راهنمای جامع مدرک آزمون های تعیین سطح زبان بین المللی و منابع آن ها

خاطره محمدی
خاطره محمدی
چهارشنبه, 25 خرداد 1

دسته بندی: german placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

دانشگاه‌های کشور اتریش با دارا بودن برخی از معیارهای دانشگاه‌های اروپایی در لیست بهترین دانشگاه‌های برتر دنیا قرار دارند. نحوه پذیرش شدن در دانشگاه‌های این کشور بسته به مقطع، نوع دانشگاه و رشته تحصیلی می‌تواند با آزمون و یا بدون آزمون باشد. به دلیل تقاضای بالایی که برخی از رشته‌های دانشگاه‌های اتریش مانند رشته علوم تغذیه، داروسازی، مطالعات رسانه‌ای و... دارند برای پذیرش در این رشته‌ها آزمون ورودی از متقاضی گرفته می‌شود، اما برخی دیگر از رشته‌ها نیاز به یک سری مهارت‌های و استعدادهایی دارند که برای پذیرش شدن در آن‌ها باید حتماً آزمون برگزار شود. ازآنجایی‌که شاید شما جزو افرادی باشید که قصد تحصیل در دانشگاه اتریش داشته باشید و با  آزمون ها ورودی آن آشنایی نداشته باشید، در ادامه می‌خواهیم درباره آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های اتریش صحبت کنیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 24 خرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

کشور انگلستان با رتبه‌بندی ۱۸ در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و انتخاب بسیار مناسبی برای دانشجویان سراسر جهان است تا در دانشگاه‌های معروف این کشور مشغول به تحصیل شوند. بسته به دانشگاه و رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، به طور معمول هنگام ورود به دانشگاه‌های انگلستان آزمون ورودی از متقاضیان گرفته می‌شود. برخی از این آزمون‌ها ،آزمون‌های مهمی هستند که برای ورود به دانشگاه باید حتماً از فرد متقاضی گرفته شود و نمره قبولی نیز به دست آید. بهتر است بهتر است قبل از مهاجرت تحصیلی در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. ازآنجایی‌که شاید شما یکی از افرادی باشید که قصد ورود به دانشگاه انگلستان را دارید، اما با آزمون‌های ورودی آن آشنا نیستید بنابراین در ادامه می‌خواهیم نگاهی به آزمون‌های ورود به دانشگاه‌های انگلستان بیندازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
دوشنبه, 23 خرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

هر ساله و به مدت چندین بار یک آزمون به نام آزمون MHLE و MSRT در کشور برگزار می‌شود. این آزمون برای افرادی که قصد گرفتن مدرک لیسانس پزشکی و یا قصد ورود به رشته‌های دکتری تخصصی را دارند ضروری است این آزمون ساختارهای متفاوتی دارد و مانند هر آزمون دیگر نیاز است تا قبل از اینکه ثبت‌نام انجام دهید، اطلاعاتی درباره آن به دست آورید. گر قصد مهاجرت تحصیلی دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. در ادامه می‌خواهیم درباره آزمون MHLE و MSRT صحبت کنیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
یکشنبه, 22 خرداد 1

دسته بندی: italian placement test

زمان مطالعه: 10 دقیقه

هر سال، سفارت ایتالیا آزمونی برای سنجش زبان ایتالیایی را برگزار می‌کند که افراد شرکت‌کننده پس از قبول شدن در آن می‌توانند ویزای دانشجویی کشور ایتالیا را دریافت کنند و مشغول به تحصیل در این کشور شوند. این آزمون هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی است و در چند نوبت در سال برگزار می‌شود و برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور ایتالیا را دارند یک آزمون ضروری محسوب می‌شود. این آزمون، آزمون CILS (چیلز) نامیده می‌شود که در ادامه قرار است بیشتر درباره آن صحبت کنیم. اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
شنبه, 21 خرداد 1

دسته بندی: german placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرفته در علم محسوب می‌شود که سطح آموزشی بسیار بالایی دارد. بالا بودن سطح آموزشی این کشور باعث شده تا سالانه دانش آموزان و دانشجویان زیادی از سراسر نقاط جهان به تحصیل در آلمان مشغول شوند. علاوه بر این یکی دیگر از دلایلی که باعث شده تا افراد زیادی مشتاق تحصیل در این کشور شوند هزینه تحصیلی بسیار پایین آن است، اما برخورداری از این شرایط آسان نیست زیرا برای ورود و تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان در رشته دلخواه ابتدا نیاز است تا دانش‌آموز و دانشجو مراحلی را طی کند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها گرفتن نمره قبولی از آزمون FSP  است.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
پنجشنبه, 19 خرداد 1

دسته بندی: russian placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

روسیه یکی از مقاصد تحصیلی برای بسیاری از ایرانیان است. در این کشور امکان  تحصیل در رشته‌های مهندسی، تکنولوژی علوم طبیعی، علوم انسانی، پزشکی و ... وجود دارد. این کشور شرایط رفاهی خوبی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. شما با انتخاب رشته مورد علاقه‌تان در روسیه می‌توانید به پیشرفت و تحصیل ادامه داده و  با موفقیت فارغ‌التحصیل شوید. برای گزینش شدن و ثبت‌نام در دانشگاه‌های معتبر روسیه باید از این آزمون رقابتی با سربلندی بیرون بیایید. اگر با هدف تحصیل و یا کار قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. ادر ادامه برخی از مهم‌ترین آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های روسیه در زیر بیان شده است.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
چهارشنبه, 18 خرداد 1

دسته بندی: italian placement test

زمان مطالعه: 10 دقیقه

ایتالیا یکی از کشورهایی است که برای تحصیل مناسب است. این کشور در زمینه تحصیلات خدمات خوبی به دانشجویان ارائه می‌دهند و هزینه‌های تحصیل در آن نسبت به دیگر دانشگاه‌های اروپا مقرون‌به‌صرفه‌تر است. زبان رسمی مردم این کشور ایتالیایی است. در دانشگاه‌ها، درس‌ها به زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می‌شوند. برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید در آزمون‌های ورودی آن شرکت کرد. اگر با هدف تحصیل و یا کار قصد مهاجرت دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. امتحانات ممکن است آزمون زبان یا آزمون مهارت‌های خاص باشد. در ادامه برخی از مهم‌ترین آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های ایتالیا در زیر بیان شده است.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 17 خرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

برخی دانشگاه‌های برتر در حوزه کسب‌وکار برای پذیرش دانشجوهای خود از آنها نمره GMAT می‌خواهند. این آزمون مهارت‌های دانشجویان، در حوزه کسب‌وکار را مورد سنجش قرار می‌دهد. آزمون جی مت شامل چندین بخش است که هر بخش زمان مشخصی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. در این مطلب اطلاعات و فهرستی از دانشگاه‌هایی که آزمون GMAT می‌خواهند آورده شده است. دانشجویان می‌توانند بر این اساس خود را برای دانشگاه مورد نظرشان آماده کنند.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
دوشنبه, 16 خرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی برای سنجش مهارت‌های زبانی افرادی است که به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی‌زبان دارند باید یکی از مدارک زبان انگلیسی را ارائه دهند تا واجد شرایط مهاجرت باشند. انواع آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی وجود دارد که مهارت‌های مختلف خواندن، نوشتن، صحبت‌کردن و گوش‌دادن افراد به زبان انگلیسی مورد بررسی قرار می‌دهد. سیستم نمره دهی و مدت‌زمان این آزمون‌ها متفاوت است.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
یکشنبه, 15 خرداد 1

دسته بندی: turkish placement test

زمان مطالعه: 10 دقیقه

دانشگاه‌های ترکیه یکی از مقاصد دانشجویانی هست که قصد دارند در این کشور تحصیل کنند. ترکیه به دلیل همسایگی با ایران و شرایط آسان مهاجرت به آن برای ایرانیان، به‌عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌شود. اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید باید بدانید که هر یک از دانشگاه‌های این کشور، آزمون‌های ویژه‌ای برای متقاضیان برگزار می‌کنند که باید در آنها نمره قبولی را کسب کنید. 

ادامه مطلب

آزمون زبان نقش مهمی در فرایند یاددهی - یادگیری دارد. این آزمون‌ها به معلمان زبان کمک می‌کند تا دانش‌آموزان را در سطوح مناسب خود قرار دهند، نقاط قوت و ضعف دانش‌آموزان را تشخیص دهند و عملکرد آن‌ها را در طول دوره و در پایان دوره ارزیابی کنند.

به‌علاوه نهادهای فرهنگی مهمی که شاید دولتی نباشند هم می‌توانند نقش مهمی در زمینه تعیین سطح زبان ایفا کنند. دانشگاه کمبریج معیارهای اصلی آیلتس را تعیین و این آزمون را برای اولین‌بار معرفی کرد.

استاندارد CEFR مخفف  Common European Frame of Reference به معنای "چهارچوب مشترک معیار اروپایی" برای زبان است. این استاندارد در اصل برای سطح‌بندی زبان‌های اروپایی طراحی شده بود اما امروزه برای تقریباً همه زبان‌های جهان به کار می‌رود.

معمولاً میزان اعتبار یک مدرک زبان باتوجه‌به تعداد و مراکزی که آن مدرک را قبول می‌کنند سنجیده می‌شود. برای مثال آزمون تافل توسط بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و استرالیا پذیرفته می‌شود.

آزمون زبان توپیک یا TOPIC مانند استاندارد CEFR به شش سطح تقسیم میشوند. شما باید برای تحصیل در کره مدرک حداقل سطح چهار را پنج را بگیرید.

آزمون زبان چیست؟

آزمون زبان مجموعه‌ای از سؤالات و فعالیت‌های مختلف است که با انجام آن‌ها، سطح مهارت و دانش زبانی شما مشخص می‌شود. آزمون‌های زبان بین‌المللی و استاندارد زیادی در دنیا وجود دارند. یکی از ملاک‌های میزان اهمیت یک زبان در دنیا، وجود آزمون زبان مدون برای آن است. آزمون‌های استاندارد ابزارهای رسمی تعیین سطح زبان هستند. آزمون‌ها برای سنجش مهارت با/بدون ارجاع به یک برنامه آموزشی خاص برای اندازه‌گیری میزان موفقیت فراگیران در یادگیری زبان به کار بروند.

کاربرد و اهمیت تست های زبان چیست؟

آزمون زبان نقش مهمی در فرایند یاددهی - یادگیری دارد. این آزمون‌ها به معلمان زبان کمک می‌کند تا دانش‌آموزان را در سطوح مناسب خود قرار دهند، نقاط قوت و ضعف دانش‌آموزان را تشخیص دهند و عملکرد آن‌ها را در طول دوره و در پایان دوره ارزیابی کنند. زبان‌هایی که در عرصه علم و تجارت نقش‌های مهمی دارند، یک سرمایه محسوب می‌شوند. شما با شرکت در آزمون‌های هر زبان و به‌دست‌آوردن مدرک آن از مزایای آن برخوردار خواهید شد. این مزایا می‌توانند پیداکردن یک شغل مناسب، تحصیل در دانشگاه یا حتی به‌دست‌آوردن شهروندی و تابعیت کشور مدنظر شما باشند.

شما می‌توانید به کمک نتایج یک آزمون زبان، میزان یادگیری زبان‌آموزان را با هم مقایسه کنید. آزمون‌های تسلط بر زبان توسط فرهنگستان‌ها و یا وزارت آموزش هر کشور تنظیم می‌شوند. این آزمون‌ها معمولاً در سفارت کشورها برگزار می‌شوند و در گسترش زبان و فرهنگ آن کشور هم نقش مهمی دارند.

آزمون های زبان چگونه طراحی میشوند؟

آزمون زبان کره‌ای توپیک توسط مؤسسه ملی آموزش بین‌المللی کره برگزار می‌شود. به‌علاوه نهادهای فرهنگی مهمی که شاید دولتی نباشند هم می‌توانند نقش مهمی در زمینه تعیین سطح زبان ایفا کنند. دانشگاه کمبریج معیارهای اصلی آیلتس را تعیین و این آزمون را برای اولین‌بار معرفی کرد.

به همین ترتیب مؤسسه گوته که یک مؤسسه غیرانتفاعی است یا بنیاد کنفوسیوس که یک نهاد فرهنگی است به ترتیب در گسترش زبان آلمانی و چینی نقش مهمی ایفا می‌کنند. مؤسسه گوته با برگزاری کلاس‌های آموزش زبان آلمانی و آزمون گوته به متقاضیان اجازه می‌دهد مهارت خودشان را در این زبان اثبات کنند. بیشتر این آزمون‌ها بر اساس هر سطح و منابع آن‌ها قابل تفکیک هستند. برخی از آزمون‌ها مانند آیلتس سطح مشخصی برای قبولی یا مردودی ندارند و شما متناسب نمره‌ای که دریافت می‌کنید ارزیابی می‌شوید. برای مثال، نمره 6.5 آیلتس معمولاً معادل سطح B2  یا سطح چهارم از استاندارد شش‌گانه CEFR در نظر گرفته میشود.

سطح بندی CEFR

استاندارد CEFR مخفف  Common European Frame of Reference به معنای "چهارچوب مشترک معیار اروپایی" برای زبان است. این استاندارد در اصل برای سطح‌بندی زبان‌های اروپایی طراحی شده بود اما امروزه برای تقریباً همه زبان‌های جهان به کار می‌رود. طبق این استاندارد، مراحل یادگیری زبان به سه سطح و هر سه مرحله به دو بخش تقسیم می‌شوند. هر سطح با یک حرف و یک عدد نشان داده می‌شود A1 و A2 و B1 و B2 و C1 و C2 هر سطح کیفی بوده و بر اساس تعریف‌هایی که از توانایی‌های فرد در آن زبان می‌شود قابل تشخیص است.

در سطح A1 فرد میتواند برای گفت‌وگوهای بسیار کوتاه و مشخص درمورد خودش، محیط اطراف و یا هوا از زبان استفاده کند. در این حالت رفتار فرد مقابل باید برای او قابل پیش‌بینی باشد تا فرد بتواند در یک گفت‌وگو درمورد معرفی خانواده، دوستان و شغل یا مدرسه خود شرکت کند. از سوی دیگر فرد در سطح C2 میتواند از زبان مانند یک فرد تحصیل‌کرده با مدرک حداقل کارشناسی استفاده کند، مطالب پیچیده علمی را متوجه شود و متناسب با موقعیت‌های مختلف از انواع مختلفی از زبان استفاده کند.

معتبرترین مدرک زبان چیست؟

معمولاً میزان اعتبار یک مدرک زبان باتوجه‌به تعداد و مراکزی که آن مدرک را قبول می‌کنند سنجیده می‌شود. برای مثال آزمون تافل توسط بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و استرالیا پذیرفته می‌شود. آزمون‌های آیلتس، FCE و یا آزمون زبان فرانسوی DELF و DALF نیز از این دسته آزمون‌ها هستند. بسیاری از این آزمون‌ها در کشورهای مختلف برگزار می‌شوند.

برای انتخاب یک آزمون مناسب، بهتر است ابتدا هدف خودتان را مشخص کنید. اگر قصد ادامه تحصیل دارید، به آیلتس آکادمیک نیاز خواهید داشت. برای مقاصد کار و زندگی مدرک زبان آیلتس جنرال برای شما مناسب است.

برای به‌دست‌آوردن بسیاری از موقعیت‌های شغلی می‌توانید در این آزمون‌ها شرکت کنید.

آزمون های سازمان آموزش زبان ACTFL

بسیاری از زبان ها یک آزمون ملی ندارند. با این وجود، سازمان هایی مانند شورای آموزش زبان های خارجی آمریکا برای این زبان ها نیز یک برنامه درسی و سطح بندی تعیین میکند. ACTFL (شورای آمریکایی برای آموزش زبان های خارجی) سازمانی است که هدف آن بهبود و گسترش آموزش و یادگیری همه زبان ها در تمام سطوح آموزشی است. ACTFL یک سازمان است که با عضویت اعضای مختلف تشکیل شده است. این سازمان بیش از 13000 مربی و مدیر زبان از ابتدایی تا تحصیلات تکمیلی و همچنین در دولت و صنعت دارد.

بهترین منابع آمادگی برای آزمون

بسیاری از کشورها منابع یادگیری زبان و آمادگی برای آزمون را به‌رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند. گسترش زبان و فرهنگ بخشی از بودجه فرهنگی هر کشور را به خود اختصاص می‌دهد. برای مثال در ترکیه در برخی از شهرهای بزرگ شهرداری کلاس‌هایی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی برگزار می‌کند.

قبل از اینکه هزینه زیادی صرف خرید جزوه‌ها منابع آمادگی برای آزمون‌های زبان برای مثال آزمون آلمانی OSD کنید، ابتدا سری به وب‌سایت‌های رسمی این مؤسسات بزنید! امکان مطالعه و مشاهده آنلاین این ویدئوها و یا حتی دانلود برخی از آن‌ها برای شما وجود دارد. با مشورت با یک استاد زبان، منابعی که مناسب شما هستند انتخاب کنید. اغلب اوقات استفاده از چند منبع به طور هم‌زمان برای شما بهتر است. بلاگ تیکا منابع به‌روز را در اختیار شما قرار می‌دهد.

آزمون های بین المللی انگلیسی

آزمون‌های زیادی برای سنجش مهارت افراد در زبان انگلیسی وجود دارد. آزمون‌های آیلتس و تافل در سراسر دنیا برگزار می‌شوند و هرساله هزاران نفر در این آزمون‌ها شرکت می‌کنند. همچنین آزمون‌های مختلفی برای مدرس‌های زبان انگلیسی، افرادی که متقاضی تحصیل در رشته‌های انسانی و تربیتی در مقاطع بالا هستند و همچنین برای کودکان و نوجوانان طراحی شده‌اند. آزمون‌های GRE یا SAT برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکایی ضروری هستند. آزمون زبان تولیمو یا UTEPT نیز برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی داخل کشور برگزار می‌شوند.

آزمون های FCE و CPE نیز برای افرادی که متخصص زبان انگلیسی و مایل به کار در این زمینه هستند توصیه میشود.

آزمون های بین المللی فرانسوی

زبان فرانسوی نیز یکی از زبان‌های رایج در دنیا است. کشور فرانسه خود آزمون‌های DELF و DALF را برای رده‌های سنی مختلف طراحی کرد. داشتن مدارک این آزمون‌ها برای تحصیل در مدارس و یا دانشگاه‌های فرانسه ضروری است. آزمون the Test d'Évaluation de Français (TEF) نیز برای متقاضیان مهاجرت به کانادا ضروری خواهد بود. شما باید حداقل نمره B2 را در این آزمون به دست بیاورید. آزمون TCF نیز مورد قبول ایالت های فرانسوی زبان کانادا است. یکی از مهم‌ترین و معتبر‌ترین آزمون‌های زبان فرانسه برای مؤسسات دانشگاهی و تجاری نیز آزمون TFI است.

آزمون های بین المللی زبان آلمانی

آلمان و اتریش از کشورهای مهاجرپذیر دنیا هستند که ظرفیت خوبی برای تحصیل و کار متقاضیان ایجاد کردند. برای مهاجرت به آلمان شما می‌توانید در آزمون زبان آلمانی گوته شرکت کنید. آزمون DSH نیز برای تحصیل کاربرد دارد. همچنین سفارت اتریش آزمون زبان ÖSD را برگزار میکند که برای مهاجرت به این کشور ضروری است.

آزمون های بین المللی اسپانیایی

کشور اسپانیا تنها کشور اسپانیایی‌زبان دنیا نیست. زبان اسپانیایی در کشورهای آمریکای مرکزی و آرژانتین نیز صحبت می‌شود. بااین‌حال، شناخته‌شده‌ترین آزمون زبان اسپانیایی همچنان آزمون DELE است. شما برای کار یا تحصیل در هر یک از کشورهای اسپانیایی‌زبان می‌توانید از مدرک معتبر DELE استفاده کنید.

آزمون های معتبر زبان ایتالیایی

آزمون زبان CILS و CELI دو آزمون شناخته شده برای نشان‌دادن مهارت شما در زبان ایتالیایی هستند. شما می‌توانید در ایران نیز در این آزمون‌ها شرکت کنید.

آزمون های ترکی استانبولی

آزمون زبان ترکی استانبولی TOMER و آزمون زبان موسسه یونس امره یا یوس از شناخته شده ترین آزمون های زبان ترکی استانبولی هستند. شما با شرکت در این آزمون ها میتوانید در دانشگاه های غیرانگلیسی زبان ترکیه نیز درس بخوانید.

آزمون های بین المللی زبان هلندی

آزمون cNAvt برای متقاضیان تحصیل در کشور هلند مناسب است. آزمون زبان Teacatief Startbekwaam (STRT) یکی دیگر از آزمون های زبان هلندی است. به افرادی که در این آزمون قبول شوند ALTE اعطا می شود. این شاخص کیفیت نشان می دهد که این آزمون یک حسابرسی دقیق را پشت سر گذاشته و از تمام استانداردهای کیفیت ALTE (انجمن آزمایشگران زبان در اروپا) برخوردار است.

آزمون های بین المللی زبان روسی

شما می‌توانید با به‌دست‌آوردن مدرک زبان TROFEL در هر یک از دانشگاه‌های روسیه که مایل باشید و حتی برخی از دانشگاه‌های کشورهایی مانند قزاقستان یا اسلواکی یا اوکراین تحصیل کنید. زبان روسی در دنیا کاربرد گسترده‌ای دارد. شما با داشتن مدرک معتبر آزمون زبان روسی TROFEL میتوانید فرصت های شغلی بهتری در سراسر دنیا به دست بیاورید زیرا این زبان دومین زبان پرکاربرد در اینترنت است.

آزمون های زبان کره ای

آزمون زبان توپیک یا TOPIC مانند استاندارد CEFR به شش سطح تقسیم میشوند. شما باید برای تحصیل در کره مدرک حداقل سطح چهار را پنج را بگیرید. برای آمادگی برای شرکت در آزمون زبان کره‌ای تاپیک شما باید ابتدا سطح مناسب خودتان را انتخاب کنید. شما می‌توانید در سفارت کره برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کنید.

آزمون های بین المللی زبان چینی

زبان چینی یک آزمون جامع تعیین سطح زبان به نام HSK دارد. شما برای تحصیل در چین به مدرک سطح 5 در آزمون HSK نیاز دارید. این آزمون زبان توسط مؤسسه کنفوسیوس برگزار می‌شود.

آزمون های سوئدی

مهارت متقاضیان در زبان سوئدی براساس آزمون TISUS سنجیده میشود. شما می‌توانید با شرکت در این آزمون وارد دانشگاه‌های سوئد شوید گرچه بسیاری از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌کنند.

آزمون های بین المللی زبان ژاپنی

سطح مهارت شما در زبان ژاپنی با آزمون JLPT سنجیده می‌شود. شما می‌توانید با شرکت در این آزمون در ژاپن تحصیل کنید یا استخدام شوید.

چرا مدرک های زبان تاریخ انقضا دارند؟

بیشتر مدرک‌های آزمون‌های زبان بین‌المللی یک تاریخ انقضا دارند. این تاریخ معمولاً دوساله است. سازمان‌هایی که قوانین خودشان را دارند از جمله دانشگاه‌ها از شما صرفاً مدرک معتبر و منقضی نشده را می‌پذیرند. البته از نظر موقعیت‌های شغلی و اجتماعی، حتی بعد از منقضی شدن مدرک شما، داشتن آن همچنان یک مزیت مهم نسبت به افرادی که در هیچ آزمونی شرکت نکرده‌اند محسوب می‌شود.

چطور در کمترین زمان برای تعیین سطح انواع زبان ها آماده شویم؟

برای آماده‌شدن برای شرکت در تعیین سطح انواع زبان ها می‌توانید ابتدا با یک آزمون ساده تعیین سطح شروع کنید. آزمون‌های آزمایشی آنلاین نیز گزینه‌های خوبی برای تعیین جایگاه شما در آن زبان هستند. شما می‌توانید با کمک برنامه‌ریزی در منزل برای یک آزمون زبان آماده شوید. کمک‌گرفتن از مشورت‌های یک استاد در تیکا سرعت شما را بالا می‌برد. حتماً در یک آزمون آزمایشی حضوری قبل از آزمون اصلی خود شرکت کنید.

شرکت در آزمون اصلی باید بعد از شرکت در آزمون‌های آزمایشی برای شما ساده‌تر باشد. به خودتان اطمینان کنید. اگر زمان کمی دارید، صرفاً روی نقاط قوت خود تمرکز نمایید.

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 0 امتیاز