فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
آلمانیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
علی عبدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 3 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
تینا توکلی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا21 زبان آموز / 60 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
مَهرو مسعودی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا105 زبان آموز / 491 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:185 هزار تومان
بهروز شجاعیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا14 زبان آموز / 62 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
پرهام منشی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا39 زبان آموز / 60 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
صدف درزی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا8 زبان آموز / 10 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
آیدا راستیانی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا27 زبان آموز / 92 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:130 هزار تومان
پوریا محمدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا93 زبان آموز / 373 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:253 هزار تومان
ملیسا نورائی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا37 زبان آموز / 217 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:20 هزار تومان
هزینه هر جلسه:335 هزار تومان
روژان سید حسینی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:350 هزار تومان

 تلفظ صحیح برای انتقال منظور شما اهمیت زیادی دارد. تلفظ صحیح امری است که با تمرین و توجه ممکن است. شما باید عضلات صورت خودتان را تمرین دهید تا بتوانید تلفظ آلمانی لغات را یاد بگیرید. اگر آلمانی اولین زبان نیست که یاد میگیرید احتمالا با روال یادگیری تلفظ ها آشنا هستید. به این منظور شما نباید صداها و تلفظ های یک زبان را با صداهای مشابه در زبان خودتان جایگزین کنید. بلکه باید یاد بگیرید از ابتدا هر صدا را تولید کنید. هنگام این کار تمرین با یک استاد زبان مسلط به شما کمک زیادی خواهد کرد.

منابع آموزش تلفظ زبان آلمانی

 

منابع آموزش مکالمه آلمانی و تلفظ های صحیح آن به صورت ویدیو، کتاب و سایت های مختلف موجود هستند. جزوه های مخصوص اساتید زبان آلمانی نیز منابع بی نظیری هستند، به خصوص در صورتی که استاد با زبان مادری شما آشنا باشد. در هر صورت نگرانی از بابت تعداد و انواع منابع آموزش زبان نداشته باشید!

شما در هر سطح که باشید، میتوانید منابع خوبی برای یادگیری این زبان پیدا کنید. اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، ده ها وبسایت و چنل یوتیوب هم در خدمت شما خواهند بود.

در صورتی که دوست دارید تلفظ زبان آلمانی از از ابتدا به همراه یک فرد مسلط بیاموزید، اساتید آلمانی سامانه آموزش زبان تیکا در خدمت شما هستند. شما میتوانید در کلاس های خصوصی و گروهی زبان آلمانی تیکا شرکت کنید.

چقدر طول میکشه مکالمه آلمانی یاد بگیرم؟

پاسخ این سئوال به این باز میگردد که هدف شما از یادگیری آلمانی چه باشد؟ برای مثال اگر هدف شما یادگیری آلمانی لازم برای مسافرت چند روزه کاری یا تفریحی باشد، میتوانید ظرف چند هفته به هدفتان برسید.

اگر هدف شما پیدا کردن دوستانی آلمانی زبان یا زندگی کردن برای چند ماه در کشورهای اتریش یا آلمان باشد، حدود سه ماه تمرین برای شما مناسب خواهد بود.

سطح تسلط بر مکالمه برای مهاجرت به آلمان چقدر باید باشد؟

در صورتی که مایل باشید مدتی در کشورهای آلمانی زیان مشغول به کار شوید، میتوانید مکالمه زبان آلمانی در سطح لازم را ظرف شش ماه فرا بگیرید. البته این مدت زمان بستگی به شغل شما دارد! اگر شغل شما طوری باشد که باید مدام با مردم سر و کار داشته باشید، باید سطح پیشرفته تری از زیان آلمانی داشته باشید. اما برای شغل هایی مانند مهندس برنامه نویسی یا باغبان و ... داشتن سطح B1 کفایت خواهد کرد.اما همانطور که در بالا گفتیم، تلفظ کردن صحیح کلمات و لغات به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

سطح B1 برای تحصیل در مدارس کشورهای اتریش، آلمان، لوکزامبورگ و ... نیز کفایت میکند. در کشور سوئیس هم شما به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی میتوانید تحصیل کنید. در محیط آکادمیک میتوانید با دانشجویان بین المللی بیشتری آشنا شوید و تلفظ آلمانی آن ها را با افراد بومی آلمانی مقایسه کنید.

در نهایت اگر قصد تحصیل در مقاطع دانشگاهی یا مشاغل اجتماعی تر را دارید، به سطح B2 یا بالاتر نیاز دارید. برای رسیدن به این سطح باید حدود هجده ماه زمان صرف یادگیری مکالمه زبان آلمانی در کنار گرامر و مهارت های دیگر این زبان بکنید.

اگر میخواهید نظر یک متخصص را درمورد مدت زمان لازم برای یادگیری مکالمه آلمانی بدانید، یک جلسه آزمایشی با یکی از اساتید تیکا رزرو کنید. هزینه جلسات آزمایشی معمولا رایگان یا بسیار کمتر از جلسات اصلی است تا همه بتوانند از این امکان استفاده کنند. شما میتوانید از استاد خود برای تقویت تلفظ زبان آلمانی راهنمایی بیشتری بگیرید.

مدرک آزمون زبان آلمانی

برای اثبات مهارت و تسلط خودتان به مکالمه زبان آلمانی، میتوانید در آزمون های این زبان شرکت کنید. آزمون گوته توسط سفارت کشور آلمان در تاریخ های مختلف در ایران برگزار میشود.

همچنین سفارت اتریش نیز در تهران آزمون بین المللی زبان آلمانی ÖSD رایج در اتریش را برگزار میکند. زبان آلمانی در کشور آلمان و اتریش تفاوت هایی با هم دارد که جلوی درک متقابل را نخواهد گرفت. اما هنگام آماده شدن برای آزمون باید حتما آن ها را در نظر بگیرید.

انتخاب استاد زبان آلمانی برای یادگیری تلفظ

اگر هدف خودتان را مشخص کرده اید، میتوانید به سادگی استاد خودتان را از بین اساتید زبان آلمانی تیکا انتخاب کنید. کافی است لیست مهارت های ذکر شده در پروفایل هر استاد توجه کنید. اگر مطمئن نیستید چه مهارت و چه سطحی برای شما مناسب تر خواهد بود، میتوانید در قسمت گفت و گوی استاد برای پشتیبان پیام بگذارید تا راهنمایی شوید. در صورتی که قصد مهاجرت دارید، نام کشور مد نظر را ذکر کنید تا با لهجه و تلفظ های رایج تر در آن کشور آشنا شوید.

در نهایت، جلسه آزمایشی برای پاسخگویی به سئوالات اصلی شما پیشبینی شده است. شما میتوانید درمورد روش تدریس استاد، منابع انتخابی، تعداد جلسات لازم و حتی نظر شخصی استاد درمورد جو کلاس با او مذاکره کنید. در نهایت، استاد نه تنها یک مدرس زبان بلکه پارتنر و همراه شما در آموزش مکالمه آلمانی خواهد بود.

طول دوره آموزش مکالمه در کلاس آنلاین آلمانی

تعداد جلسات بستگی به سطح مد نظر شما دارد. همچنین توجه داشته باشید باید تمرینات لازم برای تسلط بر تلفظ آلمانی را خارج از کلاس آنلاین و خصوصی خود با استاد نیز انجام دهید.

به طور کلی برای رسیدن به سطح A1 به حداقل 50 جلسه آموزشی نیاز دارید.

برای رسیدن به سطح A2 از A1 نیز باید حدود 65 جلسه آموزش مکالمه آلمانی با پشت سر بگذارید.

سطح بعدی، یعنیB1 نیازمند گذراندن 60 جلسه آموزشی دیگر خواهد بود.

در نهایت برای رسیدن به سطح B2  چیزی حدود 65 جلسه آموزشی پیش رو خواهید داشت.

سطح های پیشرفته C1 و C2 نیازمند گذراندن کلاس های بیشتر و استفاده از منابع متعدد خواهد بود. در این سطح شما مطالعه شخصی و مکالمه روزمره به زبان آلمانی اهمیت زیادی پیدا میکند.

هزینه کلاس های زبان آلمانی بسته به سطح مد نظر شما بین 50-160 هزارتومان برای هر جلسه خواهد بود. در صورت استفاده از پکیج های ده جلسه یا پنج جلسه ای، تخفیف ویژه به شما تعلق میگیرد. همچنین زبان آموزان منظم در پایان هر ماه به قید قرعه مورد تقدیر قرار میگیرند و بخشی از هزینه به آن ها باز گردانده میشود.