فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ایتالیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

مزایای یادگیری ایتالیایی برای کسب و کار در چیست؟

ایتالیا بازار تولید و مصرف مهمی در فرب دارد. با این حال بسیاری از مردم آن هنوز استفده از زبان خود را به انگلیسی ترجیح میدهند. ونیز از گذشته قطب گردشگری و تجارت و ثروت اروپا بوده است. امروزه هم حلما نام مازارتی و لامبورگینی را شیده اید. مهم ترین صنایع ایتالیا به خودروسازی محدود نمیشود. کارخانه های ابزارهای صنعتی و مخابرات هم زیرساخخت های خوب و گسترده ای در ایتالیا دارند. صنعت هوا فضا و دارو در کنار هنرهایی مانند پشاک و مد نبر جایگاه ویژه ای دارند. ایتالیا یکی از دروازه های اروپا نیز هست. این کشور از اعضای اصلی اتحادیه اروپا یا یورو، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه محسوب میشود.

شکل دادن ارتباطات خوب در ایتالیا هم مانند اکثر کشورهای دنیا به پیشرفت شما کمک میکند. روحیه مردم ایتالیا کمی با مردن کشورهای صنعتی دیگر اروپا مانند انگلیس و آلمان فرق دارد. مردم ایتالیا به گفت و گوی مودبانه اما همراه با ابراز احترام و صمیمیت بیشتر واکنش بهتری نشان میدهند. آموزش زبان آنلاین به شما کمک میکند شکل رسمی ایتالیایی را به خوبی یاد بگیرید. آموزش زبان ایتالیایی برای تجارت فقط در تجارت کاربرد ندارد. شکل مودبانه تر این زبان همچنین هنگام نوشتن گزارشات ایتالیایی ، ارائه سخنرانی ها ، انجام مذاکرات یا حتی صحبت با فردی که برای او احترام زیادی قائل هستید (یا جایگاه بسیار بالایی دارد) استفاده می شود.

کاربرد زبان ایتالیایی در تجارت با اروپا

حتی در صورتی که هدف شما مهاجرت به انگلیس یا سوئیس یا ... باشد، باز هم یادگیری ایتالیایی یک سرمایه محسوب میشود! بسیاری از کارفرمایان اروپایی به دنبال یک فرد با توانایی مکالمه به زبان ایتالیایی هستند. این کشور روابط گسترده ای با همسایه های خود دارد. همچنین ایتالیایی یکی از زبان های محبوب اقلیت ها در آمریکاست. بسیاری از ایتالیایی ها به آمریکا مهارجت کرده اند. در نتیجه، حتی به عنوان یک مترجم و مدرس زبان ایتالیایی شما میتوانید شغل های بسیاری در دنیای صنعت و هنر پیدا کتید. آموزش زبان ایتالیایی هم مانند آموزش زبان اسپانیایی برای تجارت در آمریکای شمالی طرفداران بسیاری دارد.

ایتالیا و گردشگری

نها دو درصد از جمعیت بالغ بریتانیا احساس می کنند که توانایی صحبت به ایتالیایی را در حد کافی دارند. این زبانی است که اغلب با هنر زیبا ، غذاها و مد کشور ایتالیا مرتبط دانسته میشود. بسیاری از افراد ممکن است ایتالیایی را یک زبان "توریستی" تلقی کنند. این برداشت کاملا به جا است زیرا بیش از نیمی از میراث فرهنگی و گردشگری ثبت شده در یونسکو در ایتالیا قرار دارد! و سالامه میلیون ها نفر از دنیا و حتی از ایران به ایتالیا مسافرت میکنند. این کشور چهارمین مقصد محبوب ترین برای گردشگران بریتانیایی محسوب میشود. اما ایتالیایی بسیار فراتر از یک "زبان توریستی" است.

هفتاد میلیون نفر به این زبان تکلم میکنند. همچنین علاقه مندان به موسیقی کلاسیک به خصوص اپرا با اصطلاحات ایتالیایی آشنا میشوند. زبان رسمی موسیقی اپرا در سراسر جهان ایتالیایی است. خوانندگان اپرا از کلاس های ویژه برای آموزش زبان ایتالیایی کمک میگیرند.

تجارت الکترونیکی ایتالیا: یک ستاره در حال ظهور

آموزش زبان ایتالیایی برای تجارت الکترونیک و اینترنتی نیز بسیار مفید است. بررسی رفتار آنلاین مردم اروپا نشان می دهد که ایتالیایی ها به سرعت در حال حرکت به سوی خرید آنلاین هستند.

معمولا مصرف کنندگان ایتالیایی به اندازه دیگران تجارت الکترونیکی انجام نمی دهند. آن ها ترجیح می دهند از فروشگاه های فیزیکی خرید کنند. میتوانیم بگوییم ایتالیایی زبانان-به ویژه افراد مسن تر-به خرید آنلاین مشکوک هستند. همچنین مشکلات لجستیکی ایتالیا نیز تجارت الکترونیکی را بسیار گران کرده بود. به همین دلیل ایتالیا یکی از پایین ترین سطوح نفوذ تجارت الکترونیکی در اروپای غربی را دارد. با این حال همه این شرایط در حال تغییر است. بر اساس یک مطالعه اخیر ، تجارت الکترونیکی ایتالیا تنها در سال 2019 حدود 15 درصد رشد کرده است. این رشد به خرده فروشان یک شانس طلایی برای ورود به بازار را می دهد. در 2020 هم با شیوع همه گیر ویروس کرونا  میزان خریدهای آنلاین ایتالیایی ها با نرخ سه رقمی افزایش یافت.

اما اگر مشتری هستید و خدمات یا کالایی را از ایتالیا تهیه می کنید درک کامل کسب و کار ایتالیایی نیز می تواند فوق العاده مفید باشد. "76 درصد از کاربران تجارت الکترونیکی ایتالیا در یک سال گذشته خرید آنلاین انجام داده اند. میانگین خرید آنلاین مردم اروپا 64 درصد است. این درصد یک تغییر تدریجی در طرز فکر را نشان میدهد.

دلایل آموزش زبان ایتالیایی برای کسب و کار

شما مکن است به دلایل زیر مایل باشید زبان ایتالیایی را برای کار یاد بگیرید:

  • فروش به ایتالیایی ها
  • خرید از ایتالیایی ها ؛
  • همکاری با اتاق بازرگانی ایتالیا ؛
  • نمایش محصولات و خدمات خود در یک نمایشگاه تجاری در بلپیس ؛
  • کار در ایتالیا ؛
  • درخواست شغل در یک سازمان بین المللی مستقر در ایتالیا (Apimondia ، Unicri ، FAO ، UNHCR ، WFP ، و غیره).

اگر می خواهید به ایتالیایی ها بفروشید، صحبت کردن با مخاطب به زبان خود او یک مزیت بزرگ است. امروزه بسیاری از آگهی های اینترنتی هم به زبان خود مخاطب نوشته میشوند تا بازدهی بیشتری داشته باشند. آموزش زبان ایتالیایی برای تجارت و دیجیتال مارکتینگ نیز اهمیت دارد.

همچنین افراد بسیاری در کشورهای آرژانتین، برزیل، کاستاریکا، مصر، فیلیپین، آلمان، لیبی، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، آمریکا، امارات و غیره به این زبان سخن می گویند. تخمین زده می شود تقریبا 63 میلیون نفر در جهان، زبان ایتالیایی را به عنوان زبان اول خود به کار می برند. همچنین تعداد افرادی که این زبان را به عنوان زبان دوم حرف می زنند بین 5-3 میلیلون نفر تخمین زده می شود. البته بیشتر این جمعیت در اروپا ساکن هستند. ایتالیایی یکی از پر کاربردترین زبان ها در قاره سبز می باشد. این میزان از گسترگی و کاربرد، ایتالیایی را جز پر کاربردترین زبان های بین المللی قرار داده است.

از دیگر مزایای فعالیت بین المللی با زبان ایتالیایی، افزایش اعتبار و وجهه شرکت و برند شما می باشد. شما میتوانید با شروع گسترش دادن خود در بازار ایتالیا توجه بسیاری از تاجران کشورهای دیگر را نیز به خود جلب کنید.

منابع یادگیری ایتالیایی کسب و کار کدامند؟

Reverso ایتالیایی

Reverso یک مترجم آنلاین خوب و یک "فرهنگ لغت" است. این مترجم پایگاه داده کالینز استفاده می کند. همچنین نمونه هایی از ترجمه های واقعی در سراسر وب را در قسمت Context ارائه می دهد. به علاوه شما به راحتی می توانید به مترادف ، مقالات ویکی پدیا و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید.

 

منابع برای یادگیری فرهنگ لغت ایتالیایی sapere

ساپر

Sapere ، که در ایتالیایی "دانستن" ترجمه میشود، یک فرهنگ لغت عالی یک زبانه ایتالیایی است. فرهنگ لغت دو زبانه آن از ترجمه به 10 زبان دیگر پشتیبانی می کند. همچنین یک دائرclالمعارف است و شامل مقالات ، فیلم ها و سایر اطلاعات جالب به زبان ایتالیایی میشود.

 

bab.la

bab.la کاملاً رایگان است و شامل یک فرهنگ لغت آنلاین خوب با بسیاری از اصطلاحات عامیانه ، انجمن زبان ، آزمونها و سایر بازیها و محتواها است که به شما در یادگیری زبان ایتالیایی کمک می کند.

دوره آموزش ایتالیایی تجاری

کلاس های این دوره تیکا به صورت خصوصی و تصویری هستند. شما استاد مناسب خودتان را از لیستی از اساتید انتخاب میکنید. هر استاد برنامه تدریس خود را بر اساس نیاز های شما تعریف میکند. شما میتوانید در روزها و ساعت های مناسب خودتان از تقویم استاد رزرو انجام دهید. پرداخت ها به صورت آنلاین و امن انجام میشوند.

طول دوره

طول دوره آموزش ایتالیایی تجاری در سطح مبتدی حدود 20 جلسه است. در این سطح شما میتوانید خودتان را معرفی کنید و دیگران را بشناسید. سطح متوسط که شامل نوشتن ایمیل های ساده ایتالیایی میشود حدود 50 جلسه طول میکشد. در سطح پشرفته با طول دوره 57 جلسه، شما میتوانید با طرفین کاری ایتالیایی خود مذاکرات غیرتخصصی و مودبانه داشته باشید و به راحتی یک سفر کاری به ایتالیا را مدیریت کنید.

هزینه دوره

هزینه کلاس های خصوصی ایتالیایی بین 90-200 هزارتومان برای هر ساعت است. شما میتوانید با رزرو چند جلسه ای و یا ترمی از نخفیف هم برخوردار شوید.

انتخاب بهترین استاد زبان ایتالیایی تجاری

برای انتخاب استادی که مناسب شما باشد، نیاز خودتان را در نظر بگیرید: یک استاد با تحصیلات آکادمیک بیشتر مناسب شماست یا استادی که در ایتالیا زندگی کرده است؟ خواندن رزومه اساتید و تماشای ویدیوی معرفی استاد به شما کمک میکند تصمیم بهتری بگیرید. در صورتی که به راهنمایی بیشتری نیاز داشته باشید، پشتیبانی تیکا در خدمت شماست.