فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
چینیحذف فیلتر
حذف فیلتر
مرضیه لاله زار(جویائو)
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:460 هزار تومان
الهام جعفری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 10 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان

مزایای یادگیری زبان چینی بازرگانی

یادگیری زبان چینی به هیچ وجه ساده نیست، اما در صورتی که شما یک تاجر یا یک فرد جویای موقعیت شغلی خوب بین المللی باشید، ارزش آن را دارد.

زبان چینی در بسیاری از کشورهای آسیای شرقی گویشوران زیادی دارد. شما به کمک زبان چینی میتوانید با کشورهای سنگاپور، اندونزی، ویتنام، مالزی، تبت و ... ارتباط برقرار کنید. این کشورها از نظر صنعت و گردشگری اهمیت زیادی دارند. البته لهجه ای که بیشترین گویشور را دارد و به زبان آموزان خارجی نیز آموزش داده میشود، لهجه ماندرین است. آموزش زبان چینی بازرگانی به شما کمک میکند در همه این کشورها کار خودتان را راه بیندازید.

به یاد داشته باشید تسلط به زبان چینی تقریبا یک شغل تمام وقت محسوب میشود! و اگر روزی دو ساعت مطالعه کنید نیز حدود پنج سال طول میکشد تا به این زبان مسلط شوید. بنابراین با گذراندن یک دوره شش ماهه زبان چینی برای تجارت شما از استخدام یک مترجم بی نیاز نخواهید شد! اما قطعا شانس بهتری در شکل دادن روابط خوب با شرکای آسیایی خود خواهید داشت. یک آموزشگاه زبان آنلاین میتواند در این زمینه به شما کمک کند.

چرا مدیران و کارآفرینان چینی یاد میگیرند؟

بسیاری از مدیران شرکت ها مشغول یادگیری این زبان هستند. زاکربرگ، موسس فیسبوک و یکی از معروف ترین CEO های دنیا و ثروتمندین افراد جهان نیز از این قائده مستثنی نیست.

زاکربرگ اعلام کرد که به سه دلیل دارد چینی یاد میگیرد: داشتن همسر چینی، علاقه به فرهنگ چین و به چالش کشیدن خودش. گرچه آموزش زبان چینی برای بازرگانی جزو دلایلی نیست که او به زبان می آورد، اما کاملا قابل درک است که زاکربرگ هم چشم به بازار چین داشته باشد!

چینی ماندارین حدود 900 میلیون نفر گویشور دارد. همچنین کشور چین بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد. گرچه این کشور یکی از بزرگترین تولید کنندگان جهان است، ورود به بازار رقابتی آن نیز سود بسیاری را به همراه خواهد داشت.

درک فرهنگ چین و موفقیت در تجارت

قطعا فردی مانند زاکربرگ سعی میکند از زمان خود برای انجام کاری استفاده کند که بیشترین بازده را برای او خواهد داشت. زبان چینی نیز یکی از زمان بر ترین مهارت هایی است که شما میتوانید تصور کنید. بر هیچ کس پوشیده نیست که فیس بوک به شدت مایل است وارد چین شود. ورود به بازار چین با توجه به سیاست های این کشور در زمینه استفاده از پیام رسان های داخلی و حتی داشتن موتور جست و جویی به جای گوگل قطعا بسیار دشوار است. با این وجود باز هم در صورتی که فیسبوک یا هر شرکت دیگری بتواند توجه چینی ها را به خود جلب کند، آینده درخشانی در انتظارش خواهد بود.

روابط با کشورها و مردم آن در موفقیت کسب و کارهایی که گسترده هستند اهمیت بالایی دارد. زاکربرگ علاقه خود به فرهنگ چینی را بیان کرد و حتی در یک گردهمایی حدود سی دقیقه به زبان چینی - به آن مسلط نبود- سخن گفت. چین به عنوان یک ملت بزرگ و با هویت ملی گرا شناخته میشود. ناگفته نماند که درک زبان کلید درک فرهنگ است. آنچه زاکربرگ ناگفته گذاشت  این است که درک فرهنگ کلید درک بازار است.

چقدر طول میکشد زبان چینی تجاری یاد بگیریم؟

خلاصه آن این است که متغیرهای بسیار زیادی وجود دارد که مدت زمان یادگیری چینی شما را مشخص می کند. با این حال  کارشناسان تخمین می زنند دستیابی به تسلط کامل بر چینی با 2200 ساعت آموزش کلاسی ممکن است. اگر بقیه کارهای خود را به تعویق بیندازید و فقط روی مطالعه چینی تمرکز کنید - با 5 ساعت تمرین در روز ، این کار 88 هفته طول می کشد. زبان روسی برای تجارت نیز یکی دیگر از زبان های دشوار است که  یادگیری آن حدود 1500 ساعت طول میکشد.

اگر بخواهیم وارد جزئیات شویم، باید گفت چینی تنها یک زبان نیست. شما دو گزینه اصلی دارید - ماندارین یا کانتونی. این دو زبان های متمایزی هستند ، اما از سیستم نوشتاری آن ها دقیقاً (به استثنای چند تفاوت جزئی فرهنگی) یکی است. یادگیری  چینی ماندارین و کانتونی به یک اندازه زمان می برد. ماندارین بیشتر از کانتونی صحبت می شود بنابراین ما در مثال خود از آن استفاده خواهیم کرد.

یادگیری چینی ماندارین برای کسب و کار

فرض کنید شما می خواهید به اندازه کافی ماندارین صحبت کنید تا قرارداد تجاری بعدی خود را در تایوان ببندید. شاید هم هدفتان است است که به خودتان ثابت کنید می توانید این کار را انجام دهید. فکر خوبیست؛ ماندارین پرکاربردترین زبان در جهان است. در هر لحظه 1 نفر از هر 7 نفر روی کره زمین از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.

همچنان سئوالی که مکرراً می شنویم این است که "چقدر طول می کشد تا همه حروف چینی را یاد بگیرم؟" بیایید بپرسیم چقدر طول می کشد تا همه کلمات انگلیسی دنیا را یاد بگیرید؟ برای همیشه. چینی الفبای واقعی ندارد. اگر می خواهید نحوه کاراکترهای چینی را بیاموزید، باید تلاش کنید و قوانین آن ها را یاد بگیرید. حتی سیستم ساده شده و امروزی الفبای چینی هنوز هزاران کاراکتر دارد.

بنابراین بیایید سئوال دیگیری بپرسیم. چقدر طول می کشد تا زبان چینی به اندازه کافی برای فهمیدن مکالمات در یک گردهمایی کاری یاد بگیرید؟ حالا سئوال بعدی ما میتواند این باشد: چقدر طول می کشد تا به طور کامل به زبان چینی مسلط شویم؟

سطح لازم از زبان چینی برای کار چقدر است؟

به گفته وزارت خارجه ایالات متحده ، پنج سطح مهارت زبان وجود دارد. مهارت ابتدایی ، سطح اول ، به معنای توانایی برآوردن نیازهای معمول سفر. همچنین توانایی خواندن اکثر نام های شخصی و مکان ها ، علائم خیابان ها ، نام مغازه ها و شماره ها. این سطح مهارت نیازهای اصلی سفر به چین و تایوان را برآورده می کند.

برای افراد تاجر و بازرگان، سطح سوم - حداقل مهارت حرفه ای - لازم است. در این سطح شما می توانیدبا دقت ساختاری کافی و واژگان مناسب صحبت کنید. به علاوه ، شما می توانید مقاله های استاندارد روزنامه ، مکاتبات معمول و گزارش ها را بخوانید. با داشتن مهارت کامل حرفه ای (سطح چهارم) می توانید روان صحبت کنید و دقیق بخوانید در تمام سطوح مربوط به نیازهای شغلی خود به راحتی عمل کنید.

سطح بالا ، پنجم مهارت بومی یا دو زبانه است ، به این معنی که شما در سطحی برابر با یک زبان مادری تحصیل کرده صحبت می کنید و می خوانید.

رسیدن به سطح سوم ظرف یک سال و نیم تا دو سال ممکن است. برای تحصیل در چین نیز این سطح در ابتدا و برای شروع مقطع کارشناسی برخی رشته ها کافی است.

فرصت هایی که نیروهای کار متخصص با دانستن زبان چینی به دست می آورند

سایت های مشاغل چینی مملو از آگهی های شغلی هستند که به دنبال دستیاران شخصی بومی زبان ماندارین برای مدیران عامل طیف گسترده ای از شرکت ها میگردند. مارک زاکربرگ به راحتی می تواند تیمی از مترجمان و مشاوران در زمینه تجارت چینی را استخدام کند ، یا می تواند راه بسیاری از رهبران تجاری دیگر را دنبال کند و بر توانایی همسرش در مکالمه به زبان چینی تکیه کند. در عوض ، او تصمیم گرفته است زمان و انرژی خود را صرف یادگیری این زبان، فرهنگ و بازار کند. طبیعتا او معتقد است که این کار در دراز مدت نتیجه خواهد داد.

زبان چینی در کشورهای صنعتی

حتی در صورتی که شما به غرب مهاجرت کنید، مهارت زبان چینی برای شما درآمد زا خواهد بود! بسیاری از شرکت های غربی مایلند افرادی را استخدام کنند که به زبان چینی بازرگانی مسلط باشند. همچنین شما میتوانید به عنوان یک مدرس در زمینه آموزش زبان چینی بازرگانی مشغول به کار شوید.

کشورهای آمریکایی و اروپایی و همچنین کشورهای خاورمیانه داد و ستد بسیاری با آسیا دارند. شما به عنوان یک کارمند و نیروی مسلط به زبان چینی تجاری، میتوانید از حقوق خوبی برخوردار باشید. به طور کلی آشنایی با این زبان میتواند 20 تا 30 درصد افزایش حقوق نسبت به سایر افرادی که کار مشابه شما انجام میدهند برای شما داشته باشد.

شما در کشورهایی مثل سنگاپور نیز میتوانید روابط کاری مستحکمی به کمک زبان چینی ایجاد کنید، به خصوص اگر با انگلیسی هم آشنا باشید.

روش یادگیری مورد علاقه خودتان را دنیال کنید

بهتر است یادگیری زبان چینی را محدود به موقعیت های رسمی و کاری نکنید. به رستوران های چینی بروید. از نمایش های سنتی و رقص ها و جشنواره های چینی بازدید نمایید. با دوستان چینی خود تعامل بیشتری داشته باشید.

یادگیری زبان چینی به شما کمک می کند تا با بیش از یک میلیارد نفر تعامل داشته باشید. شما میتوانید از رو به رو شدن با دنیای جدید فرصت‌ها و رشد لذت ببرید. تسلط بر زبان چینی یک پروسه ی تدریجی است که تحقق آن نیازمند زمان و صبر خواهد بود. آموزش زبان چینی بازرگانی برای برخی از مردم بیشتر طول می کشد و برای برخی دیگر دوره ی زمانی کوتاه تری نیاز است. بنابراین اگر تلاش‌های‌تان برای یادگیری چینی پس از چند ماه یادگیری ظاهراً نتیجه ای در بر ندارند ناامید نشوید.

منابع آموزش زبان چینی برای تجارت

منابع بسیاری برای افرادی که به زبان انگلیسی آشنا باشند برای تقویت چینی تجاری وجود دارند. شما میتوانید بسته به سطح خودتان از اپلیکیشن های آموزش چینی تجاری و یا جزوه هایی که در کلاس های چینی تدریس میشوند استفاده کنید.

بسیاری از چنل های یوتیوب نیز به شما کمک میکنند یادگیری چینی را از ابتدا شروع کنید. میتوانید با جست و جو کردن کلمه Chinese1010 به نتابج خوبی دست یابید.

کتاب آموزشی Business Chinese Dialogues نیز میتواند به شما کمک کند.

دوره آموزش چینی تجاری

این دوره در تیکا به صورت خصوصی و آنلاین و تصویری برگزار میشود. به کمک آموزش آنلاین، شما میتوانید صرف نظر از اینکه در کدام نقطه از دنیا ساکن باشید کلاس مناسب خودتان را پیدا کنید. دوره ها از سطح صفر شروع میشوند. شما میتوانید با هزینه کمتر از 70 هزارتومان برای نیز سطح مبتدی را شروع نمایید.

همچنین در صورتی که به دوره های تخصصی تری برای نگارش ایمیل یا قراردادها نیاز داشته باشید نیز پس از یک جلسه مشاوره با اساتید، میتوانید برنامه مناسب خودتان را دریافت کنید.

طول دوره

طول دوره آموزش زبان چینی بازرگانی طولانی تر از سایر زبان ها خواهد بود. به این صورت که شما برای سطح مبتدی نیز حداقل به 80 کلاس نیاز خواهید داشت. در این سطح شما میتوانید سلام و احوال پرسی به زبان چینی داشته باشید و اصلی ترین عبارات و پاسخ های کوتاه به سئوالات را متوجه شوید.

همانطور که در بالا گفته شد، یک دوره زبان تجاری - که در صورت گذراندن آن میتوانید از پس امور ابتدایی بر بیایید و همچنان برای مذاکرات به مترجم نیاز دارید - یک سال و حدود 200 جلسه طول میکشد.

هزینه دوره

هزینه کلاس ها بسته به استاد منتخب شما بین 80-150 هزارتومان برای هر جلسه تدریس خصوصی خواهد بود. اگر از گزینه رزرو های چند جلسه ای یا ترمی استفاده کنید تخفیف میگیرید.

انتخاب بهترین استاد زبان چینی بازرگانی تیکا

برای انتخاب استاد مناسب خودتان، میتوانید ویدیوی معرفی را ملاک قرار دهید. همچنین شما میتوانید با رزرو جلسه آزمایشی و مشورت مستقیم با خود استاد نتیجه دقیق تری بگیرید. همچنین در صورتی که سئوالی درمورد سامانه آموزش زبان و انتخاب استاد داشتید میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید.