فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
آلمانیحذف فیلتر
فاطمه طاهری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا15 زبان آموز / 31 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:240 هزار تومان
آنیسا صالحی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا133 زبان آموز / 349 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:195 هزار تومان
اسما قاسمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
منا عشایری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا13 زبان آموز / 21 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:325 هزار تومان
علی فخریه
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا21 زبان آموز / 54 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:240 هزار تومان
مرضیه روزگار
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا46 زبان آموز / 431 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان
فرزانه اسدپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا91 زبان آموز / 960 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
مَهرو مسعودی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا173 زبان آموز / 944 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان
حسین کریمی راد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا104 زبان آموز / 1178 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:235 هزار تومان
اشکان پای فشرده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا14 زبان آموز / 25 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان

چرا زبان آلمانی؟

زبان آلمانی با حدود 100 میلیون گویشور در سراسر جهان، یکی از پرگویشورترین زبان‌های دنیا است. این زبان پس از انگلیسی و فرانسوی، پرکاربردترین زبان خارجی در مدارس اروپا است. زبان آلمانی در سه کشور صنعتی آلمان، اتریش و سوئیس گویشور دارد. همچنین با یادگیری این زبان امکان تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و رایگان آلمان را خواهید داشت.

آموزشگاه آنلاین زبان تیکا مجموعه‌ای متخصص برای آموزش زبان آلمانی از صفر را به شما پیشنهاد می‌کند. با شرکت در کلاس‌های زبان آلمانی تیکا، با تدریس برخی از اساتید از امکان امتحان کردن جلسه اول رایگان نیز بهره‌مند می‌شوید.

تاریخچه زبان آلمانی

زبان آلمانی یک زبان چند کانونی است که 4 حالت برای اسامی، ضمایر و صفات در نظر می‌گیرد. بخشی از لغات مورداستفاده در این زبان از ژرمنی باستان و بخشی نیز از زبان‌های لاتین، یونانی، فرانسوی و حتی انگلیسی گرفته شده است.

زبان آلمانی 3 دوره مختلف، باستانی، میانی و نوین را پشت سر گذاشته است. به چتری از مناطق غرب آلمان که به گویش‌های مختلف از ژرمنی باستان صحبت می‌کردند، آلمانی بالای باستان می‌گفتند. آلمانی بالای باستان با تغییراتی که در صرف، نحو، واج و آوای زبان اتفاق افتاد به دوران آلمانی میانه رسید، در این زمان زبان آلمانی در میان اشراف زادگان و داد و ستد و دادرسی و ادبیات آن دوره رواج داشت. پایان دوران آلمانی را تاریخ شناسان به دوران مرگ سیاه نسبت داده‌اند که طی آن جمعیت عظیمی از اروپا به سبب همه گیری طاعون از بین رفتند.

زبان آلمانی با گذشت زمان به سبب اینکه دارای گویش‌های مختلف و متفاوتی بود، پایبندی خاصی به‌عنوان زبان گفتاری نسبت به آن وجود نداشت. لوتر کسی بود که با ترجمه انجیل به زبان آلمانی، به‌تدریج زبان آلمانی را به زبانی رسمی نوشتاری برای آلمانی‌ها در متون ادبی تبدیل کرد. به این دوران از زبان آلمانی، آلمانی بالای نو پیشین می‌گویند.

با گذشت زمان، در سال 1901 با تشکیل کنفرانس‌های متعدد در زمینه تعیین زبان معیار، زبان آلمانی کنونی به‌عنوان زبان معیار و زبان رسمی انتخاب شد. همچنان در برخی مناطق به سبب وجود گویش‌ها، زبان رسمی به‌عنوان زبان خارجی تلقی می‌شد. سرانجام در سال 1996 با هماهنگی و توافق دولت‌ها و کشورهای آلمانی‌زبان، آلمانی‌زبان رسمی رسانه‌ها و متون نوشتاری مشخص شد. به این زبان آلمانی بالا یا Hochdeutsch می‌گویند.

انواع زبان آلمانی

زبان آلمانی گویش‌های مختلفی را شامل می‌شود که از این میان، 3 گویش اصلی برای زبان آلمانی وجود دارد:

 • آلمانی بالا: از این گویش در مناطقی مانند وستفالیا، ایالت ساکسونی پایین، ایالت شلزویک - هولشتاین، هامبورگ، بندر برمن و ایالت ساکسون - آنهالت غربی استفاده می‌شود.
 • آلمانی مرکزی: از این گویش در بخش‌های فرنگی مثل لوکزامبورگ، منطقة سارلند، قسمت‌هایی از راین لند، ایالت هس، ایالت بادن - ورتمبرگ و جنوب غربی قسمتی از راین - وستفالیای شمالی، بخش‌هایی از استان تورینگن و بخش جنوبی ایالت ساکسونی استفاده می‌شود.
 • آلمانی پایین: از این گویش نیز در ایالت باواریا، سوابیا و ایالت آلزاس، قسمت شمال غربی ایالت بادن - ورتمبرگ، و جنوب استان تورینگن استفاده می‌شود.

به‌طورکلی این 3 گروه اصلی گویش، شامل حدود 26 نوع گویش زیرمجموعه می‌شود که در مناطق مختلف آلمانی‌زبانان از آن استفاده می‌کنند. همچنین گویش مورداستفاده در برلین ترکیبی از گویش مرکزی و پایین است.

 هدف از یادگیری زبان آلمانی

هدف از یادگیری زبان آلمانی می‌تواند تحصیل، سفر تفریحی یا تجاری و یا مهاجرت باشد. همچنین بسیاری از افراد تنها به دلیل علاقه شخصی این زبان را می‌آموزند. در ادامه به توضیح این دلایل می‌پردازیم.

امکان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان

آلمان به دلیل برخورداری از امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی، و هزینه پایین تحصیل در دانشگاه‌های غیردولتی، می‌تواند مقصد مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا باشد. به سبب شرایط مناسب دانشگاه‌های این کشور در رشته‌های پزشکی و هنر، آلمان مقصد دانشجویان متقاضی این رشته‌های قرار می‌گیرد. بسیاری از دانشگاه‌های آلمان دارای کورس‌های انگلیسی هستند، اما برای زندگی در کشور آلمانی‌زبان، دانشجویان نیاز به یادگیری زبان بومی این کشور دارند. تیکا به شما اساتیدی را برای یادگیری زبان آلمانی پیشنهاد می‌کند که خود تجربه زندگی در آلمان را نیز دارند.

از جمله معروف‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های آلمان شامل موارد زیر هستند:

 • دانشگاه کارلسروهه ششمین دانشگاه برتر آلمانی و یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای رشته‌های علوم پایه و مهندسی است.
 • دانشگاه فنی مونیخ یا TUM از بهترین دانشگاه‌های اروپا و معروف در رشته‌های فنی و مهندسی است.
 • دانشگاه فرایبورگ نیز یکی از معتبرترین دانشگاه‌های اروپا و معروف در تدریس رشته‌های انسان‌شناسی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی است.

یکی دیگر از کشورهایی که مقصد بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل است، کشور هلند است. تیکا بهترین اساتید را برای یادگیری زبان هلندی را به شما پیشنهاد می‌کند.

سفر تفریحی و علاقه به زبان آلمانی

آلمان به دلیل پیشینه تاریخی غنی خود، می‌تواند مقصد سفرهای تفریحی توریست‌ها باشد. یکی از بهترین و مهم‌ترین جنبه‌های سفر برقراری ارتباط با مردم مناطق مختلف دنیاست. یادگیری زبان آلمانی، علاوه بر علاقه‌مندان این زبان، افرادی که به برقراری ارتباط با آلمانی‌ها علاقه‌مند هستند، توصیه می‌شود. از جمله جاذبه‌های توریستی آلمان می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • بنای تاریخی نبرد ملت‌ها در لامپزیگ آلمان
 • تالار قدیمی شهر بامبرگ آلمان
 • کلیسای جامع آخن آلمان
 • شهر زیبای ادینبورگ آلمان
 • پارک ملی ساکسون
 • قلعه هوهنزولرن آلمان
 • بازار کریسمس نورنبرگ آلمان
 • شهر تاریخی لینداو آلمان

 مهاجرت و تجارت در آلمان

اگر سودای تجارت یا مهاجرت به کشورهای توسعه‌یافته را دارید، یادگرفتن زبان آلمانی گزینه‌های شما را بیشتر می‌کند. اساتید زیادی برای زبان آلمانی در دسترس هستند. زیرا آلمانی سومین زبان رایج در آموزشگاه‌های زبان دنیاست و منابع آموزش زبان آلمانی در سایت‌ها و کتاب‌فروشی‌ها پیدا می‌شوند.

بسته به اینکه مهاجرت شما برای کار یا تحصیل باشد، شاید نیاز به مدرک زبان آلمانی داشته باشید. در سامانه آموزش زبان تیکا شما می‌توانید نیاز خود را با متخصصین این زبان در میان بگذارید و در قالب جلسه آزمایشی، راهنمایی کاملی درمورد کلاس‌های خود دریافت کنید.

راه و روش‌های یادگیری زبان آلمانی

روش‌های یادگیری متعددی برای زبان آلمانی وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به پادکست‌های خودآموز، آموزش‌های یوتیوب، کتاب‌ها و وب‌سایت‌های رایگان آموزش زبان آلمانی اشاره کرد. از جمله وب‌سایت‌های گفته شده شامل Memrise و FluentU هستند.

تدریس خصوصی زبان آلمانی در منزل

یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی که به دلایل مختلف شرایط شرکت در کلاس‌های حضوری یادگیری زبان را ندارند، تدریس خصوصی است. امروزه با وجود پلتفرم‌های آنلاین مانند تیکا، این فرآیند بسیار آسان اتفاق می‌افتد. تیکا برای پاسخ به علاقه زبان‌آموزان به زبان آلمانی، کلاس‌های آموزش زبان آلمانی را با مجرب‌ترین و متخصص‌ترین اساتید ارائه می‌کند. به صفحه اساتید در تیکا سر بزنید و با انتخاب استاد موردنظر، یادگیری زبان آلمانی را شروع کنید.

آموزش زبان آلمانی با اپلیکیشن و بازی

یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان، استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان و همچنین استفاده از بازی است. در پلتفرم‌های مختلف، بسیاری از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های آموزشی برای زبان آلمانی قابل دریافت هستند. این اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها با استفاده از سرگرمی، تمرین‌های متنوع و یادآوری تمرین روزانه زبان، مرور و تمرین مستمر را برای زبان‌آموز ممکن کرده و روند یادگیری را شیرین و دلپذیرتر می‌کند.

منابع معتبر و مناسب برای یادگیری زبان آلمانی چیست؟

بسیاری از منابع مختلف برای زبان آلمانی وجود دارند که این زبان را به یکی از ساده‌ترین زبان‌ها برای یادگیری تبدیل می‌کند. از جمله این منابع، دوره‌های آنلاین و آفلاین، پادکست‌ها، فیلم و سریال‌ها و کتاب‌ها برای تقویت مهارت‌های 4 گانه زبان هستند. از جمله کتب معتبر برای یادگیری آلمانی شامل این موارد هستند:

کتاب Deutsch in 30 Tagen یا German in 30 days 

یکی از معتبرترین منابع زبان آلمانی است. اساتید با تدریس این کتاب با تمرین‌ها، جدول واژگان و فایل‌های صوتی، همان‌طور که از نام آن برمی‌آید، در زمان کوتاه سطح مناسبی از زبان آلمانی را آموزش می‌دهند.

کتاب  Kurzgrammatik Deutsch

این کتاب به زبان آلمانی و با تمرکز بر روی گرامر زبان آلمانی نوشته شده است. این کتاب یکی از بهترین منابع برای افرادی است که زبان آلمانی را تا حدودی فراگرفته و به دنبال منبعی مناسب برای درک بهتر گرامر آلمانی هستند.

مجموعه کتاب های Hören & Sprechen

این مجموعه کتاب به طور تخصصی برای بهبود مهارت گفتاری و شنیداری زبان آلمانی طراحی شده‌اند. اساتید زبان آلمانی با تدریس این مجموعه با فایل‌های صوتی، تمرین‌ها و سؤالات تخصصی به تقویت مهارت شنیداری و گفتاری زبان‌آموزان زبان آلمانی می‌پردازند.

یادگیری زبان آلمانی چقدر زمان لازم دارد؟

زمان یادگیری زبان آلمانی، باتوجه‌به تجربه شما از یادگیری زبان، روش و تکنیک مدرس، نگرش شما به زبان آلمانی، میزان تمرین روزانه و مداومت بر یادگیری مستمر توسط زبان‌آموز می‌تواند طولانی و یا کوتاه باشد.

با تیکا و کلاس‌های آنلاین و خصوصی زبان آلمانی، یادگیری در سریع‌ترین زمان ممکن اتفاق می‌افتد. هر ترم زبان در تیکا بین 10 تا 16 جلسه خصوصی زمان می‌برد. همچنین هر سطح از A1 تا C1 حدود 50 الی 60 جلسه زمان می‌برد. اگر نیاز به مشورت و راهنمایی بیشتری حس می‌کنید، با شماره 91016620-021 تماس بگیرید.

تفاوت های زبان آلمانی با سایر زبان ها چیست؟

زبان آلمانی شباهت‌های زیادی با زبان انگلیسی دارد. بااین‌وجود این زبان ویژگی‌های منحصربه‌فردی نیز دارد.

ساختار یا دستور زبان آلمانی

جنسیت‌های سه‌گانه زبان آلمانی کمی یادگیری این زبان را دشوار می‌کنند. از آن جا که جنسیت‌های زبان آلمانی کاملاً گرامری هستند و به معنای کلمه ربطی ندارند، به‌خاطر سپردن آن‌ها دشوارتر می‌شود. اما کلید انجام هر کار دشواری تمرین و تکرار است، پس ناامید نشوید. وقتی درمورد جنسیت‌های زبان آلمانی مرتکب اشتباه شوید، می‌توانید از فروم‌های بحث درمورد نکات زبان آلمانی استفاده کنید. در این ‌صورت متوجه می‌شوید شما تنها نیستید و می‌توانید با استراتژی‌های یادگیری سایر زبان‌آموزان و اساتید زبان آلمانی هم آشنا شوید.

طولانی شدن کلمات آلمانی به‌این‌علت هستند که لغات ترکیبی برخلاف انگلیسی به‌هم‌چسبیده نوشته می‌شوند! برای مثال در زبان انگلیسی ما کلمه‌ای مثل blue berry را به‌صورت مجزا می‌نویسیم. اما در زبان آلمانی اجزای کلمه به‌صورت متصل‌به‌هم نوشته می‌شوند.

خبر خوب برای شما این است که تشخیص این کلمات ساده‌تر می‌شوند. هرقدر دایره لغات شما گسترده‌تر شود، این کار برای شما ساده‌تر خواهد بود. همچنین در زبان آلمانی همه اسامی و نه فقط اسم‌های خاص، با حرف اول بزرگ نوشته می‌شوند. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید به‌راحتی و در یک نگاه بدانید که با یک اسم طرفید یا یک حرف اضافه/فعل.

صرف افعال در زبان آلمانی

افعال در زبان آلمانی دارای جنسیت (مؤنث، مذکر، خنثی) و مفرد و جمع است. همچنین این زبان شامل افعال با قاعده و بی‌قاعده نیز می‌شود. صرف فعل در زبان آلمانی نیز تقریباً مشابه زبان فارسی است. به این صورت که شما پیش از صرف فعل باید بن فعل را بسازید. برای ساخت بن فعل، –en را از انتهای فعل حذف و باتوجه‌به ضمیر جمله پسوند مناسب را انتخاب و به انتهای فعل می‌افزایید.

آموزش الفبای زبان آلمانی

یکی از اولین گام‌ها در یادگیری زبان آلمانی، یادگیری الفبای زبان آلمانی است. الفبای آلمانی بسیار مشابه با الفبای زبان انگلیسی بوده و دارای 26 حرف است. تنها تفاوت‌های اندکی با زبان انگلیسی دارد. از جمله این تفاوت‌ها این است که الفبای آلمانی دارای حرف ß است که به آن eszett  می‌گویند و با علامت ss  نیز آن را نمایش می‌دهند. از جمله حروف دیگری که در این زبان وجود دارند، حروف Ä, Ö, Ü هستند که آن‌ها را  umlaut می‌نامند و در تلفظ اندکی با حروف اصلی متفاوت‌اند. umlaut را با علامت‌های بین‌المللی  Ae, Oe, Ue نیز نشان داده می‌شوند.

آموزش تلفظ در زبان آلمانی

برای شروع کردن مکالمه آلمانی، شما مجبور نیستید همه گرامر دستور زبان آلمانی را حفظ باشید. برای یک شروع معقولانه و مؤثر، شما می‌توانید جملات و عبارات پرکاربرد را یاد بگیرید. این جملات و کلمات را در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید! هدف اصلی یادگیری یک زبان، ارتباط برقرار کردن با سایر انسان‌هاست؛ بنابراین سعی کنید با یادگرفتن لغات و اصطلاحاتی که برای شما مهم و جالب هستند شروع کنید.

زبان آلمانی ششمین زبان رایج دنیا است.

برای دستیابی به مهارت واقعی صحبت‌کردن، شما باید تمرین روزانه داشته باشید. یک کلاس آنلاین می‌تواند امکان دسترسی سریع‌تر به استاد مکالمه زبان را برای شما ساده‌تر کند.

هزینه یادگیری زبان آلمانی

هزینه یادگیری زبان آلمانی باتوجه‌به سطح زبان زبان‌آموز، میزان تخصص استاد و شرایط و زمان یادگیری مشخص می‌شود. هزینه کلاس‌های آنلاین زبان آلمانی در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا از مبلغ  36 هزار تومان شروع شده و تا مبلغ  135 هزار تومان، متغیر است.

آموزش زبان آلمانی به کودکان

آموزش زبان آلمانی به کودکان، مانند آموزش زبان‌های دیگر به خردسالان از شرایط ویژه‌ای باید برخوردار باشد. همچنین مدرسین کودکان برای رویارویی با چالش‌های خاص کلاس‌های kids آموزش‌های ویژه‌ای را می‌بینند. یادگیری کودکان با استفاده از موسیقی، سرگرمی، بازی، نمایش و فیلم بهتر اتفاق می‌افتد و روند یادگیری را برای آنان شیرین و دلپذیر می‌کند. تیکا کلاس‌های آلمانی kids را با استادان آموزش‌دیده در این زمینه برای کودکان دلبندتان به شما پیشنهاد می‌کند.

برای آموزش زبان آلمانی به کودکان، اساتید علاوه بر کتاب‌های آموزشی مخصوص کودکان، از تمرین‌های خاص کودکان و متدهای روز دنیا برای جذابیت بیشتر روند یادگیری استفاده می‌کنند.

آزمون زبان آلمانی

در سطح بین‌المللی برای سنجش زبان آلمانی 3 نوع آزمون زبان آلمانی بر اساس استاندارد CEFR  وجود دارد که شامل DSH و IELTSTestDaf و Goethe  است.

برای آمادگی برای این آزمون‌ها می‌توانید از اساتید زبان آلمانی تیکا راهنمایی بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبان‌های آموزشگاه آنلاین زبان تیکا در تماس باشید.

آزمون DSH

آزمون DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang) یکی معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی سنجش زبان آلمانی است که مدرک آن انقضا نداشته و دارای اعتبار دائمی است. این آزمون که توسط دانشگاه‌های آلمان برگزار می‌گردد، مورد پذیرش دانشگاه‌های آلمان بوده و همچنین برای پذیرش شغلی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. هزینه این آزمون بین 100 تا 150 یورو است.

آزمون TestDaf

آزمون Test DaF (Test Deutsch als Fremdsprache) توسط مؤسسه TestDaF، هاگن (آلمان) برگزار شده و از معتبرترین آزمون‌های سنجش زبان آلمانی است. مدرک این آزمون نیز مانند DSH دارای اعتبار دائمی است و مورد پذیرش دانشگاه‌های آلمان بوده و همچنین برای پذیرش شغلی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. هزینه این آزمون بین 125 تا 175 یورو است.

آزمون Goethe

آزمون‌های گوته یا Goethe (Großes Deutsches Sprachdiplom) یکی از معتبرترین آزمون‌ها برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان است. همچنین یکی از مدارکی که برای تدریس زبان آلمانی لازم است، نمره قبولی این آزمون است. این آزمون 4 مهارت زبان شامل گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن را مورد بررسی قرار داده و 100 نمره دارد که برای قبولی، دریافت نمره 60 در هر بخش لازم است. این آزمون در سطوح مختلف B1 تا C2 برگزار شده و مدرک آن اعتبار دائمی دارد. هزینه این آزمون باتوجه‌به سطح آزمون از 120 تا 295 یورو متغیر است.

بهترین کلاس زبان آلمانی با استادهای زبان آلمانی تیکا

تیکا با بهره‌گیری از بهترین اساتید زبان آلمانی، بهترین روش‌ها و منابع یادگیری زبان آلمانی را به کار گرفته است. برای شروع یادگیری زبان آلمانی و شرکت در کلاس‌های آنلاین زبان آلمانی تیکا، می‌توانید همین حالا استاد دلخواه خود را انتخاب کنید و یادگیری این زبان را شروع کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب برخی از اساتید، جلسه اول و آزمایشی خود را رایگان برگزار کنید.