فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
فرانسهحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
محمد خادمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
ناعمه بریمانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا5 زبان آموز / 16 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

چه کسانی باید در آزمون tfi شرکت کنند؟

  • آزمون tfi فرانسه برای افرادی که قصد استخدام شدن در شرکت‌های فرانسوی و کانادایی را دارند مناسب است.
  • آزمون انتخابی مدرس برای آموزش زبان فرانسه.
  • توسعه برنامه‌های آموزشی.
  • اندازه‌گیری پیشرفت کارمند و سطح مهارت پس از آموزش زبان فرانسه.
  • برای گروه‌بندی دانش‌آموزان برای ادامه‌ی مهارت زبان فرانسه.

نمره آزمون tfi به چه صورت محاسبه می‌شود؟


اساس نمره دهی در آزمون زبان فرانسوی tfi، بر اساس گزینش مهارت شنیداری و درک مطلب زبان فرانسوی می‌باشد. به طور کلی نمره‌ی این آزمون از مجموع امتیاز‌های دریافتی از مهارت‌های شنیداری و درک مطلب، ۱۰ تا ۹۹۰ نمره تعیین می‌شود. در رابطه با اعتبار نمرات TFI باید گفت که، اعتبار این نمره به مدت دو سال از تاریخ آزمون می‌باشد. همچنین امتیازات دریافتی، بر اساس چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها CEFR محاسبه خواهد شد. سیستم نمره دهی نیز به این گونه است که برای هر مجری آزمون tfi، دفتر محلی ETS خدمات امتیازدهی را ارائه می‌کند. بعد از این که امتیاز آزمون TFI فرانسه ثبت شد، نتایج تست به کارفرما یا دانشگاه مورد نظر، گزارش داده می‌شود.


Score Rosters در این آزمون به چه معناست؟


Score Rosters یک فاکتور مهم در این آزمون است که به کارفرمایان یا دانشگاه‌ها ارسال خواهد شد. از این فاکتور در موارد زیر استفاده می‌شود:
• اطلاعاتی برای مقایسه مهارت‌های مرتبط با کاندید‌ها ایجاد می‌کند.
• این فاکتور مناسب برای استفاده داخلی است.
• از این فاکتور نمی‌توان برای مقایسه‌ی داوطلبان فردی به عنوان امتیاز رسمی استفاده نمود.
فاکتورScore Rosters از چه آیتم‌هایی تشکیل شده است؟
- امتیازات فردی (مهارت شنیداری، مهارت درک مطلب و نمرات کلی)
- امتیازات آزمون‌های اخیر ( شامل میانگین امتیازات و محدوده امتیازات)
- امتیازات درحوزه کاری مربوط به زبان‌آموز
- امتیازات درکشور مربوط به زبان‌آموز

فرمت آزمون TFIچگونه است؟


به طور تقریبی مدت زمان آزمونTFI فرانسوی یک ساعت و پنجاه دقیقه است. این آزمون مبتنی بر کاغذ و قلم می‌باشد. همچنین این آزمون شامل ۱۸۰ سؤال چند گزینه‌ای است که به دو بخش تقسیم می‌شود: مهارت شنیداری و مهارت درک مطلب.

۱- مهارت شنیداری در TFI

مهارت شنیداری یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آزمون بوده که از ۹۰ سؤال تشکیل شده است که شامل یک سؤال صوتی می‌باشد. مهارت شنیداری در این آزمون به سه بخش تقسیم می‌شود. شرکت‌کنندگان در این آزمون باید به انواع مختلفی از سؤالات و جواب، گفتگو‌های کوتاه و مذاکرات گوش می‌دهند. پس از گوش دادن فایل‌های ضبط شده، حال متقاضیان باید به سؤالات بر مبنای آنچه که شنیده‌اند پاسخ دهند. در آخر نیز باید به این اشاره داشت که مدت زمان بخش شنیداری آزمون تقریباً ۴۲ دقیقه است.

۲- مهارت درک مطلب در TFI:

درک مطلب یکی دیگر از مهم‌ترین قسمت‌های آزمون tfi است که شامل ۹۰ سؤال می‌باشد. شما باید بتوانید در این بخش نشان دهید که آموزش زبان برای شما نتیجه بخش بوده است. سؤالات این بخش معمولاً در دفترچه آزمون به متقاضی ارائه خواهد شد. بخش درک مطلب این آزمون به سه بخش کلی تقسیم می‌شود. این بخش شامل: قسمت‌های تکمیل متن، جملات ناقص و یک متن است. متقاضیان باید با علامت‌گذاری حرف (A)، (B)، (C)، یا (D)روی یک برگه‌ی پاسخنامه جداگانه به سؤالات آزمون پاسخ دهند. متقاضیان باید در آزمون انواع متون را خوانده و به سؤالات دفترچه براساس آنچه که خوانده‌اند پاسخ دهند. مدت زمان این بخش از آزمون نیز ۶۸ دقیقه می‌باشد.

مدت زمان TFIچقدر است؟

به طور کلی آزمون tfi فرانسوی در مدت حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه به طول میانجامد که این زمان با احتساب ۳۰ دقیقه‌ای است که برای پاسخ به سؤالات شخصی که خارج از دو قسمت اصلی آزمون هستند. زمان اختصاص یافته به بخش شنیداری نیز ۴۲ دقیقه است. همچنین مدت زمان بخش خواندن در این آزمون ۶۸ دقیقه خواهد بود.

نحوه آمادگی برای TFI

آمادگی برای آزمون tfi فرانسه احتیاج به دوره‌ی خاصی ندارد. البته این را باید گفت که این آزمون بر اساس توانایی کلی برای برقراری ارتباط به زبان فرانسه می‌باشد. بهبود مهارت زبان فرانسه امری زمان بر است که بهتر است برای تقویت آن در کلاس‌های زبان فرانسه شرکت کرد. پس از ایجاد آمادگی در حوزه‌ی زبان فرانسه حال باید پیش از شرکت در این آزمون، با فرمت آزمون آشنا شوید.

کلاس‌های آمادگی TFI تیکا

با توجه به اهمیت بالای آزمون tfi در زبان فرانسه، کمک گرفتن از خدمات تدریس خصوصی زبان بسیار مفید خواهد بود. شما می‌توانید با برقراری تماس با قسمت پشتیبانی سایت تیکا برای شروع دوره‌ی آمادگی این آزمون مشاوره بگیرید همچنین در صورت لزوم از یک جلسه آزمایشی پیش از شرکت در دوره اصلی با هزینه‌ی بسیار کمتری از یک جلسه‌ی آموزشی بهره ببرید.

طول دوره آموزش TFI تیکا

به طور کلی برای آزمون‌هایی که در سطح A۱. ۱ و A۱ برگزار می‌شوند، طول دوره معمولاً برابر با ۴۰ تا ۵۰ جلسه خواهد بود. همچنین برای آزمون‌هایی که در سطح A۲ برگزار می‌شوند، طول دوره برابر با ۶۰ جلسه می‌باشد. برای آزمون‌هایی که در سطح B۱ برگزار می‌شوند، طول دوره بستگی به سطح اولیه شما دارد. برای رسیدن از سطح A۲ به B۱ شما به حدود ۶۰ جلسه‌ی آموزشی نیاز دارید. برای آزمون‌های زبان فرانسه که در سطح B۲ برگزار می‌شوند، طول دوره بستگی به سطح اولیه شما دارد. برای رسیدن از سطح B۱ به B۲ شما به حدود ۶۰ جلسه نیاز دارید.

شما برای آزمون TCF فرانسوی و یا MSRT زبان انگلیسی نیز اساتید مناسب خودتان را در تیکا بیابید.

هزینه دوره آمادگی آزمون TFI تیکا

در سامانه‌ی تیکا هزینه دوره آزمون زبان فرانسه TFI بین جلسه‌ای ۶۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است که این هزینه با توجه به شرایط، سطح اساتید و... متغیر خواهد بود. با رزرو دوره‌ها به صورت چند جلسه‌ای می‌توانید هزینه نهایی را تا میزان زیادی کاهش دهید.

انتخاب بهترین استاد آزمون TFI تیکا

در تیکا شما می‌توانید به سرعت و با یک جست و جوی ساده پس از انتخاب مهارت مورد نظر، لیستی از اساتید را مشاهده نمایید. شما می‌توانید پس از بررسی پروفایل اساتید، مشاهده نظرات و تماشای ویدئو معرفی، بهترین استاد دوره آمادگی آزمون tfi را انتخاب نمایید.