فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
هلندیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

اهمیت کلاس لیسنینگ زبان هلندی

زبان هلندی از نظر نوشتاری و گرامری شباهت هایی به انگلیسی و آلمانی دارد. اما وقتی به قضیه آواهای زبان میرسیم، قضیه کمی متفاوت خواهد بود.

اهمیت درک شنیداری بر هیچکس پوشیده نیست. بسیاری از محتواهای زبان هلندی به صورت صوتی و تصویری تهیه میشوند. در صورتی که شما قصد کار یا تحصیل در هلند را داشته باشید، باید لیسنینگ زبان هلندی خودتان را تقویت کنید. در موقعیت های زندگی واقعی، شما ممکن است همیشه دسترسی به متن و یا زیرنویس برای درک زبان را نداشته باشید. به همین دلیل باید بتوانید حدس بزنید معنای کلی جمله و عباراتی که میشنوید کدامند. تدریس خصوصی زبان میتواند سرعت یادگیری شما را بالا ببرد.

روش های تمرین درک شنیداری

برای اینکه بتوانید شنیده های خودتان در زبان هلندی را خوب تفسیر کنید، باید ابتدا بتوانید آنچه میشنوید را بفهمید. به این منظور باید خودتان را در معرض زبان هلندی گفتاری قرار بدهید. در صورتی که در سطح های اولیه یادگیری هستید، بهتر است ابتدا با صوت های آموزشی شروع کنید. در این صوت ها که برای سطح های اولیه و معمولا به همراه کتاب های آموزشی ارائه میشوند، گویندگان جمله ها را به آرامی ادا میکنند.

در سطح های متوسط به بالا میتوانید شروع به گوش دادن به صوت های اصلی بکنید. مردم بومی هلندی زبان در فیلم های تلوزیون رسمی این کشور به زبان هلندی استاندارد و در عین حال گفتاری صحبت میکنند. در این سطح هم بهتر است یک بار بدون زیرنویس و یکبار با زیرنویس به گفتار افراد گوش دهید.

مکالمه با یک پارتنر زبان هلندی نیز در کنار شرکت در کلاس لیسنینگ هلندی میتواند برای شما مفید باشد. همچنین یکی از بهترین مهارت ها ترنسکرایب کردن (نوشتن متن برای صوتی که میشنوید) خواهد بود. به این ترتیب گوش شما به کلمات و لغاتی که به سرعت ادا میشوند یا با کلمات و صداهای بعد از خود ترکیب میشوند عادت خواهد کرد.

اساتید زبان هلندی تیکا همچنین در آموزش مصاحبه با سفارت هلند نیز در کنار شما خواهند بود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

تمرین مهارت شنیداری در کنار مهارت های دیگر

یک مقاله کوتاه یا یک فصل از کتاب هلندی عمومی انتخاب کنید. به جای اینکه آن را بی سر و صدا بخوانید ، با صدای بلند بخوانید. اگر هر روز ده دقیقه این کار را انجام دهید ، واقعاً مفید خواهد بود. هم واژگان هلندی شما را بهبود می بخشد و هم تلفظ شما را. میتوانید صدای خودتان را ضبط و به آن گوش دهید.

تقویت لیسنینگ با فیلم

بعد از دیدن فیلم ، می توانید با استاد، دوستان یا همراهان خود در مورد آن بحث کنید. میتوانید یک متن کوتاه درمورد فیلم نیز بنویسید. نقد فیلم میتواند بخشی از کلاس زبان هلندی شما باشد.

برنامه ها یا سریال های تلویزیونی هلند را تماشا کنید.

اخبار نقطه خوبی برای شروع است. یا اگر واقعاً به تماشای سریال های تلویزیونی علاقه دارید، برنامه های Goede tijden، slechte tijden (هر روز ساعت 20.00 ، RTL4) را تماشا کنید. همچنین مجموعه های جنایی هلندی بسیار خوبی مانند Flikken Rotterdam نیز وجود دارند. اگر از سرویس Teletekst 888 استفاده کنید ، تقریباً برای هر برنامه تلویزیونی زیرنویس هلندی نیز دریافت خواهید کرد.

به کتاب صوتی هلندی گوش دهید

چیزی را انتخاب کنید که از خواندنش لذت می برید. رمان مدنظرتان می تواند یک هیجان یا یک رمان تاریخی در مورد هلند باشد. یک مثال خوب کتاب De eeuw van mijn vader توسط Geert Mak است. کاین کتاب درمورد زندگی خانوادگی  است و وقایع آن در قرن بیستم اتفاق می افتد. یک مثال عالی دیگر می توان به دی دونورهالن توسط تون تلگن یا De dierenverhalen by Toon Tellegen اشاره کرد. او داستانهای کوتاه شگفت انگیزی در مورد حیوانات مینوشت. این داستان ها اغلب به دلیل جنبه های فلسفی و سرگرم کننده این داستان ها توسط بزرگسالان خوانده می شوند و از آنها لذت می برند. شما میتوانید از کتاب صوتی هلندی برای تکمیل فعالیت های کلاس لیسنینگ هلندی استفاده کنید.

هر رمانی از آنی ام جی اشمیت نیز ارزش خواندن دارد. Abeltje یا Pluk van de Petteflet برای شروع رمان های کودکانه فوق العاده ای هستند. اگر از خواندن شعر لذت می برید ، Annie M.G. Schmidt’s Schaap Veronica پیشنهاد خوبی است.
اگر می خواهید رمان جدیدتری بخوانید ، سعی کنید Ik kom terug توسط Adriaan van Dis (برنده جایزه Libris 2015) را بخوانید. سبک نوشتن او بسیار خنده دار است و در این کتاب از هلندی ساده استفاده می کند. این رمان را برای هر کسی که سعی در یادگیری هلندی دارد عالی خواهد بود.

منابع یادگیری شنیداری هلندی

پادکست های زبان هلندی زیر برای زبان آموزان سطح مبتدی تا پیشرفته مناسب هستند. همچنین شما میتوانید با حل کردن تمرین های کلاسی و آنلاین مهارت شنیدن خود را تقویت کنید.

  • Zeg Het In Het Nederlands. ...
  • Echt Gebeurd. ...
  • DutchPod101. ...
  • Yous & Yay: New Emotions. ...
  • Man Met De Microfoon. ...
  • SBS Dutch.

کلاس لیسنینگ هلندی

در کلاس های آموزش لیسنینگ هلندی، شما میتوانید هم مهارت های چهارگانه زبان را تقویت کنید و هم روی مهارت شنیداری تمرکز کنید.

تیکا همچنین در تقویت شنیداری زبان آلمانی در کنار شماست و بهترین اساتید را به شما پیشنهاد می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

طول دوره

این دوره در سطح صفر تا مبتدی 50 جلسه طول میکشد.

برای رسیدن به سطح متوسط از سطح مبتدی، به حدود 60 جلسه کلاس لیسنینگ هلندی خصوصی نیاز دارید.

سطح پیشرفته نیز نیازمند حداقل 50 جلسه است.

هزینه کلاس زبان هلندی

هزینه رزرو هر جلسه کلاس خصوصی هلندی بین 90-180 جلسه است.

رزرو کلاس با بهترین استاد هلندی

برای انتخاب استاد مناسب زبان هلندی کافیست پروفایل استاد را مد نظر قرار بدهید.