فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
چینیحذف فیلتر
مهسا ناظری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا18 زبان آموز / 47 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:160 هزار تومان
فاطمه جان نثاری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
مرضیه لاله زار(جویائو)
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا15 زبان آموز / 14 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:500 هزار تومان
الهام جعفری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 10 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
حمید جهاندیده توابع
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا150 زبان آموز / 336 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:195 هزار تومان
سینا پارسامهر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 5 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:260 هزار تومان
مهدی چراغ بیکی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا38 زبان آموز / 344 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:500 هزار تومان
شهره زارع
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا36 زبان آموز / 67 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:500 هزار تومان

چرا زبان چینی؟

زبان رسمی استاندارد چین یا ماندارین (Mandarin)، در چین و کشورهایی نظیر تایوان، اندونزی، تایلند، مالزی، فیلیپین و سنگاپور و غیره نقش بسیار پر‌رنگی در برقراری ارتباط دارد. اگر جمعیت چین را فقط در نظر بگیریم، زبان چینی، زبان مادری جمعیتی حدود 1.2 میلیارد نفر در دنیا است. همچنین چینی یکی از 6 زبان رسمی بین‌المللی در دنیا است. بنابراین با یادگرفتن زبان چینی، یکی از پرکاربردترین زبان‌های دنیا را یاد گرفته‌اید.

همچنین علاوه بر فرهنگ و تاریخچه غنی این کشور، چین دومین قطب اقتصادی دنیا است که این ویژگی چین را مقصد فعالیت‌های تجاری بسیاری قرار داده و یادگیری زبان چینی را ضروری می‌کند.

تیکا مجموعه‌ای متخصص برای آموزش زبان چینی را به شما پیشنهاد می‌کند. با شرکت در کلاس‌های زبان چینی تیکا، از امکان امتحان کردن جلسه اول رایگان نیز بهره‌مند می‌شوید.

تاریخچه زبان چینی

اولین آثار مرتبط با زبان چینی، به 3000 سال پیش برمی‌گردد. زبان چینی نیز مانند بسیاری از زبان‌ها در طول تاریخ تغییرات بسیاری به خود دیده است. در دوران چین کهن، ادبیات چینی در اوج خود قرار داشته و بسیاری از آثار درخشان زبان چینی در همین دوران نوشته شد و به‌مرور باعث به‌وجودآمدن زبان چینی کلاسیک شد. در زبان چینی کلاسیک، زبان گفتاری با سرعت بیشتری نسبت به نوشتار زبان چینی، تغییرات زیادی کرد.

زبان چینی از راه‌های مختلفی به کشورهای دیگر نیز سفر کرد. زبان چینی در زبان نوشتاری و گفتاری کشورهایی مانند ویتنام، ژاپن و کره تأثیر زیادی گذاشته است.

انواع زبان چینی

زبان رسمی و استاندارد چین که به ماندارین نیز معروف است، بر پایه گویش پکن انتخاب شده است. زبان چینی گویش‌های فراوانی دارد و مردم در مناطق مختلف این کشور، آهنگ‌های مختلفی برای ادای هجاها در این زبان دارند. یادگیری زبان چینی تجاری معمولا به معنی یادگیری زبان چینی ماندارین است. باوجوداینکه حدود 71% جمعیت چین به زبان چینی ماندارین صحبت می‌کنند، به‌طورکلی زبان چینی به 7 گروه اصلی تقسیم می‌شود:

زبان چینی ماندارین

تفاوت بسیار زیاد میان گویش‌های مختلف زبان چینی، باعث مسائل و مشکلات زیادی در زمینه برقراری ارتباطات زبانی می‌شد. دولت چین، برای حل این مشکل زبان ماندارین را به عنوان زبان استاندارد شده ملی، انتخاب کرد.

زبان چینی وو

گویش wu به نسبت زبان ماندارین دارای قواعد و گرامر پیچیده‌تری است. وو بیشتر در مناطق ساحلی اطراف شانگهای صحبت می‌شود و دومین گویش رایج زبان چینی است و چیزی حدود 80 میلیون گویشور دارد.

زبان چینی گان

Xi ،Kan یا Jiangxineseبیشتر در برخی قسمت‌های  استان‌های هونان، فوجیان، جیانگشی و هوبئی استفاده می‌شود. گان کلمات باستانی زیادی در خود جای داده و شباهت زیادی به هاکا دارد.

زبان چینی شیانگ

این زبان، دارای انواع  New Xiang و Old Xiangاست و در استان هونان جنوبی بسیار رایج است. این زبان در بین انواع زبان چینی، بیشترین شباهت را به زبان ماندارین دارد. شیانگ قدیمی بسیار مشابه با زبان وو است و از 5 آهنگ متفاوت استفاده می‌کند و نسبت به سایر زبان‌های چینی صامت‌های متفاوتی دارد.

زبان چینی مین

مین زبان اکثر افراد در فوجیان، مناطق تایوان، هاینان، ژجیانگ و گوانگدونگ است. زبان مین خود به 5 گروه زیر تقسیم می‌شود:

  • Min Nan که بیشتر در تایوان و جنوب شرقی چین از آن استفاده می‌شود و گویش‌های مختلفی مانند آموی یا Xiamen دارد.
  • Min Bei یا Northern Min در مناطقی مانند سنگاپور از این گویش استفاده می‌شود.
  • Pu-Xian که در برخی مناطق فوجیان چین، سنگاپور و مالزی به این زبان صحبت می‌کنند.
  • Min Zhong یا Central Minنیز در برخی مناطق فوجیان و یونانگان و سانمینگ به آن صحبت می‌شود.

زبان چینی هاکا

این گویش در مناطق دورافتاده چین و همچنین در تایوان، برونئی، کامبوج، هنگ‌کنگ، تایوان، گویان فرانسه، پلینزی فرانسه، اندونزی، مالزی، پاناما، سورینام، سنگاپور و تایلند صحبت می‌شود و شامل 13 گویش مختلف است.

زبان چینی یوئی

Yue ، کانتونی، یوئیو، یوت‌یو و یوئه نام‌های این زبان است. این زبان که نسبت به سایر لهجه‌های چینی قابل درک نیست، در استان‌های گوانگدونگ، هونان، هاینان و منطقه خودمختار گوانگشی‌ژوانگ صحبت می‌شود.

هدف از یادگیری زبان چینی چیست؟

برای یادگیری زبان چینی، باتوجه‌به هدف شما از یادگیری این زبان می‌توان از منابع مختلفی استفاده کرد. در ادامه اهداف یادگیری زبان چینی را نیز توضیح می‌دهیم.

امکان تحصیل در دانشگاه‌های چین

چین یکی از ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل است. در مقطع کارشناسی بیشتر رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و نیازمند داشتن مدرک آیلتس یا تافل دارد. همچنین هزینه تحصیل در چین در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکتری بین حدود سالانه 3000 تا 5000 دلار متغیر است.

چین یکی از پرمخاطب‌ترین کشورها برای متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی و دندان‌پزشکی است. از جمله مزایای تحصیل در چین می‌توان به این موارد اشاره کرد:

امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا

امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی

امکان بیمه سلامت دانشجویی

هزینه مناسب برای تحصیل و زندگی نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر

امکان تحصیل به دو زبان چینی و انگلیسی

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور چین را دارید و برای زندگی در این کشور نیاز به یادگیری زبان چینی دارید، تیکا اساتید معتبری برای تدریس این زبان را برای شما در نظر گرفته است. میتوانید با توجه به اطلاعات و سوابق موجود در پروفایل هر استاد، مدرس مناسب خود را انتخاب کنید.

سفر تفریحی و علاقه به زبان چینی

قدمت 5000 ساله کشور چین، همچنین فرهنگ غنی و پربار این کشور، آثار ادبی و موسیقی و شعرهای چینی سلیقه‌های زیادی را متوجه خود می‌کند. ویژگی‌های منحصربه‌فرد این کشور و این زبان، باعث علاقه افراد نسبت به سفر به این کشور و یا یادگیری زبان چینی می‌شود. اگر این علاقه را در خود حس می‌کنید، به دپارتمان آموزش زبان چینی سامانه تیکا، سر بزنید. همچنین تیم پشتیبانی تیکا به شما در انتخاب کلاس و استاد مناسب کمک خواهند کرد.

مهاجرت و تجارت در چین

چین دومین قطب اقتصادی دنیا است. این موضوع چین را مرکز بسیاری از تبادلات تجاری می‌کند. همچنین عوامل مختلف گفته شده می‌تواند دلیل مهاجرت بسیاری از افراد به چین باشد. چه برای سفر کاری-تجاری و چه برای زندگی در چین، یادگیری زبان چینی با استفاده از کلاس‌های معتبر و اساتید مجرب از جمله اقدامات ضروری است.

با توجه به دشوار و طولانی بودن فرآیند یادگیری زبان چینی، پیدا کردن استاد زبان چینی در ایران ممکن است آسان نباشد. سامانه های جست و جوی استاد آنلاین میتوانند تا حدودی در این مورد به شما کمک کنند. برای اطمینان از حصول نتیجه و پرداخت امن بهتر است معلم خود را از آموزشگاهی انتخاب کنید که بخش مجزایی برای آموزش زبان چینی داشته باشد.

یکی دیگر از زبان های رایج در قاره آسیا، زبان روسی است. آموزش زبان روسی به شما کمک می کند در تجارت و سفرهای کاری موفق باشید.

راه و روش‌های یادگیری زبان چینی

یادگیری زبان چینی نیز مانند دیگر زبان‌ها از روش‌های مختلفی قابل انجام است. افراد با توجه به شرایط و سطح زبان خود، می‌توانند یکی از روش‌های گفته شده را انتخاب کنند.

تدریس خصوصی زبان چینی در منزل

یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی که به دلایل مختلف شرایط شرکت در کلاس‌های حضوری یادگیری زبان را ندارند، تدریس خصوصی است. امروزه با وجود پلتفرم‌های آنلاین مانند تیکا، این فرآیند بسیار آسان اتفاق می‌افتد. تیکا برای پاسخ به علاقه زبان‌آموزان به زبان چینی، کلاس‌های آموزش زبان چینی را با اساتیدی که در رشته زبان چینی تحصیل کرده و یا ساکن این کشور بودند ارائه میکند. به صفحه اساتید در تیکا سر بزنید و با انتخاب استاد موردنظر، یادگیری زبان چینی را شروع کنید.

آموزش زبان چینی با اپلیکیشن و بازی

یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان، استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان و همچنین استفاده از بازی است. در پلتفرم‌های مختلف، بسیاری از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های آموزشی برای زبان چینی قابل دریافت هستند. از جمله اپلیکیشن‌های آموزش زبان چینی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • memrise
  • Learn Chinese Mandarin
  • The Chairman’s Bao

منابع معتبر و مناسب برای یادگیری زبان چینی چیست؟

از جمله کتاب‌هایی که برای یادگیری زبان چینی استفاده می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Integrated Chinese Character Workbook
  • Barrons Chinese language and culture
  • Reading and Writing Chinese

یادگیری زبان چینی چقدر زمان لازم دارد؟

زمان یادگیری زبان چینی، باتوجه‌به اینکه یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا است، می‌تواند بسیار طولانی باشد. مهم‌ترین عامل در کوتاه کردن این زمان انگیزه زبان‌آموز است. همچنین تجربه شما از یادگیری زبان، روش و تکنیک مدرس، نگرش شما به زبان چینی، میزان تمرین روزانه و مداومت بر یادگیری مستمر توسط زبان‌آموز از جمله عوامل مؤثر در زمان یادگیری چینی است.

با تیکا و کلاس‌های آنلاین و خصوصی زبان چینی، در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید زبان چینی را یاد بگیرید. هر ترم زبان در تیکا متناسب با سرعت یادگیری شما، بین 10 تا 16 جلسه خصوصی زمان می‌برد. همچنین هر سطح از A1 تا C1 زبان چینی حدود 80 الی 100 جلسه زمان می‌برد. توجه کنید که این جلسات یادگیری با در نظر گرفتن مداومت و تمرین مستمر شما در یادگیری زبان چینی محاسبه شده است. اگر نیاز به مشورت و راهنمایی بیشتری حس می‌کنید، با شماره 91016620-021 تماس بگیرید.

تفاوت های زبان چینی با سایر زبان ها چیست؟

از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد زبان چینی در یادگیری این موضوع است که شما نباید در یادگیری سخت‌گیر باشید. به‌اصطلاح گفته می‌شود که نیازی نیست مانند پرفسورهای چینی حرف بزنید. بلکه کافی است منظور خودتان را برسانید.

ساختار یا دستور زبان چینی

ساختار جملات در زبان چینی، درست مانند زبان انگلیسی و به‌صورت فاعل + فعل+ مفعول است.

صرف افعال در زبان چینی

یکی از جالب‌ترین بخش‌های یادگیری زبان چینی، صرف افعال است. چون هیچ صرف فعلی در چینی وجود ندارد. افعال در زبان چینی به یک‌شکل استفاده می‌شوند و برای استفاده در زمان‌های مختلف تنها کاراکترهای کوچکی به آن اضافه می‌شود. پس دیگر از دست افعال با قاعده و بی‌قاعده و استثناها خلاص می‌شوید.

آموزش کاراکترهای زبان چینی

زبان چینی الفبا ندارد. الفبا در زبان‌های غربی نشان‌دهنده صدا و آواری خاص هستند، در حالی که در زبان چینی، الفبا یا همان کاراکترها نشان‌دهنده مفهوم و شی خاص هستند. اگر بخواهید کاراکترهای مختلف چینی را بشناسید، باید بدانید بیش از 6500 کاراکتر در زبان چینی وجود دارد. برای یادگیری زبان چینی، از ابتدا شروع به یادگیری کاراکترها می‌کنید.

آموزش تلفظ در زبان چینی

زبان چینی از جمله زبان‌های نواخت‌بر یا tonal است. به این معنی است که تلفظ درست کلمات وابسته به استفاده درست از لحن و آوا است. برای بهترشدن تلفظ در زبان چینی، پیشنهاد می‌شود که با چینی بومی این لحن‌ها و آواها تمرین شود. با وجود عدم دسترسی به چینی‌ها می‌توان از اساتید آموزش زبان چینی در تیکا نیز برای یادگیری بهتر تلفظ، لحن و آواها در زبان چینی استفاده کرد. همین حالا با پشتیبانی تیکا برای هماهنگی کلاس تماس بگیرید تا وارد مسیر یادگیری زبان چینی شوید.

هزینه یادگیری زبان چینی

هزینه یادگیری زبان چینی با توجه سطح زبان زبان‌آموز، میزان تخصص استاد و شرایط و زمان یادگیری مشخص می‌شود. کلاس‌های آنلاین زبان چینی در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا توسط اساتید با تجربه و با هزینه متغیر از مبلغ 58 هزار تومان تا 90 هزار تومان، برگزار می‌شود.

آموزش زبان چینی به کودکان

آموزش زبان چینی به کودکان، مانند آموزش زبان‌های دیگر به خردسالان از شرایط ویژه‌ای باید برخوردار باشد. استفاده از موسیقی، سرگرمی، بازی، نمایش و فیلم از جمله روش‌هایی است که یادگیری زبان چینی را برای کودکان، شیرین و دلپذیر می‌کند. تیکا با بهترین اساتید زبان چینی، امکان یادگیری این زبان را برای کودکان نیز فراهم کرده است. می‌توانید از میان اساتید زبان چینی تیکا، استاد مورد نظر را انتخاب کرده و فرصت یادگیری زبان شیرین چینی را به کودکان خود بدهید.

آزمون زبان چینی

اگر قصد کار یا تحصیل در چین را داشته باشید، و زبان مادری شما چینی نباشد، تنها آزمون زبان چینی موردنیاز آزمون HSK (Hànyǔ Shuǐpíng Kǎoshì) است.

آزمون HSK

آزمون HSK در سال 1992 آزمون رسمی استاندارد زبان چینی معرفی شد و تحت نظارت وزارت آموزش‌وپرورش جمهوری خلق چین برگزار می‌شود.

آزمون HSK در داخل و خارج از چین، در 6 سطح مختلف از مبتدی تا پیشرفته و در 3 بخش واژگان، کاراکترها و آزمون نوشتاری برگزار می‌شود. این آزمون هم به‌صورت نوشتار و هم به‌صورت اینترنتی برگزار می‌شود. برای آزمون نوشتاری 30 روز قبل و برای آزمون اینترنتی 10 روز قبل باید ثبت‌نام کنید. نمره قبولی این آزمون باتوجه‌به هدف شما مشخص می‌شود. برای مثال برای برخی مشاغل HSK5 یا HSK6 موردنیاز است.

برای آمادگی برای این آزمون میتوانید از اساتید زبان چینی تیکا راهنمایی بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با پشتیبان های آموزشگاه آنلاین زبان  تیکا در تماس باشید.

بهترین کلاس زبان چینی  با استادهای زبان چینی تیکا

همان‌طور که می‌دانید، با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فرد زبان چینی و تفاوت‌های آن با سایر زبان‌ها، این زبان یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا است. اگر بنا به دلایلی تصمیم یادگیری این زبان را دارید، نگران نباشید. چرا که تیکا با بهره گیری از بهترین اساتید زبان چینی، بهترین روش‌ها و منابع یادگیری زبان چینی را به کار گرفته است. برای شروع یادگیری زبان چینی و شرکت در کلاس‌های زبان چینی تیکا، می‌توانید همین حالا استاد دلخواه خود را انتخاب کنید و یادگیری این زبان را شروع کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب برخی از اساتید، جلسه اول و آزمایشی خود را رایگان برگزار کنید.