فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
آلمانیحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
فیروزه شعاعی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا14 زبان آموز / 52 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:120 هزار تومان
تینا توکلی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا21 زبان آموز / 60 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:170 هزار تومان
مَهرو مسعودی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا105 زبان آموز / 491 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:185 هزار تومان
بهروز شجاعیان
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا14 زبان آموز / 62 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
لیلا خوشنود هاشمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا7 زبان آموز / 47 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان
پرهام منشی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا39 زبان آموز / 60 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:90 هزار تومان
سین تیا بخشی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
فائزه حسنی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان
رضا خیاط مقدم
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا11 زبان آموز / 45 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:50 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
سهیل غفاری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 7 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:100 هزار تومان
هزینه هر جلسه:200 هزار تومان

مهارت listening آلمانی چیست؟

مهارت درک شنیداری زبان آلمانی مکمل مهارت مکالمه زبان آلمانی است. این مهارت لازمه شروع کردن مکالمه محسوب میشود! زیرا کودکان قبل از اینکه بتوانند خودشان شروع به صحبت کردن کنند، مدت زیادی به پدر و مادرشان گوش میدهند. تعداد جملاتی که کودکان قبل از حرف زدن میتوانند متوجه شوند بسیار بیشتر از جملاتی است که میتوانند به زبان بیاورند. این امر به تنهایی اهمیت زیاد تقویت شنیداری هنگام آموزش زبان آلمانی به زبان آموزان را نشان میدهد.

مکالمه و شنیدن دو جز اصلی و طبیعی زبان هستند که هزاران سال است وجود داشته اند، در حالی که مهارت های نوشتاری و درک مطلب تنها چند هزار سال است که ایجاد شده اند و به مرور گسترش یافته اند. به همین دلیل بسیاری از زبان های قدیمی حتی شکل نوشتاری نداشته اند. زبان آلمانی یکی از زبان های پر سابقه هندو اروپایی است اما از این قائده مستثنی نیست. ارتباطات انساني با مکالمه و درک شنیداری صورت گرفته اند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، شما میتوانید شکل گفتاری و شنیداری را توسط ربات ها به حالت مکتوب تبدیل کنید! به عبارت دیگر، ربان ها نیز در حال آموختن زبان گفتاری انسان ها هستند. به این ترتیب هر روز مقدار تعاملی که به صورت شنیداری و گفتاری با رایانه ها خواهیم داشت بیشتر میشود!

کلاس تقویت Listening آلمانی برای چه افرادی مناسب است؟

اگر شما تسلط نسبی روی اصول جمله سازی و لغات رایج در زبان آلمانی دارید، شاید وقت آن رسیده است که روی مهارت شنیداری خود تمرکز بیشتری بکنید. همچنین در صورتی که دوست دارید خودتان را از نظر درک شنیداری محک بزنید، شاید کلاس listening آلمانی برای شما مناسب باشد.

 

منابع تقویت شنیداری آلمانی

شما میتوانید از منابع زیر به عنوان فعالیت کلاسی یا برای تمرین اضافی استفاده کنید.

وبسایت ها و چنل ها

Easy German: این منبع در واقع یک چنل یوتیوب است که نمونه های واقعی مکالمه زبان آلمانی را پخش میکند. این لیست پخش YouTube دارای 288 فیلم در خیابان های آلمان میشود.

Deutsch to Go - این وب سایت که کاملاً به زبان آلمانی است ، به آموزش درک مطلب گوش دادن به زبان آموزان آلمانی اختصاص دارد.

دوره های آلمانی DW - شبکه خبری آلمانی زبان دویچه وله نیز مانند BBC دوره های تمرین زبان ارائه میکند. این دوره های آنلاین و رایگان آلمانی را با ویدیو ، صدا ، متن ، تمرینات تعاملی و غیره به کاربران آموزش میدهد.

Get Germanized - یک  مورد هم یک کانال سرگرم کننده یوتیوب است. این سری ویدیوی آموزش زبان آلمانی هر چهارشنبه ، جمعه و یکشنبه با فیلم های جدید به روز میشود. ویدیو ها درمورد وقایع آلمان ، فرهنگ آلمان و زبان آلمانی هستند. البته تعدادی از ویدیوها نیز بیشتر به زبان انگلیسی هستند.

GermanPod101 - گرچه این سایت 100٪ رایگان نیست، بخش های زیادی دارد که می توانید با یک حساب رایگان به آنها دسترسی پیدا کنید و ارزش بررسی دارد.

ZDF TV - این ایستگاه تلویزیونی آلمان مستندها، برنامه های تلویزیونی و تلویزیون زنده را پخش میکند.

Deutsch Perfekt Audio - شامل ساعت ها گفتگو ، مصاحبه و صدا به زبان آلمانی. این یک سرویس پولی است.

Peppa Pig Deutsch - این کانال YouTube ویژه برنامه کودکان Peppa Pig است و کاملاً به زبان آلمانی است. یک راه عالی برای تمرین مهارت های آلمانی خود!

پادکست های زبان آلمانی

رادیو آلمان (Deutschland Radio) - اگر در یک کشور آلمانی زبان زندگی نمی کنید و می خواهید به رادیوی آلمان دسترسی داشته باشید ، این وب سایت برای شما مناسب است.

Duden Podcast - این پادکست بیشتر برای زبان آموزان پیشرفته است ، جایی که میزبان ها به تفاوت های ظریف زبان آلمانی فرو می روند.

Coffee Break German - Coffee Break German یک پادکست با قسمتهایی به طول 20-30 دقیقه است که در موضوعات مختلف زبان آلمانی فرو می رود. عالی برای مبتدیان یا زبان آموزان متوسط.

کتاب ها و نمایش های صوتی Vorleser - کتاب ها و نمایشنامه های صوتی Vorleser’s آلمانی برای آلمانی زبانان پیشرفته ای که می خواهند درک شنوایی خود را بهبود بخشند ، مناسب است. ادبیات کلاسیک مانند "Die Verwandlung" کافکا و همچنین داستان های جنایی ، ادبیات کودکان و حتی شعرهایی مانند "Der Erlkönig" معروف از گوته وجود دارد. بنابراین اگر اهل کتاب های صوتی هستید و می خواهید زبان آلمانی خود را بهبود ببخشید به این سایت نگاهی بیندازید.

پادکست موسسه گوته - این پادکست کلیپ های شنیداری 10 دقیقه ای همراه با PDF های متن صوت را به شما ارائه میدهد! حتی می توانید آنها را از طریق iTunes به صورت پادکست دانلود کنید!

Slow German Podcast - این پادکست مناسب برای مهارت شنیداری زبان آموزان پیشرفته است. این یک پادکست خصوصی است که توسط یک روزنامه نگار در مونیخ اجرا می شود.

استفاده از پادکست ها برای تقویت مهارت شنیداری هلندی نیز مفید خواهد بود.

آزمون مهارت شنیداری زبان آلمانی چگونه است؟

برخلاف مهارت های درک مطلب، سنجیدن این مهارت نیازمند ترکیب کردن مهارت های دیگر با هم است.

در طول پنجاه سال گذشته چندین نوع از انواع مهارت شنیداری طبقه بندی شده اند. در آن تعداد مختلفی از توانایی ها (10-35) در درک شنیداری ذکر شده است. آنها نشان می دهند که توجه به نقش متن ورودی گفتاری (انواع متن) ، شنونده (منابع مهارت و دانش) ، زمینه (حوزه های استفاده از زبان) و اهداف گوش دادن ضروری است. یک آموزشگاه آنلاین زبان باید همه این موراد را در نظر بگیرد.

اهمیت بخش شنیداری

آزمایش و ارزیابی مهارت شنیداری زبان آلمانی از طریق یک آزمون چند بخشی صورت میگیرد. زیرا شنیدن و فهمیدن فرایندهای درونی هستند. برای اینکه آزمون گیرنده مطمئن شود شما متوجه یک گفتار شده اید، باید نمونه هایی از پاسخ های شما را تحلیل کند. میتوان این ارزیابی را به صورت شفاهی یا کتبی یا به صورت مفهومی انجام داد. مهارت شنیداری و مهارت مکالمه زبان آلمانی مهارت های پیچیده ای هستند.

یک مسئله در ارزیابی درک شنیداری زبان آلمانی عمومی این است که آیا باید آن را هم زمان با قسمت مکالمه مورد ارزیابی قرار داد یا به صورت مجزا؟ همچنین باید برای ارزیابی از فایل های صوتی یا گویشوران آلمانی زبان با لهجه استاندارد و سرعت مکالمه مناسب استفاده کرد. برای درک بهتر این مورد میتوانید از نمونه های مختلف آزمون زبان آلمانی کمک بگیرید.

طول دوره آموزش آلمانی شنیداری

این دوره ها در سطح مبتدی حدود 50 جلسه خواهند بود. 

برای رسیدن از سطح A2 به سطح B1 به حدود 60 جلسه کلاس نیاز دارید.

سطح B1 تا B2 نیز معمولا 70 جلسه طول میکشد.

هزینه کلاس مهارت شنیداری زبان آلمانی

برای ثبت نام در کلاس های زبان آلمانی شما ابتدا میتوانید بهترین استاد را با کمک مشاور تیکا و جلسات آزمایشی انتخاب کنید.

بعد بسته به سطح شما و قیمت انتخابی استاد، هزینه بین هر جلسه 50-140 هزارتومان خواهد بود.

چگونه بهترین استاد تقویت مکالمه را انتخاب کنم؟

در تیکا شما میتوانید با اساتید مسلط زبان آلمانی مهارت ها را به صورت همزمان یا مجزا بیاموزید. به این منظور کافی است هدف خودتان را مشخص کنید. آیا قصد شرکت در بخش شنیداری آزمون گوته / سفارت دارید؟ بهتر است با استادی کلاس آزمایشی رزرو کنید که این مهارت را در پروفایل خود ذکر کرده باشد. همه اساتید این صفحه میتوانند برای تقویت شنیداری زبان آلمانی عمومی به شما کمک کنند.

اساتید میتوانند نکات خوبی برای موفقیت در مصاحبه با سفارت آلمان نیز به شما اراده دهند.