فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
چینیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
حمید جهاندیده توابع
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا159 زبان آموز / 346 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:195 هزار تومان

چرا آموزش مکالمه چینی اهمیت دارد؟

آموزش زبان چینی از همه زبان های آسیایی دیگر پرطرفدارتر است. چینی از جهت تعداد افراد سخنور، جز پر گویش ترین زبان های جهان می باشد. به جز کشور چین، در کشور هایی مانند سنگاپور، مالزی و ... نیز به این زبان صحبت می شود. با تسلط بر مکالمه به این زبان میتوانید با بیش از یک میلیارد نفر صحبت کنید.

اهمیت شرکت در کلاس free discussion چینی

در کلاس های بحث آزاد چینی می توانید اعتماد به نفس بالایی در صحبت کردن بدست آورید. در این کلاس ها شما این امکان را دارید تا از صحبت های دیگر زبان آموزان، کلمات و اصطلاحات جدیدی را بیاموزید و آن ها را در مکالمات خود استفاده نمایید. در نتیجه این واژگان جدید در ذهن شما فعال خواهند شد. از مزایای تقویت مکالمه چینی به موارد زیر می توان اشاره کرد.

۱. زبان چینی پر استفاده ترین زبان جهان

گفته می شود که ۱۴ درصد جمعیت جهان به زبان چینی صحبت می کنند. همچنین در کشور های دیگر هم زبان چینی به عنوان زبان رسمی شناخته می شود.

۲. ایجاد فرصت کسب و کار

جالب است که بدانید مارک زاکربرگ نیز این زبان را آموخته است. این مورد می تواند دلیل خوبی برای نقش داشتن چینی ها در کسب و کار و بیزینس باشد. در دنیای کسب و کار همه درباره سلطه اقتصادی چین بر دنیا صحبت می کنند. این موارد اهمیت یادگیری زبان چینی را برای ایرانیان که امروزه روابط اقتصادی زیادی با چین دارند دو چندان می کند.

۳. بهره مندی از تاریخ و فرهنگ چین

کشور چین دارای فرهنگ قدیمی و غنی می باشد. همچنین این کشور رمان های زیبا و داستان های کوتاه زیادی دارد. در سال های اخیر، چینی ها نشان دادند که در صنعت فیلم سازی هم حرفی برای گفتن دارند. در نتیجه برای بهره مندی از این آثار هنری می توانید این زبان را بیاموزید.

تحصیل و مهاجرت به چین

کشور چین رشد اقتصادی بسیار زیادی داشته و در سال های اخیر به دومین قدرت اقتصادی دنیا تبدیل شده است. این کشور سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی دارد. به همین جهت سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور روانه می شوند. از مزایای تحصیل در چین می توان به قیمت های مناسب آن اشاره کرد. با تمام موارد گفته شده، چین یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای افراد است. با وجود این که برای تحصیل در دانشگاه های چین، زبان انگلیسی می تواند کافی باشد، اما برای گذران زندگی نیاز به تسلط بر مکالمه آزاد چینی خواهید داشت.

اهمیت مکالمه آزاد در آزمون های زبان چینی

آزمون گفتاری HSK (HSKK)

این آزمون به بررسی توانایی های گفتاری شرکت کنندگان می پردازد. آزمون  HSK سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته دارد.

آزمون چینی جوانان  YCT

این آزمون برای سنجش تسلط افراد زیر ۱۶ سال بر زبان چینی است YCT. به دو بخش نوشتاری و گفتاری تقسیم می شود که از یکدیگر مستقل هستند.

 آزمون چینی تجاری  (BCT)

این آزمون استاندارد برای سنجش توانایی افراد غیر بومی در استفاده از زبان چینی در مشاغل و محیط های کاری است.

منابع تقویت فری دیسکاشن زبان چینی چیست؟

۱. مجموعه کتاب های 345

این کتاب از سطوح مقدماتی تا پیشرفته را داراست. کتاب 345 از بهترین منابع یادگیری زبان چینی می باشد. همچنین این کتاب بر تقویت هر چهار مهارت زبانی تمرکز دارد.

۲. کتاب  Modern Mandarin Chinese Grammar

این کتاب نیز سطح مقدماتی تا پیشرفته دارد. هدف کتاب Modern Mandarin Chinese Grammar  تقویت و تثبیت گرامر و دستور زبان می باشد. مطالعه این کتاب در کنار سایر مراحل یادگیری می تواند کمک بسیار زیادی برای شما باشد.

۳. کتاب  Common 500 Chinese idioms: An Annotated Frequency Dictionary

این کتاب برای بهبود مکالمه بسیار موثر می باشد و در آن اصطلاحات پرکاربرد زبان چینی وجود دارد. این اصطلاحات برای مکالمه آزاد چینی بسیار پر کاربرد و مفید خواهند بود.

۴. اپلیکیشن  Pleco

این اپلیکیشن برای تقویت دامنه لغات از سطح مبتدی تا پیشرفته می باشد. از طریق این اپلیکیشن می توانید لغات و واژگان زیادی را بیاموزید.

۵. Chinesepod

این اپلیکیشن برای تقویت قواعد و دستور زبان بسیار مفید می باشد و کاربران زیادی نیز دارد.

شما برای تقویت مهارت بحث آزاد روسی خود نیز میتوانید از تیکا کمک بگیرید.

کلاس فری دیسکاشن چینی تیکا چگونه برگزار می شود؟

در کلاس free discussion چینی یک مدیر یا استاد زبان حضور خواهد داشت. استاد مورد نظر موضوعات را مشخص می کند و کلاس را اداره خواهد کرد. در پایان کلاس، اشتباهات و اشکالات در قالب پیام صوتی و یا به صورت کتبی به زبان آموز گوشزد خواهد شد. قبل از شروع کلاس های مکالمه آزاد چینی زبان آموزان تعیین سطح می شوند.

تعیین سطح زبان آموزان به این دلیل است که در کلاس ها، تمام افراد در یک سطح باشند. در این صورت همه افراد می توانند حضوری فعال در بحث ها داشته باشند. تعداد زبان آموزان در کلاس فری دیسکاشن چینی به بیشتر از ۸ نفر نخواهد رسید. چرا که در این صورت هر فرد زمان کمی برای مکالمه خواهد داشت. کلاس ها و دوره های تیکا قابلیت برگزاری به صورت اختصاصی و تک نفره را دارا می باشند. همچنین برنامه ریزی این دوره ها بر اساس نیاز های هر فرد و ساعت ها و روز ها مد نظر او طراحی می شود.

طول دوره مکالمه آزاد چینی تیکا

طول این دوره ها به سطح اولیه شما نسبت به این زبان بستگی دارد. همچنین به هدف شما بستگی خواهد داشت که تا چه میزان علاقه دارید مکالمه چینی شما شبیه یک نیتیو باشد. همچنین میزان تلاش شما داخل و خارج کلاس نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی بر پیشرفت شما بگذارد. اگر مبتدی باشید ۷۰۰ ساعت تمرین برای این زبان می تواند شما را به سطح قابل قبولی برساند.

هزینه شرکت در دوره فری دیسکاشن چینی

هزینه شرکت در کلاس ها نیز به فاکتور های مختلفی مانند تعداد جلسات و استاد مورد نظر شما بستگی خواهد داشت. هزینه شرکت در کلاس های مکالمه آزاد چینی در هر جسله بین ۷۵ تا ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود. در صورت رزرو کلاس ها به صورت چند جلسه ای و نیمه خصوصی، هزینه پرداختی شما کمتر می شود. همچنین می توانید از تخفیفات ویژه ای بر خوردار شوید. با توجه به اینکه سرور های تیکا داخلی است، هزینه اینترنت برای شما به صورت نیم بها خواهد بود.

پیدا کردن بهترین استاد زبان چینی برای مکالمه در تیکا

برای انتخاب استاد مناسب خود در سامانه آموزش زبان تیکا، ابتدا مهارت مورد نظر را انتخاب کنید. سپس لیستی از اساتید به شما نمایش داده خواهد شد. شما می توانید وارد پروفایل استاد مورد نظر شده و فیلم معرفی استاد را مشاهده نمایید. همچنین نظرات دیگر زبان آموزان می تواند به شما در این امر کمک بسیاری کند. در آخر شما می توانید بر اساس اطلاعات بدست آمده استاد مورد نظر خود را انتخاب کنید. جلسه اول در تیکا به صورت آزمایشی برگزار خواهد به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه اندک می باشد که این موضوع خیال شما را از بابت انتخاب بهترین استاد راحت می کند.