فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ایتالیاییحذف فیلتر
پگاه حقیقت
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 26 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:420 هزار تومان
معصومه اسکندری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا4 زبان آموز / 3 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
توفیق کوچه مشکی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 13 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
لیلا نائینی
لیلا نائینی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
علیرضا زمان فشمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا106 زبان آموز / 517 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:220 هزار تومان
زهره ضیائی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا6 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
آزاده عباسی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا43 زبان آموز / 290 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:40 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
سامان صفورا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا121 زبان آموز / 508 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:370 هزار تومان
بهادر پورایمانی منجیلی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا20 زبان آموز / 70 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
ساسان صادقی خامنه تبریزی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا11 زبان آموز / 116 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان

چرا زبان ایتالیایی؟

زبان ایتالیایی، زبان رسمی سازمان امنیت و همکاری اروپا است و به‌طورکلی 90 میلیون گویشور در سراسر دنیا دارد. زبان ایتالیایی به‌عنوان زبان موسیقی نیز شناخته می‌شود. زبان ایتالیایی‌زبان رسمی ایتالیا، سوئیس، سان مارینو و واتیکان است.

تیکا مجموعه‌ای متخصص برای آموزش زبان ایتالیایی را به شما پیشنهاد می‌کند. با شرکت در کلاس‌های زبان ایتالیایی تیکا، با تدریس برخی از اساتید از امکان امتحان کردن جلسه اول رایگان نیز بهره‌مند می‌شوید.

تاریخچه زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی از خانواده زبان‌های هندواروپایی و در دسته زبان‌های رومانس است. مانند تمامی زمان‌های رومانس، زبان ایتالیایی نیز ریشه لاتین دارد. این زبان در طول قرن‌ها و از تغییر لاتین عامیانه شکل‌گرفته است. این زبان در قرن 14، از طریق آثار دانته آلگیری، نویسنده توسکانی، رسمیت پیدا کرد و رفته رفته در ایالت‌های ایتالیا به‌عنوان زبان رسمی شناخته شد و جای زبان لاتین را گرفت.

انواع زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی از زبان فلورانس الهام گرفته است. بر اساس مناطق مختلف ایتالیا، گویش‌های متفاوتی وجود دارد که از لحاظ لغت، تلفظ و ... تفاوت‌های زیادی باهم دارند. گویش توسکانی و گویش ایتالیایی مرکزی اصلی‌ترین گویش‌های زبان ایتالیایی محسوب می‌شوند. برخی دیگر از این گویش‌های زبان ایتالیایی که خود دارای ساختار نوشتاری دارند و به‌عنوان زبان‌های اقلیتی - تاریخی شناخته می‌شوند مانند آلبانیایی، آلمانی، یونانی، اسلوانیایی، کرواتی، ‏فرانسوی فریولی، لادین، اکسیتان، کاتالان، ساردنیایی هستند. به‌طورکلی، گویش‌های مختلف مناطق مختلف در ایتالیا شامل موارد زیر هستند:

سیسیلی، کالابرس، لوکان، سالنتین، پاگلیز، کامپانو، مولیز، آمبرو، ناپولی، ونتی، لومبارد، پیدمونتی، لیگوریایی، فریولی و ... هستند.

در میان گویش‌های مختلف زبان ایتالیایی، گویش‌های ناپولی، سیسیلی و ونتی، به ترتیب پرگویشورترین‌ها هستند.

 هدف از یادگیری زبان ایتالیایی

هدف از یادگیری زبان ایتالیایی می‌تواند تحصیل، سفر تفریحی یا تجاری و یا مهاجرت باشد. همچنین بسیاری از افراد تنها به دلیل علاقه شخصی این زبان را می‌آموزند. در ادامه به توضیح این دلایل می‌پردازیم.

امکان تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا

ایتالیا در بسیاری از رشته‌های تحصیلی بهترین مقصد برای دانشجویان و متقاضیان است. طراحی یکی از پرطرف‌دارترین رشته‌های تحصیلی در ایتالیا است که انواع گرایش‌های طراحی مد، طراحی صنعتی، طراحی داخلی، طراحی لوازم زینتی، طراحی وسایل نقلیه و ... را شامل می‌شود. همچنین رشته‌های هنر و معماری، رشته‌های علوم‌انسانی، پزشکی و فنی و مهندسی نیز در دانشگاه‌های معتبر ایتالیا پرمخاطب بوده و دارای هزینه تحصیلی کمی است. از جمله بهترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه ساپینزا university of Sapienza: این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه اروپا از لحاظ ثبت‌نام دانشجویان و تعداد دانشجو است و در شهر رم ایتالیا قرار دارد.
 • دانشگاه پلی‌تکنیک میلان university of polytechnic Milan: این دانشگاه در بسیاری از رشته‌ها به‌عنوان مؤسسه پژوهشی معتبر در دنیا در نظر گرفته می‌شود. دانشکده معماری این دانشگاه از شهرت جهانی برخوردار است. همچنین از جمله دانشجویان مطرح این دانشگاه می‌توان به جیولی ناتتا (شیمیدان و برنده جایزه نوبل)، جیوانی باتیستا پیرلی (کارآفرین و مایک کارخانه مشهور تایرسازی پیرلی در میلان)اشاره کرد.
 • دانشگاه بلونیا university of bologna: بلونیا قدیمی‌ترین دانشگاه دنیا و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایتالیا است که 11 دانشکده را شامل می‌شود.
 • دانشگاه میلان university of Milan: این دانشگاه در ایتان لومباردی قرار دارد و بزرگ‌ترین دانشگاه این منطقه محسوب می‌شود.
 • دانشگاه پادوا university of padua: این دانشگاه در رشته‌های بیولوژی و بیوتکنولوژی از دانشگاه‌های بسیار معتبر جهان است.

یکی دیگر از کشورهایی که هزینه تحصیل در آن پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی است، کشور هلند است. آموزش زبان اسپانیایی در سامانه آنلاین تیکا به‌راحتی با کمک اساتید ممکن می‌شود.

سفر تفریحی و علاقه به زبان ایتالیایی

ایتالیا یکی از کشورهایی است که بیشترین ارتباط را با فرهنگ و هنر دارد. از هنر آشپزی، معماری، نقاشی، موسیقی، طراحی لباس و ... و همچنین بناهای تاریخی و طبیعت زیبای ایتالیا همه‌ساله توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. از جمله جاذبه‌های تاریخی و توریستی ایتالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کولوسئوم (Colosseum): بزرگ‌ترین آمفی‌تئاتر ساخته شده توسط رم باستان است که معماری آن الگویی برای ساخت استادیوم‌های فوتبال امروزی بوده است. در کنار این بنا، طاق کنستانتین (Constantine) قرار گرفته که به افتخار امپراتور کنستانتین به‌عنوان نماد منجی شهر و برقرارکننده صلح ساخته شده است.
 • کانال بزرگ ونیز (Venice grand canal): شهر ونیز از آب پوشیده شده و عبور و مرور مردم از کانال‌های کوچک و بزرگ انجام می‌شود. ساختمان‌های تاریخی و زیبای ونیز در اطراف کانال بزرگ قرار دارند. این کانال و زیبایی بناهای اطراف آن فضای رمانتیکی برای توریست‌ها فراهم کرده است.
 • شهر پمپی (Pompeii): شهر پمپی، شهری قدیمی که معماری 2000 ساله دارد. این شهر پس از مرمت باستان‌شناسان توریست‌های زیادی را همه‌روزه به خود جذب می‌کند.
 • برج کج پیزا (Leaning tower of pisa): این برج در شهر پیزا قرار دارد و تنها یکی از جذابیت‌های تاریخی شهر پیزا است.
 • دریاچه کومو (Como Lake): دریاچه کومو، دریاچه‌ای که با کوه‌ها احاطه شده و صومعه‌ای در اطراف خود دارد که قدمت آن به قرن 11 میلادی برمی‌گردد.
 • شهر ساحلی آمالفی (Amalfi coast): شهر ساحلی آمالفی در امتداد خط ساحلی شبه‌جزیره سورنتین و در دامنه کوه‌های ایتالیا ساخته شده است. این شهر در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.
 • کلیسا جامع سانتا ماریا دل فیرو فلورنس (Felorance Santa Maria Del Fiore): یکی از بهترین و زیباترین کلیساهای دنیا است که برج ناقوس آن 82 متر ارتفاع و 414 پله دارد. گنبد معروف این کلیسا توسط فیلیپ برونلسکی در 1434 میلادی ساخته شده است.

مهاجرت و تجارت در ایتالیا

ایتالیا یکی از برترین اقتصادهای دنیا است. بسیاری از شرکت‌های آمریکایی با کشور ایتالیا تجارت می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های آمریکایی نیز در ایتالیا، شعبه دارند که کرایسلر، آی‌بی‌ام، جنرال الکتریک، موتورولا و سیتی باک تنها بخشی از شرکت‌های آمریکایی هستند که در ایتالیا شعبه دارند. این شرکت‌ها به دنبال افرادی برای استخدام هستند که به زبان انگلیسی و ایتالیایی مسلط باشند؛ بنابراین مهاجرت کاری و تجاری و زندگی در ایتالیا هدف بسیاری از افراد از یادگیری این زبان خواهد بود.

راه و روش‌های یادگیری زبان ایتالیایی

روش‌های یادگیری متعددی برای زبان ایتالیایی وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به پادکست‌های خودآموز، آموزش‌های یوتیوب، کتاب‌ها و وب‌سایت‌های رایگان آموزش زبان ایتالیایی اشاره کرد. از جمله وب‌سایت‌های گفته شده شامل Memrise و FluentU و Online Italian Club هستند.

تدریس خصوصی زبان ایتالیایی در منزل

یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی که به دلایل مختلف شرایط شرکت در کلاس‌های حضوری یادگیری زبان را ندارند، تدریس خصوصی است. امروزه با وجود پلتفرم‌های آنلاین مانند تیکا، این فرآیند بسیار آسان اتفاق می‌افتد. تیکا برای پاسخ به علاقه زبان‌آموزان به زبان ایتالیایی، کلاس‌های آموزش زبان ایتالیایی را با مجرب‌ترین و متخصص‌ترین اساتید ارائه می‌کند. به صفحه اساتید در تیکا سر بزنید و با انتخاب استاد موردنظر، یادگیری زبان ایتالیایی را شروع کنید.

آموزش زبان ایتالیایی با اپلیکیشن و بازی

یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان، استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان و همچنین استفاده از بازی است. در پلتفرم‌های مختلف، بسیاری از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های آموزشی برای زبان ایتالیایی قابل دریافت هستند. این اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها با استفاده از سرگرمی، تمرین‌های متنوع و یادآوری تمرین روزانه زبان، مرور و تمرین مستمر را برای زبان‌آموز ممکن کرده و روند یادگیری را شیرین و دلپذیرتر می‌کند.

منابع معتبر و مناسب برای یادگیری زبان ایتالیایی چیست؟

از جمله منابع چاپی یادگیری زبان ایتالیایی شامل موارد زیر است:

Nuovo Espresso 1, 2, 3

مجموعه Nuovo Espresso منبع اصلی یادگیری زبان ایتالیایی برای شرکت در امتحان سفارت ایتالیا (مدرسه ایتالیایی تهران) است. انتشارات این مجموعه آلما ادیتزیونی است و منبع اصلی برای اخذ ویزای ایتالیا محسوب می‌شود.

Progetto italiano 1, 2, 3

این مجموعه دارای درجه سختی و سرعت مکالمات کمتر و ساده‌تری نسبت به کتاب Nuovo Espresso است. جلد اول کتاب سطح A1 و  A2 را پوشش داده و یکی از بهترین منابع برای یادگیری زبان ایتالیایی است.

Qui Italia 1, 2

این مجموعه شامل 2 کتاب است و یکی از بهترین منابع یادگیری زبان ایتالیایی است که درگذشته در مدرسه ایتالیایی تهران تدریس می‌شد.

یادگیری زبان ایتالیایی چقدر زمان لازم دارد؟

زمان یادگیری زبان ایتالیایی، باتوجه‌به تجربه شما از یادگیری زبان، روش و تکنیک مدرس، نگرش شما به زبان ایتالیایی، میزان تمرین روزانه و مداومت بر یادگیری مستمر توسط زبان‌آموز می‌تواند طولانی و یا کوتاه باشد.

با تیکا و کلاس‌های آنلاین و خصوصی زبان ایتالیایی، یادگیری در سریع‌ترین زمان ممکن اتفاق می‌افتد. هر ترم زبان در تیکا بین 10 تا 16 جلسه خصوصی زمان می‌برد. همچنین هر سطح از A1 تا C1 حدود 50 الی 60 جلسه زمان می‌برد. اگر نیاز به مشورت و راهنمایی بیشتری حس می‌کنید، با شماره 91016620-021 تماس بگیرید.

تفاوت های زبان ایتالیایی با سایر زبان ها چیست؟

زبان ایتالیایی شباهت‌های زیادی با زبان انگلیسی دارد. بااین‌وجود این زبان ویژگی‌های منحصربه‌فردی نیز دارد.

ساختار یا دستور زبان ایتالیایی

تمامی اسامی زبان ایتالیایی دارای جنسیت هستند. بیشتر اسامی ایتالیایی به حروف صدادار ختم می‌شوند و کلماتی که به حروف بی‌صدا ختم می‌شوند، از زبان‌های خارجی وارد این زبان شده‌اند. به طور معمول اسامی مفرد مذکر ایتالیایی به حرف o و اسامی مفرد مؤنث ایتالیایی به حرف a  یا ta  ختم می‌شوند. مانند: Casa  (خانه) مؤنث، Tavolo (میز) مذکر

صرف افعال در زبان ایتالیایی

افعال در زبان ایتالیایی به are، ere وire ختم می‌شوند. صرف افعال در زبان ایتالیایی نیز از روش خاصی پیروی می‌کند. همچنین این زبان نیز مانند بسیاری از زبان‌ها، دارای افعال بی‌قاعده و استثنا نیز است.

آموزش الفبای زبان ایتالیایی

الفبای زبان ایتالیایی بسیار مشابه با زبان انگلیسی است ولی 21 حرف دارد. تفاوت این دو الفبا این موضوع است که الفبای ایتالیایی فاقد حروف j ، k،x ، w، y است. کلماتی که شامل این حروف باشند، معمولاً از زبان‌های دیگر وارد زبان ایتالیایی شده‌اند.

آموزش تلفظ در زبان ایتالیایی

تلفظ زبان ایتالیایی بسیار ساده است و با تمرین مداوم و مستمر مکالمه ایتالیایی شما پیشرفت قابل‌توجهی خواهد داشت. در این زبان بسیاری از کلمات همان‌طور که نوشته می‌شوند، خوانده نیز می‌شوند. تلفظ در این زبان از چند قانون ساده پیروی می‌کند. از جمله این قوانین می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اگر یک حرف دوبار کنار هم نوشته شود با تشدید خونده می‌شود.

هزینه یادگیری زبان ایتالیایی

هزینه یادگیری زبان ایتالیایی باتوجه‌به سطح زبان زبان‌آموز، میزان تخصص استاد و شرایط و زمان یادگیری مشخص می‌شود. هزینه کلاس‌های آنلاین زبان ایتالیایی در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا از مبلغ 45 هزار تومان شروع شده و تا مبلغ 110 هزار تومان، متغیر است.

آموزش زبان ایتالیایی به کودکان

آموزش زبان ایتالیایی به کودکان، مانند آموزش زبان‌های دیگر به خردسالان از شرایط ویژه‌ای باید برخوردار باشد. همچنین مدرسین کودکان برای رویارویی با چالش‌های خاص کلاس‌های kids آموزش‌های ویژه‌ای را می‌بینند. استفاده از موسیقی، سرگرمی، بازی، نمایش و فیلم از جمله روش‌هایی است که یادگیری زبان ایتالیایی را برای کودکان، شیرین و دلپذیر می‌کند. تیکا کلاس‌های ایتالیایی kids را با اساتید آموزش‌دیده در این زمینه برای کودکان دلبندتان به شما پیشنهاد می‌کند.

برای آموزش زبان ایتالیایی به کودکان، اساتید علاوه بر کتاب‌های آموزشی مخصوص کودکان، از کتاب‌های داستان این زبان برای جذابیت بیشتر روند یادگیری استفاده می‌کنند.

آزمون زبان ایتالیایی

آزمون‌های معتبر زبان ایتالیایی که با قبولی در آن متقاضیان ویزای تحصیلی ایتالیا را دریافت می‌کنند، شامل آزمون‌های زیر است:

 • آزمون چیلز CILS - Certificazione di Italiano come Lingua Straniera
 • آزمون چلی CELI - Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana

آزمون چیلز CILS - Certificazione di Italiano come Lingua Straniera 

آزمون چیلز (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera) از سال 2015 به‌عنوان آزمون رسمی سطح B1 و B2 مدرسه ایتالیایی‌های تهران معرفی شد. پیش‌ازاین آزمون استرنی سطح B1 و B2 که تنها ملاک سنجش مهارت زبانی متقاضیان مهاجرت به ایتالیا بود.

این آزمون دارای 100 نمره بوده و مهارت‌های 4 گانه زبان را در 5 بخش شنیداری، نوشتاری، مکالمه، درک مطلب و گرامر می‌سنجد. حداقل نمره قبولی در این آزمون، کسب نمره 11 در هر مهارت و کسب نمره کلی 55 است.

آزمون چلی CELI - Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana 

یکی از معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی سنجش زبان ایتالیایی آزمون چلیCELI (Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana) است. این آزمون توسط دانشگاه پروجا طراحی شده است. این آزمون که از نظر کنسولگری ایتالیا معتبر است در تهران توسط مجتمع فنی تهران و در اصفهان توسط مؤسسه سخن سرایان برگزار می‌شود.

برای آمادگی برای این آزمون‌ها می‌توانید از اساتید زبان ایتالیایی تیکا راهنمایی بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبان‌های آموزشگاه آنلاین زبان  تیکا در تماس باشید.

بهترین کلاس زبان ایتالیایی با استادهای زبان ایتالیایی تیکا

تیکا با بهره‌گیری از بهترین اساتید زبان ایتالیایی، بهترین روش‌ها و منابع یادگیری زبان ایتالیایی را به کار گرفته است. برای شروع یادگیری زبان ایتالیایی و شرکت در کلاس‌های زبان ایتالیایی تیکا، می‌توانید همین حالا استاد دلخواه خود را انتخاب کنید و یادگیری این زبان را شروع کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب برخی از اساتید، جلسه اول و آزمایشی خود را رایگان برگزار کنید.