فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
عربیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
احمد باقری نیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا16 زبان آموز / 76 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:70 هزار تومان
هزینه هر جلسه:140 هزار تومان
مجید همایی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا15 زبان آموز / 35 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:100 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
علی صارمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا13 زبان آموز / 21 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان

آزمون بسندگی زبان عربی چیست

آموزش زبان برای آمادگی این آزمون توسط اساتید انجام میشود. یکی از مراکز برگزاری این آزمون دانشگاه ادیان و مذاهب قم می باشد که برای دانشجویان خود و متقاضیان دیگر این امتحان را برگزار می کند.

دانشگاه ادیان و مذاهب قم به عنوان مبتکر آزمون بسندگی عربی (اشتمال) از سال 90 شروع به برگزاری این آزمون کرده است و به دلیل استقبال گسترده دانشجویان دکتری سراسر کشور، این آزمون را چهار بار در سال برگزار می کند.

تمامی آزمون هایی که دانشگاه ادیان برگزار می کند از وزارت علوم مجوز رسمی دریافت می کنند و معتبر هستند.

شرکت در این آزمون شرایط خاصی ندارد.همه افرادی که علاقه مند هستند مدرک معتبری در زمینه زبان عربی کسب کنند می توانند در آن شرکت کنند.

مزیت آزمون بسندگی:

مدرک این آزمون، در دوره‌های تحصیلات تکمیلی جایگزین تافل برای متقاضیانی است که رشته های تحصیلی آنها به نوعی با زبان عربی گره خورده است.داشتن مدرک آزمون بسندگی برای دانشجویان متقاضی تحصیلات دکتری الزامی است.

همچنین افرادی که متقاضی مهاجرت به کشورهای عرب زبان هستند، برای سنجش و ارزیابی مهارت‌های زبان عربی، می توانند در این آزمون شرکت کنند و مدرک معتبر خود را در این زمینه دریافت کنند. با ارائه این مدرک در زمینه های شغلی در کشورهای عرب زبان کسب و کار خود را را راه اندازی کنند و موقعیت شغلی شان را بهبود بخشند.

دارندگان این مدرک می توانند در مشاغلی مانند تدریس زبان عربی عمومی، ترجمه زبان عربی و فعالیت در وزارت امور خارجه کشورهای عرب زبان مشغول فعالیت شوند.

منابع یادگیری آزمون بسندگی:

امتیاز این آزمون کلا 500 نمره است که برای قبولی در امتحان بسندگی زبان عربی باید حداقل 300 نمره کسب کنید.این آزمون شامل صد سوال تستی است که مهارت های شنیداری، ترجمه و تعریب، دستور زبان، خوانش متون و مهارت نگارش(انشا) را در بر میگیرد. در آزمون اشتمال دستور زبان عربی ۲۵ سوال، مهارت خوانش متون: ترجمه و درک مطلب ۳۵ سوال، مهارت نگارش ۲۵ سوال، مهارت و گستردگی واژگان هم ۱۵ سوال را به خود اختصاص میدهند.در کارنامه نهایی نمرات کسب شده از هر مهارت را به داوطلبان آزمون نمایش میدهند.

برای کسب اطلاعات در مورد منابع آزمون اشتمال به سایت https://literature.ut.ac.ir/eshtemal مراجعه نمایید.

این آزمون نیز مانند آزمون TYS ترکی متقاضیان زیادی دارد.

دوره آمادگی آزمون بسندگی:

دوره های آمادگی آزمون بسندگی را می توانید در آموزشگاه تیکا با پلتفرم آنلاین برگزار کنید و به سطح مطلوب برای آمادگی آزمون برسید.

طول دوره آمادگی آزمون بسندگی:

طول دوره آمادگی آزمون بسندگی با توجه به سطح زبان برای افراد مختلف متفاوت است. اما حدودا به طور متوسط برای اشخاصی که سطح زبان عربی آنها مبتدی و متوسط می باشد، 120 جلسه نیاز است تا برای آزمون بسندگی زبان عربی آمادگی لازم را پیدا کنند.

هزینه دوره آمادگی آزمون بسندگی:

در آموزشگاه آنلاین تیکا اساتید مختلفی برای آموزش زبان عربی و آمادگی آزمون بسندگی هستند که متقاضیان می توانند با هر استادی که تمایل داشته باشند کلاس خود را برگزار کنند و برای آزمون بسندگی زبان عربی به آمادگی لازم دست یابند.

همچنین اساتیدی هستند که جلسه آزمایشی به صورت رایگان برگزار می کنند تا زبان آموزان بتوانند با اطلاعات بیشتری استاد مورد نظر را انتخاب کنند.

هزینه دوره ها متغیر است و از جلسه ای 49 هزار تومان تا 135 هزار تومان بسته به استاد مورد نظر می باشد.

عربی فصیح:

زبان عربی گویش ها و تلفظ های متفاوت دارد. عربی فصیح یک گویش از انواع گویش های عربی است که دارای ویژگی ها و تفاوت های متعددی می باشد.

تفاوت عربی فصیح با لهجه‌ها در چیست؟

شاید اکثرا تصور کنیم که اگر عربی فصیح را بیاموزیم، حتما می‌توانیم با همه مردم عرب‌زبان جهان صحبت کنید. اما این تصور درست نیست.

در واقع کشورهای جهان عرب یک زبان فصیح عربی دارند که اتحاد میان این کشورها را به وجود آورده است.

به اندازه تمام کشورهای عرب زبان لهجه عربی وجود دارد.

مقایسه آزمون alpt با آزمون بسندگی:

آزمون ALPT برای سنجش سطح مهارت زبان آموزان به زبان عربی است. پنج مهارت اساسی وجود دارد که در آزمون سنجیده می شود: شنیدن، درک مطلب ، خواندن ، ساختار ، نوشتن و صحبت کردن.
ALPT در سال 2002 توسط متخصصان برجسته در زمینه آموزش زبان عربی ایجاد شد. آکادمی عرب با این متخصصان همکاری کرده و در توسعه این آزمون نقش داشته است.
در حال حاضر ALPT از نظر قابلیت اطمینان و اعتبار به عنوان استاندارد جهانی مهارت زبان عربی عمل می کند. این آزمون ماهیتی تطبیقی ​​دارد.شرکت کنندگان در هر سطح مهارتی می توانند به طور دقیق ارزیابی شوند.

ساختار آزمون alpt:

آزمون alpt به صورت آنلاین برگزار میشود.زبان آموزان با شرکت در این آزمون به طور دقیق در سطح مناسب دوره های زبان عربی قرار میگیرند.
مزایای پذیرش در آزمون alpt مانند آزمون بسندگی می باشد.

این آزمون شامل پنج بخش است: گوش دادن ، خواندن ، دستور زبان ، نوشتن و صحبت کردن.
سه قسمت اول آزمون مهارت عربی در قالب سوالات چند گزینه است.قسمت چهارم یک سوال باز است. قسمت پنجم توسط یک معلم عربی انجام می شود. هر قسمت مهارت زبانی متفاوتی را ارزیابی می کند. طول آزمون بسته به چند سوال برای سنجش دقیق مهارت دانشجو متفاوت است.

آزمون مهارت زبان عربی (ALPT) در قالب آزمون تطبیقی ​​رایانه ای (CAT) برگزار می شود. این بدان معناست که ALPT به هر آزمون دهنده نیاز دارد تا به رایانه ای با اتصال اینترنت فعال دسترسی داشته باشد. اتصال به اینترنت مورد نیاز است زیرا ALPT در وب سرورهای Arab Academy میزبانی می شود. آزمون فقط با حضور یک مربی یا نیروی محرک ثبت نام شده در آکادمی عرب مجاز است.

آزمون مهارت زبان عربی (ALPT) توسط اتاق بازرگانی و صنایع اسلامی (ICCI) تأیید می شود.

کلاس با اساتید عربی آزمون بسندگی در تیکا:

کلاس ها در سایت تیکا به صورت خصوصی و در هر ساعت از شبانه روز برگزار می شود.کلاس های سایت تیکا در پلتفرم آنلاین تشکیل می شود.شما می توانید در هر ساعاتی از شبانه رو در منزل یا محل کار یا در هر جای دیگر کلاس خود را برگزار کنید. در این کلاس ها آموزش دستور زبان عربی با جدید ترین تدها به شما آموزش داده میشود.