فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
چینیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حمید جهاندیده توابع
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا141 زبان آموز / 319 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:195 هزار تومان

مزایای یادگیری زبان چینی برای کودکان

برای آموزش این زبان به صورت موثر بهتر است شرایطی فراهم شود که فرزند شما در محیطی چینی زبان قرار بگیرد. یک آموزشگاه زبان آنلاین برای این منظور میتواند کمک بزرگی باشد. 

به کمک کلاس های آنلاین زبان چینی، می توانید از فرزندان خود انتظار داشته باشید که کلمات و واژگان اصلی چینی را به روشی سرگرم کننده و آسان یاد بگیرند. هدف  اولیه باید آموزش اصول زبان چینی به کودکان (و بزرگسالان) باشد.

چرا چینی ماندارین به کودکان بیاموزیم؟


یادگیری هر زبانی مزیت محسوب می شود. در واقع اگر مزایای ارسال دوزبانه بودن ما را بخوانید ، موارد بسیاری را خواهید دید که ممکن است در مورد آنها اطلاع نداشته باشید.

با این حال ، زبان چینی یکی از رایج ترین زبان های دنیاست. اگر به فکر آینده فرزندتان هستید، آموزش زبان چینی یکی از بهترین آموزش هایی است که می توانید به او ارائه کنید. اقتصاد چین در حال رونق است و برای تجارت ، زبان چینی می تواند بسیار مفید باشد.

یادگیری هر زبانی فرآیندی چند وجهی است که صبر و تلاش می طلبد ، اما در بسیاری از موارد فایده هایی دارد. اگر متعهد به یادگیری زبان چینی در کنار فرزندان خود هستید ، می توانید این تجربه خاص را در حال حاضر با آنها به اشتراک بگذارید. یادگیری چینی میتواند تبدیل به یک فعالیت خانوادگی شود. شما از مزایای دانستن زبان در طول زندگی بهره مند میشوید. پاداش های طولانی مدت یادگیری زبان چینی به غنای زندگی فرزندان شما می افزاید و به آنها این فرصت را می دهد تا با فرهنگ زیبا آشنا شوند و دوستان جدیدی پیدا کنند.

کودکان در چه شرایطی میتوانند چینی یاد بگیرند؟


وقتی از کودکانی که در حال یادگیری زبان چینی هستند صحبت می کنیم، باید توجه داشته باشیم کودکان تفاوت های زیادی با هم دارند. زده سنی فرزند شما، اینکه به جز فارسی یا زبان مادری اش زبان دیگری میداند یا نه، میزان تماس او با فرهنگ چینی و علاقه و استعداد شخصی همه از عوامل مهم هستند. این گروه ها از نظر نیازها و چالش های یادگیری با یکدیگر تفاوت دارند، به همین دلیل است که روش های فراگیری زبان متفاوت است.

آیا آموزش زبان چینی برای کودکان ساده تر است؟


یک باور اشتباه رایج که ما اغلب با آن روبرو می شویم این است: برای کودکان یادگیری زبان خارجی آسان تر است. در حقیقت نظریه های علمی هم وجود دارند که میگویند فقط تا سن شش سالگی قادر هستیم مانند زبان مادری بر یک زبان خارجی مسلط شویم. 

با این حال یادگیری زبان چینی برای کودکان نیز آسان نیست. به خصوص کودکان زیر شش سال که هنوز زبان مادری خودشان را هم کامل یاد نگرفته اند. برخلاف بزرگسالانی که حداقل یک زبان دیگر را یاد گرفته اند، آن ها نمی توانند معانی چینی را از زبان دیگری ترجمه کنند. کودکان باید هر کلمه را باید از ابتدا بفهمند و معنای آن را در ذهن خود بسازند. کودکان هنگام یادگیری یک زبان ناامیدی زیادی را تجربه می کنند ، زیرا اغلب حرف های آن ها درک نمی شوند و نمی توانند نیازهای خود را بیان کنند. چیزی که امتیاز کودکان محسوب میشود این است که زمان بیشتری برای یادگیری از طریق آزمون و خطا دارند . کودکان مسئولیت های کمتری نسبت به بزرگسالان دارند. آنها با تقلید و تکرار چیزهای زیادی یاد می گیرند. علاوه بر این - حداقل در سن کودک نوپا - هیچ فشاری درمورد امتحانات و غیره وجود ندارد. 

آموزش زبان روسی به کودکان نیز چالش برانگیز است. برای این زبان نیز میتوانید از تیکا کمک بگیرید.

آموزش تلفظ های زبان چینی به کودکان

برخلاف بزرگسالان ، کودکان محدودیت های کمتری دارند و جرات می کنند انواع صداهای عجیب و حرکات ناشناخته دهان را تقلید کنند. هنگامی که صداهای جدید را امتحان می کنند گاه بسیار خنده دار به نظر می رسند. علاوه بر موانع بزرگی که بر سر راه یادگیری و آموزش به کودکان وجود دارد، این فرآیند لذت بخش نیز خواهد بود. کودکان بسیار خردسال هنگام امتحان کردن توانایی خودشان در یک زبان کارهای بسیار سرگرم کننده ای انجام میدهند.  این یک نکته مهم است: کودکان زبان چینی را به عنوان یک زبان عالی و خاص تجربه خواهند کرد، اگر بتوانند خاطرات زیبایی را با آن تداعی کنند. در صورتی که یادگیری چینی برای آن ها لذن بخش بوده باشد، دوست دارند به آن صحبت کنند. در ادامه به این جنبه مهم می پردازیم.

 كودكانی كه زبان مادری آنها چینی است در خارج با چه چالش هایی روبرو هستند؟


بسته به کشور و خویشاوندان، در محیط کودک کمابیش زبان مادری چینی وجود دارد. گرچه به طور کلی ، فرصت های بسیار کمتری برای صحبت به زبان چینی در زندگی روزمره نسبت به خود چین وجود دارد. نکته آخر این که تعداد کمی از کشورها دارای مدارس دو زبانه هستند که به زبان ملی و همچنین به زبان چینی مدرک ارائه می دهند. به همین دلیل ، بسیاری از والدین تصمیم می گیرند از فرزندان خود در یادگیری زبان مادری چینی حمایت کنند.

ثبت نام در کلاس های زبان آنلاین آموزش زبان چینی برای کودکان میتواند کمک بزرگی برای این بچه ها باشد.

صحبت كردن


هر چقدر هم ساده به نظر برسد: بچه ها ابتدا باید چینی را یاد بگیرند. و این چگونه کار می کند؟ آنها به زمان زیادی با شخصی نیاز دارند که بتواند با آنها صحبت کند و به نیازها و سوالات آنها پاسخ دهد. در حال حاضر اوضاع دشوارتر شده است زیرا بخش زیادی از والدین مجبورند کار کنند تا بتوانند از پس مخارج خود برآیند.

وقتی کودک به مهد کودک می رود ، معمولاً زمان کافی برای بازی بعدازظهر با کودک باقی می ماند. بسیار ضروری است که با کودک گفت و گوهای زیادی به زبان چینی داشته باشید. آن ها برای کشف جهان نیاز به همراهی دارند و به طور خودکار اصطلاحاتی را که برای توصیف همه چیز لازم است یاد می گیرند. واقعاً آسان است ، والدین فقط باید تلفن های هوشمند خود را بیشتر کنار بگذارند!

خواندن و نوشتن


در اینجا کار سخت تر می شود زیرا معمولاً کودکان در مدرسه خواندن و نوشتن را یاد می گیرند. و فرایند یادگیری زبان در تمام موضوعات مانند ریاضی ، هنر ، ورزش و غیره انجام می شود.

والدین چینی در یک کشور خارجی زبان چه کاری می توانند انجام دهند؟ در هر صورت ، آنها می توانند فرزند خود را به یک مدرسه چینی نزدیک خودشان ببرند (اینها معمولاً آخر هفته ها انجام می شود. کودکان خواندن و نوشتن را با کتابهای کار ، معمولاً هفته ای یکبار یاد می گیرند). شما باید کتاب های درسی مناسب تهیه کنید و روی مطالب به همراه فرزند خود کار کنید.

آموزش زبان چینی با فیلم

با انتخاب یک فیلم محبوب چینی برای تماشا، برنامه تماشای فیلم بعدی خانواده خود را بریزید. بچه های کوچکتر از فیلم های کارتونی مانند بازی فوق العاده 2014 "ملاقات با پگاسوس" لذت خواهند برد. (این فیلم بر اساس یک انیمیشن پرطرفدار به نام "بز شاد و گرگ بد بزرگ" است ، بنابراین اگر بچه های شما فیلم را دوست دارند ، حتما قسمت هایی از نمایش آنلاین را پیدا کنید که آنها نیز می توانند تماشا کنند.) نوجوانان و بزرگسالان بسیاری از تماشای یکی از فیلم های فانتزی اخیر چین مانند "پادشاه میمون" یا درام 2013 "خیلی جوان" که به شدت مورد تحسین منتقدان قرار گرفته بود  لذت بردند.

بازی های رومیزی یا بردگیم چینی را امتحان کنید

آیا خانواده شما به صورت هفتگی یا ماهانه برای شب بازی خانوادگی گرد هم می آیند؟ با افزودن یک بازی چینی جدید به این بازی و دعوت از فرزندان خود برای آشنایی با تاریخچه آن، از این فرصت برای تفریح و آموزش استفاده کنید."Go" یک بازی استراتژیک باستانی است که قدمت آن به حدود 4000 سال می رسد. می توانید یک مجموعه ارزان قیمت به صورت آنلاین با قیمت 20 دلار خریداری کرده و چند فیلم آموزش بازی را تماشا کنید. در نهایت کافیست بازی را رو کنید! همچنین می توانید برخی از بازی هایی که بچه های شما قبلاً با آنها آشنا هستند، مانند Monopoly ، که به زبان چینی چاپ می شوند امتحان کنید.

غذای چینی امتحان کنید

غذاهای چینی امروزه در سراسر جهان پیدا میشوند. شما میتوانید خود و فرزندتان را به یک شب در یک رستوران چینی مهمان کنید.

کتاب های آموزش زبان چینی به کودکان کدامند؟

هر بچه ای نیازهای خودش را دارد. برای تأمین این نیازهای مختلف کتاب های مختلفی گردآوری و تالیف شده اند:

چینی برای کودکان: 100 کلمه را بیاموزید: مبتدی تا متوسط.

این کتاب توسط زنی به نام "ShaoLan" نوشته شده است که می خواست فرزندان خود را برای یادگیری زبان چینی به شیوه ای سرگرم کننده و آسان ترغیب کند. او یک روش بصری پیشگامانه برای یادگیری حروف چینی ایجاد کرد.

Chineasy از نظر زیبایی شناسی کتابی است که از روشی جدید برای یادگیری کاراکترهای چینی استفاده می کند. در این کتاب ، شخصیت های چینی را می بینید که به پیکتوگرام های زیبا و جالب تبدیل شده اند. این پیکتوگرام های رنگارنگ معنی و منشاء حروف چینی را توضیح می دهند.

کودکان همیشه به خاطر سپردن کاراکترهای چینی با استفاده از این کتاب به راحتی می توانند کاراکترهای چینی را به خاطر بسپارند زیرا آنها شخصیت ها را به عنوان نمادهای متنوع و معنی دار می بینند. این کتاب براساس موضوعاتی مانند اعداد ، خانواده ، حیوانات و غذا تنظیم شده است. واژگان بر اساس هر موضوع معرفی می شود.

  • Chineasy راه جدید خواندن چینی
  • Chineasy Everyday: یادگیری زبان چینی از طریق فرهنگ آن
  • Easy Peasy Chinese: Mandarin Chinese for Beginners - 走向
     

معرفی کتاب ها و روش های آموزش چینی به کودکان

الینور گرینوود ، نویسنده "Easy Peasy Chinese" ، نویسنده و ویراستار کتاب های کودکان است. او دارای مدرک چینی از دانشگاه لیدز است و مشتاق ترویج چینی ماندارین است. او دوست دارد دانش آموزان چینی را با فعالیت های سرگرم کننده و وسایل کمک آموزشی مانند برچسب و تصاویر درگیر فرآید یادگیری کند.

اگر فرزند شما به تازگی یادگیری زبان چینی را شروع کرده است ، این کتاب را امتحان کنید! "Easy Peasy Chinese" یک کتاب سرگرم کننده و دارای طرح بندی جذاب است. این اصول اولیه برای مبتدیان را پوشش می دهد و بر اساس پینیین یا آوانویسی لاتین کلمات چینی است. 

این کتاب دارای یک سی دی است ، به طوری که بچه های شما یاد می گیرند عبارات چینی را به درستی تلفظ کنند. کتاب کار برای تمرین چینی:

کتاب کار چینی Easy Peasy: تمرین چینی ماندارین برای مبتدیان

  • اولین روز مدرسه مینا - 米娜 上学 的 第一

کاترینا لیو ، نویسنده چینی آمریکایی تبار ، می خواست دخترش را بزرگ کند تا دو زبانه شود. بنابراین ، او یک مجموعه کتاب تصویری چینی به نام "مینا چینی یاد می گیرد" ، بر اساس زندگی دخترش ایجاد کرد. همه کتابهای او به ویژه برای مخاطبان جوان طراحی شده است.

"اولین روز مدرسه مینا" یک کتاب تصویری آموزش زبان چینی برای کودکان با داستان و تصاویر جذاب است. پس از همراهی مینا در اولین روز مدرسه ، فرزندان شما می توانند برخی از دیالوگ های آسان را بخوانند و عبارات رایج چینی را بیاموزند.

این کتاب شامل پینیین ، حروف چینی و انگلیسی است. همچنین دارای یک کتاب صوتی است. حتی اگر نمی توانید کتاب را برای فرزندان خود بخوانید ، کتاب صوتی این کار را می کند.

دوره آموزش زبان چینی کودکان چگونه است؟

این دوره در تیکا به صورت آنلاین و تصویری انجام میشود. شما میتوانید از هر نقطه دنیا به صورت آنلاین کلاس برای فرزندتان رزرو کنید.

طول دوره

طول دوره آموزش زبان چینی بسته به سطح مد نظر شما و سن فرزندتان تعیین میشود. به طول کلی نمیتوان با کمتر از 100 جلسه کلاس انتظار نتیجه گیری سریع داشت.

هزینه دوره

هزینه دوره آموزش زبان چینی برای کودکان بین جلسه ای  57 تا 100 هزارتومان خواهد بود.

انتخاب بهترین استاد برای آموزش زبان چینی

برای انتخاب بهترین استاد از لیست اساتید دیدن کنید. همچنین شما میتوانید از لیست اساتید تیکا دیدن کنید.