فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
آلمانیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

چرا آموزش زبان المانی برای مهاجرت مهم است؟

قبل از گرفتن تصمیم برای مهاجرت، شما باید دلیل قانع کننده ای برای اینکار داشته باشید. اصلی ترین دلایل مهاجرت به آلمان عبارتند از مهاجرت به کشور آلمان برای استخدام و پیدا کردن موقعیت شغلی.  همچنین مهاجرت آلمان برای تحصیل دانش آموزان و دانشجویان نیز راز دلایل اصلی مهاجرت محسوب میشود. به علاوه افرادی که قصد کارآفرینی و تاسیس یک کسب و کار را داشته باشند نیز میتوانند کار خود را در آلمان شروع کنند. آموزش آنلاین زبان معمولا گزینه مناسبی برای این افراد مناسب میشود.
مهاجرت آلمان برای پیوستن به خانواده نیز صورت میگیرد؛ این نوع مهاجرت میتواند هم برای همسر و هم سایر اعضای خانواده باشد. همچنین در صورتی که توانای مالی و شرایط قانونی و مالی اقامت در آلمان را داشته باشید، میتوانید درخواستاجازه  اقامت را داشته باشید.

در ادامه شرایط مهاجرت را توضیح میدهیم. یکی از اصلی ترین شرایط مهاجرت به آلمان، آشنایی با زبان این کشور است. بر اساس دلیل مهاجرتتان نیاز به سطح حداقلی متفاوتی خواهید داشت. برای مثال تحصیل در دانشگاه قطعا نیازمند دانش بالای متوسط از زبان آلمانی است. در عین حال برای پیوستن به اعضای خانواده کافی است نشان دهید میتوانید از پس امور روزمره خود بربیایید. برای محک زدن سطح دانش زبان خودتان میتوانید از خدمات آموزش آنلاین زبان تیکا استفاده کنید. آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت در همه سطح ها توسط اساتید انجام میشود.

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان

حتی اگر راه های زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود داشته باشد و هر یک از آنها شرایط خاصی را داشته باشند ، هنوز شباهت هایی بین آنها وجود دارد. برای واجد شرایط رفتن به آلمان ، باید معیارهای زیر را داشته باشید:

اثبات ثبات مالی یا تمکن مالی

برای هر کدام از روش های مهاجرتی، شما باید نشان دهید تا حد مشخصی تمکن مالی دارید. در عین حال صرف نظر از قصد مهاجرتی، متقاضیان باید ثابت کنند که می توانند در طول مدت اقامت در آلمان از پس هزینه ها بربیایند. حتی اگر در آلمان مشغول به کار باشید، باید تا زمان دریافت حقوق خود بودجه اولیه را برای تأمین هزینه های خود داشته باشید. به این منظور معمولا صورت حساب بانکی از شما گرفته میشود. 

بیمه درمانی داشته باشید

بدون پوشش مناسب بیمه درمانی قادر به مهاجرت به آلمان نخواهید بود. روشی که ما به شما پیشنهاد میکنیم دریافت بیمه درمانی آلمان است. زیرا نمی توانید مطمئن باشید که آیا مقامات آلمانی بیمه درمانی خارجی را قبول می کنند یا خیر. در مورد بیمه درمانی برای فریلنسرها ، کارمندان و مهاجران در آلمان میتوانید با مراجعه به وبسایت های مهاجرتی اطلاعات بیشتری کسب کنید. دوره زبان آلمانی تجاری برای افرادی که برای کار به آلمان میروند بسیار مفید خواهد بود.

دانش زبان آلمانی

برای اینکه بتوانید در آلمان زندگی کنید ، باید زبان آلمانی را بدانید. چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها دارای سه سطح مهارت زبان ، A ، B و C میشود. هر کدام از این سطح ها خود به دو سطح 1 و 2 تقسیم میشود. مهارت زبان به A1 / A2 یا basic ، B1 / B2 یا تبحر در زبان و C1 / C2 یا مهارت های پیشرفته زبان تقسیم می شود. برای مهاجرت به آلمان ، باید در امتحانات شرکت کرده و آنها را تا A1 یا B1 قبول کنید. اگر می خواهید اقامت دائم کشور آلمان را بگیرید ، به مهارت بالاتر سطح C1 یا C2 نیاز دارید.

در تیکا شما میتوانید با توجه به سطح تدریس استاد و سطح زبان خود استاد، معلم آلمانی برای مهاجرت را انتخاب کنید.

ویزای آلمان را بگیرید

شهروندان این کشورها لازم است قبل از ورود به آلمان درخواست دهند و ویزا بگیرند. سایر اتباع دیگر برای ورود به آلمان نیازی به ویزا ندارند. آنها ممکن است پس از ورود به آلمان بدون ویزا ، درخواست اجازه اقامت دهند.

انواع ویزا آلمان

  • ویزای تجاری
  • ویزای تحصیل در آلمان
  • ویزای جستجوی کار
  • ویزای کار (اشتغال)
  • ویزا محقق مهمان
  • ویزای آموزش / کارآموزی
  • ویزای پیوستن به خانواده برای پیوستن به یکی از بستگان یا شریک های خود

برای دریافت هر نوع از ویزاهای بالا لازم است حداقل تا سطح A2 با زبان آلمانی آشنا باشید. به این منظور میتوانید در دوره های آنلاین فشرده ثبت نام کنید.

آلمان از کمبود نیروهای ماهر و افراد دارای صلاحیت بالا خبر داده است. آنها به طور مداوم به دنبال مهندسان ، متخصصان فناوری اطلاعات ، کارگران پزشکی و سایر متخصصان واجد شرایط هستند. به منظور تشویق این افراد برای مهاجرت به آلمان ، مقامات مهاجرت خارجی شرایط سختگیرانه برای رفتن به آلمان و کار را کاهش داده اند.

بنابراین ، یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به آلمان یافتن شغل در این کشور است. مراحل کار برای کار به آلمان به شرح زیر است:

اپلای برای یک موقعیت کاری

شغل خود را در آلمان پیدا کنید.

،برای ویزای کار (اشتغال) آلمان اقدام کنید. سپس به آلمان بروید و اجازه اقامت کار را بگیرید.
علاوه بر این ، برای دریافت اجازه اقامت برای کار در آلمان ، کارفرما و کارمند باید ثابت کنند که:

کمبود کارمندانی که از آلمان یا اتحادیه اروپا هستند وجود دارد.
اینکه کارمند از نظر حقوق و محیط کار از شرایط مشابهی با سایر کارمندان آلمانی برخوردار است.
اینکه کارمند تمام شرایط تحصیلاتی و شغلی مربوط به موقعیت شغلی را دارد.
این که شرکتی که کارمند را استخدام می کند ، تمام ملزومات مقامات آلمان (اسناد ثبت نام و گواهینامه) را برآورده می کند.
شما به عنوان یک کارمند در آلمان تا زمانی که اجازه اقامت اجازه این کار را می دهد فرصت کار خواهید داشت. اگر کارفرمای شما بخواهد روابط کاری شما را ادامه دهد حتی پس از اینکه مجوز کار شما به انقضا نزدیک شد، می توانید درخواست تمدید کنید یا پس از یک دوره خاص شما همچنین می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

 

با این حال ، اگر شما یک کارگر غیر ماهر هستید مهاجرت کاری به آلمان بسیار دشوارتر است.

اگر در طی مراحل کار به مشکل برخوردید، بهتر است با یک مشاور صحبت کنید. بوروکراسی معروف آلمان می تواند پیچیده و کند باشد. بنابراین بهترین کار این است که با زبان مردم این کشور آشنا باشید. کمک گرفتن از پارتنر زبان آلمانی نیتیو نیز میتواند روند آشنایی با فرهنگ آلمان را بسیار ساده تر کند.

دوره یادگیری آلمانی برای مهاجرت و تحصیل چگونه است؟

در تیکا شما میتوانید با حدود 200 جلسه کلاس خصوصی، به سطح B1 زبان آلمانی برسید. کلاس ها به صورت آنلاین و تصویری و تک به تک برگزار میشوند. شما میتوانید از هر نقطه دنیا با استاد مد نظرتان در زمان های آزاد استاد کلاس رزرو کنید.

شاید این را تا به حال نشنیده باید، اما آلمان آموزش رایگان ارائه می دهد. بر خلاف کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا که شهریه های بسیار زیادی دارند، دانشگاه های آلمان یا هزینه های بسیار کمی دارند یا کلا هزینه ای دریافت نمی کنند. به همین دلیل آلمان مکانی محبوب برای مهاجرت برای اهداف آموزشی است.

برای مهاجرت به آلمان برای تکمیل مدرک دانشگاهی ، باید ویزای تحصیل در آلمان را دریافت کنید. برای اطلاع از شرایط این ویزا میتوانید به صفحه سفارت آلمان مراجعه کنید. همچنین شما میتوانید با رزرو کلاس با اساتید تیکا که تجربه مهاجرت دارند، یک معلم زبان آلمانی برای مهاجرت داشته باشید.

روند یادگیری زبان هلندی برای مهاجرت نیز به همین صورت است.

هزینه دوره

هزینه کلاس های زبان آلمانی برای مهاجرت بین جلسه ای 60 هزارتومان تا 150 هزارتومان است.

طول دوره

طول دوره بستگی به سطح اولیه شما و هدفتان دارد. برای رسیدن به سطح A1 حداقل به 80 جلسه کلاس نیاز دارید.

سطح A2 نیز حدود 70 جلسه با سطح A1 فاصله دارد. بعدز از رسیدن به سطح B1 و پشت سر گذاشتن حدود 20 جلسه کلاس خصوصی، سرعت پیشرفت شما میتواند سریع تر باشد و به خودتان بستگی دارد.

 

انتخاب مغلم زبان آلمانی برای مهاجرت

برای مهاجرت به آلمان باید مراحل زیادی را طی کنید. به همین دلیل بهتر است در طول این مراحل از یک استاد کمک بگیرید. برای این منظور از خدمات آموزشگاه آنلاین زبان تیکا استفاده کنید. کافیست سطح مد نظرتان را جست و جو کنید و رزومه اساتید را مطالعه نمایید. برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی تماس بگیرید.