فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ایتالیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

اهمیت رزومه نویسی ایتالیایی

نوشتن رزومه ایتالیایی یک تجربه کاملاً متفاوت با نوشتن رزومه های دیگر کشورها مخصوصا آمریکا است. هنگام درخواست موقعیت در یک شرکت ایتالیایی و یا درخواست ادامه تحصیل در ایتالیا، بسیار مهم است که رزومه خود را به صورت حرفه ای بنویسید. رزومه شما نشان دهنده ی تجربیات کاری و توانایی ها و تحصیلات شما می باشد. به یاد داشته باشید که رزومه شما از بسیاری جهات اولین برداشتی است که یک استخدام کننده ایتالیایی از شما خواهد داشت . بنابراین باید به دنبال ایجاد اولین برخورد مثبت باشید.

تدریس خصوصی زبان میتواند به شما کمک کند به سرعت این موارد را یاد بگیرید و نقاط ضعف خودتان را بهبود دهید.

نحوه نوشتن رزومه ایتالیایی

آموزش زبان ایتالیایی به شما یک مزیت بسیار قوی نسبت به سایر متقاضیان خارجی در بازار کار و یا متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های  این کشور می دهد. برای نوشتن رزومه به زبان ایتالیایی باید از سطح نوشتاری خوبی برخوردار باشید. سعی کنید از وسوسه کپی و جایگذاری متن رزومه خود در Google translate جلوگیری کنید. این امر باعث ایجاد اشتباهات و ترجمه های نادرست شده و می تواند باعث از بین رفتن برنامه شما باشد. از این گذشته، برای هر درخواست شغلی و تحصیلی، باید املا و دستور زبان شما بی عیب و نقص باشد.

 اطلاعات تماس

این شاید مهم ترین بخش هر رزومه باشد. بدون آن هرگز برای مصاحبه دعوت نخواهید شد. با این حال ، در حالی که ممکن است در بسیاری از کشورها رایج نباشد. اما استخدام کنندگان ایتالیایی می خواهند تاریخ تولد شما را ببینند.

استخدام کنندگان در ایتالیا انتظار دارند که یک عکس در رزومه شما وجود داشته باشد. این شبیه همسایگان اروپایی آن ها مانند آلمان، اسپانیا یا فرانسه است. عکس باید به اندازه عکس یک گذرنامه (2 اینچ * 2 اینچ) از شما باشد .  تصویری که انتخاب می کنید باید حرفه ای به نظر برسد. در صورت امکان از هرگونه عکس گرفته شده در مهمانی ها یا رویدادهای اجتماعی خودداری کنید.

 تجربه کاری

بخش تجربه کار شما تقریباً در همه موارد شما را به عنوان یک نامزد قابل قبول معرفی می کند. در این قسمت از رزومه ، باید تمام مشاغل قبلی را به ترتیب زمان بندی معکوس  ارائه دهید. سعی کنید از آخرین شغل خود به اولین موقعیت مربوطه بنویسید. نیازی نیست که هر شغلی را که تا به حال داشته اید بنویسید. به عنوان یک قاعده، به مشاغلی که بیش از 10 سال پیش داشته اید اشاره نکنید. علاوه بر این ، اگر تجربه زیادی دارید، فقط موقعیت ها و وظایفی را که مربوط به شغلی مورد نظرتان می باشد را توضیح دهید. وقتی کارفرمایان قبلی خود را در صفحه معرفی می کنید ، هر ورودی را در قالب زیر قرار دهید.

  • نام شرکت و تاریخ استخدام.
  • عنوان شغلی شما در سازمان.
  • وظایف کلیدی که در نقش خود در شرکت انجام داده اید.

 مهارت ها

تجربه کاری مهم ترین عنصر در پرونده شما است. با این حال ، علامت گذاری چند مهارت کلیدی در رزومه ایتالیایی رایج است. به لطف سرویس هایی مانند LinkedIn  این یک مرحله اختیاری است و ضروری نیست. همچینین حتما دوره های آموزش زبان ایتالیایی تجاری که شاید گذرانده باشید را ذکر کنید.

 تحصیلات

به منظور برقراری ارتباط صحیح با دانشگاه و یا کارفرما، باید مطمئن شوید که مدارک تحصیلی شما به گونه ای نوشته شده است که مدیر استخدام بتواند به راحتی درک کند. این بدان معناست که شما باید به طور واضح عناوینی را که به دست آورده اید، با جزئیات مشخص کنید. طوری مدارک خود را شرح دهید تا آنجا که ممکن است بتوانند معادل آن را در سیستم ایتالیایی مشخص کنند.

 زبان ها

به طور طبیعی، نوشتن رزومه برای شغلی در یک کشور خارجی که زبان خارجی در آن صحبت می شود، به اطلاعاتی در مورد زبان هایی که می توانید صحبت کنید مخصوصا زبان کشور مقصد نیاز دارد. اگر بتوانید بعد از تسلط نسبی به زبان ایتالیایی زبان انگلیسی و اسپانیایی را در سطح خوبی صحبت کنید، برای خوانندگان رزومه شما بسیار جذاب خواهد بود. با این حال ، شاید مهمترین اطلاعاتی که در این بخش باید گنجانده شود، دانش شما از زبان ایتالیایی است. بسته به شغل مورد نظر شما این می تواند بسیار مهم باشد. شما باید به وضوح سطح ایتالیایی خود را در رزومه ذکر کنید.

سرگرمی ها و علایق

این امر در مورد رزومه ایتالیایی چندان مهم نیست. با این حال نوشتن ویژگی های شخصی شما، سرگرمی ها و علایق شما باعث کامل تر شدن رزومه شما و شناخت نسبی کارفرمای شما می شود. در عوض بر استعدادها ، اهداف شخصی و هرگونه جزئیات اضافی در مورد توانایی خود برای سفر در جهت کار و یا تحصیل در ایتالیا تمرکز کنید.

چیدمان و قالب رزومه

نوشتن رزومه تنها نیمی از راه است. قالب بندی صحیح آن به گونه ای که اطلاعاتی را که استخدام کنندگان ایتالیایی می خواهند ببینند نمایش دهد نیز نیمه ی دیگر راه است. استفاده از الگوی رزومه از پیش ساخته ایتالیایی می تواند به شما کمک کند. این کار باعث می شود تا تمام اجزای مناسب رزومه را در یک طرح حرفه ای موثر سازماندهی کنید.به نکات زیر برای قالب رزومه ایتالیایی خود توجه فرمایید.

  • طول رزومه نباید بیش از 2 صفحه حرف باشد.
  • متن را در اندازه ثابت در سراسر سند نگه دارید.
  • هر قسمت را با سر صفحه ها و زیر فصل های بزرگ تر به وضوح مشخص کنید.
  • رزومه های خلاقانه و رزومه های با طراحی خاص ممکن است شگفت انگیز به نظر برسند، با این حال، اکثر مدیران در ایتالیا دیدن یک رزومه استاندارد را ترجیح می دهند.
  • کوتاه و مفید بنویسید.

دوره آموزش رزومه نویسی ایتالیایی

دوره های تیکا همه به صورت همزمان و تصویری برگزار میشوند. شما با استفاده از لینک کلاس در محیط آموزش محازی حاضر میشوید. این محیط هم فایل ارائه استاد و هم تماس ویدیویی را ممکن میکند. دوره با یک جلسه آزمایشی که خودتان میتوانید در ساعت دلخواه رزرو کنید شروع میشود. در این جلسه منابع آموزش ایتالیایی تجاری، ساعت ها و روزهای مناسب شما تعیین میشوند. شما با استاد و روش تدریس او هم آشنا خواهید شد.

طول دوره

اگر شما مبتدی باشید ممکن است برای شما حدود 15 جلسه نیاز باشد. شما می توانید با رزرو یک جلسه آزمایشی که صورت رایگان و یا با هزینه اندک می باشد از سطح خود مطلع گردید. همچنین می توانید پکیج کامل مهارت های زبان کاری را در تیکا با استاد مورد نظر خود رزرو نمایید. طول دوره پکیج بر اساس شغل مد نظر شما و میزان تسلط شما بر زبان ایتالیایی مشخص می گردد.

هزینه کلاس رزومه نویسی ایتالیایی

پیشنهاد تیکا برای زبان آموزان این است که آموزش رزومه نویسی ایتالیایی را در کنار سایر مهارت های بیزنیس ایتالیا یا زبان برای کسب و کار دریافت نمایند. با هزینه بین 90 تا 200 هزار تومان برای هر جلسه، می توانید استاد مورد نظر خودتان را پیدا کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با پشتیبانی تیکا تماس حاصل فرمایید.

چطور بهترین استاد رزومه نویسی ایتالیایی را انتخاب کنیم؟

تیکا دوره ‌های حرفه ای با بهترین اساتید زبان ایتالیایی را برای آموزش نوشتن رزومه ایتالیایی، برگزار می کند. برای رزرو این کلاس ها می ‌توانید به صفحه اساتید زبان ایتالیایی تیکا مراجعه کنید و استاد خود را انتخاب کنید. همچنین برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر می ‌توانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.

سئوالات متداول