فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
آلمانیحذف فیلتر
حذف فیلتر
آنیسا صالحی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا137 زبان آموز / 385 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:195 هزار تومان
یوسف بهروان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:100 هزار تومان
اسما قاسمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا9 زبان آموز / 1 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
منا عشایری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا16 زبان آموز / 32 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:422 هزار تومان
علی فخریه
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا21 زبان آموز / 54 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:240 هزار تومان
مَهرو مسعودی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا179 زبان آموز / 1004 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
حسین کریمی راد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا106 زبان آموز / 1210 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:235 هزار تومان
سهیل غفاری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 7 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:100 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
سارا سعیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا26 زبان آموز / 22 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
ایمان صفائی
ایمان صفائی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان

منابع آموزش مکالمه زبان آلمانی

منابع آموزش مکالمه آلمانی به صورت ویدیو، کتاب و سایت های مختلف موجود هستند. جزوه های مخصوص اساتید زبان آلمانی نیز منابع بی نظیری هستند، به خصوص در صورتی که استاد با زبان مادری شما آشنا باشد. در هر صورت نگرانی از بابت تعداد و انواع منابع آموزش زبان نداشته باشید!

شما در هر سطح که باشید، میتوانید منابع خوبی برای یادگیری این زبان پیدا کنید. اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، تعداد زیادی از اساتید، ده ها وبسایت و چنل یوتیوب هم در خدمت شما خواهند بود. در صورتی که زمان بیشتری دارید، بهتر است قوائد گرامر را در کنار مکالمه به مرور یاد بگیرید. یادگیری مکالمه زبان آلمانی در صورتی که به صورت گام به گام انجام شود دشوار و طاقت فرسا نخواهد بود.

در صورتی که دوست دارید زبان آلمانی از از ابتدا به همراه یک فرد مسلط بیاموزید، اساتید آلمانی سامانه آموزش زبان تیکا در خدمت شما هستند. شما میتوانید در کلاس های خصوصی و گروهی زبان آلمانی تیکا شرکت کنید.

چقدر طول میکشه مکالمه آلمانی یاد بگیرم؟

پاسخ این سئوال به این باز میگردد که هدف شما از شرکت در کلاس آموزش زبان آلمانی چیست؟ برای مثال اگر هدف شما یادگیری آلمانی لازم برای مسافرت چند روزه کاری یا تفریحی باشد، میتوانید ظرف چند هفته به هدفتان برسید.

اگر هدف شما پیدا کردن دوستانی آلمانی زبان یا زندگی کردن برای چند ماه در کشورهای اتریش یا آلمان باشد، حدود سه ماه تمرین برای شما مناسب خواهد بود. 

سطح تسلط بر مکالمه برای مهاجرت به آلمان چقدر باید باشد؟

در صورتی که مایل باشید مدتی در کشورهای آلمانی زیان مشغول به کار شوید، میتوانید مکالمه زبان آلمانی در سطح لازم را ظرف شش ماه فرا بگیرید. البته این مدت زمان بستگی به شغل شما دارد! اگر شغل شما طوری باشد که باید مدام با مردم سر و کار داشته باشید، باید سطح پیشرفته تری از زیان آلمانی داشته باشید. اما برای شغل هایی مانند مهندس برنامه نویسی یا باغبان و ... داشتن سطح B1 کفایت خواهد کرد. مکالمه زبان هلندی نیز به همین صورت خواهد بود.

سطح B1 برای تحصیل در مدارس کشورهای اتریش، آلمان، لوکزامبورگ و ... نیز کفایت میکند. در کشور سوئیس هم شما به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی میتوانید تحصیل کنید.

در نهایت اگر قصد تحصیل در مقاطع دانشگاهی یا مشاغل اجتماعی تر را دارید، به سطح B2 یا بالاتر نیاز دارید. برای رسیدن به این سطح باید حدود هجده ماه زمان صرف یادگیری مکالمه زبان آلمانی در کنار گرامر و مهارت های دیگر این زبان بکنید.

اگر میخواهید نظر یک متخصص را درمورد مدت زمان لازم برای یادگیری مکالمه آلمانی بدانید، یک جلسه آزمایشی با یکی از اساتید تیکا رزرو کنید. هزینه جلسات آزمایشی معمولا رایگان یا بسیار کمتر از جلسات اصلی است تا همه بتوانند از این امکان استفاده کنند.

مدرک آزمون زبان آلمانی

برای اثبات مهارت و تسلط خودتان به مکالمه زبان آلمانی، میتوانید در آزمون های این زبان شرکت کنید. آزمون گوته توسط سفارت کشور آلمان در تاریخ های مختلف در ایران برگزار میشود.

همچنین سفارت اتریش نیز در تهران آزمون بین المللی زبان آلمانی ÖSD رایج در اتریش را برگزار میکند. زبان آلمانی در کشور آلمان و اتریش تفاوت هایی با هم دارد که جلوی درک متقابل را نخواهد گرفت. اما هنگام آماده شدن برای آزمون باید حتما آن ها را در نظر بگیرید.

سئوالات متداول

چگونه مهارت صحبت کردن به زبان آلمانی را تقویت کنیم؟

از اشتباه کردن نترسید! و با زبان آموزان همسطح و استاد خود صحبت کنید. هر ساختار و لغت جدید را در جمله ب کار ببرید.

چقدر طول میکشد مکالمه آلمانی را یاد بگیرم؟

این به هدف شما بستگی دارد. توانایی مکالمه پایه ظرف سه ماه و مکالمه پیشرفته ظرف دو سال امکان پذیر هستند.

برای مهاجرت به آلمان باید چه سطحی از مکالمه زبان آلمانی داشته باشم؟

برای زندگی روزمره سطح A2 کافی است. برای تحصیل یا کار حداقل یازمند سطح B2 هستید.

هزینه کلاس خصوصی مکالمه آلمانی چقدر است؟

هزینه کلاس خصوصی و آنلاین برای زبان آلمانی در سامانه تیکا از جلسه ای 45 هزارتومان شروع میشود.

رزرو کلاس با بهترین استاد زبان آلمانی

اگر هدف خودتان را مشخص کرده اید، میتوانید به سادگی استاد خودتان را از بین اساتید زبان آلمانی تیکا انتخاب کنید. کافی است لیست مهارت های ذکر شده در پروفایل هر استاد توجه کنید. اگر مطمئن نیستید چه مهارت و چه سطحی برای شما مناسب تر خواهد بود، میتوانید در قسمت گفت و گوی استاد برای پشتیبان پیام بگذارید تا راهنمایی شوید.

در نهایت، جلسه آزمایشی برای پاسخگویی به سئوالات اصلی شما پیشبینی شده است. شما میتوانید درمورد روش تدریس استاد، منابع انتخابی، تعداد جلسات لازم و حتی نظر شخصی استاد درمورد جو کلاس با او مذاکره کنید. در نهایت، استاد نه تنها یک مدرس زبان بلکه پارتنر و همراه شما در آموزش مکالمه آلمانی خواهد بود.

همچنین کلاس‌های آنلاین تیکا نیاز متقاضیان برای آمادگی آزمون گوته آلمان را نیز پوشش داده و بهترین اساتید زبان آلمانی را به شما پیشنهاد می‌کند.

طول دوره آموزش مکالمه در کلاس آنلاین آلمانی

تعداد جلسات بستگی به سطح مد نظر شما دارد. همچنین توجه داشته باشید باید تمرینات لازم را خارج از کلاس آنلاین و خصوصی خود با استاد نیز انجام دهید.

به طور کلی برای رسیدن به سطح A1 به حداقل 50 جلسه آموزشی نیاز دارید.

برای رسیدن به سطح A2 از A1 نیز باید حدود 65 جلسه آموزش مکالمه آلمانی با پشت سر بگذارید.

سطح بعدی، یعنیB1 نیازمند گذراندن 60 جلسه آموزشی دیگر خواهد بود.

در نهایت برای رسیدن به سطح B2  چیزی حدود 65 جلسه آموزشی پیش رو خواهید داشت.

سطح های پیشرفته C1 و C2 نیازمند گذراندن کلاس های بیشتر و استفاده از منابع متعدد خواهد بود. در این سطح شما مطالعه شخصی و مکالمه روزمره به زبان آلمانی اهمیت زیادی پیدا میکند.

هزینه کلاس های زبان آلمانی بسته به سطح مد نظر شما بین 50-160 هزارتومان برای هر جلسه خواهد بود. در صورت استفاده از پکیج های ده جلسه یا پنج جلسه ای، تخفیف ویژه به شما تعلق میگیرد. همچنین زبان آموزان منظم در پایان هر ماه به قید قرعه مورد تقدیر قرار میگیرند و بخشی از هزینه به آن ها باز گردانده میشود.