فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
آلمانیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
علی عبدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 3 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
تینا توکلی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا21 زبان آموز / 60 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
بهروز شجاعیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا14 زبان آموز / 62 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
صدف درزی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 10 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
رضا خیاط مقدم
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا11 زبان آموز / 45 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
آنیسا صالحی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا78 زبان آموز / 164 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
پوریا محمدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا93 زبان آموز / 373 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:253 هزار تومان
ملیسا نورائی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا37 زبان آموز / 217 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:335 هزار تومان
فاطمه بکرایی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا353 زبان آموز / 1101 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:260 هزار تومان
شیما رحیمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا171 زبان آموز / 422 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:80 هزار تومان
هزینه هر جلسه:350 هزار تومان

دوره مکالمه آزاد آلمانی چیست؟

در کلاس بحث آزاد شما میتوانید در مورد هر موضوعی صحبت کنید. این کلاس ها معمولا جو منعطف تری نسبت به کلاس های آموزشی دارند. اما بهترین و موثر ترین کلاس های بحث آزاد کلاس هایی هستند که از قبل موضوع بحث در آن ها مشخص میشود و به هر کدام از شرکت کنندگان زمان مشخصی هم برای مکالمه اختصاص داده بشود. البته در کلاس مکالمه بر خلاف کلاس های تمرین ارائه به زبان آلمانی، همه موظف نیستند به یک اندازه درمورد همه موضوعات صحبت کنند. طبیعی است که شما بخواهید در فری دیسکاشن آلمانی درمورد موضوع مورد علاقه خودتان فعالیت بیشتری داشته باشید! در این موارد سایر زبان آموزان میتوانند از اطلاعات گسترده تر و لغاتی که سایر شرکت کنندگان میدانند نهایت فایده را ببرند.

از مزایای این کلاس ها میتوان به امکان یادگیری و استفاده از لغات بیشتر اشاره کرد. کلاس بحث آزاد به نوعی شرایط واقعی زندگی در یک کشور آلمانی زبان را فراهم میکند. در صورتی که کلاس ها به صورت منظم و زیر نظر یک استاد زبان انجام شوند، بیشترین بازدهی را برای شما خواهند داشت.

مزایای شرکت در بحث آزاد زبان آلمانی

کلاس های بحث آزاد جایی هستند که زبان آموزان متوسط و پیشرفته میتوانند با هم تعامل داشته باشند. در این کلاس ها شما میتوانید بدون اینکه احساس کنید در حال شرکت در یک جلسه آموزشی هستید، مطالب زیادی را بیاموزید. در کلاس های بحث آزاد شما میتوانید زبان آلمانی را از زبان و لحن و لهجه افراد مختلف بشنوید. شما میتوانید تلفظ های استاد را با همکلاسی های خود مقایسه کنید و تلاش کنید خودتان را به تلفظ های بهتر نزدیک کنید. همچنین مهارت شنیدن و درک شنیداری شما افزایش پیدا میکند.

در صورتی که قبل و یا در خلال کلاس از فایل های صوتی یا تصویری زبان اصلی استفاده کنید، میتوانید متوجه نکات ظریف تر زبانی نیز بشوید. در صورتی که کلاس مکالمه آزاد آلمانی شما در سطح پیشرفته باشد و شامل شرکت کنندگان نیتیو نیز باشد، میتوانید درمورد نکات فرهنگی نیز بیاموزید. در تیکا کلاس های بحث آزاد زبان آلمانی به درخواست شما برگزار میشوند.

بهترین سطح برای کلاس بحث آزاد آلمانی کدام است؟

بهترین سطح برای شروع کلاس های بحث آزاد، سطح B1 است. در این سطح شما میتوانید با استفاده از دایره لغت حدودا 2000 تایی خود، جملات بسیاری بسازید. همچنین شما میتوانید حداقل 70 درصد از مکالمه های افراد نیتیو زبان آلمانی را متوجه شوید. در این سطح شما از بحث آزاد هم با افرادی که هم سطح شما باشند و هم افرادی که یک سطح بالاتر باشند سود میبرید. در این حالت بهتر است همراه با یک قلم و کاغذ و یک دیشکنری آلمانی در کلاس شرکت کنید.

هر ساختار جدیدی که با آن مواجه میشوید را یک بار در ذهن خود مرور کنید. در صورت لزوم از بقیه بخواهید حرف خودشان را تکرار کنند. از پرسیدن سئوال درمورد موضوعاتی که پیچیده تر هستند خجالت نکشید. اگر سئوالات زیادی دارید و نکات بسیاری برای شما مبهم است، آن ها را یادداشت کنید. سئوالات خود را بعد از تمام شدن کلاس مطرح کنید. اگر کلاس برای شما دشوار و خسته کنند باشد، شاید بهتر باشد به یک سطح پایین تر منتقل شوید.

بحث آزاد پیشرفته

شرکت در یک کلاس بحث آزاد پیشرفته میتواند بسیار هیجان انگیز باشد. شما میتوانید درمورد هر چیزی با جزئیات بسیار مکالمه داشته باشید! و در صورتی که کلاس با حضور یک استاد زبان انجام شود، استاد شما هم میتواند صرفا نقش هدایت کننده بحث را بر عهده بگیرد. همچنین برای اساتید زبانی که دوست دارند مهارت مکالمه آلمانی پیشرفته خودشان را به روز نگه دارند، جلسات بحث آزاد فوق العاده خواهند بود.

در سامانه آموزش زبان تیکا این امکان نیز وجود دارد. دپارتمان زبان آلمانی از برگزاری کارگاه های بحث آزاد استقبال خواهد کرد. شما میتوانید هم به عنوان استاد و هم به عنوان زبان آموز درخواست کلاس گروهی برای بحث آزاد داشته باشید.

منابع قابل استفاده در کلاس مکالمه زبان آلمانی

برای شرکت در کلاس بحث آزاد، شما میتوانید با موضوع قبلی یا با موضع آزاد برای بحث آماده شوید.

در سطح های پایین تر، تعیین کردن یک موضوع کلی توصیه میشود. به این ترتیب شما میتوانید ساختارها و لغات آلمانی که احتمالا به آن ها نیاز دارید را از قبل مطالعه کنید. همچنین تماشا کردن فیلم های سینمایی زبان آلمانی نیز یک ایده عالی برای بحث آزاد است. شما میتوانید از قبل روی مطالعه یک مقاله خبری، علمی یا فرهنگی توافق کنید. همه شرکت کنندگان مقاله مربوطه را مطالعه میکنند و سر کلاس در مورد آن بحث خواهید کرد.

کلیپ های خبری یا Ted talk هایی که به زبان آلمانی ضبط شده اند نیز بسیار مفید خواهند بود.

دوره بحث گروهی چقدر طول میکشد؟

طول هر دوره بحث گروهی کاملا به انتخاب شرکت کنندگان بستگی دارد. این کلاس ها مکمل کلاس های آموزشی شما هستند. در صورتی که شما در دوره هایی که مناسبی هستند ثبت نام کنید، طول دوره از پیش مشخص است. برای مثال دوره های بحث آزاد نوروزی معمولا حداقل 7 جلسه طول میکشند. در صورتی که شما و چند تن از دوستانتان خود یا به پیشنهاد استاد زبان تصمیم به شرکت گرفته اید، میتوانید درمورد طول دوره توافق کنید.

پیشنهاد تیکا به شما شرکت در کلاس های بحث آزاد متناسب با کلاس های آموزشی است. برای مثال، بعد از تمام کردن هر یک از سطح های شش گانه زبان آلمانی بهتر است در یک دوره هشت جلسه ای بحث آزاد شرکت کنید. به این ترتیب هم تنوع در آموزش شما ایجاد میشود و هم حودتان را محک میزنید!

در هر جلسه چند نفر حضور دارند؟

در سامانه آموزش زبان تیکا، دوره های از پیش تعیین شده حداقل 4 نفره و حداکثر 8 نفره خواهند بود. در صورتی که کلاس به حدنصاب برسد و تقاضا ادامه داشته باشد، میتوانید درخواست خود را با تماس با پشتیبان در لیست انتظار ثبت کنید.

در کلاس های نیمه خصوصی تیکا که در هر زمان به درخواست اساتید و زبان آموزان قابل اجرا هستند، بین 2 تا 3 زبان آموز حضور دارند. زبان آموزان میتوانند ثبت نام را به صورت جداگانه یا با یک شماره تلفن انجام دهند. ثبت کلاس ها در هر زمان توسط استاد ممکن است.

هزینه کلاس مکالمه آزاد برای آلمانی

هزینه دوره های مکالمه زبان آلمانی گروهی به تعداد شرکت کنندگان و سطح کلاس بستگی دارد. به طور کلی هزینه ثبت نام در یک دوره فری دیسکاشن آلمانی 8 جلسه ای برای هر زبان آموز بین 500-1،200 هزار تومان خواهد بود.

برای کلاس های نیمه خصوصی بحث آزاد آلمانی، به ازای اضافه شدن هر نفر به کلاس هزینه تنها 30 درصد افزایش پیدا میکند. به این ترتیب هر کدام از زبان آموزان بیش از 30 درصد تخفیف دریافت میکنند. تعداد شاگردان در کلاس نیمه خصوصی نهایتا 3 نفر خواهد بود.

شما میتوانید برای شرکت در کلاس مکالمه آزاد هلندی نیز درخواست خود را ثبت کنید.

تاریخ شروع کلاس ها

همانطور که در بالا گفته شد، دوره های گروهی باید با هماهنگی با دپارتمان و تیکا ثبت شوند. تاریخ برگزاری کلاس ها در پنل ثبت نام مشخص است. زبان آموزانی که زودتر ثبت نام کنند معمولا مشمول تخفیف خواهند شد.

کلاس مکالمه آزاد آلمانی به صورت نیمه خصوصی در هر تاریخی که مورد توافق استاد و زبان آموز باشد برگزار میشود. این کلاس ها به تقویت لیسنینگ آلمانی کمک زیادی میکنند.

نحوه ثبت نام در فری دیسکاشن آلمانی چگونه است؟

برای ثبت نام در کلاس فری دیسکاشن، ابتدا یک جلسه آزمایشی با استاد آلمانی مد نظرتان رزرو کنید. هنگام انتخاب به سطح تدریس استاد و زمان های آزاد توجه داشته باشید. در جلسه آزمایشی نیاز خود را با استاد مطرح نمایید. استاد طبق سطح شما، کلاس مکالمه آزاد را با شاگردان دیگر یا به صورت خصوصی برای شما برگزار خواهد کرد.