فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
انگلیسیحذف فیلتر
حذف فیلتر
سید جلال الدین جلیلی نیا
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 28 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:195 هزار تومان
حمیدرضا صدیقی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 2 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
مهران ملک سعیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا125 زبان آموز / 968 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:127 هزار تومان
فاطمه احمدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا35 زبان آموز / 35 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:280 هزار تومان
محمد قبادزاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا233 زبان آموز / 1666 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان
احمد بضاعت پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:240 هزار تومان
ساغر سیاری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
الهه سادات عقیلی کردمحله
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
سارا عهدنو
سارا عهدنو
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
عرفان جلیلی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا323 زبان آموز / 1868 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
...

معروف ترین آزمون های زبان انگلیسی کدامند؟

آزمون آیلتس و تافل از شناخته شده ترین آزمون های زبان انگلیسی هستند.

این دو آزمون هر دو تقریبا در سراسر جهان برگزار میشوند. این دو آزمون برای کار و مهاجرت و به خصوص برای تحصیل در کشور های انگلیسی زبان کاربرد دارند. دانشگاه های اروپایی بیشتر مدرک آیلتس و دانشگاه های آمریکایی بیشتر مدرک تافل را قبول میکنند. بسیاری از دانشگاه ها از جمله دانشگاه های کشورهای استرالیایی و کانادا نیز هر دو رو قبول میکنند.

شما میتوانید در ایران در هر دو آزمون شرکت کنید. مدرک های آیلتس و تافل مورد پذیرش اکثر کشورهای دنیا و دانشگاه های معتبر هستند. هزینه برگزاری تافل و آیلتس کمی با هم تفاوت دارد. در مقیاس بین المللی آزمون آیلتس کمی ارزان تر از تافل است اما در ایران قیمت تمام شده تافل معمولا بیشتر میشود.

این دو آزمون زبان انگلیسی هر دو مانند آزمون های استاندارد زبان از 4 بخش خواندنی، شنیداری، گفتاری و نوشتاری تشکیل می ‌شوند. با این وجود میزان دشواری و آسانی این آزمون ها در بخش های مختلف با هم فرق دارد. آزمون های زبان فرانسه نیز به همین صورت هستند.

انواع آزمون زبان Ielts

این آزمون بسته به کاربرد و هدف شما به دو دسته نقسیم میشود: جنرال و آکادمیک. Ielts General همانطور که از نام آن پیداست، برای مقاصد عمومی تر کاربرد دارد. افرادی که قصد مهاجرت غیرتحصیلی به یک کشور انگلیسی زبان را دارند به آیلتس جنرال نیاز دارند. همچنین مدرک جنرال برای گرفتن پیشنهاد شغلی نیز کاربرد دارد. آموزش آیلتس برای این دو نوع مدرک کمی با هم تفاوت خواهد داشت.

دوره آمادگی آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس هم مانند هر آزمون دیگری تکنیک های مخصوص خودش را دارد. این تکنیک ها را در دوره های آمادگی آیلتس میتوانید به راحتی فرا بگیرید. البته دانش عمومی شما از زبان انگلیسی هم باید در سطح مناسبی باشد. شرکت کنندگان در دوره آیلتس باید پیش از شروع حداقل در سطح بالای متوسط یا upper-intermediate باشند. در صورتی که مبتدی تا پیش متوسط هستید بهتر است از کلاس های عمومی زبان شروع کنید. آزمون آیلتس یک آزمون جامع زبان است که نمره آن از 9 حساب میشود. این آزمون هر چهار مهارت زبان انگلیسی را در بر میگیرد.

در دوره های آمادگی آیلتس روی هر چهار مهارت شما کار میشود. معمولا در هر جلسه شما چند مهارت را همزمان یاد میگیرید و تمرین میکنید. برای مثال، در یک جلسه ممکن است سئوالات بخش درک شنیداری یا listening و درک خواندنی یا Reading به طور هم زمان بررسی شوند. استاد معمولا به هر زبان آموز تکالیف و تمریناتی بعد از هر جلسه میدهد. میتوانید در ابتدا بدون استفاده از یک ساعت زمان سنج صرفا سئوالات را بررسی کنید و به هر سئوالی که میدانید پاسخ بدهید. وقتی که با ساختار آزمون آشنا شدید، باید سعی کنید تا حد ممکن شرایط آزمون آیلتس را برای خودتان شبیه سازی کنید.

به طور کلی دوره های آمادگی Ielts با هدف گذاری برای شرکت کنندگان شروع میشوند. استاد از شما درمورد هدفتان از شرکت در آزمون و نمره مد نظرتان سوال میپرسد. در صورتی که انتظارات شما واقع بینانه باشد، استاد یک برنامه با هدف های زمان بندی شده در اختیار شما قرار میدهد. آموزش آیلتس آنلاین باید با پرسش و پاسخ همراه باشد. وقتی شما هدف خودتان را به مدرس اطلاع دهید، استاد میتواند توصیه های بهتری برای شما داشته باشد. حتی در کلاس هایی که خصوصی نیستند -زبان آموزان دیگری هم در کلاس حضور داشته باشند- درمورد هدف خودتان با استاد صحبت کنید.

مدرک های تدریس زبان انگلیسی TEFL و TESOL

این دو مدرک از جمله مدرک های سطح بالای زبان انگلیسی و مخصوص مدرسین متخصص هستند. با گرفتن مدرک TESOL یا TEFL شما میتوانید به تدریس انگلیسی در سایر کشورهای دنیا نیز بپردازید.

خیلی ها در مورد تفاوت بین این دو مدرک دچار سردرگرمی می شوند. اما اگر بخواهیم بطور ساده تفاوت این دو مدرک رابیان کنیم باید گفت، مدرک آزمون TEFL مخصوص آموزش زبان انگلیسی به کشور های غیر بومی (غیر انگلیسی زبان) می باشد اما مدرک آزمون TESOL مخصوص آموزش زبان انگلیسی در کشورهایی است که زبان انگلیسی یک زبان دوم محسوب میشود.

دوره TEFL چگونه است ؟

در دوره TEFL شما روش برنامه ریزی و تدریس زبان انگلیسی به دانش آموزان و زبان آموزان را یاد خواهید گرفت و شما پس از پایان دوره  و اخذ مدرک شما قادر خواهید در زمینه های گرامر، لغات و همچنین مکالمه به زبان آموزان در همه رده سنی، زبان انگلیسی را آموزش دهید.

آمادگی برای آزمون زبان TEFL در تیکا

در سامانه آموزش زبان تیکا، شما میتوانید با بهترین اساتید کلاس های خصوصی و آنلاین در خصوص آزمون آموزش زبان انگلیسی داشته باشید. با انتخاب اساتیدی که مدرک بین المللی یا تحصیلات مرتبط دارند، میتوانید به نتجیه سریع تری برسید.

آموزش آیلتس آنلاین

آموزش آیلتس در خانه به صورت از راه دور نیز ممکن است. به این روش شما میتوانید استاد خودتان را از خانه انتخاب کنید. در صورتی که کلاس شما خصوصی-نیمه خصوصی و تصویری باشد، آموزش آنلاین تفاوت زیادی با آموزش حضوری ندارد. به علاوه شما میتوانید با انتخاب کلاس های آنلاین گزینه های بیشتری داشته باشید. شما میتوانید از لیستی که به شما ارائه می شود استاد خودتان را برگزینید، و یا در ساعت هایی که شاید آموزشگاه های زبان باز نباشند کلاس برگزار کنید.

یک آموزشگاه زبان آنلاین همچنین میتواند سطح های مختلفی از دوره های آیلتس به شما ارائه کند. برای مثال زبان آموزانی که قصد گرفتن آیلتس با نمره هشت را داشته باشند میتوانند در یک کلاس پیشرفته تر ثبت نام کنند. از سوی دیگر زبان آموزانی که با گرفتن آیلتس با نمره 6.5 میتوانند به هدف مورد نظرشان برسند میتوانند در دوره های فشرده تر ثبت نام کنند. در سامانه تیکا، شما میتوانید دوره مناسب خودتان را با یک استاد در کلاس خصوصی یا نیمه خصوصی شروع کنید. کافی است از لیست اساتیدی که کلمه آیلتس را در مهارت های خود ذکر کرده اند با استاد مناسب خودتان جلسه آزمایشی بگیرید.

 انواع آزمون تافل Toefl

آزمون تافل به دو صورت اینترنتی یا کامپیوتری و کتبی برگزار می شود . آزمون تافل کتبی به صورت آفلاین و تحت نظارت آزمون گیرنده انجام میشود. تافل کاغذی دارای 4 قسمت می باشد. برای قبولی در این آزمون باید در هر 4 بخش نمره قبولی را کسب نمایید. حداقل نمره مطلوب معمولا 80-85 در نظر میشود. هزینه آزمون TOEFL کتبی حدودا 75 دلار است .

آیلتس جنرال

آیلتس جنرال کمی از نظر هزینه از آیلتس آکادمیک ارزان تر است. این آزمون نیز هر چهار مهارت زبانی شما را ارزیابی می کند. موضوعاتی که در قسمت رایتینگ و اسپیکینگ با آن ها مواجه میشوید موضوعات عمومی تر هستند. در این بخش شما میتوانید با کمک مطالعه و تقویت روش های استدلالی خودتان نمره لازم را بگیرید.

آیلتس آکادمیک

آیلتس آکادمیک موضوعات تخصصی تر و علمی تری را در قالب سئوالات به شما ارائه می کند. در بخش رایتینگ یا مهارت نوشتاری آیلتس آکادمیک، شما باید درمورد یک موضوع علمی و یک نمودار یا جدول به تحلیل و بحث بپردازید. سوالاتی که در بخش های دیگر با آن ها رو به رو میشوید برای سنجیدن مهارت زبانی شما در موقعیت های دانشگاهی طراحی شده اند.

خبر خوب این است که با سرمایه گذاری روی فرا گرفتن مهارت رایتینگ آکادمیک، شما میتوانید هنگام ادامه تحصیل نیز از این مهارت نهایت استفاده را ببرید. در زمینه مهارت نوشتاری، شما میتوانید از خدمات آموزش آیلتس آنلاین همچون تصحیح رایتینگ استفاده کنید.

آزمون تافل TOEFL چیست؟

آزمون toefl تافل یک آزمون بین اللملی برای ارزیابی مهارت های نوشتاری، شنیداری، گفتاری و درک مطلب زبان انگلیسی است. تافل توسط سرويس سنجش تحصيلي (ETS) دانشگاه پرينستون برگزار میشود. مدرک تافل برای مهاجرت کاری و یا پذیرش در دانشگاه های آمریکای شمالی کاربرد دارد. در صورت کسب نمره مد نظر، مدرک تافل شما تا 2 سال اعتبار دارد. آزمون تافل به دو صورت اینترنتی و کتبی برگزار میشود که در حال حاضر بیشتر مراکز آزمون نوع اینترنتی را ارائه میدهند.

 

اگر در تافل موفق به کسب نمره مد نظرتان نشدید، نگران نباشید! هر 12 روز یکبار میتوانید دوباره در آزمون تافل شرکت کنید. برای آمادگی بیشتر میتوانید از مشاوره و راهنمایی یک استاد زبان استفاده کنید تا نتیجه دلخواه را زودتر بگیرید.

آزمون زبان انگلیسی FCE کمبریج | اساتید سامانه آموزش زبان تیکا

آزمون FCE یا First Certificate in English چیست ؟ آزمون FCE از آزمون های معتبر در سطح جهان است که دانش زبان غیر انگلیسی زبانان را در سطح فوق متوسط (UpperIntermediate) ارزیابی می کنید که در واقع اولین آزمون انگلیسی کمبریج است.  همچنین محبوب ترین آزمون انگليسي كمبريج هم هست به دليل اينكه معمولا پایین ترین سطحی است که دانشگاه های انگلیسی زبان آن را می پذیرند.

شما میتوانید با کمک اساتید تیکا برای این آزمون آماده شوید. کافیست این عبارت را در نوار جست و جوی سایت تیکا سرچ کنید.

 آزمون SAT چیست ؟

آزمون مهارت سنجی SAT  یک از اصلی ترین آزمون هاییست برای کسانی که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در کشور های خارجی داشته باشند. از این جهت، این آزمون کمی شبیه به کنکور است با این تفاوت که نتایح آن اعتبار پنج ساله دارد. با مدرک این آزمون شما میتوانید به هر دانشگاهی که SAT را قبول دارد درخواست بدهید. این آزمون در اصل توسط سیستم دانشگاه های آمریکا تنظیم شده است.

نتایج آزمون SAT بیشتر برای مقطع کارشناسی کاربرد دارد. دانشگاه های بین المللی در اکثر کشورهای دنیا مدرک آزمون را قبول دارند. هر دانشگاه بسته به رتبه خود، نمره خاصی را به عنوان حداقل نمره قبولی در نظر بگیرد. نمره کامل در تمام بخش های این آزمون معادل 1600 خواهد بود.

آزمون SAT برای تمامی سنین مجاز می باشد اما بطور کلی برای سنین زیر 18 سال کاربرد ندارد. زیرا فرد قبل از سن 18 سالگی نمیتواند برای شرکت در دوره های کارشناسی درخواست بدهد.

این آزمون در ترکیه نیز برگزاز میشود. نتایج آزمونSAT ترکیه نیز در کشورهای دیگر مورد قبول خواهد بود. آزمون SAT مهارت امتحان دهنده را در بخش های مختلف رایتینگ(Writing) ،ریدینگ (Reading) و ریاضی  مورد بررسی قرار می دهد.

مدرک FCE چه کاربردی دارد؟

کاربرد مدرک اف سی ای به اهداف تحصیلی و بیزنسی مربوط می شود. کسی که این مدرک را داشته باشد تایید کننده این است که می تواند از مهارت های نوشتاری و گفتاری زبان انگیسی خود در انجام کارهای روزمره به خوبی استفاده کند.
تعداد زیادی از مراکز آموزشی و تحصیلی و دانشگاه های سراسر جهان از جمله استرالیا، کانادا، آلمان، هلند، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و... مدرک FCE را به رسمیت می شناسند و جهت ادامه تحصیل در این داشنگاه ها این مدرک را ارائه می دهند. علاوه بر دانشگاه ها بسیاری از شرکت های بیزنسی و صنعتی در جهان مدرک FCE را بعنوان یکی از موارد اصلی جذب کارمندان به رسمیت می شناسند.

آزمون تولیمو TOLIMO و کلاس های آمادگی در سامانه آموزش زبان تیکا

آزمون TOLIMO چیست؟ این آزمون یکی از آزمون های استاندارد در کشور ایران است که برای تعیین سطح و ارزیابی توانایی داوطلبان در هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و لیستنینگ) می باشد که نمره آن برای داوطلبان آزمون فوق لیسانس و دکترای داخل کشور در دانشگاه های سراسری و آزاد معتبر است.بیشتر متقاضیان آزمون تولیمو داوطبان آزمون دکترا هستند چون داشتن نمره زبان آزمون TOLIMO امتیاز محسوب می شود .
تولیمو یا TOLIMO مخفف (The Test of Language by the Iranian Measurement Organization) است که این آزمون توسط سازمان سنجش کل کشور گرفته می شود و معمولا 10 بار در سال برگزار می شود.

هزینه کلاس های آمادگی برای آزمون های زبان

 

هزینه کلاس ها در تیکا برای هر استاد متفاوت است. به طور کلی برای آزمون هایی مانند آیلتس و تافل در سطح متوسط بین جلسه ای 50-100 هزارتومان است.

برای آزمون هایی مانند GRE هزینه کمی بیشتر و بین 80-170 هزار تومان است.

برای آزمون هایی مانند تولیمو میتوانید با هزینه بین 50-80 هزارتومان خواهد بود.

کلاس های آمادگی برای آزمون های تخصصی تر تیکا با هزینه بین 100-200 هزارتومان با اساتیدی که مدرک ارشد و دکتری در رشته مربوطه دارند برگزار میشوند.

امکان رزرو کلاس آزمایشی به صورت رایگان یا با هزینه اندک برای همه دوره های آمادگی آزمون وجود دارد. در جلسه آزمایشی میتوانید نیاز خودتان را با استاد در میان بگذارید و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

برای راهنمایی بیشتر میتوانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.