فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
آلمانیحذف فیلتر
حذف فیلتر
منا عشایری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا13 زبان آموز / 21 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:325 هزار تومان
علی فخریه
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا21 زبان آموز / 54 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:30 هزار تومان
هزینه هر جلسه:240 هزار تومان
مرضیه روزگار
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا46 زبان آموز / 431 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:25 هزار تومان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان
فرزانه اسدپور
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا91 زبان آموز / 960 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:10 هزار تومان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
مَهرو مسعودی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا173 زبان آموز / 944 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:230 هزار تومان
حسین کریمی راد
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا104 زبان آموز / 1178 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:15 هزار تومان
هزینه هر جلسه:235 هزار تومان
سهیل غفاری
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا3 زبان آموز / 7 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:100 هزار تومان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
سارا سعیدی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا26 زبان آموز / 22 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:450 هزار تومان
طاهر گنجه ای
طاهر گنجه ای
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:500 هزار تومان
طلیعه کمالزاده
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا1 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:
هزینه هر جلسه:400 هزار تومان

آزمون های زبان آلمانی موسسه گوته

موسسه آموزش زبان گوته حدود هفتاد سال قبل و در سال 1951 تاسیس شد. دفتر مرکزی این موسسه در شهر مونیخ آلمان واقع شده است. این موسسه در سطح جهانی به عنوان یکی از مورد قبول ترین مراجع آموزش زبان آلمانی شناخته شده است. همچنین موسسه گوته برگزاری آزمون زبان آلمانی گوته در سطح های مختلف را نیز انجام میدهد.
خبر خوب برای زبان آموزان و متقاضیان آزمون زبان آلمانی موسسه گوته: برخلاف آیلتس و تافل، این مدرک زبان تاریخ انتقضی ندارد و تا آخر عمر شما معتبر خواهد بود.
آزمون های زبان آلمانی موسسه گوته در تمام شش سطح برگزار میشوند. این سطح ها عبارتند از ابتدایی یک و دو یا A1 و A2، متوسط یک و دو یا B1 و B2 و پیشرفته یک و دو یا C1 و C2.
گرفتن مدرک زبان آلمانی A2 برای همسر و اعضای خانواده مهاجران کاری یا تحصیلی به آلمان اجباری است. دانشگاه های مختلف کشور آلمان، حداقل مدرک B2 و حداکثر مدرک C2 را به عنوان سطح زبان لازم دانشجویان خارجی ذکر میکنند.

نحوه برگزاری آزمون زبان آلمانی گوته

این آزمون ها در رده بزرگسال بالای شانزده سال برگزار میشوند. دشواری هر سطح در هر مهارت با سطح دیگر فرق دارد. تمرکز اصلی آزمون های زبان موسسه گوته بر سنجیدن مهارت زبان آلمانی عمومی است. یعنی زبان آلمانی روزمره.

آزمون های سطح B1 و C2 زبان آلمانی گوته به صورت ماژول هستند. یعنی از یونیت های مختلفی تشکیل شده اند. شما برای قبول شدن باید حداقل 60 درصد نمره در هر یونیت را کسب کنید. برای قبولی در ازمون های سطوح A2، B2 و C1 موسسه زبان گوته، باید حداقل 45 درصد نمره را در سه بخش کتبی (یعنی بخش های خواندن، گوش دادن و نوشتن) دریافت کنید. همچنین از بخش مکالمه به زبان آلمانی نیز نمره حداقل 15 درصدی بگیرید.
در سطح ابتدایی A1 نیز شما باید حداقل 35 درصد نمره در سه بخش کتبی بگیرید تا مجاز به شرکت در بخش شفاهی آزمون زبان آلمانی گوته شوید. طبق اعلام موسسه زبان گوته، بخش B1 آزمون زبان آلمانی نیز به زودی به صورت ماژول و یونیتی خواهد شد. بنابراین نحوه محاسبه نمره قبولی در این سطح احتمالا تغییر خواهد کرد.

با رزرو یک جلسه آزمایشی با اساتید سامانه آموزش زبان تیکا، میتوانید اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

هزینه آزمون موسسه گوته

بخش های ابتدایی ارزان تر هستند و از هزینه 119 یورو برای سطح A1 آغاز میشود. هزینه برای سطوحی که به صورت ماژول برگزار میشود بیشتر است و به حدود 440 یورو میرسد.

هزینه ها در سراسر جهان یکسان بوده و به صورت معادل ریالی از داوطلبان ایرانی دریافت میشود.

آزمون های زبان آلمانی Telc

نام آزمون های Telc مخفف نام مدرک The European Language Certificates است. آزمون های زبان آلمانی Telc در سال 1968 برای اولین بار تحت عنوان مدرک VHS برگذار شدند و گرچه زبان آلمانی اولین زبانی بود که در این آزمون ها سنجیده میشد، بعدها هشت زبان اروپایی دیگر نیز به این موسسه پیوستند. این مدرک توسط اکثر دانشگاه های اتریش، آلمان و سوئیس پذیرفته میشود.
مدارک زبان آلمانی Telc علاوه بر شش سطح شناخته شده زبان های اروپایی، برای مقاصد خاص مانند زبان آلمانی مورد نیاز در محل کار یا تحصیل نیز مدارک خاصی را صادر میکند. برای مثال، آزمون “telc C1 Hochschule” برای سنجیدن توانایی زبان آلمانی متقاضیان ورود به دانشگاه های کشور آلمان طراحی شده است.

نحوه برگزاری آزمون زبان Telc

این آزمون زبان هم مانند آزمون زبان موسسه گوته، در چهار ماژول متفاوت برای چهار مهارت اصلی انجام میشود.
هر چه سطح آزمون بالاتر باشد، مدت زمان هر بخش طولانی تر میشود.
در سطح B1 و B2 دو بخش مجزا برای سنجش مهارت لغات آلمانی و گرامر آلمانی وجود دارد.
آزمون شفاهی مکالمه زبان آلمانی در گروه های کوچک برگزار میشوند، به جز سطح C2. مانند موسسه زبان گوته، آزمون زبان آلمانی Telc نیز با محوریت موضوعات روزمره و عمومی برگزار میشود.

هزینه این آزمون در سال 220 برابر با 90 یورو است و فقط باید به صورت پرداخت اینترنتی به سایت خود این آزمون پرداخت شود.

مدرک زبان TestDaf

این مدرک زبان آلمانی به عنوان یک آزمون زبان تخصصی برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در آلمان طراحی شده است. این آزمون توسط TestDaF-Institut سازماندهی میشود.
این آزمون تنها یک سطح دارد اما بسته به امتیازی که در آن بگیرید، در یکی از سه سطح Niveaustuefe که مطابق با سطوح 3 تا 5 یا همان B2 تا c1 استاندارد زبان های اروپایی هستند، قرار میگیرید.
در سایت TestDaF  یک آزمون تعیین سطح آنلاین وجود دارد. تعیین سطح به شما کمک میکند سطح دانش خود از زبان آلمانی را تخمین بزنید و برای مطالعه بیشتر روی نقاط ضعف خود برنامه ریزی کنید. در این سایت همچینی منابع آموزش زبان آلمانی و نمونه سئوالات آزمون TestDaF  نیز وجود دارند.

کشور هلند به سبب امکان تخصیل رایگان مقصد مهاجرت بسیاری از دانشجویان است. برای آمادگی برای این آزمون و همچنین آمادگی برای آزمون زبان هلندی میتوانید از اساتید سامانه آموزش زبان تیکا کمک بگیرید.

روش برگذاری آزمون TestDaF زبان آلمانی

این آزمون شامل چهار مهارت اصلی میشود. هدف از آن مهارت استفاده از زبان آلمانی در زمینه آموزش عالی و دانشگاهی است. بخش شفاهی آزمون به وسیل ضبط صدا امتیازدهی میشود. برخلاف آزمون DHS که در بخش قبل معرفی شد، هیچ بخش مجزایی برای تخمین زدن مهارت گرامر زبان آموز تعیین شده است.

آزمون زبان TestDaF  کجا و کی برگزار میشود؟

این آزمون در بیش از 100 کشور دنیا و بیش از 170 مرکز آزمون در سراسر دنیا برگزار میشود، زیرا دفتر DAAD و موسسه آزموش زبان گوته نیز معمولا از مراکز برگزاری این آزمون محسوب میشوند.
آزمون زبان TestDaF  در هر سال 6 و به طور همزمان در سراسر دنیا برگزار میشود. سئوالات آن یکسان هستند. برای ثبت نام در این آزمون نیازی به درخواست برای تحصیل در دانشگاه ندارید.

هزینه TestDaFبرابر با 90 یورو است.