مقالات آموزش زبان، جدیدترین منابع یادگیری زبان

خاطره محمدی

اگر عاشق سفر کردن و جهان‌گردی هستید یا قصد دارید برای اهداف مختلف اعم از ادامه تحصیل، یافتن شغل مناسب، راه‌اندازی کسب‌وکار و ... به یک کشور دیگر مهاجرت کنید، بهتر است بدانید اگر موفق به اخذ بهترین و معتبرترین ویزاها شوید، می‌توانید به اکثر کشورها بدون نیاز به ویزا سفر کنید. در مقابل اگر پاسپورت شما جز کم‌ارزش‌ترین پاسپورت‌های جهان باشد، تعداد کشورهایی که بدون ویزا امکان سفر به آنها را دارید محدود خواهد شد. پاسپورت یک سند قانونی است و جز مدارک هویتی به حساب می‌آید. داشتن پاسپورت یک کشور به این معنا است که شما شهروند کشور صادرکننده پاسپورت به حساب می‌آیید و تحت حمایت قانونی آن کشور هستید.

زمان مطالعه : دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

این روزها اکثر آدم ­ها به دنبال پیشرفت در زمینه ­های مختلف اعم از موقعیت شغلی، تحصیلی و به طور کلی زندگی هستند. یکی از راه ­های پیشرفت در زندگی مهاجرت به کشورهای توسعه یافته است. روش­های مختلفی برای مهاجرت به کشورهای مختلف وجود دارد. برای مثال مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه ­گذاری و ... .

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

یادگیری زبان یعنی اینکه که تا جایی که می­توانید تمرین کنید . اگر می‌خواهیم در زبانی مهارت پیدا کنیم، باید ساعت‌ها برای یادگیری آن وقت بگذاریم. رفتن به یک آموزشگاه زبان یا گذراندن کلاس­های آنلاین ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد و بازدهی کمی داشته باشید. در اینجاست که پادکست­ها وارد عمل می­شوند.

زمان مطالعه : دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

کشور ایتالیا با فرهنگ و تاریخ غنی خود همواره مقصد بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت بوده است. یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور، مهاجرت تحصیلی بدون ارائه مدرک زبان است. نکته قابل توجه این است که برای تحصیل بدون در اختیار داشتن مدرک زبان باید یک دانش اولیه یا پیشرفته از زبان کشور مقصد یا زبان انگلیسی داشته باشید. بهتر است قبل از هر کاری به دنبال  آموزش رایگان زبان برای مهاجرت باشید.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

به طور کلی  مهاجرت کار آسانی نیست. مهاجرت نیازمند گذراندن پروسه بسیار طولانی و سختی است. برای لازمه انجام این کار تهیه یک سری اسناد و مدارک است. یکی از مهم‌ترین اسنادی که برای طی نمودن مسیر مهاجرت باید ارائه نمایید، گواهی عدم سو پیشینه(سابقه) است. شاید بپرسید سو پیشینه داشتن به چه معنا است؟ در پاسخ باید بگوییم سو سابقه داشتن به معنای ارتکاب جرم کیفری در گذشته است. البته خوش‌بختانه در ایران خیلی از جرائم در گواهی سو پیشینه ذکر نمی‌شوند یا پس از مدتی پاک می‌شوند. برای استعلام یا دریافت گواهی سو سابقه باید از طریق سامانه ثنا اقدام نمایید. در این مقاله به اهمیت داشتن گواهی عدم سو پیشینه در فرایند مهاجرت خواهیم پرداخت.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
عارفه سالاریه

یکی از روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف مهاجرت کاری یا جاب آفر است. جاب آفر یک دعوت‌نامه است که از طرف یک شرکت یا کارفرمای خارجی برای صادر می‌شود. در این مقاله به بررسی مهاجرت کاری خواهیم پرداخت و نحوه اخذ اقامت دائم و کسب درآمد دلاری را شرح خواهیم داد.

زمان مطالعه : دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

کشور فرانسه در غرب اروپا و در نزدیکی دریای مدیترانه واقع شده است. کشور فرانسه در فرهنگ، هنر، علم، تحصیل و اقتصاد زبان‌زد عام و خاص است. اگر قصد مهاجرت تحصیلی در این کشور زیبا را دارید اما به زبان فرانسوی مسلط نیستید، باید بگوییم انتخاب بسیار خوبی کرده‌اید! کشور فرانسه پر از دانشگاه‌هایی است که از لحاظ سطح علمی در جایگاه بسیار بالایی قرار گرفته‌اند و تدریس در آن‌ها به زبان انگلیسی است. کیفیت آموزش در کشور فرانسه بسیار بالا است و از همه مهمتر اینکه شهریه دانشگاه‌ها در کشور فرانسه مقرون به صرفه است

زمان مطالعه : دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

شرایط در دنیای امروزی طوری پیش می‌رود که بسیاری از افراد را مجبور به مهاجرت می‌کند. وجود امکانات سطح بالای رفاهی، شغلی و تحصیلی در برخی کشورها افراد بسیاری مجاب به مهاجرت می‌کند. راه‌های متفاوتی برای مهاجرت به یک کشور وجود دارد. یکی از راه‌های مهاجرت به یک کشور خارجی، مهاجرت از راه تمکن مالی است. به جرأت می‌توان گفت این روش یکی از آسان‌ترین و کم‌دردسرترین روش‌های مهاجرتی است.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

به دلیل کمبود نیروی کار متخصص در بخش‌های مختلف، کشورهای مختلف بر آن شدند تا این کمبود را جبران کنند. این کمبود نیروی کار به ویژه در بخش صنعت و مهندسی، ساخت و IT (فناوری اطلاعات) بیشتر احساس می‌شود. اگر قصد مهاجرت دارید، اخذ ویزای جاب سیکر یا جست­وجوی کار می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک‌تر کند.  در این مقاله قصد داریم به شرایط کشورهای مختلف در صدور ویزای جست­وجوی کار بپردازیم.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

 مهاجرت، فرآیندی که از طریق آن افراد اقامت دائم یا شهروندd یک کشور دیگر را به دست می­آورند. از لحاظ تاریخی، روند مهاجرت مزایای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی زیادی برای  کشورهای مختلف داشته است. تجربه مهاجرت طولانی و متنوع است و در بسیاری از موارد منجر به توسعه جوامع چندفرهنگی شده است. بسیاری از ایالت­های مدرن با تنوع گسترده­ای از فرهنگ­ها و قومیت­ها که از دوره­های قبلی مهاجرت نشات گرفته اند، شکل گرفته­اند.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

مهاجرت از راه سرمایه‌گذاری

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

امروزه مهاجرت به کشورهای مختلف بسیار رواج پیدا کرده است. هرکس دلایل خاص خود را برای مهاجرت دارد. روش­های بسیار زیادی برای مهاجرت وجود دارد و لی شاید بتوان گفت مهاجرت تحصیلی یکی از از ایمن­ترین، بهترین و البته شاید دشوارترین روش­ها برای مهاجرت به یک کشور باشد. اگر قصد مهاجرت به خارج را دارید، بهتر است از قبل به فکر یادگیری زبان برای زندگی در کشور خارجی باشید. برای مهاجرت تحصیلی شما ابتدا باید اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی (Apply)  از موسسه آموزشی مدنظرتان در کشور مقصد باشید. لازمه اخذ پذیرش تحصیلی داشتن مدارک و شرایط خاصی است.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

در سال­های اخیر مهاجرت از طریق تولد بسیار رواج پیدا کرده است. اگر کودکی در یک کشور خارجی به دنیا بیاید این امکان وجود خواهد داشت که کودک بتواند تابعیت آن کشور را را بگیرد. کشورها در دادن تابعیت به کودکان متولد شده به دو دسته تقسیم می­شوند: 1. کشورهایی که تابعیت خاک دارند. 2. کشورهایی که تابعیت خون دارند. اگر هدف شما این است که فرزندتان تابعیت کشوری که در آن به دنیا آمده است را به دست آورد، باید به دنبال اخذ ویزای کشورهایی باشید که تابعیت خاک دارند. به این ترتیب این امکان برای والدین کودک نیز وجود خواهد داشت تا در آینده بتوانند تابعیت کشور موردنظر را دریافت کنند.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

مردم در دنیای جهانی­شده امروزی دائما در حال حرکت هستند. مهاجرت مرزهای سنتی بین فرهنگ­ها، گروه­های قومی و زبان­ها را از بین می­برد و به تنوع، غنای فرهنگی و اقتصادی می­افزاید. مهاجرت همچنین توسط بسیاری  از افراد به عنوان یک چالش یا حتی یک تهدید تلقی می­شود. مهاجرت یک چالش برای سازوکارهای حقوق بشر است که در تلاش برای تضمین برخورداری کامل از حقوق بشر برای همه از جمله مهاجران هستند، زیرا حقوق بشر مهاجران اغلب نقض می­شود. برای مهاجرت به هر کشوری و با هر دلیلی بهتر است که ابتدا برای انتخاب آموزشگاه زبان برای مهاجرت اقدام کنید. 

زمان مطالعه : دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای بهبود مهارت شما در هر زبانی، شنیدن و درک زبان مورد نظرتان است. گوش دادن به یک زبان خارجی به شما این امکان را می­دهد که نه تنها مهارت­های شنیداری خود را بهبود ببخشید، بلکه تلفظ صحیح واژگان را بیاموزید، دایره واژگان و تسلط و درک گرامر خود را نیز افزایش دهید.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

 برای برقراری ارتباط با مردم در سطح بین‌المللی، نیاز به  یادگیری زبان است. یک زبان مشترک و محبوب که مردم به استفاده از آن در مکالمات روزمره تمایل زیادی داشته باشند. زبان انگلیسی تمام این ویژگی‌ها را دارد و در حال حاضر مردم زیادی در جهان به آن مسلط هستند. در مورد زبان انگلیسی،کسب ۴ مهارت الزامی است که عبارت‌اند از اسپیکینگ، رایتینگ، لیسنینگ و ریدینگ. اکثر افرادی که به تازگی آموزش این زبان را شروع کرده‌اند، در تلفظ کلمات مشکل دارند. که این مورد به اسپیکینگ مربوط می‌شود.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

به یادگیری زبان روسی علاقه مند هستید، اما نمی­دانید از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید، بسیاری از افراد چنین احساسی دارند و این کاملا طبیعی است! پس از تسلط بر الفبای سیریلیک، تمرکز روی یادگیری رایج­ترین کلمات به ا یادگیری دستور زبان نیز کمک می­کند تا بتوانید شروع به درک جملات اولیه و پایه­ای کنید. هر فعل در زبان روسی دو شکل دارد. برای مثال، فعل انگلیسی "to watch" در روسی دو معادل دارد: смотреть و посмотреть.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

آیا زبان روسی زبان آسانی برای یادگیری است؟ به طور گسترده اعتقاد بر این است که زبان روسی، مخصوصا یادگیری دستور زبان آن یکی از دشوارترین زبان­ها برای یادگیری است. متاسفانه باید بگوییم این اعتقاد درست است. قواعد گرامری در زبان روسی بسیار پیچیده است و استثناهای متعددی دارد. اما لازم نیست نگران باشید، شعار همیشگی ما این است که با تکرار و تمرین مستمر غیرممکن هم ممکن می­شود.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

اگر جزو کسانی هستید که می‌خواهید ایتالیایی یاد بگیرید، تنها نیستید. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان هر روز این زبان را مطالعه می‌کنند. ایتالیایی زبانی است که فرهنگ و تاریخ غنی ای را به تصویر می‌کشد. زبان ایتالیایی می‌تواند شما را به سفری هیجان‌انگیز در تاریخ ببرد، از اروپا تا آفریقا و آمریکای شمالی و فراتر از آن.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی

همانند سایر  دستور زبان‌ها، صفت‌ها در زبان کره‌ای نیز برای توصیف اسامی و روشن‌سازی مقصود و منظور گوینده استفاده می‌شوند. صفت زیبنده کلام است و به کلام روح می‌بخشد.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
  • prev-page