پکیج های آموزش زبان انگلیسی , فرانسه , چینی و ... همراه با نقد و بررسی

پکیج‌ها بسته‌هایی هستند که شامل چند نوع منبع آموزشی می‌شوند: کتاب، فلش کارت، فیلم آموزشی و نرم‌افزارهای آزمون. وقتی کلمه پکیج آموزش زبان را می‌شنویم، اغلب نتیجه می‌گیریم هدف آن برطرف‌کردن همه نیازهای آموزشی است. برخی از پکیج‌ها خودآموز و برخی در کنار یک دوره آموزشی عرضه می‌شوند.

پکیج های آموزش زبان
پکیج های یادگیری زبان

بسیاری از پکیج‌های موجود در بازار قدرت جادویی ندارند. بااین‌حال لازم به ذکر است که پکیج‌های مفید هم تا زمانی که با برنامه سراغ آن‌ها نروید کاری برای شما انجام نمی‌دهند!

پکیج‌ها امروزه بیشتر از حالت فیزیکی خارج و چندرسانه‌ای شده‌اند. این بسته‌ها شامل نرم‌افزارها و ویدئوهای آموزشی می‌شوند. از جمله مزایای این پکیج‌ها این است که در یک نرم‌افزار به همه بخش‌ها دسترسی دارید.

در ایران بیش‌تر از هر زبان دیگری پکیج‌های مختلف برای آموزش زبان انگلیسی طراحی و عرضه شده‌اند. بسیاری از این پکیج‌ها ازروی بسته‌ها و یا کتاب‌های معروف طراحی شده‌اند. مانند پکیج‌های آموزش لغت 504 و یا 1100 لغت ضروری.

توجه داشته باشید که یک پکیج آموزش زبان ترکی باید توسط یک فرد متخصص آموزش زبان تهیه شده باشد. پکیج های آموزش زبان ترکی استانبولی برای مهاجرت که همراه با پشتیبانی که استاد زبان عرضه شوند میتوانند نیازهای شما را برآورده کنند.

بسته هایی که آفلاین و بدون نظارت استاد بر روند یادگیری عرضه میشوند مدت هاست دیگر در دنیا کاربردی ندارند. با این حال محبوبیت پکیج های یادگیری در ایران بسیار بالا بود. بسیاری از افراد با دید تجاری به ساختن پکیج های آموزش زبان میپردازند و با تبلیغات بسیار زیاد مخاطبان را متقائد میکنند برای یادگیری تنها چیزی که نیاز دارند، خرید یک بسته آموزش زبان است.

آیا پکیج های آموزش زبان مفید هستند؟

بسته‌های خودآموز زبان که توسط افراد متخصص آموزش زبان طراحی شده‌اند معمولاً شعارهای بزرگ نمی‌دهند و برای یک هدف خاص طراحی شده‌اند. برای مثال، پکیج آموزش الفبا و نوشتن به کودکان یا پکیج انگلیسی در سفر. پکیج‌های آموزش زبان معتبر در طول زمان کارایی خودشان را ثابت می‌کنند. همچنین مسئولین این بسته‌ها بعد از فروش غیب نمی‌شوند و پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود. شما می‌توانید با خواندن نظرات افرادی که با استفاده از این بسته‌های آموزش زبان انگلیسی یا فرانسه و ... به هدف خود رسیده‌اند دید بهتری به دست بیاورید. برای مثال بسته‌های داینولینگو Dinolingo برای کودکان پکیج‌های آموزش زبان به‌روز و شناخته شده‌ای ساخته‌اند.

بسیاری از پکیج‌های موجود در بازار قدرت جادویی ندارند. بااین‌حال لازم به ذکر است که پکیج‌های مفید هم تا زمانی که با برنامه سراغ آن‌ها نروید کاری برای شما انجام نمی‌دهند! بنابراین خرید یک پکیج تازه نقطه شروع کار شماست: شما باید برای مطالعه و استفاده از منابع آن یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید. هیچ‌وقت به طور هم زمان سراغ دو پکیج نروید. قبل از اینکه سراغ منابع جدید بروید، سعی کنید حداقل به هدف اولیه خودتان برسید.

مزایای استفاده از بسته های یادگیری زبان

پکیج‌ها امروزه بیشتر از حالت فیزیکی خارج و چندرسانه‌ای شده‌اند. این بسته‌ها شامل نرم‌افزارها و ویدئوهای آموزشی می‌شوند. از جمله مزایای این پکیج‌ها این است که در یک نرم‌افزار به همه بخش‌ها دسترسی دارید. برای مثال روزتا استون را می‌توان یک پکیج در نظر گرفت. همچنین برنامه Muzzy که بیشتر برای کودکان طراحی شده است. این پکیج‌ها به‌خاطر موفقیت‌آمیز بودن در نسخه‌های بعدی برای آموزش زبان‌هایی به جز انگلیسی و فرانسه نیز منتشر شده‌اند.

همچنین بسته های نرم افزاری میتوانند دانش رایانه ای شما را ارتقا ببخشند. شما میتوانید بدون هیچ هزینه ای بهترین نمونه های پکیج آموزش زبان را دانلود کنید.

درعین‌حال خرید بسته های فیزیکی که شامل کتاب درس، کتاب تمرین و یا فلش کارت میشوند میتواند از خرید جداگانه این اقلام به صرفه تر باشد.

بهترین بسته آموزش زبان چیست؟

یک بسته به‌تنهایی نمی‌تواند همه نیازهای شما را برآورده کند یا به شما بازخورد بدهد. هیچ پکیج آموزشی نیز مناسب همه افراد نیست. پکیج باید باتوجه‌به سن و سطح زبانی شما طراحی شده باشد. پیروی از استاندارد شش سطحی CEFR یکی از اولیه‌ترین مشخصات یک بسته آموزش زبان قابل‌اتکا است.

حتی برای استفاده از بسته‌هایی که توسط افراد متخصص طراحی شده‌اند ممکن است نیاز به راهنمایی داشته باشید، به‌خصوص اگر تابه‌حال یک زبان خارجی یاد نگرفته‌اید و قصد دارید اولین زبان خارجی عمرتان را بیاموزید و در مراحل ابتدایی هستید. برنامه‌ریزی برای یادگیری و تشخیص نیازهای آموزشی افراد به دانش تخصصی نیاز دارد، در نتیجه ایده‌آل‌ترین روش یادگیری با یک پکیج، مشورت با یک استاد زبان است.

در تیکا اساتید زبان بعد از تعیین سطح شما تعدادی کتاب، ویدئوی آموزش زبان و نرم‌افزار به شما معرفی می‌کنند. شما می‌توانید تقریباً همه این منابع را به‌راحتی و به طور رایگان دانلود کنید. درصورتی‌که هدف شما پیشرفت سریع با مطالعه شخصی و استفاده از پکیج آموزش زبان باشد، می‌توانید هفته‌ای یک جلسه با استاد رزرو کنید. جلسات منظم با یک مربی زبان کمک میکند خود را محک بزنید و مطمئن شوید از مسیر منحرف نشده‌اید.

پکیج های آموزش زبان انگلیسی

در ایران بیش‌تر از هر زبان دیگری پکیج‌های مختلف برای آموزش زبان انگلیسی طراحی و عرضه شده‌اند. بسیاری از این پکیج‌ها ازروی بسته‌ها و یا کتاب‌های معروف طراحی شده‌اند. مانند پکیج‌های آموزش لغت 504 و یا 1100 لغت ضروری. برخی از پکیج‌ها نیز با تمرکز روی استفاده از زبان فارسی برای آموزش انگلیسی طراحی می‌شوند، مانند استفاده از کدینگ برای آموزش انگلیسی.

همچنین پکیج های مختلفی که زبان را با سریال های محبوب مانند فرندز به شما آموزش میدهند نیز به طور رایگان در دسترس شما قرار دارند. برخی از این بسته ها میتوانند جنبه آموزش زبان با سرگرمی را داشته باشند. با این حال هنگام انتخاب بسته مد نظر خودتان حتما با یک متخصص مشورت کنید. دانلود خودآموز پکیج زبان به صورت رایگان در بخش دانلود تیکا ممکن است.

بسته های خودآموز فرانسوی

زبان فرانسوی از قدیم دومین زبان محبوب در ایران بوده است. اساتید و منابع مناسبی برای آموزش زبان فرانسوی در ایران وجود دارند. همچنین پکیج‌های بین‌المللی خوبی مانند Rosetta Stone نیز در ایران در دسترس شما هستند. شما می‌توانید پکیج‌های آموزش زبان فرانسوی با فیلم‌ها و ویدئوها را نیز تهیه کنید.

بسته های جامع آموزش زبان آلمانی

باتوجه‌به سیاست‌های بازتر کشور آلمان، روزبه‌روز بر تعداد افرادی که به دنبال یادگیری زبان این کشور هستند افزوده می‌شود. بیشتر این بسته‌ها در واقع مجموعه‌ای از منابع رایگان آموزش زبان آلمانی هستند. برای مثال، گزیده‌هایی از ویدئوها و پادکست‌های آموزش زبان آلمانی German 101 که در وبسایت این مجموعه در دسترس شما قرار میگیرند.

برخی از پکیج های آموزش زبان آلمانی شامل جزوه ها و نمونه سئوالات آزمون هایی مانند آزمون گوته یا TestDaf میشوند. به تاریخ نمونه سئوالات و آزمون ها دقت کنید زیرا به روز بودن منابع برای گرفتن بهترین نتیجه مهم است.

پکیج آموزش زبان ترکی استانبولی در 90 روز

برای یادگیری زبان ترکی شما می‌توانید از منابع بسیاری که در دسترس شما قرار دارند استفاده کنید. توجه داشته باشید که یک پکیج آموزش زبان ترکی باید توسط یک فرد متخصص آموزش زبان تهیه شده باشد. همچنین بهتر است منابع به‌کاررفته برای تولید محتوای آموزشی برگرفته از منابع اصلی ترکی استانبولی باشد. برای مثال کتاب‌های Hitit و Istanbul و Yedi Iklim منابع مفیدی هستند.

پکیج های آموزش زبان ترکی استانبولی برای مهاجرت که همراه با پشتیبانی که استاد زبان عرضه شوند میتوانند نیازهای شما را برآورده کنند.

پکیج آموزش زبان چینی

بازار تجارت با چین از قدیم در ایران رواج داشته و این زبان متقاضیان خودش را دارد. مردم چین به‌ندرت می‌توانند به زبان انگلیسی مسلط شوند. یادگیری زبان چینی تنها با استفاده از پکیج کار دشواری است. درصورتی‌که قصد خرید یک پکیج آموزش زبان را دارید، توصیه ما به شما این است که حتماً از منابع معتبر خرید کنید.

همچنین استفاده از منابع آموزش زبان رایگان می‌تواند بسیار مفید باشد. درصورتی‌که با زبان انگلیسی آشنا باشید، یوتیوب کمک بزرگی برای یادگیری شما محسوب می‌شود. برای کودکان شما می‌توانید از پکیج آموزش زبان چینی تصویری داینولینگو کمک بگیرید.

بسته های آموزش زبان روسی

زبان روسی یک از زبان‌های محبوب جهان است. بسته‌هایی مانند وب‌سایت داینولینگو برای آموزش روسی به کودکان عالی هستند. همچنین نرم‌افزار Muzzy یا مازی نیز در این زمینه می‌توانند به کودک شما کمک کنند به سطح A2 برسد.

پکیج‌های راه روسیه و پیملرز نیز از مجموعه‌های قدیمی و شناخته شده آموزش زبان روسی هستند.

به کمک این پکیج ها شما می‌توانید ظرف مدت کوتاه به هدف خود برسید.

بسته های آموزش زبان اسپانیایی

به کمک بسته‌های یادگیری زبان اسپانیایی شما می‌توانید این زبان را به‌راحتی فرا بگیرید. این پکیج‌ها برای افرادی که به انگلیسی مسلط باشند در تعداد بیشتری موجود است. همچنین شما می‌توانید از اشتراک سایت‌هایی مثل Babbel برای یادگیری اسپانیایی استفاده کنید. مجموعه‌های رایگان مانند برنامه‌های تلویزیونی بسیاری نیز وجود دارند که با دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تولید می‌شوند.

پکیج زبان کره ای

با افزایش محبوبت زبان کره‌ای، تعداد زبان‌آموزان و متقاضیان یادگیری این زبان نیز افزایش‌یافته است. یادگیری زبان کره‌ای با کمک پکیج‌هایی که در قالب درس‌های منظم ارائه می‌شوند ممکن است. در کنار کلاس‌های زبان تیکا، شما می‌توانید از ویدئوها و نکات آموزش کره‌ای در وب‌سایت‌هایی مانند یوتیوب استفاده کنید. Babble در این زمینه نیز همراه شما خواهد بود.

 پکیج زبان هلندی

زبان هلندی یکی از زبان‌های اروپایی است، به همین علت پکیج‌های استاندارد زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارند. بیشتر این پکیج‌ها یا تک زبانه و یا همراه با زبان انگلیسی هستند. شما می‌توانید با راهنمایی اساتید تیکا از مجموعه‌های آموزش زبان هلندی تک زبانه هم استفاده کنید. آشنایی اساتید تیکا با زبان اول شما (فارسی) می‌تواند یک کمک بزرگ برای شما باشد به‌خصوص اگر هلند اولین زبان خارجی است که یاد می‌گیرید.

بسته خودآموز ایتالیایی در 30 روز

بسته‌های یادگیری زبان در 30 روز یا 90 روز و ... محبوبت خودشان را دارند. درصورتی‌که این بسته‌ها توسط افراد متخصص طراحی شده باشند و از ابتدا هدف مشخصی را برای شما تعیین کنند، می‌توانند مفید باشند. برای مثال هدف یک پکیج آموزش زبان 30 روزه باید یا رسیدن به سطح A1 از صفر باشد یا برای مثال یادگیری اصطلاحات لازم برای سفر.

پکیج های استاندارد زیادی برای یادگیری ایتالیایی در بازار وجود دارند. نمونه های معروف عبارتند از روزتا استون، بابل و ....

بسته جامع آموزش زبان عربی

آموزش زبان عربی به کمک پکیج‌های آموزش زبان عربی اصولی قابل انجام است. هنگام انتخاب یک پکیج به لهجه تولیدکننده دقت کنید. اگر هدف شما از یادگیری زبان عربی مهاجرت به عمان است، باید با لهجه خلیجی عربی یاد بگیرید. لهجه‌های عربی با هم تفاوت زیادی دارند. عربی فصیح توسط همه افراد عرب فهمیده می‌شود. بااین‌حال بسته‌های آموزش زبان عربی برای تجارت یا سایر مهارت‌ها باید باتوجه‌به هدف آن‌ها انجام شود.

پکیج آموزش زبان سوئدی

زبان سوئدی نیز یکی از زبان‌های پرمتقاضی در ایران است. شما می‌توانید با نرم‌افزارهای روزتا استون و Babbel پیشرفت قابل‌توجهی در این زمینه داشته باشید. پکیج‌های داخلی زیادی برای زبان سوئدی وجود ندارد. شما می‌توانید با کمک منابع معتبر و راهنمایی یک استاد به هدف خودتان برسید.

انواع پکیج آموزش زبان ژاپنی

زبان ژاپنی پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. شما با یک پکیج نمی‌توانید به سطح بالایی در این زبان برسید. اما بسته‌های آموزشی برای هر سطح از زبان ژاپنی وجود دارند. بیشتر بسته‌های معتبر از زبان انگلیسی به‌عنوان زبان واسط آموزش استفاده می‌کنند. در تیکا شما می‌توانید از یک استاد خبره در این زمینه کمک بگیرید. اساتید زبان ژاپنی جزوه‌ها و ویدئوهای مفید هر سطح را در اختیار شما قرار می‌دهند.

بسته خود آموز زبان هندی

زبان هندی یکی از دشوارترین زبان‌های دنیا است. درعین‌حال زبان هندی کاربرد زیادی دارد و شما می‌توانید تعداد بی‌شماری ویدئو در یوتیوب که با استفاده از زبان هندی به تدریس می‌پردازند پیدا کنید. در ایران به جز پکیج‌های سبک نصرت پکیج خاصی برای آموزش این زبان طراحی نشده است.

یادگیری زبان هندی نیازمند دریافت بازخورد منظم است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در کنار منابع آموزش از یک استاد خط بگیرید.

چطور بسته آموزش زبان مناسب خودمان را پیدا کنیم؟

در ایران از نظر تعداد پکیج آموزش زبان چیزی کم نداریم! بسیاری از این پکیج‌ها تبلیغات گسترده‌ای در صداوسیما هم دارند. در نهایت ممکن است انتخاب‌های بسیار متنوع باعث شود کمی گیج شوید. توصیه ما به شما این است که ابتدا با مشاوره و تعیین سطح خودتان شروع کنید. پکیج‌هایی که یک استاد زبان به شما توصیه می‌کند را تهیه کنید و تا حد ممکن سعی کنید از صرف کردن هزینه غیرضروری اجتناب کنید. صرف هزینه برای مشورت با یک استاد یا رزرو کلاس خصوصی بسیار منطقی‌تر از هزینه برای بسته‌های خودآموز است، زیرا در کلاس‌های خصوصی شما ناچار به شرکت و یادگیری هستید! و در آموزشگاه‌هایی مانند تیکا تضمین بازگشت وجه نیز خواهید داشت.

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 0 امتیاز