فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
اسپانیاییحذف فیلتر
سامان نادری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا66 زبان آموز / 524 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:260 هزار تومان
صحرا خوشدل
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا28 زبان آموز / 58 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
امیرمحمد عبداللهی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
علی آقائی حکاک
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
پیونیک هایراپتیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا6 زبان آموز / 4 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
محمد حسن طالبی همت آبادی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 3 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
محمدامین صادقی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا17 زبان آموز / 121 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:280 هزار تومان
سجاد قاسم پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 37 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
زهرا یحیی زاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا10 زبان آموز / 26 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:280 هزار تومان
سارا یوسفی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا19 زبان آموز / 220 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:240 هزار تومان

چرا زبان اسپانیایی؟

زبان اسپانیایی‌زبان رسمی 20 کشور مختلف است و حدود 500 میلیون گویشور بومی دارد که بیشتر در قاره آمریکا و اسپانیا زندگی می‌کنند. زبان اسپانیایی چهارمین زبان دنیا از نظر تعداد گویشوران در سراسر دنیا و سومین زبان پرکاربرد در اینترنت است. همچنین زبان اسپانیایی یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل است. این زبان، همچنین زبان رسمی اتحادیه اروپا، سازمان کشورهای آمریکایی، اتحادیه آفریقا و بسیاری از سازمان‌های دیگر است.

تیکا مجموعه‌ای متخصص برای آموزش زبان اسپانیایی را به شما پیشنهاد می‌کند. با شرکت در کلاس‌های زبان اسپانیایی آموزشگاه آنلاین زبان تیکا، از امکان امتحان کردن جلسه اول رایگان نیز بهره‌مند می‌شوید.

تاریخچه زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی از خانواده زبان‌های هندواروپایی است. این زبان در سده پنجم میلادی، پس از فروپاشی امپراتوری روم غربی، در شبه‌جزیره ایبری که شامل کشورهای اسپانیا، آندورا و پرتغال امروزی است، از چند گویش لاتین عامیانه شکل گرفت. زبان اسپانیایی در طول تاریخ و وقایع مختلف از زبان‌های مختلفی از جمله لاتین، عربی، باسکی، ایبریایی، فرانسوی، ایتالیایی و ... تأثیر پذیرفته است. در اسپانیا و برخی مناطق اسپانیایی‌زبان به این زبان español و زبان کاستایی (Castellano) می‌گویند، چراکه این نام از پادشاهی کاستیا برای اینکه با زبان‌های دیگر مناطق نزدیک اشتباه نشود، انتخاب شده است. یکی دیگر از زبان های زیبا و پرطرفدار در قاره اروپا، زبان ایتالیایی است. برای آموزش زبان ایتالیایی می توانید از اساتید تیکا کمک بگیرید.

انواع زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی دارای گویش‌های متعددی در مناطق مختلف است که این گویش‌ها از لحاظ واژگان، تلفظ و تا حد کمی در دستور زبان با هم متفاوت هستند. از جمله گویش‌های متفاوت زبان اسپانیایی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • نیومکزیکو
 • مکزیکی
 • آمریکای مرکزی
 • کارائیبی
 • آند – آرام
 • ریوپلاتایی
 • شیلی

منابع معتبر و مناسب برای یادگیری زبان اسپانیایی چیست؟

منابع بسیار زیادی برای یادگیری زبان اسپانیایی با توجه به هدف شما از یادگیری این زبان وجود دارد. کتاب  Mastering Spanish Vocabulary یکی از بهترین منابع برای یادگیری کلمات و لغات اسپانیایی است. همچنین اگر توانایی مکالمه به زبان اسپانیایی هدف شما باشد، می‌توانید از کتاب  Learn to Speak Spanish استفاده کنید. 

یکی از کتاب‌هایی که برای یادگیری زبان اسپانیایی توسط مدرسین استفاده می‌شود، مجموعه کتاب‌های  Prisma است که دارای سطوح مختلف از A1 تا C2 است. همچنین اگر قصد یادگیری خودآموز زبان اسپانیایی داشته باشید، می‌توانید از منابعی مانند Hugo Spanish، Espanol 2000 Nivel Medio و Teach Yourself Spanish استفاده کنید.

 

امکان تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا

یکی از انگیزه‌ها برای یادگیری زبان اسپانیایی می‌تواند تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیایی‌زبان باشد. هزینه‌های تحصیل در اسپانیا نسبت به بسیاری از کشورها بسیار پایین است. همچنین کشور اسپانیا برای متقاضیان رشته‌های حقوق، هنر و علوم‌انسانی، بازاریابی و امور مالی و ... یکی از بهترین کشورها است.

سفر تفریحی و علاقه به زبان اسپانیایی

جاذبه‌های توریستی و طبیعی در کشور اسپانیا نیز این کشور را مقصد سفرهای تفریحی بسیاری از افراد کرده است. همچنین علاقه به یادگیری این زبان برای افرادی که پیش‌ازاین زبان، زبان انگلیسی را آموخته‌اند، انگیزه یادگیری زبان اسپانیایی است.

مهاجرت و تجارت در اسپانیا

پایین بودن هزینه زندگی در کشور اسپانیا نسبت به بسیاری از کشورها یکی از دلایل مهاجرت به اسپانیا است. همچنین افرادی که دارای کسب‌وکار و یا نمایندگی برای کسب‌وکار خود در کشورهای اسپانیایی‌زبان هستند، نیاز به یادگیری این زبان برای برقراری ارتباط هستند.

راه و روش‌های یادگیری زبان اسپانیایی

روش‌های یادگیری متعددی برای زبان اسپانیایی وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به پادکست‌های خودآموز، آموزش‌های یوتیوب، کتاب‌ها و وب‌سایت‌های رایگان آموزش زبان اسپانیایی اشاره کرد. از جمله وب‌سایت‌های گفته شده شامل FluentU Spanish  و StudySpanish.com هستند.

تدریس خصوصی زبان اسپانیایی در منزل

یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی که به دلایل مختلف شرایط شرکت در کلاس‌های حضوری یادگیری زبان را ندارند، تدریس خصوصی است. امروزه با وجود پلتفرم‌های آنلاین مانند تیکا، این فرآیند بسیار آسان اتفاق می‌افتد. تیکا برای پاسخ به علاقه زبان‌آموزان به زبان اسپانیایی، کلاس‌های آموزش زبان اسپانیایی را با مجرب‌ترین و متخصص‌ترین اساتید ارائه می‌کند. به صفحه اساتید در تیکا سر بزنید و با انتخاب استاد موردنظر، یادگیری زبان اسپانیایی را شروع کنید. 

آموزش زبان اسپانیایی با اپلیکیشن و بازی

یکی از بهترین راه‌های یادگیری زبان، استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان و همچنین استفاده از بازی است. در پلتفرم‌های مختلف، بسیاری از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های آموزشی برای زبان اسپانیایی قابل دریافت هستند. از جمله اپلیکیشن‌های آموزش زبان اسپانیایی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • Pimseler
 • Rosetta Stone
 • Fluencia

یادگیری زبان اسپانیایی چقدر زمان لازم دارد؟

زمان یادگیری زبان اسپانیایی، باتوجه‌به تجربه شما از یادگیری زبان، روش و تکنیک مدرس، نگرش شما به زبان اسپانیایی، میزان تمرین روزانه و مداومت بر یادگیری مستمر توسط زبان‌آموز می‌تواند طولانی و یا کوتاه باشد.

ویژگی‌های قابل‌توجه زبان اسپانیایی چیست؟

زبان اسپانیایی شباهت‌های زیادی با زبان انگلیسی دارد. با این وجود این زبان ویژگی‌های منحصربه‌فردی نیز دارد.

ساختار یا دستور زبان اسپانیایی

ساختار جمله در زبان اسپانیایی با زبان انگلیسی مشابه هم و هر دو به‌صورت فاعل+فعل+مفعول هستند. همچنین اسامی و افعال در زبان اسپانیایی دارای جنسیت هستند. برای مثال، کلماتی که به حرف o و پسوند ema ختم می‌شوند، مذکر و کلماتی که به a ختم می‌شوند، مؤنث هستند.

صرف افعال در زبان اسپانیایی

اسپانیایی پر از افعال پرکاربرد اما بی‌قاعده است. در زبان اسپانیایی بسیاری از افعالی که در مکالمات روزانه به‌وفور از آن‌ها استفاده می‌شود، بی‌قاعده هستند. با یادگیری این افعال می‌توان در این بی‌قاعدگی نیز، نظم و قانونی یافت.

آموزش الفبای زبان اسپانیایی

الفبای زبان اسپانیایی کاملاً مشابه با الفبای زبان انگلیسی است، اما تلفظ کلمات اسپانیایی کاملاً متفاوت از انگلیسی است. الفبای زبان اسپانیایی شامل 27 حرف الفبای انگلیسی + حرف Ñ است.

آموزش تلفظ در زبان اسپانیایی

با وجود حروف الفبای مشابه در زبان انگلیسی و اسپانیایی، تلفظ حروف در زبان اسپانیایی از زبان انگلیسی متفاوت است. تلفظ صحیح در مکالمه اسپانیایی اهمیت زیادی دارد. علائم تلفظ یا Accent Marks در زبان اسپانیایی به تلفظ درست و دقیق کلمات و اسامی کمک می‌کند. این علائم راهنما شامل موارد زیر هستند:

 • Tilde   یاñ 
 • Diaeresis  یا ü
 • Acute Accent  یاé

هزینه یادگیری زبان اسپانیایی

هزینه یادگیری زبان اسپانیایی با توجه به سطح زبان زبان‌آموز، میزان تخصص استاد و شرایط و زمان یادگیری مشخص می‌شود. هزینه کلاس‌های آنلاین زبان اسپانیایی در پلتفرم آنلاین آموزش زبان تیکا از مبلغ 45 هزار تومان شروع شده و تا مبلغ 85 هزار تومان، متغیر است.

آموزش زبان اسپانیایی به کودکان

آموزش زبان اسپانیایی به کودکان، مانند آموزش زبان‌های دیگر به خردسالان از شرایط ویژه‌ای باید برخوردار باشد. همچنین مدرسین کودکان برای رویارویی با چالش‌های خاص کلاس‌های kids آموزش‌های ویژه‌ای را می‌بینند. استفاده از موسیقی، سرگرمی، بازی، نمایش و فیلم از جمله روش‌هایی است که یادگیری زبان اسپانیایی را برای کودکان، شیرین و دلپذیر می‌کند. تیکا کلاس‌های اسپانیایی kids را با استادان آموزش‌دیده در این زمینه برای کودکان دلبندتان به شما پیشنهاد می‌کند.

آزمون زبان اسپانیایی

آزمون DELE (Diplomas de Español como Lengua Extranjera) معتبرترین آزمون سنجش زبان اسپانیایی است.

آزمون DELE

این آزمون در 6 سطح از A1  تا C2 برگزار شده و حداقل نمره قبولی این آزمون 60 از 100 است. این آزمون شامل 4 بخش مهارت خواندن (درک مطلب)، مهارت نوشتاری، مهارت گفتاری و مهارت شنیداری است که هر بخش دارای 25 نمره در امتحان است. یکی از مزایای DELE بدون انقضا بودن مدرک آن است.

برای کسب موفقیت در آزمون DELE نیز می‌توانید از کلاس‌های تیکا استفاده کنید. برای مشورت و کسب اطلاعات از کلاس‌های این آزمون با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

بهترین کلاس زبان اسپانیایی با استادهای زبان اسپانیایی تیکا

تیکا با بهره‌گیری از بهترین اساتید زبان اسپانیایی، بهترین روش‌ها و منابع یادگیری زبان اسپانیایی را به کار گرفته است. برای شروع یادگیری زبان اسپانیایی و شرکت در کلاس‌های زبان اسپانیایی تیکا، می‌توانید همین حالا استاد دلخواه خود را انتخاب کنید و یادگیری این زبان را شروع کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب برخی از اساتید، جلسه اول و آزمایشی خود را رایگان برگزار کنید.