معرفی و دانلود اپلیکیشن آموزش زبان و بهترین برنامه های خودآموز

اکنون بیش از یک دهه از ظهور اولین اپلیکیشن‌ها و برنامه زبان می‌گذرد. بسیاری از فعالیت‌های ما از جمله ورزش، سفارش غذا، یادگیری زبان و کارهای بانکی از طریق اپلیکیشن‌ها انجام می‌شوند. به جرات می‌توان گفت عرصه آمو زش زبان تنوع شگفت‌انگیزی در زمینه اپلیکیشن‌ها به خود دیده است. شما می‌توانید اپلیکیشن‌های آموزش گرامر، آموزش زبان با فیلم، فلش کارت و ... را به‌راحتی پیدا کنید. دانلود رایگان اپلیکیشن‌ها برای اندروید و IOS به‌راحتی ممکن است.

زینب ناصری
زینب ناصری
دوشنبه, 18 بهمن 0

دسته بندی: turkish application

زمان مطالعه: 4 دقیقه

در این مقاله رایج ترین عبارات و همچنین کتاب ترکی استانبولی در سفر را برای شما آماده کرده ایم.

ادامه مطلب
پرستو غفاری
پرستو غفاری
یکشنبه, 23 خرداد 0

دسته بندی: english application

زمان مطالعه: 6

حالا که همه چیز آنلاین شده است، تکلیف آزمون های زبان چه میشود؟ آزمون زبان دولینگو در دوران کرونا چطور برگزار میشود؟

ادامه مطلب
پرستو غفاری
پرستو غفاری
یکشنبه, 23 آذر 99

دسته بندی: english application

زمان مطالعه: 7 دقیقه

اینجا به تعدادی توصیه اشاره می کنیم و برخی از بهترین اپلیکیشن ها و دوره های موجود در بازار را معرفی می نماییم.

ادامه مطلب
پرستو غفاری
پرستو غفاری
پنجشنبه, 13 آذر 99

دسته بندی: english application

زمان مطالعه: 7 دقیقه

هر زبان آموزی با صرف مدت زمانی اندک و کمی صبر و احتمالاً کمک گرفتن از تعدادی اپلیکیشن می تواند تلفظ معرکه ای داشته باشد.

ادامه مطلب
پرستو غفاری
پرستو غفاری
یکشنبه, 11 آبان 99

دسته بندی: english application

زمان مطالعه: 7 دقیقه

چت کردن یک راه لذت بخش و دوستانه برای یادگیری انگلیسی از انگلیسی زبانان است. می توانید با تایپ کردن و یا حتی برقراری تماس تصویری، چندین مهارت را تمرین کنید.

ادامه مطلب
معین
معین
دوشنبه, 17 شهریور 99

دسته بندی: english application

زمان مطالعه: 7 دقیقه

درابتدای مقاله بد نیست به این نکته اشاره کنم که لیسنینگ فقط با شنیدن انگلیسی تقویت نمی شود بلکه مهمتر از شنیدن ،باید توجه کامل به مطالبی که گفته می شود داشته باشید و کاملا آن ها را فهمید.

ادامه مطلب
نیکی مهدی
نیکی مهدی
شنبه, 25 مرداد 99

دسته بندی: german application

زمان مطالعه: 6 دقیقه

یادگیری زبانی به غیر از زبان مادری در جامعه امروزی روشی است که بسیاری از افراد با اهداف متفاوت از قبیل مهاجرت، تحصیل ،آشنایی با فرهنگ های متفاوت،و... به آن روی آوردند. زبان آلمانی نیز یکی از زبان هایی است که افراد زیادی خواهان یادگیری و تسلط به آن هستند.

ادامه مطلب
معین
معین
چهارشنبه, 11 تیر 99

دسته بندی: english application

زمان مطالعه: 7 دقیقه

همه ما فلش کارت ها را می شناسیم و احتمالا برای یکبار هم که شده برای یادگیری یک مطلب جدید از آن ها استفاده کرده ایم. احتمالا به نظر خیلی ها استفاده از فلش کارت ها قدیمی باشد و تصور ما آن کاغذهای پرتعداد باشد که مجبور بودیم آن ها را با خود به این طرف و آن طرف حمل کنیم .

ادامه مطلب
معین
معین
یکشنبه, 29 دی 98

دسته بندی: english application

زمان مطالعه: 8 دقیقه

در این مقاله به ادامه معرفی اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی میپردازیم تا در زمان کم بتوانید مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

ادامه مطلب
معین
معین
یکشنبه, 29 دی 98

دسته بندی: english application

زمان مطالعه: 9 دقیقه

ما در این مقاله قصد داریم 10اپلیکیشن کاربردی که زبان آموزان و مدرسین برای یادگرفتن و تکمیل آموزش زبان انگلیسی به عنوان منابع زبان نیازدارند تا در هر زمان و هر مکان و فقط با استفاده از گوشی های موبایل بتوانند زبان یاد بگیرند را معرفی کنیم.

ادامه مطلب
دانلود بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان
اپلیکیشن های آموزش زبان

جواب1شما می‌توانید با کمک این اپلیکیشن‌ها یک برنامه از پیش تعیین شده برای یادگیری را دنبال کنید. بسیاری از این برنامه‌ها یک قسمت تعیین سطح هم دارند تا شما بتوانید از محتوایی که دقیق مناسب سطح شماست یادگیری را آغاز نمایید.

برای مثال اگر شما می‌خواستید همه داده‌های صوت و تلفظ‌های دیکشنری Longman را دانلود کنید، ممکن بود خیلی زود حافظه تلفن شما پر شود!

جواب دادن به این سؤال کلی ساده نیست! در سطح جهان، برخی از اسم‌ها به‌خوبی و به علت کارایی بالا شناخته شده‌اند. برای مثال Memrise و Rosetta Stone و Duolingo شهرت جهانی دارند.

جواب به این سئوال تقریبا همیشه خیر است. مگر اینکه اپلیکیشن مد نظر شما مانند پلتفرم تیکا شامل درس های اختصاصی و پشتیبانی باشد و شما در این اپلیکیشن امکان ارسال بازخورد داشته باشید.

در این زمینه ما به شما توصیه می‌کنیم صرفاً به اسم‌های جاافتاده اعتماد کنید! و یا به سراغ اپلیکیشن‌های تولید شده توسط خود کشور ترکیه بروید. نمونه‌های داخلی و ساخته شده به زبان فارسی ممکن است دارای اشتباهاتی باشند.

برای یادگیری با اپلیکیشن‌ها کافی است چند برنامه معروف را امتحان کنید. سری به فروم‌ها بزنید یا از مقاله‌های نقد و بررسی آموزش زبان تیکا کمک بگیرید. برنامه‌هایی که به نظر شما جذاب هستند را دانلود کنید.

اکنون بیش از یک دهه از ظهور اولین اپلیکیشن‌ها و برنامه زبان می‌گذرد. بسیاری از فعالیت‌های ما از جمله ورزش، سفارش غذا، یادگیری زبان و کارهای بانکی از طریق اپلیکیشن‌ها انجام می‌شوند. به جرات می‌توان گفت عرصه آموزش زبان تنوع شگفت‌انگیزی در زمینه اپلیکیشن‌ها به خود دیده است. شما می‌توانید اپلیکیشن‌های آموزش گرامر، آموزش زبان با فیلم، فلش کارت و ... را به‌راحتی پیدا کنید. دانلود رایگان اپلیکیشن‌ها برای اندروید و IOS به‌راحتی ممکن است.

آیا اپلیکیشن ها برای آموزش زبان موثرند؟

می‌شود از دو دیدگاه به این سؤال جواب داد. آیا اپلیکیشن مدنظر در ترجمه اول برای آموزش زبان طراحی شده است؟ و آیا این اپلیکیشن برای سطح ما مناسب است یا خیر؟

برای مثال نرم افزار آموزش زبانهای بسیاری هستند که میتوانند برای یادگیری زبان مفید باشند. Castbox و اپلیکیشن های پادکست و موسیقی از این دست هستند. همچنین بسیاری از اپلیکیشن های Book reader یا کتابخوان هایی مانند کیندل هم میتوانند قابلیت هایی مانند دیکشنری را درون خود داشته باشند. این دسته از برنامه ها گرچه با هدف آموزش زبان ساخته نشده اند، ممکن است در عمل دست کمی از یک برنامه یادگیری زبان نداشته باشند.

از سوی دیگر اپلیکیشن‌هایی مانند Memrise یا تیکا برای آموزش زبان طراحی شده‌اند. شما می‌توانید با کمک این اپلیکیشن‌ها یک برنامه از پیش تعیین شده برای یادگیری را دنبال کنید. بسیاری از این برنامه‌ها یک قسمت تعیین سطح هم دارند تا شما بتوانید از محتوایی که دقیق مناسب سطح شماست یادگیری را آغاز نمایید.

اپلیکیشن های آفلاین و آنلاین چه تفاوتی دارند؟

در گذشته بیشتر برنامه‌ها قابل دانلود و نصب بودند و به‌صورت آفلاین یعنی بدون اتصال به اینترنت کار می‌کردند. این امر به‌ویژه درمورد اپلیکیشن‌های جاوا صدق می‌کرد. به‌مرور و با پیشرفت‌های بیشتر و تولید محتواهایی که حجم بیشتری داشتند، نیاز به اتصال به داده‌های یک سرور بیشتر احساس شد. برای مثال اگر شما می‌خواستید همه داده‌های صوت و تلفظ‌های دیکشنری Longman را دانلود کنید، ممکن بود خیلی زود حافظه تلفن شما پر شود!

در حال حاضر بیشتر اپلیکیشن‌های آموزش زبان بخش‌های آفلاین و آنلاین دارند. در این حالت شما برخی از ویژگی‌های آن که به اینترنت زیادی نیاز ندارند، برای مثال دیکشنری متنی، را همواره در اختیار دارید. برای استفاده از سایر بخش‌ها نیاز است که به اینترنت متصل باشید.

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان کدام است؟

جواب دادن به این سؤال کلی ساده نیست! در سطح جهان، برخی از اسم‌ها به‌خوبی و به علت کارایی بالا شناخته شده‌اند. برای مثال Memrise و Rosetta Stone و Duolingo شهرت جهانی دارند. بااین‌حال یک جواب دیگر هم می‌توان به این سؤال داد: بهترین اپلیکیشن یادگیری زبان، برنامه‌ای است که به مذاق شما خوش بیاید! و همچنین راهی برای ارزیابی پیشرفت شما در اختیارتان بگذارد.

برای مثال، سلیقه شما به‌عنوان یک زبان‌آموز میان‌سال ممکن است با یک زبان‌آموز نوجوان تفاوت بسیاری داشته باشد. اگر شما از یادگیری به کمک اپلیکیشن‌های بازی با کلمات لذت می‌برید، بهتر است سراغ گزینه‌هایی که این ویژگی را دارند بروید. از سوی دیگر اگر مایل هستید در زمینه یادگیری با سایر افراد رقابت کنید، اپلیکیشنی مانند دولینگو می‌تواند این نیاز شما را برآورده کند.

شما می‌توانید همراه با دوست خودتان یک دوره یادگیری زبان را در دولینگو شروع کنید. همچنین می‌توانید با ادامه دادن این دوره‌ها جایگاه خود را در یک board یا رده‌بندی تماشا کنید.

برنامه های خودآموز زبان

این دست از برنامه‌ها بسیار محبوب هستند. بر خلاف اپلیکیشن‌هایی که برای برگزاری کلاس‌های آنلاین زبان به کار می‌روند، این اپلیکیشن‌ها برای این طراحی شده‌اند که خودتان کنترل روند یادگیری را به دست بگیرید. بعد از یادگیری می‌توانید هدف خودتان را تعیین کرده و به سمت آن حرکت کنید.

برخی از اپلیکیشن های خودآموز زبان بر حوزه خاصی برای مثال لغات GRE تمرکز میکنند. سایر برنامه ها ممکن است برای آموزش مباحث بسیار مختلفی مناسب باشند. برای مثال Anki droid مجموعه های بسیار بزرگی از فلش کارت های مختلف برای اموزش تقریبا همه زبان های دنیا دارد. برای استفاده از هر مجموعه کافیست وارد وبسایت این اپلیکیشن شوید و زبان مد نظر خودتان را جست و جو کنید.

برخی از برنامه ها خود به شما توصیه میکنند زمان مشخصی را هرروز یا هر چند روز یکبار صرف یادگیری و تمرین با آن ها کنید. برای مثال اپلیکیشن دولینگو در ابتدا به شما توصیه میکند تنها ده دقیقه صرف یادگیری چند کلمه ساده از یک زبان کنید. در ادامه شما میتوانید این زمان را بیشتر کنید.

آیا استفاده از یک اپلیکیشن برای یادگیری زبان کافی است؟

جواب به این سئوال تقریبا همیشه خیر است. مگر اینکه اپلیکیشن مد نظر شما مانند پلتفرم تیکا شامل درس های اختصاصی و پشتیبانی باشد و شما در این اپلیکیشن امکان ارسال بازخورد داشته باشید. در بیشتر موارد، اپلیکیشن های خود آموز صرفا میتوانند داده ها یا input زبان را در اختیار شما بگذارند. هر قدر هم این داده ها به خوبی و با نظم استاندارد به شما ارائه شوند، شما هنوز هم نیاز به بازخورد انسانی خواهید داشت.

اپلیکیشن هایی مانند دولینگو سعی میکنند با استفاده از هوش مصنوعی و فروم ها این کاستی را تا حدودی پوشش دهند. برای مثال در قسمت مکالمه دولینگو شما باید هر کلمه ای که میشنوید را برای هوش مصنوعی تکرار کنید. داده ها صدای شما را با صدای فرد نیتیو مقایسه میکنند و به شما بازخورد میدهند. با این وجود این بخش خیلی دقیق نیست. از جمله روش های دیگر گرفتن بازخورد نظر گذاشتن و یا نوشتن جملاتی که درمورد آن ها شک دارید در فروم های آموزش زبان این اپلیکیشن ها و یا در بخش نظرات زیر هر سئوال است. معمولا افراد زیادی هستند که با حوصله پاسخ درستی به شما میدهند. با این وجود، سرعت پاسخگویی یک استاد یا یک پارتنر زبان از فروم ها بسیار بالاتر است.

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

شما بسته به سن خود می‌توانید از بین تعداد بی‌شماری برنامه آموزش زبان انگلیسی انتخاب کنید. توصیه ما به شما این است که از چند اپلیکیشن که همه آن‌ها برای یک جنبه هستند هم‌زمان استفاده نکنید. یعنی برای مثال به یک اپلیکیشن فلش کارت رضایت بدهید! تنوع در این زمینه آن‌قدر بالاست که شما می‌توانید ساعت‌ها صرف گشت‌وگذار در بین هزاران برنامه کنید. بهتر است برنامه‌ای که از همه معروف‌تر است و چند میلیون نصب دارد انتخاب کرده و از خیر بقیه بگذرید.

اگر سطح شما خیلی ابتدایی است، بهتر است از منابعی مانند کافه‌بازار استفاده کنید تا محیط کاربری اپلیکیشن به زبان فارسی و برای شما آشنا باشد. مطالعه نظرات سایر کاربران می‌تواند خیلی در این مرحله به شما کمک کند. تیکا به‌نقد و بررسی انواع اپلیکیشن‌های زبان در بخش مقالات خود پرداخته است.

اپ های آموزش زبان فرانسوی

زبان فرانسوی یکی از محبوب‌ترین زبان‌های دنیا است. برای این زبان هم تنوع برنامه‌ها در حد گیج‌کننده‌ای بالاست. توصیه ما به شما استفاده از یک برنامه رایگان و استاندارد است. به‌خصوص اگر در مراحل ابتدایی هستید، بهتر است قبل از امتحان کردن گزینه‌های رایگان هزینه نکنید.

نگاهی به فرم های یادگیری زبان فرانسوی که در ایران بیشمارند بیندازید. ببینید افراد همزبان شما چه برنامه هایی را توصیه میکنند؟ مردم ایران به فرانسوی علاقه زیادی دارند. همین حالا هزاران نفر اطراف شما با اپلیکیشن دولینگو در حال یادگیری اصول اولیه این زبان هستند.

اپلیکیشن های خودآموز زبان ترکی استانبولی

در این زمینه ما به شما توصیه می‌کنیم صرفاً به اسم‌های جاافتاده اعتماد کنید! و یا به سراغ اپلیکیشن‌های تولید شده توسط خود کشور ترکیه بروید. نمونه‌های داخلی و ساخته شده به زبان فارسی ممکن است دارای اشتباهاتی باشند. اگر کمی انگلیسی یا ترکی استانبولی میدانید، عبارت یادگیری زبان ترکی استانبولی را به این زبان‌ها در گوگل‌پلی یا اپ‌استور جست‌وجو کنید. همچنین می‌توانید نظر یک استاد زبان ترکی استانبولی را بپرسید.

سایت ها و اپلیکیشن های معروفی مثل Babbel در این زمینه فعالیت میکنند. همچنین Busuu و یا Learn Turkish Free by Mondly نیز از گزینه های با کیفیت در زمینه یادگیری ترکی استانبولی هستند.

برنامه های آموزش اسپانیایی

در زمینه آموزش زبان اسپانیایی شما می‌توانید از اپلیکیشن‌های معروف مانند دولینگو کمک بگیرید. وجود جامعه‌های بزرگ از افراد اسپانیایی‌زبان در سراسر دنیا باعث شده است منابع یادگیری این زبان بسیار زیاد باشند. شما می‌توانید با اپلیکیشن LongoPie با تماشای کلیپ‌های مختلف به یادگیری زبان بپردازید.

همچنین شما می‌توانید با اپلیکیشن‌های دوست‌یابی و چت آنلاین به تمرین این زبان بپردازید. کافی است سراغ برنامه‌ای بروید که به شما اجازه بدهد با افراد کشورهای اسپانیایی‌زبان در تماس باشید.

اپ های تمرین زبان روسی

زبان روسی یک از زبان‌های دشوار اما جذاب دنیاست. برنامه‌های آموزش زبان مانند Italki بخش‌های خاصی برای آموز زبان روسی دارند. زبان روسی یکی از محبوب ترین زبان های دنیاست. اپلیکیشنی مانند Clozemaster نیز میتواند به شما کمک کند. شما میتوانید با اپلیکیشن های آموزش الفبای روسی شروع کنید. در ادامه شما میتوانید نوشتن کلمات ساده و خواندن آن ها را تمرین کنید.

اگر دوست دارید راه خودتان را ساده‌تر و کوتاه‌تر کنید، می‌توانید با دولینگو شروع کنید. دولینگو با عبارات بسیار آسان شروع می‌کند تا گیج نشوید.

اپلیکیشن آموزش زبان عربی

آموزش زبان عربی به کمک اپلیکیشن‌ها ممکن می‌شود. شما می‌توانید با کمک اپلیکیشن‌هایی مانند Anki Droid که بسته های مختلفی برای آموزش مطالب گرامر و لغت دارند به هدف خود برسید.

برای افرادی که به زبان فارسی مسلط هستند، یادگیری زبان عربی ساده‌تر است. شما در دوران دبیرستان تا حدودی با زبان عربی آشنا می‌شوید. شما می‌توانید با اپلیکیشن‌هایی که یک بخش تعیین سطح دارند به هدف خود برسید.

برنامه آموزش زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی یکی از گزینه‌های زیبا و جذاب برای یادگیری است. شما در بسیاری از برنامه‌های شناخته شده مانند رزتا استون می‌توانید این زبان را پیدا کنید.

شما می‌توانید با کمک نرم‌افزار زبان‌آموز پادکست‌های ایتالیایی به هدف خود برسید.

نرم افزار آموزش زبان آلمانی

باتوجه‌به گستره بسیار بزرگ زبان آلمانی، شما می‌توانید اپلیکیشن‌های آموزش زبان مختلفی را امتحان کنید. شما می‌توانید از Busuu که یک برنامه بسیار کاربردی است استفاده کنید. برنامه‌هایی مانند Rocket German دوره های فشرده را در قالب اپلیکیشن آموزش زبان به شما ارائه میکنند.

اپ آموزش چینی

زبان چینی از دور عجیب و ترسناک به نظر می‌رسد. شاید به همین دلیل باشد که شروع با یک اپلیکیشن آموزش زبان چینی ایده خوبی است. شما می‌توانید از بین ده ها گزینه خوب انتخاب کنید، کافی است کمی با زبان انگلیسی که در بیشتر این اپ ها زبان واسطه است استفاده کنید.

اپ هایی مانند HSK Online و HelloChinese به صورت اختصاصی تری به آموزش این زبان میپردازند. اگر رابط کاربری دولینگو را دوست دارید، میتوانید با همین اپ به مصاف زبان چینی نیز بروید.

اپلیکیشن آموزش زبان کره ای

زبان کره ای زبان محبوب بسیاری از افراد است. بیش از نود درصد اپلیکیشن هایی که شامل بیش از شش زبان میشوند، زبان کره ای را نیز در خود جای داده اند. TenguGo Hangul به شما آموزش میدهند چطور الفبای کره ای را بنویسید. یک اپلیکیشن دیگر Learn Korean by Bravo Language است که برای اندروید و IOS قابل دانلود است.

نرم افزار زبان آموز ژاپنی

زبان ژاپنی طرف‌داران خودش را دارد. اپلیکیشن‌های مختلف زبان ژاپنی می‌توانند لغات، انواع الفبا و کانجی، و گرامر را به شما یاد بدهند. شما می‌توانید Pimsleur Japanese را امتحان کنید. همچنین برنامه‌های دیگری مانند JA Sensei و Human Japanese نیز به شما کمک میکنند به هدف خودتان برسید. شما همچنین می‌توانید با کمک برنامه‌هایی که در اصل برای یادگیری ژاپنی نیستند هم زبان یاد بگیرید! یکی از این اپلیکیشن‌ها برنامه Webtoon است. شما با این برنامه می‌توانید کامیک های مختلف و به‌خصوص انواع مانگا را بخوانید. بسیاری از مانگاها با زبان ژاپنی نوشته شده‌اند. به علت تصویری بودن این داستان‌ها شما می‌توانید لغات بسیاری را از این کامیک ها یاد بگیرید.

چطور یادگیری با اپلیکیشن ها را شروع کنم؟

برای یادگیری با اپلیکیشن‌ها کافی است چند برنامه معروف را امتحان کنید. سری به فروم‌ها بزنید یا از مقاله‌های نقد و بررسی آموزش زبان تیکا کمک بگیرید. برنامه‌هایی که به نظر شما جذاب هستند را دانلود کنید و کمی از آن‌ها استفاده کنید.

در نهایت شما می‌توانید با کمک این برنامه‌ها مسیر دستیابی به هدف خودتان را طراحی کنید.

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 1 امتیاز