فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
سوئدیحذف فیلتر
سونیا قدیریان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا44 زبان آموز / 198 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
مینا مرادی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا71 زبان آموز / 179 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان

چرا زبان سوئدی؟

زبان سوئدی تنها زبان مادری 10 میلیون سوئدی است. زبان سوئدی یکی از خوش آواترین زبان‌های دنیاست. یادگیری این زبان بسیار ساده‌تر از زبان‌هایی مانند اسپانیایی و آلمانی است. چراکه در زبان سوئدی افعال با زمان خود صرف می‌شود و همچنین تنها دو جنسیت برای اسامی در این زبان وجود دارد. سوئدی به سبب نزدیکی با زبان فنلاندی، نروژی و دانمارکی، می‌تواند دری به یادگیری این زبان‌ها نیز محسوب شود.

آموزشگاه آنلاین زبان تیکا مجموعه‌ای متخصص برای آموزش زبان سوئدی را به شما پیشنهاد می‌کند.

تاریخچه زبان سوئدی

زبان سوئدی ریشه در زبان دانمارکی دارد که روزگاری در قرون‌وسطی در تمام مناطق اسکاندیناوی صحبت می‌شد. با گذشت زمان در سال‌های 900 تا 1500 میلادی، زبان سوئدی به‌عنوان یک زبان مستقل ارتقاء یافت. این زبان به نام زبان سوئدی کهن شناخته شد و آثاری از نوع کتیبه از این زبان همچنان وجود دارد.

با تشکیل اتحادیه زبان سوئدی در کشور سوئد در قرن 14 میلادی، زبان سوئدی جایگاه ثابت‌تری به‌عنوان زبان نوشتاری سوئد پیدا کرد. با گذشت زمان کلمات و اصطلاحات زیادی از زبان‌های لاتین، یونانی و فرانسه وارد زبان سوئدی شد و بر آن تأثیر گذاشت و زبان سوئدی امروز را به وجود آورد.

انواع زبان سوئدی

زبان سوئدی دارای لهجه‌های مختلفی است که در شهرهای مختلف به آن صحبت می‌شود. در ادامه به برخی از لهجه‌های مور استفاده در شهرهای مختلف سوئد اشاره می‌کنیم:

 • لهجه اسکانیایی: این لهجه در اسکانیا صحبت می‌شود.
 • لهجه وستروبوتنیان
 • لهجه دالکاریان: این لهجه در شهرهای آلودارن و دالارنا صحبت می‌شود.
 • لهجه گوتنیس
 • لهجه یامتلاندیک

البته این گویش‌ها در برخی مناطق صحبت می‌شود. زبان سوئدی استاندارد از قرن 20ام به طور استاندارد شده به‌عنوان زبان نوشتاری رسمی و زبانی که در رادیو و تلویزیون سوئد استفاده می‌شود.

کشور سوئد علاوه بر زبان سوئدی به‌عنوان زبان رسمی، شامل 5 زبان می‌شود که توسط اقلیت مردم سوئد صحبت می‌شود. این زبان‌ها شامل:

زبان فنلاندی

این زبان در منطقه نوربوتن (Norrbotten) بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد. 5% از مردم سوئد، به زبان فنلاندی صحبت می‌کنند که بیشتر در این منطقه زندگی می‌کنند.

زبان میانکیلی یا تورندالی

این زبان بیشتر در منطقه دره تورن در شمال سوئد صحبت می‌شود.

زبان سامی

این زبان بیشتر در شهرهای کیرونا (Kiruna)، گالیورپ (Gallivare)، آرژپلگ (Arjeplog) و جکمک (Jokkmokk) استفاده می‌شود. زبان سامی شامل سه زبان مجاری، فنلاندی و استونیایی است. زبان‌های سامی از زبان‌های آلمانی، فنلاندی، سوئدی و غیره نیز تأثیر گرفته و وام‌دار این زبان‌ها هستند.

زبان رومی

این زبان توسط مردم رمی تبار و قومی عشایر از شمال هند که در سوئد ساکن‌اند صحبت می‌شود.

زبان عبری

در قرن 18 یهودیان آلمان به سوئد مهاجرت کرده و زبان عبری را با خود به این کشور آوردند. عبری در سوئد بیشتر توسط یهودیان آلمانی صحبت می‌شود.

 هدف از یادگیری زبان سوئدی

هدف از یادگیری زبان سوئدی می‌تواند تحصیل، سفر تفریحی یا تجاری و یا مهاجرت باشد. همچنین بسیاری از افراد تنها به دلیل علاقه شخصی این زبان را می‌آموزند. در ادامه به توضیح این دلایل می‌پردازیم.

امکان تحصیل در دانشگاه‌های سوئد

یکی از انگیزه‌های یادگیری زبان سوئدی، تحصیل در سوئد است. کشور سوئد به سبب اعتبار دانشگاه‌هایش طرف‌داران زیادی در میان دانشجویان ایرانی دارد. حتماً برای شما سؤال شده که بیشتر دانشگاه‌های دنیا به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، چه نیازی به یادگیری زبان سوئدی است؟ جواب این است که شما خارج از دانشگاه، برای زندگی در جامعه سوئدی زبان و گذراندن زندگی، نیاز به یادگیری زبان سوئدی برای برقراری ارتباط دارید.

از جمله معتبرترین دانشگاه‌های سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه کارولینسکای سوئد (Karolinska Institute): این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته‌های پزشکی، روان‌شناسی، روان‌درمانی، دندانپزشکی، مامایی، پرستاری، شنوایی‌سنجی، دیدسنجی، فیزیوتراپی، پرتونگاری، کاردرمانی و آسیب‌شناسی زبانو غیره است.
 • دانشگاه اوپسالای سوئد (Uppsala University): اوپسالا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های سوئد در رشته‌های هنر و علوم اجتماعی، پزشکی و داروسازی و علوم و فناوری و غیره است.
 • دانشگاه لوند سوئد (Lund University): این دانشگاه نیز در رشته‌های اقتصاد، هنر و علوم‌انسانی، الهیات، حقوق، موسیقی و تئاتر، پزشکی، علوم و علوم اجتماعییکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا است.
 • دانشگاه استکهلم سوئد (Stockholm University): این دانشگاه دارای رتبه 153 رنکینگ جهانی است و رشته‌های ریاضیات، فیزیک، شیمی و زمین‌شناسی را شامل می‌شود.
 • دانشگاه فناوری کی تی اچ سوئد (KTH Royal Institute of Technology): این دانشگاه دارای رتبه ۱۸۷ جهانی و پنجم کشور سوئد است و در آن 60 رشته مختلف را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند.

یکی از کشورهایی که همه ساله دانشجویان زیادی به سبب اعتبار دانشگاه‌ها به آن مهاجرت می‌کنند، کشور هند است. تیکا بهترین اساتید آموزش زبان هندی را به شما پیشنهاد می‌کند.

سفر تفریحی و علاقه به زبان سوئدی

یادگیری زبان به امکان برقراری ارتباط با افراد کمک شایانی می‌کند. افرادی که سوئد را به‌عنوان مقصد گردشگری و سفر تفریحی خود انتخاب می‌کنند، حتماً هدف آن‌ها آشنایی با فرهنگ، تاریخ و جاذبه‌های توریستی این کشور است. یادگیری زبان سوئدی این ارتباط را با کیفیت بهتری برقرار می‌کند و همچنین یادگیری زبان‌های دیگر نزدیک به زبان سوئدی را نیز برای شما راحت‌تر می‌کند.

 مهاجرت و تجارت در سوئد

یکی از مهم‌ترین اقدامات برای مهاجرت به سوئد یادگیری زبان است. همچنین افرادی که فکر راه‌اندازی کسب‌وکاری در سوئد را دارند، برای برقراری ارتباط با طرفین سوئدی، نیاز به یادگیری زبان دارند. از جمله کارهای پردرآمد در سوئد می‌توان به این شغل‌ها اشاره کرد:

 • طراحی گرافیک
 • پزشک (آنکولوژی/هماتولوژی)
 • مدیر پروژه
 • مدیر محصول/ برند

راه و روش‌های یادگیری زبان سوئدی

روش‌های یادگیری متعددی برای زبان سوئدی وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به پادکست‌های خودآموز، آموزش‌های یوتیوب، کتاب‌ها و وب‌سایت‌های رایگان آموزش زبان سوئدی اشاره کرد. از جمله وب‌سایت‌های گفته شده شامل Memrise و FluentU هستند. همچنین گوش‌کردن به موسیقی سوئدی، مطالعه داستان‌های کوتاه سوئدی، استفاده از فلش کارت‌های یادگیری زبان سوئدی نیز از جمله مؤثرترین راه‌های یادگیری زبان سوئدی است.

تدریس خصوصی زبان سوئدی در منزل

یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی که به دلایل مختلف شرایط شرکت در کلاس‌های حضوری یادگیری زبان را ندارند، تدریس خصوصی است. امروزه با وجود پلتفرم‌های آنلاین مانند تیکا، این فرآیند بسیار آسان اتفاق می‌افتد. تیکا برای پاسخ به علاقه زبان‌آموزان به زبان سوئدی، کلاس‌های آموزش زبان سوئدی را با مجرب‌ترین و متخصص‌ترین اساتید ارائه می‌کند. به صفحه اساتید در تیکا سر بزنید و با انتخاب استاد موردنظر، یادگیری زبان سوئدی را شروع کنید.

آموزش زبان سوئدی با اپلیکیشن و بازی

یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان، استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان و همچنین استفاده از بازی است. در پلتفرم‌های مختلف، بسیاری از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های آموزشی برای زبان سوئدی قابل دریافت هستند. این اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها با استفاده از سرگرمی، تمرین‌های متنوع و یادآوری تمرین روزانه زبان، مرور و تمرین مستمر را برای زبان‌آموز ممکن کرده و روند یادگیری را شیرین و دلپذیرتر می‌کند.

منابع معتبر و مناسب برای یادگیری زبان سوئدی چیست؟

بسیاری از منابع مختلف برای زبان سوئدی وجود دارند که این زبان را به یکی از ساده‌ترین زبان‌ها برای یادگیری تبدیل می‌کند. از جمله این منابع، دوره‌های آنلاین و آفلاین، پادکست‌ها، فیلم و سریال‌ها و کتاب‌ها برای تقویت مهارت‌های 4 گانه زبان هستند. از جمله منابع یادگیری زبان سوئدی شامل موارد زیر هستند:

کتاب Essential Swedish Grammar

این کتاب برای زبان‌آموزانی است که نیاز به یادگیری در زمان کوتاه‌تری دارند. این کتاب شامل مثال‌ها، اصطلاحات روزمره مفیدی است که یادگیری آن‌ها برای زبان‌آموزان زبان سوئدی امتیاز محسوب می‌شوند.

کتاب Colloquial Swedish: The Complete Course for Begginers

این کتاب یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مبتدیان زبان سوئدی است. یادگیری این کتاب نیاز به هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارد.

کتاب Teach Yourself Swedish

این کتاب دارای در دو جلد و برای یادگیری و تقویت مهارت 4گانه زبان سوئدی نوشته شده است.

کتاب Pa Svenska

این کتاب دارای در سه جلد و برای یادگیری و تقویت مهارت 4گانه زبان سوئدی نوشته شده است.

یادگیری زبان سوئدی چقدر زمان لازم دارد؟

زمان یادگیری زبان سوئدی، باتوجه‌به تجربه شما از یادگیری زبان، روش و تکنیک مدرس، نگرش شما به زبان سوئدی، میزان تمرین روزانه و مداومت بر یادگیری مستمر توسط زبان‌آموز می‌تواند طولانی و یا کوتاه باشد.

با تیکا و کلاس‌های آنلاین و خصوصی زبان سوئدی، یادگیری در سریع‌ترین زمان ممکن اتفاق می‌افتد. هر ترم زبان در تیکا بین 10 تا 16 جلسه خصوصی زمان می‌برد. همچنین هر سطح از A1 تا C1 حدود 50 الی 60 جلسه زمان می‌برد. اگر نیاز به مشورت و راهنمایی بیشتری حس می‌کنید، با شماره 91016620-021 تماس بگیرید.

تفاوت های زبان سوئدی با سایر زبان ها چیست؟

زبان سوئدی شباهت‌های زیادی با زبان انگلیسی دارد. بااین‌وجود این زبان ویژگی‌های منحصربه‌فردی نیز دارد.

ساختار یا دستور زبان سوئدی

اسامی در زبان سوئدی دارای جنسیت هستند و از en  و  ett پیش از اسامی استفاده می‌شود.

صرف افعال در زبان سوئدی

در زبان سوئدی افعال تنها با زمان و نه با ضمیرشان صرف می‌شوند. افعال در زبان سوئدی دارای حالات مختلفی هستند که شامل این موارد است:

 • Presens زمان حال
 • Preteritum زمان ماضی مطلق
 • perfekt ماضی نقلی
 • Pluskvamperfekt ماضی بعید
 • Futurum زمان آینده

آموزش الفبای زبان سوئدی

الفبای زبان سوئدی 29 حرف دارد که 26 حرف آن درست مانند زبان انگلیسی است. در واقع الفبای زبان سوئدی الفبای زبان انگلیسی به‌علاوه سه حرف Å، Ä و Ö است. نکاتی در مورد تلفظ حروف در زبان سوئدی وجود دارد:

 • حرفg  معمولاً صدای گ می‌دهد، اما قبل از ö صدای ی ایجاد می‌کند.
 • حرفk  صدای ک می‌دهد اما اگر قبل از e, i, y, ä, ö بیاید، صدای ش ایجاد می‌کند.

آموزش تلفظ در زبان سوئدی

زبان سوئدی با وجود حروف الفبای مشترک با زبان انگلیسی، دارای تلفظ متفاوت از این زبان است.

حروف الفبای زبان سوئدی به صورت زیر تلفظ می‌شوند:

A آ، B بیه، C سیه، D دیه، F ایف، G گیه، H هوو، I ای، J ژی، L ایل، M ایم، N این، O اوو، P پیه، Q کوو، R ار، S اس، T تیه، U او، V ویه، W دبل ویه، X ایکس، Y ایی، Z سیتا، Å اوو، Ä ای، Ö او

هزینه یادگیری زبان سوئدی

هزینه یادگیری زبان سوئدی باتوجه‌به سطح زبان زبان‌آموز، میزان تخصص استاد و شرایط و زمان یادگیری مشخص می‌شود. هزینه کلاس‌های آنلاین زبان سوئدی در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا از مبلغ  10 هزار تومان شروع شده و تا مبلغ  126 هزار تومان، متغیر است.

آموزش زبان سوئدی به کودکان

آموزش زبان سوئدی به کودکان، مانند آموزش زبان‌های دیگر به خردسالان از شرایط ویژه‌ای باید برخوردار باشد. همچنین مدرسین کودکان برای رویارویی با چالش‌های خاص کلاس‌های kids آموزش‌های ویژه‌ای را می‌بینند. یادگیری کودکان با استفاده از موسیقی، سرگرمی، بازی، نمایش و فیلم بهتر اتفاق می‌افتد و روند یادگیری را برای آنان شیرین و دلپذیر می‌کند. تیکا کلاس‌های سوئدی kids را با استادان آموزش‌دیده در این زمینه برای کودکان دلبندتان به شما پیشنهاد می‌کند.

برای آموزش زبان سوئدی به کودکان، اساتید علاوه بر کتاب‌های آموزشی مخصوص کودکان، از تمرین‌های خاص کودکان و متدهای روز دنیا برای جذابیت بیشتر روند یادگیری استفاده می‌کنند.

آزمون زبان سوئدی

آزمون‌های سنجش زبان سوئدی آزمون TISUS و آزمون Swedex هستند. یکی از دوره‌های آموزشی که برای آمادگی این آزمون‌ها مناسب است، دوره‌های SFI (Swedish for immigrants) است.

برای آمادگی این آزمون‌ها و یادگیری آموزش‌های لازم برای این آزمون‌ها، تیکا به شما بهترین اساتید زبان سوئدی را پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی آموزشگاه آنلاین زبان تیکا تماس بگیرید.

آزمون TISUS سوئدی

آزمون TISUS (Test in Swedish for University Studies) در سه بخش سه بخش درک مطلب (reading)، بخش نوشتاری (writing) و مصاحبه (speaking) برگزار می‌شود که بخش درک مطلب و نوشتار به صورت آزمون کتبی است. متقاضیان در این آزمون می‌توانند با دریافت نمره کامل هر سه بخش، قبول (godkänd) شوند. عدم قبولی در یک بخش نیز باعث مردود شدن (underkänd) متقاضی می‌شود و در صورت عدم قبولی، متقاضی به مدت یک سال نمی‌تواند مجدداً آزمون دهد.

آزمون Swedex سوئدی

آزمون سوئیدکس از سال 2011 توسط Swedish institute بر اساس استانداردهای اروپا برای سطوح زبان سوئدی A2،  B1  و B2 طراحی شد. آزمون سوئیدکس مهارت 4گانه زبان را در 4 بخش نوشتاری، شنیداری، درک مطلب و مکالمه می‌سنجد. بخش نوشتاری این آزمون بسته به سطح آزمون، مدت زمان 2 الی 3 ساعت را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین مصاحبه سوئیدکس بسته به سطح آزمون 8 الی 25 دقیقه زمان می‌برد.

متقاضیان با دریافت 60% از نمره در هر بخش، می‌توانند در کسب نمره قبولی در این آزمون موفق شوند.

بهترین کلاس زبان سوئدی با استادهای زبان سوئدی تیکا

تیکا با بهره‌گیری از بهترین اساتید زبان سوئدی، بهترین روش‌ها و منابع یادگیری زبان سوئدی را به کار گرفته است. برای شروع یادگیری زبان سوئدی و شرکت در کلاس‌های زبان سوئدی تیکا، می‌توانید همین حالا استاد دلخواه خود را انتخاب کنید و یادگیری این زبان را شروع کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب برخی از اساتید، جلسه اول و آزمایشی خود را رایگان برگزار کنید.  برای پرسیدن سؤالات خود، اطلاعات بیشتر و مشاوره با پشتیبانی تیکا، با شماره 91016620-021 تماس بگیرید.