فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
آلمانیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
حسین کریمی راد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا104 زبان آموز / 1178 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:235 هزار تومان
سارا سعیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا26 زبان آموز / 22 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
کامیار نوری آذر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا19 زبان آموز / 24 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
محمد اخترآذر
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا5 زبان آموز / 24 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان

زبان آلمانی در اتریش از چه نوعی است؟

اکثر ما وقتی به افراد آلمانی زبان فکر میکنیم، احتمالا به یاد کشور آلمان می افتیم. با این حال در سراسر دنیا گویشوران و لحجه های مختلف زبان آلمانی وجود دارد.

طبق تخمین ها، آلمانی زبان مادری حدود 105 میلیون نفر در سراسر جهان است. 80 میلیون نفر دیگر هم آلمانی را به عنوان زبان دوم صحبت می كنند. تقریباً 8 میلیون آلمانی زبان بومی در اتریش زندگی می کنند. همچنین بسیاری از مردم سوئیس هم به این زبان تکلم میکنند و در کنار زبان فرانسه، زبان آلمانی هم از زبان های رسمی سوئیس است. اتریش یکی از کشورهای غرب اروپا با سطح رفاه بالا و اقتصاد قوی است. گرچه اکثر مردم اتریش به خصوص نسل جوان به انگلیسی مسلط هستند، زبان آلمانی جایگاه مهمی در اتریش دارد. بنابراین در صورتی که مایلید در جامعه اتریش مورد پذیرش قرار بگیرید بهتر است سراغ آموزش زبان آلمانی بروید.

اگرچه آلمانی زبان ها در هر کدام از این کشورهای اروپایی میتوانند متوجه صحبت های یکدیگر شوند، تفاوت هایی بین آلمانی اتریش و آلمان و سوئیس وجود دارد. به همین دلیل آزمون زبان آلمانی سفارت اتریش تفاوت هایی با آزمون زبان آلمانی گوته که مورد پذیرش آلمان است دارد.

همه انواع زبان آلمانی در سامانه آموزش زبان تیکا تدریس میشوند. شما با توجه به سطح اولیه و مدت زمانی که در اختیار دارید آموزش خواهید دید.

سابقه زبان آلمانی در این کشور

شایان ذکر است که بسیاری از عبارات استاندارد آلمانی نیز در اتریش استفاده می شوند. به عنوان مثال ، در حالی که کلمه "Erdapfel" اصطلاح آلمانی اتریشی پذیرفته شده برای "سیب زمینی" است ، بیش از نیمی از مردم اتریش از استاندارد "Kartoffel" آلمانی استفاده می کنند. این نکات هنگام آموزش مکالمه آلمانی باید در نظر گرفته شود.

قدمت آلمانی اتریش به قرن هجدهم برمی گردد و باعث افتخار افرادی است که در این کشور زندگی می کنند ، بسیاری از آنها دوست دارند از عبارات و اصطلاحات آلمانی اتریشی به جای معادل های استاندارد آلمانی استفاده کنند.

عبارت های استاندارد آلمانی برای مردم ساکن اتریش قابل فهم هستند. اما اصطلاحات اتریشی خاص این کشور هستند و بیشتر در اتریش رواج دارند. به عنوان مثال ، در حالی که کلمه "Erdapfel" اصطلاح آلمانی اتریشی پذیرفته شده برای "سیب زمینی" است. با این حال بیش از نیمی از مردم اتریش از استاندارد "Kartoffel" آلمانی نیز استفاده می کنند.

در آن زمان ، استاندارد مکتوب Oberdeutsche Schreibsprache (زبان نوشتاری آلمانی فوقانی) بود. این نسخه بسیار تحت تأثیر گویش های باواریایی و آلمانی اتریش قرار داشت. منبع دیگری که آلمانی در این کشور میتوانست از آن الهام بگیرد، گویش های آلمان جنوبی بود. زبان شناس یوهان زیگموند پوپویچ نیز این گزینه را پیشنهاد میکرد. اما در نهایت تصمیم بر این شد که زبان دبیرخانه زاکسن که از قبل استاندارد سازی شده بود (Sächsische Kanzleisprache یا Meißner Kanzleideutsch)  انتخاب شود. این گزینه بر اساس زبان اداری منطقه غیر اتریشی میسن و درسدن تنظیم شده است.

منابع آموزش زبان برای OSD کدامند؟

در صورتی که شما در ابتدای راه یادگیری زبان آلمانی هستید، تخصص تدریس استاد در زمینه لهجه آلمانی و اتریشی تفاوت زیادی ایجاد نمیکند.

مانند سایر آزمون های زبان، در این آزمون هم شما باید با منابع خاص و رسمی آماده شوید. بنابراین تفاوت اصلی این دو آزمون در منابع متفاوتی که برای آن ها تعریف شده است خواهد بود، و نه نکات زبانی. وقتی به سطح متوسط و بالاتر رسیدید، میتوانید بیشتر روی مهارت های تست زنی و پاسخگویی خود در مهار تهای چهارگانه این آزمون تمرکز کنید. همراهی یک استاد در این مرحله نیز بسیار مفید خواهد بود.

لهجه های آلمانی و دوره زبان آلمانی اتریش 

لهجه های غلیط آلمانی اتریش برای آلمانهای شمالی کاملاً قابل درک نیستند. اما برای مردم آلمان جنوبی به ویژه مناطق روستایی ، که هنوز گویش باواریایی رواج دارد، برقراری ارتباط با مردن اتریش بسیار آسانتر است. گویشهای مرکزی اتریش و باواریا برای متکلمان زبان آلمانی استاندارد بیشتر از گویشهای جنوبی-اتریشی-باواریایی تیرول قابل درک است. 

وینزی ، گویش اتریشی-باواریایی وین نیز برای اکثر مردم آلمان مفهوم حواهد بود. مردم گراتس ، پایتخت استیریا ، به لهجه دیگری صحبت می کنند که خیلی شبیه زبان استیری نیست. مردم دیگر مناطق اتریش به راحتی گویش های استیریایی و برای مثال غرب استیریا را درک میکنند. در صورتی که شما در آزمون زبان آلمانی سفارت اتریش زندگی کنید، زبان آزمون آلمانی استاندارد خواهد بود. با این حال بعد از مهاجرت به اتریش احتمالا با لهجه های بیشتری مواجه خواهید شد. این موارد هنگام آموزش آلمانی برای سوئیس نیز باید در نظر گرفته شود.

لغات زبان آلمانی اتریش

کلمات ساده در گویشهای مختلف بسیار شبیه به هم هستند ، اما تلفظ برای هر یک از آنها ممکن است تفاوت داشته باشد. پس از گوش دادن به چند کلمه گفتاری یک اتریشی میتواند لهجه ها را از هم تشخیص دهد. با این حال ، با توجه به گویش های دره های عمیق تریول ، سایر ترولایی ها اغلب قادر به درک آنها نیستند. گویشوران ایالت های مختلف اتریش را می توان به راحتی با لهجه های خاص خود (احتمالاً بیشتر از باواریایی ها) از هم تشخیص داد. لهجه كاریتانیا ، استیریا ، وین ، اتریش فوقانی و تیرول بسیار مشخص است. حتی زبان آموزان زبان آلمانی که هنوز به سطح پیشرفته نرسیده باشند میتوانند این لهجه را تشخیص دهند.

مرزهای جغرافیایی بین لهجه های مختلف (ایزوگلوس) کاملاً با مرزهای ایالت ها و همچنین با مرز باواریا منطبق هستند. باواریایی ها علی رغم شباهت های زبانی دارای ریتم گفتاری کاملاً متفاوتی هستند.

آزمون زبان آلمانی سفارت اتریش چگونه است؟

زبان آلمانی که در اتریش صحبت می شود به آلمانی اتریش یا Österreichisches Deutsch معروف است.

Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD) یک سیستم آزمون و ارزیابی آلمانی به عنوان یک زبان خارجی و دوم است که توسط دولت تأیید شده است. ... امتحانات ÖSD با استانداردهای بین المللی همسو است و در سطح بین المللی به عنوان اثبات صلاحیت زبان در آلمانی شناخته می شود.

مدرک زبان آلمانی اتریش (OSD) در با380 مرکز امتحانی برگزار میشود. این مدرک اعتبار بین المللی دارد و در 30 کشور مورد پذیرش قرار میگیرد.
تهران نیز دارای یک مرکز رسمی آزمون زبان آلمانی سفارت اتریش (OSD) است. شما با ثبت نام در کلاس های زبان آلمانی اتریشی تیکا، می توانید کاملاً خود را برای شرکت در امتحانات معتبر بین المللی آماده کنید.
این مدرک در سه سطح بالاتر CEFR کاربرد دارد.  سطح B2 ، C1 و C2 را می توان به عنوان اثبات کافی توانایی زبان آلمانی برای دسترسی به بیش از 40 دانشگاه اتریش ، آلمان و سوئیس پذیرفت.

تاریخ برگزاری آزمون OSD

این آزمون 5 بار در سال برگزار میشود. با توجه به شیوع کرونا، ممکن است تغییراتی در نحوه و تاریخ برگزاری آمزون ها ایجاد شود.

ثبت نام در آزمون زبان آلمانی سفارت اتریش

شما میتوانید تاریخ و محل برگزاری آزمون زبان را از سایت سفارت اتریش چک کنید.

تفاوت لغت های زبان آلمانی در دو کشور

لغات در برخی از بخش ها کمی بیشتر با هم تفاوت دارند. برای مثال لغات آلمانی مربوط به آشپزی و غذاها بیشتر از همه با هم تفاوت دارند! و یک آشپز اتریشی و یک آشپز آلمانی شاید نتوانند خوب با هم ارتباط برقرار کنند.

همچنین زبان اداری و حقوقی نیز تفاوت های بسیاری با زبان اداری آلمان دارد.

علاوه بر انواع استاندارد ، در زندگی روزمره بیشتر اتریشی ها به یکی از لهجه های آلمانی فوقانی صحبت می کنند

جذابیت های کشور اتریش

اتریش کشوری محصور در خشکی است و در قلب اروپا نهفته است. به دلیل موقعیت مرکزی آن ، به راحتی قابل دسترسی است. اتریش شما را با تنوع فرهنگی و مناظر خود مسحور خواهد کرد. اتریش با موقعیت جغرافیایی در وسط کوه های آلپ با شکوه ، یک شگفتی طبیعی است. طبیعت دست نخورده اتریش، چشم اندازهای بی نظیر، مناطق کوهستانی زیبا و عرصه فرهنگی گسترده،  اتریش را برای مسافران جذاب میکند. جمعیت حدودا 8.7 میلیون نفری اتریش نشان میدهد این کشور از آلمان کوچکتر و کم جمعیت تر است. با این حال جمله "klein aber fein" (EN: کوچک اما خوب) توصیف خوبی برای این کشور محسوب میشود.

 

چگونه در کلاس های آنلاین زبان آلمانی اتریشی ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام کافیست ابتدا از لیست اساتید، استاد مناسب خودتان را انتخاب کنید. برای پیدا کردن بهترین کلاس تقویت زبان آلمانی به ویودیوی معرفی هر استاد و رزومه او توجه کنید. همچنین میتوانید یک جلسه آزمایشی را به صورت رایگان یا با هزینه کم رزرو نمایید. در جلسه آزمایشی شما میتوانید ابتدا نیاز خود را با استاد در میان بگذارید.

در صورتی که به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید با پشتیبان تیکا تماس بگیرید.