روش های یادگیری زبان در خانه به همراه تکنیک های میانبر برای یادگیری بهتر زبان های مختلف

منابع برای یادگیری زبان به‌صورت خودآموز در خانه با تنوع بالا موجود هستند. در حقیقت هم می‌توان زبان را به‌صورت طبیعی و با ترکیب آن با زندگی روزمره یاد گرفت، زیرا مهارت زبانی یک مهارت غیرطبیعی و ناشناخته نیست! مغز انسان آمادگی ذاتی برای یادگیری زبان دارد، و روش‌های یادگیری هم از نظر جزئیات می‌توانند به تعداد افراد روی کره زمین متنوع باشند.

خاطره محمدی
خاطره محمدی
یکشنبه, 12 تیر 1

دسته بندی: learning english

زمان مطالعه: 10 دقیقه

هیچ کاری در این دنیا آسان نیست و بدون شک یادگیری یک زبان جدید نیز به تلاش زیادی نیاز دارد. اما به این معنی نیست که انجام دادن این کار غیرممکن است زیرا هر سال میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با موفقیت به زبان دوم، سوم و یا چهارم مسلط می‌شوند. ازآنجایی‌که زبان انگلیسی یکی از زبان‌های بسیار مهم در جهان است. فرقی ندارد که شما در چه مرحله‌ای از زندگی خود قرار دارید، زیرا یادگیری زبان و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی می‌تواند توانایی‌های شما را افزایش دهد و دریچه جدیدی را به فرهنگ کشور دیگری باز کند. اما در این میان باورهای اشتباه درباره یادگیری زبان انگلیسی بسیار است که ممکن است خیلی از افراد را از یادگیری باز دارد. بنابراین در ادامه می‌خواهیم درباره باورهای اشتباه در یادگیری زبان انگلیسی صحبت کنیم تا اگر با آن‌ها مواجه شدید بدانید که هیچ پایه و اساس درستی ندارند.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
جمعه, 10 تیر 1

زمان مطالعه: 10 دقیقه

یادگیری زبان چینی یکی از سخت‌ترین زبان‌های دنیا محسوب می‌شود، اما اگر آن را یاد داشته باشید می‌توانید در زمینه‌های مختلفی مشغول به کار شوید زیرا این زبان یکی از زبان‌های بسیار مهم و پرطرفدار در زمینه تجارت است. برای تمام افرادی که قصد یادگیری این زبان را دارند توصیه می‌شود تا منابع مفید و عالی برای خود تهیه کنند. اما جای نگرانی نیست زیرا نیازی ندارید برای تهیه منابع، هزینه زیادی صرف کنید، بلکه می‌توانید کتاب‌ها، پادکست‌ها و وب‌سایت‌های مختلفی را پیدا کنید که به صورت کاملاً رایگان در اختیار زبان آموزان چینی قرار دارند. در ادامه می‌خواهیم به معرفی منابع رایگان برای یادگیری زبان چینی بپردازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
پنجشنبه, 09 تیر 1

دسته بندی: learning german

زمان مطالعه: 10 دقیقه

برای اینکه بتوانید در زبان آلمانی به تسلط نسبی برسید نیازی نیست حتماً به کلاس‌های مختلف و آموزشگاه زبان بروید، بلکه با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید منابع مختلف و رایگانی را پیدا کنید که می‌تواند در یادگیری زبان آلمانی به شما کمک کند. اگر شما جزو افرادی هستید که قصد دارید زبان آلمانی را یاد بگیرید، در ادامه می‌خواهیم به معرفی منابع رایگان برای یادگیری زبان آلمانی بپردازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
چهارشنبه, 08 تیر 1

دسته بندی: learning italian

زمان مطالعه: 10 دقیقه

تا زمانی که به اینترنت دسترسی دارید و وقت کافی دارید بدون اینکه برای یادگیری زبان ایتالیایی به کلاس‌های مختلف بروید و هزینه‌های زیادی پرداخت کنید، می‌توانید با استفاده از منابع آموزشی رایگان مانند پادکست، کتاب، سایت، فیلم، آهنگ و... زبان ایتالیایی را یاد بگیرید. در حال حاضر منابع گوناگونی به صورت رایگان در اینترنت برای زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته در دسترس هستند بنابراین در ادامه می‌خواهیم به معرفی منابع رایگان برای یادگیری زبان ایتالیایی بپردازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 07 تیر 1

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 10 دقیقه

این روزها  یادگیری زبان دیگر به کلاس رفتن وابسته نیست بلکه می‌توان با استفاده از منابع مختلفی که در اینترنت و به صورت رایگان وجود دارد یادگیری زبان را آغاز کرد. اگر شما جزو افرادی هستید که قصد دارید زبان فرانسوی را یاد بگیرید، می‌توانید از روش‌های مختلفی برای انجام این کار استفاده کنید. به طور مثال مهارت‌های گوش دادن که بخش مهمی از یادگیری زبان فرانسوی است را می‌توانید از طریق گوش کردن به پادکست تقویت کنید و یا به سایت‌های مختلف که منابع یادگیری زبان فرانسوی هستند مراجعه کنید. همچنین کتاب‌ها نقش بسیار موثری در یادگیری یک زبان جدید دارند. خوشبختانه شما می‌توانید در هر جایی با استفاده از تلفن همراه خود یادگیری زبان فرانسوی را دنبال کنید. اما برای اینکه با این منابع رایگان آشنا شوید در ادامه می‌خواهیم به معرفی منابع رایگان برای یادگیری زبان فرانسوی بپردازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
دوشنبه, 06 تیر 1

دسته بندی: learning english

زمان مطالعه: 10 دقیقه

ما در عصر دیجیتالی زندگی می کنیم که تقریباً تمامی کارها با استفاده از اینترنت و تلفن های همراه انجام می شود و همه چیز بسیار راحت و در دسترس است. این موضوع برای  یادگیری زبان نیز صادق است به طوری که شما می توانید تنها با دانلود چند پادکست، کتاب و یا سر زندن به سایت‌های مختلف، زبان خود را تقویت کنید. تنها چیزی که نیاز دارید لپ تاپ، تلفن همراه و اینترنت است. هرجا که باشید می‌توانید از پادکست‌ها برای گوش دادن به زبان انگلیسی استفاده کنید و یا کتاب‌های مختلفی برای زبان انگلیسی مطالعه کنید، اما دانستن اینکه کدام یک از این منابع می‌تواند برای شما مفید باشد و یا کدام یک از آن ها رایگان هستند می‌توانند مسیر یادگیری شما را سریع تر کند. در همین جهت می‌خواهیم در ادامه به معرفی منابع رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
شنبه, 04 تیر 1

دسته بندی:

زمان مطالعه: 10 دقیقه

شاید فکر می‌کنید یادگیری زبان جدیدی چون زبان روسی بسیار سخت و زمانبر است. به نظر شما چند راه برای یادگیری زبان روسی وجود دارد؟ در واقع این سوال ممکن است بی پاسخ بماند، زیرا امروزه راه‌های بسیار گوناگونی برای یادگیری این زبان در دسترس است از کتاب‌ها، پادکست‌ها، فیلم، آهنگ و... گرفته تا با هر چیزی که فکرش را بکنید می‌توانید زبان روسی خود را تقویت کنید یا شروع به یادگیری کنید. اما هنگامی‌که قصد دارید منابع موردنیاز خود را برای یادگیری این زبان تأمین کنید ممکن است ندانید که چه منابعی برای شما مناسب است و یا منابع رایگان برای یادگیری زبان روسی کدام هستند. در همین جهت می‌خواهیم در ادامه به معرفی منابع رایگان برای یادگیری زبان روسی بپردازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
پنجشنبه, 02 تیر 1

دسته بندی: learning english

زمان مطالعه: 10 دقیقه

یادگیری زبان جدید راه‌حل‌های زیادی دارد. هنگامی که وقت آزاد دارید ماندن در خانه و مطالعه زبان انگلیسی می‌تواند یکی از راه‌های دلخواه برای بسیاری از افراد باشد، اما همان‌طور که می‌دانید در کنار مطالعه کردن، گوش دادن به آهنگ‌هایی به زبان انگلیسی باعث می‌شود تا هم درک شنیداری خود را بالا ببرید و هم با زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوید. در همین راستا می‌خواهیم در ادامه آهنگ‌هایی که می‌توان با آن زبان انگلیسی را یاد گرفت به شما معرفی کنیم تا بتوانید هر زمان که دوست دارید مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
جمعه, 27 خرداد 1

دسته بندی: learning english

زمان مطالعه: 10 دقیقه

آموزش زبان انگلیسی به کودکان ۲ ساله می‌تواند بسیار جالب و سرگرم‌کننده باشد، اما بسیاری از خانواده‌ها نگران آموزش این گروه سنی کودکان هستند زیرا باعث می‌شود خانواده‌ها و معلمان مجبور شوند تا روش تدریس و استراتژی‌های خود را به طور کلی تغییر دهند. نکته‌ای که وجود دارد این است که تدریس کردن به بچه‌های بسیار کوچک، ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید زیرا تنها کافی است روش کار را پیدا کنید و هنگامی‌که روش کار را پیدا کنید می‌توانید به راحتی به کودکان ۲ ساله زبان تدریس کنید. یادگیری زبان جدیدی محدودیت سن ندارد. از آنجایی که شاید شما قصد داشته باشید به کودک خود زبان انگلیسی را آموزش دهید بنابراین در اینجا می‌خواهیم درباره آموزش زبان انگلیسی به کودکان ۲ ساله صحبت کنیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
پنجشنبه, 26 خرداد 1

دسته بندی: learning english

زمان مطالعه: 10 دقیقه

شاید سوال شما هم باشد که یادگیری زبان جدیدی را از چه سنی می توان شروع کرد؟ بسیاری از خانواده‌ها دوست دارند تا در خانه به فرزندان خود زبان انگلیسی را آموزش دهند. مهم نیست که شما به طور کامل به زبان انگلیسی مسلط نباشید بلکه مهم‌ترین چیز این است که حوصله و اشتیاق زیادی برای یاد دادن زبان انگلیسی به فرزندتان داشته باشید، زیرا فرزند شما با استفاده از اشتیاق و انگیزه زبان را به راحتی یاد خواهد گرفت، اما سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه آموزش زبان انگلیسی به کودکان را در خانه شروع کنیم؟ برای یافتن پاسخ این سوال بهتر است تا در ادامه با ما همراه باشید، زیرا می‌خواهیم همه چیز درباره آموزش زبان انگلیسی به کودکان را به شما بگوییم.

ادامه مطلب
یادگیری زبان رایگان در منزل! چگونه؟
یادگیری زبان به صورت آنلاین در خانه

وقتی زبان مادری خودتان را یاد می‌گیرید می‌توانید با دنیا ارتباط بگیرید و نیازهای خودتان را بیان کنید. حتی افراد با ضریب هوشی 70 یا کودکان مبتلا به سندروم دان نیز می‌توانند به طور کامل از یک زبان برای ارتباط استفاده کنند و زبان دوم را نیز یاد بگیرند.

آسان‌ترین روش یادگیری همواره ترکیب کردن چیزی که دوست دارید با چیزی که مشغول یادگیری آن هستید است. حتی اگر رابطه خوبی با کتاب‌های درسی ندارید و بیشتر وقت شما در اینستاگرام می‌گذرد، می‌توانید شروع به دنبال‌کردن پیج‌هایی که به زبان مدنظر شما محتوا می‌گذارند بکنید.

اگر دوست دارید صفر تا صد یک زبان را در خانه یاد بگیرید، به شما توصیه می‌کنیم یک برنامه مشخص داشته باشید. شما می‌توانید از یک دوست یا یک معلم زبان بخواهید نوشته‌های شما را تصحیح کند.

شما می‌توانید در سطح‌های مختلف یادگیری خودتان از انواع کتاب‌ها، نرم‌افزارها و پکیج‌ها استفاده کنید. توصیه ما به شما استفاده ترکیبی از همه این منابع است.

در دنیای امروز شما به‌سختی می‌توانید وارد محیطی شوید که با انگلیسی برخورد نکنید! سریال محبوب شما در نتفلیکس یا صفحه اینستاگرام خواننده موردعلاقه شما می‌توانند منبع الهام‌بخش شما برای یادگیری باشند.

یادگیری زبان چه فایده ای دارد؟

اولین و مهم‌ترین فایده یادگیری زبان، امکان ایجاد ارتباط است. شما وقتی زبان مادری خودتان را یاد می‌گیرید می‌توانید با دنیا ارتباط بگیرید و نیازهای خودتان را بیان کنید. حتی افراد با ضریب هوشی 70 یا کودکان مبتلا به سندروم دان نیز می‌توانند به طور کامل از یک زبان برای ارتباط استفاده کنند و زبان دوم را نیز یاد بگیرند. در دنیای امروز که بیشتر شبیه به یک دهکده جهانی شده است نیز یادگیری یک زبان بین‌المللی مثل انگلیسی ضروری است.

فایده دیگر آموزش زبان افزایش شناخت شما از فرهنگ خودتان و قدرت درک بیشتر از انسان‌هاست! هر زبان زاده یک روحیه و یک جهان‌بینی خاص است. وقتی سعی کنید با زبان مردمی دیگر آشنا شوید، با تاریخ و فرهنگشان هم آشنا خواهید شد. همه این موارد باعث می‌شود ذهن بازتری پیدا کنید.

یکی دیگر از فواید آموختن زبان، پیداکردن یک عادت خوب است. یادگیری زبان در طول زمان اتفاق می‌افتد. این یعنی با یادگیری یک زبان نه‌تنها خود آن دانش زبانی بلکه روش پرورش یک عادت مناسب را یاد گرفته‌اید. شما می‌توانید از این مهارت برای ورزش، مطالعه و یا یادگیری یک زبان جدید استفاده کنید!

آسان ترین روش یادگیری یک زبان جدید چیست؟

آسان‌ترین روش یادگیری همواره ترکیب کردن چیزی که دوست دارید با چیزی که مشغول یادگیری آن هستید است. حتی اگر رابطه خوبی با کتاب‌های درسی ندارید و بیشتر وقت شما در اینستاگرام می‌گذرد، می‌توانید شروع به دنبال‌کردن پیج‌هایی که به زبان مدنظر شما محتوا می‌گذارند بکنید. حتی لازم نیست پیج‌های آموزشی را دنبال کنید! زبان به‌کاررفته در پیج‌های میم meme و یا تیک تاک معمولا بسیار ساده و قابل فهم است. بسیاری از ویدیوها هم زیرنویس دارند. با این روش شما میتوانید تعداد از کاربردی ترین کلمات را یاد بگیرید و کم کم با حال و هوای زبان مد نظرتان آشنا شوید.

بعد از اینکه مرحله آشنایی ابتدایی گذشت، توصیه می‌کنیم حتماً شروع به جمله‌سازی کنید. تا زمانی که از دانش خودتان در یک زبان استفاده‌ای نکنید، پیشرفتی اتفاق نمی‌افتد.

آیا یادگیری کامل زبان در خانه ممکن است؟

اگر دوست دارید صفر تا صد یک زبان را در خانه یاد بگیرید، به شما توصیه می‌کنیم یک برنامه مشخص داشته باشید. شما می‌توانید از یک دوست یا یک معلم زبان بخواهید نوشته‌های شما را تصحیح کند. درعین‌حال کارهای خلاقانه‌ای مثل ضبط کردن صدای خودتان و گوش‌دادن به آن می‌تواند کمک بزرگی محسوب شود. شما می‌توانید صدای خودتان را با صدای یک فرد نیتیو مقایسه کنید تا به تفاوت‌ها پی ببرید.

تمرین مهارت هایی که نیاز به بازخورد دقیق دارند، مثل رایتینگ و اسپیکینگ، بهتر است با برنامه منظم تری انجام شود. از تمرین کردن جلوی آینه غافل نشوید. پیدا کردن یک پارتنر زبان میتواند کمک مهمی محسوب شود. در آزمون های زبان آزمایشی نام نویسی کنید. هنگام آماده شدن برای یک آزمون میتوانید به خودتان نظم بیشتری بدهید و روی اصلی ترین نکات زبان تمرکز کنید. یادگیری زبان در خانه به معنای تمرین در هر زمانی که دلتان میخواهد نیست! شما باید به برنامه خودتان پایبند بمانید.

بهترین منابع خودآموز زبان چه هستند؟

شما می‌توانید در سطح‌های مختلف یادگیری خودتان از انواع کتاب‌ها، نرم‌افزارها و پکیج‌ها استفاده کنید. توصیه ما به شما استفاده ترکیبی از همه این منابع است. برای مثال، شما باید یک کتاب درسی ساده یا یک نرم‌افزار آموزشی را در برنامه خودتان داشته باشید. همچنین یک سریال یا انیمه سرگرم‌کننده به زبانی که در حال یادگیری آن هستید شروع کنید. در کنار این موارد کمک‌گرفتن از یک اپلیکیشن آموزش لغت هم می‌تواند کمک مهمی محسوب شود.

برخی از نام ها در این زمینه به شهرت جهانی رسیده اند. برای مثال وبسایت LingoHut درس های مکالمات اولیه و ضروری درباره بسیاری از موضوعات به 60 زبان زنده دنیا را دارد. این وبسایت با یک رابط کاربری ساده ای به شما امکان استفاده از منابع معتبر یادگیری زبان به صورت رایگان را میدهد.

نرم افزارهایی مانند رزتا استون نیز میتوانند به شما کمک کنند خودتان را در محیط یادگیری زبان قرار دهید.

یادگیری زبان انگلیسی به صورت رایگان

منابع یادگیری انگلیسی همه‌جا هستند. به‌عبارت‌دیگر، در دنیای امروز شما به‌سختی می‌توانید وارد محیطی شوید که با انگلیسی برخورد نکنید! سریال محبوب شما در نتفلیکس یا صفحه اینستاگرام خواننده موردعلاقه شما می‌توانند منبع الهام‌بخش شما برای یادگیری باشند.

همچنین اپلیکیشن های متنوعی از جمله تیکا برای یادگیری زبان انگلیسی طراحی شده‌اند. بسیاری از این برنامه‌ها و بخش هایی از آن ها رایگان هستند. شما با پرداخت مبلغی هزینه می‌توانید به بخش های دیگر آن ها هم دسترسی پیدا کنید.

یادگیری زبان فرانسوی

روش‌های یادگیری زبان فرانسوی به تعداد افراد روی زمین می‌تواند متفاوت باشد. شاید از موسیقی فرانسوی و ترانه‌های خواننده‌های معروف مانند Adele لذت میبرید. شاید هم به فرهنگ کافه های پاریس یا آثار روشنفکرهایی مانند سارتر علاقه داشته باشید! مهم نیست چه سلیقه ای دارید، شما میتوانید چیزهای دلپسند خودتان را در فرهنگ و زبان فرانسه بیابید. علاقه خودتان را به فرآیند یادگیری زبان گره بزنید و تمرین و تکرار را فراموش نکنید. مجله مرکز آموزش زبان تیکا میتواند برای یادگیری بخش های مختلف زبان فرانسوی پیشنهادات زیادی برای شما داشته باشد. ترفند های آموزش زبان آلمانی

بین زبان‌های اروپایی، زبان آلمانی کی از قدیمی‌ترین و با ریشه ترین زبان هاست. ریشه بسیاری از زبان‌های دیگر اروپایی مانند هلندی و انگلیسی به آلمانی برمی‌گردد. شما با هیچ کمبودی از نظر منابع روبه‌رو نخواهید بود. بااین‌حال باید کمی صبوری را یاد بگیرید! قوانینی که در ابتدا خیلی گیج‌کننده به نظر می‌رسند هرقدر پیش بروید قابل‌درک‌تر و منطقی‌تر خواهند شد.

روش های یادگیری زبان ترکی استانبولی

برای آشنایی بیشتر با زبان ترکی استانبولی از ابتدا هدف خودتان را در نظر داشته باشید. این هدف چه مهاجرت باشد چه تحصیل و چه پیشرفت شغلی، می‌توانید در کنار سرگرمی این زبان را یاد بگیرید. اگر طرف‌دار سریال‌های ترکی باشید که شاید نیازی به راهنمایی از این نظر نداشته باشید! اما اگر دنبال منابع متنوع‌تری هستید، می‌توانید نرم‌افزارها یا سایت‌هایی مثل LingoHut را دنبال کنید.

کتاب‌های بسیاری به زبان ترکی نوشته شده‌اند. دراین‌بین نویسنده معروف الیف شافاک به شهرت جهانی رسیده است. شما می‌توانید مهارت خواندن خود را با مطالعه این کتاب‌ها تقویت کنید. از آن جا که یادگیری دقیق زبان ترکی استانبولی اهمیت زیادی دارد، توصیه می‌کنیم در کنار مطالعه شخصی خود جلسات راهبردی و رفع اشکال با یک استاد زبان ترکی رزرو کنید. به این صورت که در طول هفته تمرینات خود را انجام دهید و یک روز در هفته با استاد کلاس بگیرید تا ایرادهای گفتاری و نوشتاری شما برطرف شود.

راه های جدید یادگیری زبان روسی

زبان روسی یک زبان متفاوت با زبان‌های هندواروپایی است. برای یادگیری این زبان ابتدا ذهن خودتان را آماده کنید! و با دید باز و خوش‌بینانه به سراغ این زبان زیبا بروید. یادتان باشد گرچه زبان روسی یکی از زبان‌های دشوار دنیا محسوب می‌شود، بیش از سیصد میلیون نفر این زبان را می‌دانند. از سوی دیگر مردم روس زبان به‌شدت در دنیای آنلاین فعال هستند. شما می‌توانید وارد محیط یک بازی آنلاین مانند Counter و یا Call of Duty شوید و با سایر بازیکنان به زبان روسی حرف بزنید، حتماً چند هم‌زبان پیدا می‌کنید!

یادگیری زبان در خانه برای زبان روسی کمی چالش‌برانگیز است. بهتر است از یک استاد زبان مشورت بگیرید.

یادگیری زبان چینی - یادگیری زبان در خانه

یادگیری زبان چینی نیازمند برنامه‌ریزی مقطعی است. شما باید این غول بزرگ را به بخش‌های کوچک تقسیم کنید. آموختن زبان چینی به‌تنهایی و در خانه ممکن اما بسیار دشوار خواهد بود! توصیه ما این است که حتی اگر قصد مطالعه شخصی دارید، با یک استاد حداقل هفته‌ای یک‌بار یا دوهفته یکبار جلسه رفع اشکال رزرو کنید. اگر اشتباهات شما به‌موقع برطرف نشوند ممکن است ماه‌ها در یک مسیر نادرست پیش بروید.

به خودتان بعد از رسیدن به هر هدف پاداش بدهید. از کمال‌گرایی پرهیز کنید. بدانید که یادگیری زبان چینی به‌اندازه یادگیری چند زبان به تلاش نیاز دارد پس انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید. هدفتان را از یاد نبرید.

فوت و فن فراگرفتن زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی یکی از زبان‌های محبوب دنیاست. اگر شما هم مثل بیشتر افراد بعد از یادگیری انگلیسی به سراغ این زبان می‌روید، هیچ محدودیتی از نظر روش‌های یادگیری یا منابع ندارید. سریال‌های آمریکایی با زبان انگلیسی - اسپانیایی زیادی هستند که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

اپلیکیشن های معروف مثل دولینگو یا Fluentu بخش های کاملی برای آموزش زبان اسپانیایی دارند.

یادگیری زبان ایتالیایی

برای یادگیری زبان ایتالیایی می‌توانید از منابع قدیمی و جدید بهره بگیرید. از نمونه‌های اپرا گرفته تا نرم‌افزار و اپلیکیشن Memrise  همه می‌توانند در خدمت شما باشند.

روش های فراگیری زبان ژاپنی

برای یادگیری زبان ژاپنی شما می‌توانید از انیمه‌ها کمک بگیرید. سفارت ژاپن هم برنامه‌های فرهنگی در جهت ترویج زبان ژاپنی برگزار می‌کند. همچنین می‌توانید با پیداکردن دوستان ژاپنی در فضای آنلاین این زبان را تمرین کنید. اگر از منابعی مثل مانگا یا انیمه استفاده می‌کنید، توصیه ما به شما این است که حتماً جلسات توجیهی حداقل هفته‌ای یک‌بار را نیز با یک استاد انتخاب کنید.

خودآموز زبان کره ای

زبان کره‌ای یکی دیگر از زبان‌های محبوب آسیایی است. امروزه زبان کره‌ای به لطف سریال‌هایی که پایشان به نتفلیکس هم باز شده است همه‌جا دیده و شنیده می‌شود. شما می‌توانید زبان کره‌ای را در همه‌جا ببینید. آموزش این زبان با ویدئوهای آموزشی در سایت‌هایی مانند یوتیوب کاملاً شدنی است. بااین‌حال یادتان باشد زبان کره‌ای صرفاً یک زبان سرگرم‌کننده نیست. شما باید قواعد بسیاری برای استفاده از آن در موقعیت‌های مختلف اجتماعی و به‌خصوص هنگام مکالمه با بزرگ‌ترها یاد بگیرید.

یادگیری و مسلط شدن بر زبان عربی

زبان عربی یک زبان نزدیک به زبان فارسی است. گرچه ای دو زبان ریشه‌های نسبتاً متفاوتی دارند، هر دو کلمات مشترک بسیاری دارند. شما احتمالاً همین حالا هم تا حدودی با این زبان و قواعد آن آشنا هستید. برخی از قواعد ساخت کلمه و صفت از زبان عربی به همان شکل در فارسی هم به کار می‌روند.

برای یادگیری زبان عربی از منابع معتبر کمک بگیرید. شبکه‌های تلویزیونی مانند العالم و الجزیره زبان عربی فصیح را به شما می‌آموزند. با یادگیری عربی فصیح، می‌توانید اطلاعات رسمی زبان عربی را متوجه شوید. درصورتی‌که قصد یادگیری گویش‌ها و لهجه‌های عربی خاص یک کشور برای مثال سوریه یا عراق را داشته باشید، توصیه می‌کنیم دوست یا استاد زبانی اهل آن کشور پیدا کنید. سریال‌های تلویزیونی هم می‌توانند منابع مهمی برای یادگیری عربی باشند.

یادگیری زبان سوئدی

زبان سوئدی یک زبان اصیل شمال اروپا و اسکاندیناوی است. این زبان با آلمانی و انگلیسی ریشه‌های مشترکی دارد. برای تمرین زبان سوئدی شما از نظر منابع کمبودی نخواهید داشت به‌خصوص اگر به انگلیسی مسلط باشید.

آموختن زبان هندی

زبان هندی یکی از زبان‌های زیبا و دشوار دنیا است. این زبان در بسیاری از فیلم‌های بالیوود به کار می‌رود. شاید از نظر یک فارسی‌زبان که می‌تواند لغات مشترک فارسی و هندی را تشخیص بدهد، مکالمه به هندی چندان دشوار نباشد. اما رسم‌الخط هندی نیازمند تمرین فراوان است. یادگیری زبان در خانه برای افرادی که مشتاق فراگرفتن هندی باشند ممکن است.

سخن آخر

یادگیری زبان یک هنر است، اما هنری که همه ما داریم! ما یکبار از این مهارت برای آموختن زبان مادری خود استفاده کرده‌ایم. به‌یادآوردن این موارد کمی طول می‌کشد. شما در سامانه آموزش زبان تیکا می‌توانید از مقالات راهنمای بسیاری که در این زمینه وجود دارند کمک بگیرید.

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 0 امتیاز