فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
سوئدیحذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

انواع آزمون های زبان سوئدی

درباره سطح فعلی سوئدی خود کنجکاو هستید؟ آیا نیاز به مدرک سوئدی دارید؟ دلایل زیادی برای شرکت در آزمون سوئدی وجود دارد. آزمون های مختلفی زبان برای رفع این نیاز بوجود آمده است. برخی از آزمون ها رایگان هستند. سایر آن ها بسیار گران هستند. برخی از آنها به طور منظم در طول سال برگزار می شود. در حالی که دیگران فقط یک یا دو بار در سال برگزار می شوند. شما میتوانید از یک آموزشگاه آنلاین زبان برای آماده شدن برای این آزمون ها کمک بگیرید.

  • TISUS - آزمون سوئدی برای مطالعات دانشگاهی
  • گواهینامه تجاری سوئدی
  • SWEDEX
  • تست سطح SAS
  • تست سطح SFI
  • آزمون های سطح در Folkuniversitet

آزمون زبان سوئدی تجاری همانطور که از نام آن پیداست برای کار در سوئد است. آزمون SWEDEX طبق استاندارد CEFR اروپا و برای زبان آموزان مختلف از جمله پناهندکان است.

اگر می خواهید در دانشگاه سوئد تحصیل کنید ، می توانید TISUS را بگذرانید یا حداقل نمره E را در آخرین سطح SVA بگیرید. آزمون SVA سه سطح دارد. هر دو گزینه شما را قادر می سازد که برای دانشگاه سوئد اقدام کنید. آزمون TISUS کمی دشوارتر از سایر آزمون های سوئدی است.

مزایای شرکت در آزمون زبان سوئدی tisus چه هستند؟

این آزمون توسط دانشگاههای استکهلم ، لوند ، اوپسالا ، امئو ، لینکوپینگ و مالمو ارائه می شود. The Test in Swedish for University Studies)TISUS) آزموني است براي اثبات تسلط بر زبان سوئدي كه براي ورود به رشته هاي سوئدي زبان نياز به قبول شدن در اين امتحان داريد. بهتر است از دو سال قبل از شرکت در این آزمون، شرکت در دوره های آموزش زبان سوئدی را شروع کنید.

معدل TISUS با سیستم CEFR زبان ها مطابقت دارد و افراد را برای تحصیل در سطح دانشگاه واجد شرایط می کند. TISUS دارای سه بخش است: درک مطلب، نوشتن و صحبت کردن.

سطح TISUS C1 در نظر گرفته میشود، گرجه این آزمون معادل دقیقی برای CEFR نیست. با داشتن این مدرک شما مثل یک فرد بومی سوئدی صحبت میکنید.

ساختار آزمون زبان سوئدی TISUS

این آزمون ترکیبی از دو روش است: خودارزیابی ، که در آن سطح مهارت خود را ارزیابی می کنید ، و یک آزمون استاندارد ، که در آن پاسخ صحیح را انتخاب می کنید.

هر بخش از آزمون با خودارزیابی شروع می شود-در اینجا نحوه مهارت های زبانی خود را در شرایط خاص ارزیابی می کنید. بر اساس این ارزیابی ، آزمون شما را به سطح مناسبی می رساند که در آن مورد آزمایش قرار خواهید گرفت.

این آزمون "گرامر و واژگان" ، "مهارتهای خواندن" و "مهارتهای گوش دادن" را ارزیابی می کند. مهارت های "شفاهی" و "نوشتاری" به صورت آنلاین ارزیابی نمی شود-فقط خود ارزیابی است. اين امتحان هر سال در چند نوبت برگزار مي شود. در خارج از سوئد اين آزمون در سفارت خانه ها به برگزار مي شود.

هزینه آزمون

هزينه ي اين آزمون در سوئد 1600 كرون و در خارج از سوئد 2000 كرون مي باشد. البته ممكن است در خارج از سوئد هزينه هاي جانبي نيز دريافت گردد. در حال حاضر این آزمون در ایران 3000 کرون هزینه دارد. در آزمون زبان سوئدی tisus برخلاف تافل و آيلتس نمره اي وجود ندارد. شما در اين آزمون يا تمره ي قبولي مي گيريد يا مردودي.

این آزمون چقدر دشوار است؟

آزمون زبان سوئدی tisus بسته به پاسخ های شما سطح دشواری را به طور خودکار کنترل می کند. اگر حداقل 90٪ را در یکی از بخش ها به درستی پاسخ دهید ، به شما این شانس داده می شود که در سطح بالاتری از آزمون شرکت کنید. اگر کمتر از 20 درصد به درستی پاسخ دهید ، به شما این شانس داده می شود که در سطح پایین تری در آزمون شرکت کنید.

طول آزمون

نمی توان به طور دقیق گفت که آزمایش چقدر طول می کشد. بسته به میزان حرکت شما در بخش های جداگانه آزمون ، بین نیم ساعت تا یک و نیم ساعت طول می کشد. گرفتن نمره کامل در این آزمون زمان میبرد- این امر در مورد آزمون زبان نیز صدق می کند. با این حال می توانید آزمایش را متوقف کرده و دوباره وارد سیستم شوید.

چگونه میتوانم نتیجه آزمون Tisus را ببینم؟

این آزمون مطابق با مرجع چارچوب مشترک اروپایی برای زبانها اجرا می شود. پس از اتمام آزمون، نتایج برای شما ایمیل می شود. در اینجا می توانید ببینید در رابطه با چارچوب مرجع در چه سطحی هستید.

 آزمون SWEDEX

آزمون‌های سوئدکس، مهارت در زبان سوئدی برای صحبت‌کنندگان غیربومی را مورد سنجش قرار می‌دهد. سطح بندی این زبان بر اساس سطح های شش گانه اتجام میشود. آزمون‌های SWEDEX به طور منظم در سوئد و سراسر اروپا برگزار می‌شود. آزمون‌های سوئدکس بر اساس چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبانها در سطوح A2، B1 و B2 برگزار می‌شود.

گواهینامه سوئدکس مدرکی برای زبان سوئدی به عنوان یک زبان خارجی است که هم در سوئد و هم در سطح بین‌الملل اعتبار دارد. می‌توان از این مدرک برای استخدام، تحصیل به زبان سوئدی و غیره بهره برد.

هزینه آزمون SWEDEX

هزینه این آزمون هم ۲۴۸ دلار میشود. این هزینه شامل تمام لوازم مورد نیاز و همچنین گواهینامه است.

منابع آمادگی برای آزمون های زبان سوئدی

دوره آمادگی برای آزمون های زبان سوئدی

برای آمادگی آزمون زبان سوئدی میتوانید از کلاس های آنلاین و تصویری و خصوصی تیکا استفاده کنید. کلاس های تیکا ابتدا با یک جلسه مشاوره و تعیین سطح شروع میشوند. برنامه درسی و منابع بر اساس نیازهای شما تعیین میشود. به این ترتیب شما میتوانید در روزها و ساعت هایی که برای شما مناسب است کلاس های خصوصی خود را رزرو کنید.

طول دوره

طول دوره آموزش زبان تیکا بر اساس سطح اولیه شما تعیین میشود. با توجه به اینکه سطح آزمون Tisus پیشرفته است، شما باید به سطح بالایی از زبان سوئدی رسیده باشید. در صورتی که شما از صفر شروع کنید، به حداقل 300 جلسه کلاس خصوصی نیاز خواهید داشت. همچنین در صورتی که سطح شما در ابتدا معادل B1 یا پیش متوسط باشد، میتوانید با گذراندن 150 جلسه برای قبولی در آزمون Tisus آماده شوید.

هزینه دوره

هزینه دوره بین هر جلسه 100 تا 200 هزارتومان خواهد بود. برای تخفیف گرفتن میتوانید از رزرو های پکیج و ترمی استفاده نمایید.

رزرو کلاس آمادگی آزمون زبان سوئدی Tisus با بهترین استاد تیکا

برای رزرو کلاس میتوانید از قسمت فیلترهای جست و جو آزمون زبان سوئدی را انتخاب کنید. سپس میتوانید با توجه به متن و ویدیوی استاد و همچنین نظرات زبان آموزان قبلی، تصمیم خود را بگیرید. برای گرفتن یک تصمیم دقیق تری میتوانید از گزینه رزرو جلسه آزمایشی استفاده کنید.

.