشید.

ساختار یا گرامر کره‌ ای

دستور زبان کره ای در مراحل اولیه ساده به نظر میرسد! و شما با کمی تمرین میتوانید عبارات روزمره را یاد بگیرید. اما هرقدر جلوتر بروید، ظرافت ها و پیچیدگی های این زبان بیشتر میشود. همچنین با توجه به اینکه صحبت مودبانه برای مردم کره بسیار مهم است، باید القاب و عنوانین بسیاری را حفظ کنید.اما با این حال دستور زبان ژاپنی قطعا از ساده ترین زبان های آسیایی برای افراد فارسی زبان محسوب میشود.

همچنین در زبان کره ای حروف ربطی که نقش اسم ها را نشان میدهند، به اسم ها میچسبند. این امر ممکن است در ابتدا برای زبان آموزان گیج کننده باشد. اما با توجه به اینکه این امر به طور محدودتری در زبان فارسی هم رخ میدهد، شما میتوانید با کمی تکرار قوانین آن را یاد بگیرید. آموزش زبان کره ای با توجه به ساختار خلاصه این زبان میتواند شیرین و لذت بخش باشد.

صرف افعال در زبان کره‌ ای

افعال در زبان کره ای با توجه به زمان، شخص و میزان احترام/صمیمانه بودن لحن گوینده صرف میشوند.

آموزش الفبای زبان کره‌ ای

نوشتن و الفبای زبان کره ای بسیار ساده است. شما میتوانید زبان کره ای را ظرف چند روز یاد بگیرید.

آموزش تلفظ در زبان کره‌ ای

تلفظ های زبان کره ای کمی با زبان فارسی فرق دارند. به خصوص در زمینه حروف صامتی مثل /س/ و /ر/ و یا /ک/. برای اینکه بتوانید مانند یک فرد بومی کره ای صحبت کنید، باید تمرین زیادی داشته باشید.

هزینه یادگیری زبان کره‌ ای

هزینه یادگیری زبان کره‌ ای با توجه سطح زبان زبان‌آموز، میزان تخصص استاد و شرایط و زمان یادگیری مشخص می‌شود. کلاس‌های آنلاین زبان کره‌ ای در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا توسط استادان متخصص این زبان برگزار میشود. هزینه این کلاس ها 50-120 هزارتومان خواهد بود.

آموزش زبان کره‌ ای به کودکان

آموزش زبان کره‌ ای به کودکان، مانند بسیاری از زبان‌های دیگر به خردسالان از شرایط ویژه‌ای باید برخوردار باشد. استفاده از موسیقی، سرگرمی، بازی، نمایش و فیلم از جمله روش‌هایی است که یادگیری زبان کره‌ ای را برای کودکان، شیرین و دلپذیر می‌کند. تیکا با بهره‌گیری از اساتید متخصص kids امکان یادگیری زبان کره‌ای را برای کودکان شما نیز فراهم کرده است.

آزمون تاپیک Topic

آزمون زبان کره ای توپیک توسط سفارت این کشور برگزار میشود. آزمون توپیک دو سطح متوسط و پیشرفته دارد. هزینه ثبت نام در تویک 20 دلار است. با کمک اساتید زبان کره ای در سامانه تیکا، شما میتوانید برای آزمون توپیک آماده شوید. در حال حاضر تعداد دفعات برگزاری این آزمون معمولا سالی یک بار است.