فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
فرانسهحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
فریناز هدایت
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا21 زبان آموز / 135 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:160 هزار تومان
زهرا حاجی پور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا35 زبان آموز / 158 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
فرزاد نبئی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا50 زبان آموز / 303 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
مهسا دهقان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا12 زبان آموز / 58 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
یلدا پارسایی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا75 زبان آموز / 494 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:105 هزار تومان
نفیسه ضمیری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا88 زبان آموز / 1049 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
خدیجه امیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا38 زبان آموز / 570 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
ایلیا داودی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا76 زبان آموز / 472 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:140 هزار تومان
فاطمه مستغنی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
ریحانه نفر
ریحانه نفر
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

آموزش گرامر زبان فرانسه از ابتدا

برای یادگیری گرامر زبان فرانسوی به طور موثر، بهتر است با جملات پرکاربرد این زبان شروع کنید. شما میتوانید با تمرین جملات مکالمه های ساده و ضمایر، هم با گرامر زبان فرانسوی آشنا شوید و هم لغات ضروری را یاد بگیرید. بسیاری از متدهای آموزش زبان فرانسوی همچون Taxi نیز از محاوره های کوتاه برای آموزش گرامر استفاده میکنند.

شروع گرامر زبان فرانسه سخت ترین بخش است. برای این که راحت تر با قوانین پایه این زبان آشنا شوید، شرکت در یک کلاس زبان خصوصی میتواند راه حل خوبی باشد.

بهترین نقطه برای شروع، یاد گرفتن کلمات پرسشی و زمان های جملات فرانسوی است. برای تمرین این موارد میتوانید از فلش کارت ها و تمرین هایی که در سایت های مختلف تدریس خصوصی زبان ارائه میشود استفاده کنید، اما در نهایت استفاده از راهنمایی یک استاد میتواند پایه گرامر قوی و مناسبی به شما بدهد.

دستور زبان فرانسوی و کودکان؟

برای آموزش دستور این زبان به کودکان عجله نکنید! در صورتی که فرزند شما تا به حال زبان خارجی یاد نگرفته باشد یا زیر 12 سال داشته باشد، آموزش غیر مستقیم بهترین روش خواهد بود. برای آموزش غیرمستقیم، فرزندتان را در معرض مطالب آموزشی و بازی های جمله سازی فرانسوی قرار دهید. سعی کنید با تمرین های مداوم کم کم او را با ساختار جملات زبان فرانسوی آشنا کنید. اینکه فرزندتان بتواند جملات کوتاه را به درستی بسازد بسیار مهم تر از حفظ کردن اسم حالت های مهم دستوری زبان فرانسوی خواهد بود.

برای آموزش اصولی میتوانید از اساتید آموزش گرامر فرانسوی متخصص کودک و نوجوان کمک بگیرید. برای مثال در سامانه تیکا کافیست به بخش گروه های سنی مخاطب استاد توجه کنید تا استاد مناسب فرزندتان را پیدا کنید.

تفاوت های دستور زبان فرانسوی با سایر زبان ها

دستور زبان فرانسوی با زبان فارسی از نظر جنسیت های دوگانه متفاوت است. در زبان انگلیسی نیز جنسیت ها صرفا در بخش ضمیرها و برخی اسامی متفاوت هستند. با این حساب، برای یادگیری بهتر زبان فرانسوی خودتان را برای تغییر دید نسبت به دنیا آماده کنید! شما باید یاد بگیرید همه اسم ها را از نظر جنسیت به دو دسته تقسیم کنید.

همچنین ترتیب اجزای جمله در زبان فرانسوی با انگلیسی متفاوت است. ممکن است هنگام آموزش گرامر انگلیسی متوجه این تفاوت ها شوید. برای مثال، صفات در گرامر زبان فرانسوی مانند زبان فارسی بعد از اسم می آیند. همچنین منفی کردن افعال به روش منفی های دو گانه انجام میشود.

مخفف کردن اسم ها و فعل ها در زبان فرانسوی کاربرد زیادی دارد. در زبان انگلیسی نیز این مورد بیشتر در کنار افعال to be قابل مشاهده است. اما در زبان فرانسوی مواردی که شما میتوانید از شکل مخفف و کوتاه شده که ترکیبی از دو کلمه باشد استفاده کنید، بسیار بیشتر است.

تفاوت مهم دیگر دستور زبان فرانسوی با انگلیسی، کاربرد زمان کامل در موقعیت های مختلف است. بر خلاف برخی زبان ها که از زمان صرفا برای نشان دادن لحظه وقع یک عمل استفاده میکنند، در زبان فرانسوی زمان ها مختلف برای نشان دادن حالت ها نیز به کار میروند.

صرف شدن اسم ها

همانطور که در بالا گفتیم، اسم ها در زبان فرانسوی بسته به جنسیت و تعداد صرف میشوند. همچنین با افزودن پسوندهای مختلف میتوانید اسم ها را به صفت و قید تبدیل کنید.

صرف شدن فعل ها

تعداد زمان ها در زبان فرانسوی از انگلیسی بیشتر است، به همین دلیل صرف فعل ها نیازمند دقت بیشتری خواهد بود. همچنین گرامر زبان فرانسوی به گونه ای است که در بسیاری از موارد به فعل کمکی مانند do برای پرسشی کردن یا منفی کردن افعال نیاز نخواهید نداشت.

گرامر منفی کردن در زبان فرانسوی

همانطور که دربالا اشاره شد، برای منفی کردن زبان فرانسوی باید هم به قید و هم به فعل کلمه منفی ساز را اضافه کنیم. اما منفی کردن صفات ساده تر است: مانند انگلیسی، کافیست به ابتدای صفت یک پیشوند منفی ساز اضافه کنیم.

قید ها و صفت ها

تعداد قید ها و صفت ها در زبان فرانسوی روزمره زیاد است. صفات نیز جزو اسامی هستند و شامل قانون جنسیت های دوگانه میشوند. میتوانید مانند زبان انگلیسی با یاد گرفتن تعدادی از پسوندها و ییشوندهای قیدساز، معانی تعداد زیادی از کلمات را به خاطر بسپارید. همچنین در زبان فرانسوی برای تشخیص اسم از صفت، باید در نظر بگیرید که صفت بعد از اسم می آید.

کتاب های آموزش گرامر فرانسه

برای آموزش زبان فرانسه عمومی و گرامر پایه کتاب ها و سایت های بسیاری وجود دارند.

برخی از کتاب های معروف آموزش گرامر فرانسوی عبارتند از:

  • Le Petit Grevisse. ...
  • Intermediate French for Dummies. ...
  • Collage: Révision de Grammaire. ...
  • Manuel de Composition Française.

همچنین از کتاب های محبوب تر بین زبان آموزان ایرانی میتوان به کتاب مرجع Grammaire Progressive Du Français اشاره کرداین مجموعه شامل سه سطح مبتدی تا پیشرفته میشود. این کتاب مرجع همه چیزهایی که نیاز دارید یاد بگیرید را به شما آموزش میدهد.

همچنین مجموعه Grammaire en dialogues نیز شامل چند سطح برای همه زبان آموزان میشود. این کتاب شامل تمرینات سطح بندی شده برای تسلط شما میشود.

کتاب بعدی از کتاب های معروف و قدیمی است که بارها تجدید چاپ و بازبینی شده است. دانشگاه شناخته شده سوربن این کتاب را برای آموزش گرامر زبان فرانسوی به غیرفرانسوی زبان ها طراحی و تدوین کرده است. برای استفاده از این کتاب بهتر است به سطح پیش متوسط زبان فرانسوی رسیده باشید. کتاب Nouvelle Grammaire du Fraçais را میتوانید از فروشگاه های آنلاین کتاب تهیه کنید.

همچنین کتاب های Révision 350 Exercices با داشتن بیش از 350 تمرین، باعث میشوند عضلات گرامر شما حسابی تقویت شود!

در صورتی که با کتاب یا متد خاصی از آموزش زبان فرانسوی بهتر ارتباط میگیرید، اسم کتاب را در صفحه اصلی تیکا جست و جو کنید. در صورتی که اساتید زبان فرانسوی تیکا نام کتاب مد نظر شما را در پروفایل خود قید کرده باشند، به صفحه آن ها راهنمایی میشوید. همچنین شما در جلسه آزمایشی نیز میتوانید در مورد کتاب ها و منابع با استاد بیشتر صحبت کنید.

کلاس های رفع اشکال و تقویت دستور زبان فرانسه

در نهایت هیچ چیز مثل راهنمایی گام به گام و بازخوردهای به موقع نمیتواند پایه گرامر شما را بسازد! بنابراین اگر زمان اندکی برای یادگیری دارید یا نمیخواهید فرآیند دشوار و لذت بخش یادگیری دستور زبان را به تنهایی بگذرانید، رزرو کلاس با اساتید تیکا را به شما پیشنهاد میکنیم.

این کلاس ها در سطح های مبتدی تا پیشرفته برگزار میشوند، و شما میتوانید بعد از مشاوره تصمیم بگیرید چه سطحی برای شما مناسب تر است. در صورتی که برای انتخاب استاد زبان به راهنمایی نیاز دارید، میتوانید برای پشتیبانان تیکا پیام بگذارید یا با شماره پشتیبانی تماس بگیرید.