فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ایتالیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
توفیق کوچه مشکی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا2 زبان آموز / 11 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:250 هزار تومان
لیلا نائینی
لیلا نائینی
مدرس جدید
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکاتخفیف ویژه برای نفر اول
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان
علیرضا زمان فشمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا105 زبان آموز / 514 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:220 هزار تومان
زهره ضیائی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا6 زبان آموز / 0 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:300 هزار تومان

اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی

با توجه به اهمیت کشور ایتالیا در اروپا به عنوان قلب مسیحیت و عضو بودن این کشور در اتحادیه اروپا و همچنین تاریخ و فرهنگ غنی این کشور یادگیری زبان ایتالیایی امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه به چند مورد اهمیت آموزش زبان ایتالیایی می پردازیم.

گستردگی زبان ایتالیایی

متاسفانه زبان ایتالیایی دیگر گستردگی پیشین خود را ندارد اما، همچنان زبان مادری ۶۰ میلیون انسان است. این زبان، زبان رسمی ایتالیا، بخشی از سوییس، واتیکان، سان مارینو، مالت و بخش کوچکی از کرواسی است.

تاریخ

یکی از بزرگترین امپراطوری ‌های تاریخ جهان، امپراطوری روم از سرزمین ایتالیا ظهور کرده است. به همین دلیل بخشی مهم از تاریخ جهان به ایتالیا و زبان ایتالیایی گره خورده است.

موسیقی و اپرا

ایتالیا خدمات بسیار زیادی به موسیقی جهان ارائه کرده است. امروزه نیز، بسیاری از اصطلاحات رایج موسیقی از این زبان گرفته شده‌ اند. از جمله آن‌ ها می‌توان به لگاتو، فورته، پیانو، استوکاتو، تنوتو، آلگرو، ویواچه و بسیاری دیگر اشاره کرد. از آن گذشته، ایتالیا، یکی از فاخرترین انواع هنر و موسیقی اپرا را به جهان عرضه کرده است. همچنین ایتالیایی، زبان رسمی این هنر محسوب می‌شود. آموزش زبان ایتالیایی برای هنرجویان اپرا ضروری است.

هنر

از موسیقی و اپرا که بگذریم، ایتالیایی‌ها در انواع دیگر هنر نیز دستی بر آتش دارند. استادان بزرگ نقاش و مجسمه ‌ساز دوره قرون وسطی و رنسانس برخی از بهترین آثار هنری را خلق کرده ‌اند. البته سینمای ایتالیا را نیز نباید از یاد برد. شما میتوانید نمونه های مکالمه زبان ایتالیایی استاندارد را در سینمای این کشور ببینید.

گردشگری

تمامی موارد بالا، ایتالیا را به یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری جهان بدل ساخته است. بناهای تاریخی خیره‌ کننده، موزه‌ ها و آثار هنری چشم‌ نواز و بسیاری از انواع جاذبه ‌های گردشگری، نظر هر توریستی را به خود جلب می ‌کند.

 

ادامه تحصیل

دانشگاه ‌های ایتالیا هر ساله میزبان سیلی از دانشجویان خارجی است. دلیل این امر، آموزش با استاندارد‌های اتحادیه اروپا، فرصت زندگی در فضایی غنی از فرهنگ و تاریخ، و از همه مهم‌ تر، آموزش ارزان است. تحصیل در ایتالیا بسیار ارزان ‌تر از تحصیل در سایر کشور‌های اتحادیه اروپاست.

اهمیت داشتن یک پارتنر زبان ایتالیایی

یکی از بهترین روش‌ های یادگیری زبان، مکالمه و تمرین با پارتنر است. در واقع بزرگترین مشکل افرادی که در حال یادگیری زبان هستند این است که علی ‌رغم آشنایی با لغات و گرامر، همچنان در مکالمه دچار مشکل هستند. تقویت زبان ایتالیایی از طریق صحبت کردن با پارتنر، چه متنی و چه صوتی-تصویری، جذابیت های زیادی دارد. همچنین باعث می شود افراد به آن رغبت پیدا کنند. شاید مهم ترین این جذابیت ها همین هم صحبت شدن با یک نفر باشد که می تواند به انسان حس خوبی بدهد. داشتن پارتنر کمک می کند مهارت های زبانی را در یک محیط خودمانی و دوستانه تقویت کنید.

شما میتوانید تقویت زبان با پارتنر زبان اسپانیایی را هم در تیکا امتحان کنید.

نکات مهم در انتخاب و تمرین با پارتنر ایتالیایی زبان

  •  در هنگام جستجوی پارتنر، دقت کنید که علایقش چیست و تمایل دارد در مورد چه مواردی صحبت کند.  پارتنری را انتخاب کنید که علایق مشترکی با شما دارد.
  • برای داشتن یک مکالمه خوب، از قبل موضوعات را مشخص کنید. مشکل عمده بسیاری این است که بعد از مدتی، موضوعی برای صحبت ندارند و مکالماتشان تکراری می‌ شود.
  • متعهد باشید و همیشه قبل از گفتگو، خود را آماده کنید. سر زمان مقرر، مکالمه را آغاز کنید . لغات و نکات مربوط به گفتگو را از قبل بارها و بارها با خود تمرین کرده و نوت برداری کنید.
  • قبل از یافتن پارتنر، دقیقا خواسته خود را مشخص کنید و اینکه چه انتظاراتی از پارتنر خود دارید. به عنوان مثال اگر برای امتحان CILS و یا CELI خود را آماده می‌ کنید، پارتنر خود را از بین همین افراد انتخاب کنید . در تیکا، شما می ‌توانید پارتنرتان را براساس هدف خود، بیابید.

منابع پیدا کردن پارتنر زبان ایتالیایی

در صورتی که می خواهید در آزمون زبان ایتالیایی شرکت کنید حتما شما به یک پارتنر زبان ایتالیایی نیاز پیدا می کنید. شما می توانید در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به دنبال پارتنر ایتالیایی زبان خود بگردید .همچنین یک سری سایت های مختص به یافتن پارتنر های زبان های گوناگون نیز وجود دارد. در سامانه آموزش زبان تیکا، شما می توانید با اساتید مخصوص آزمون ایتالیایی کلاس زبان داشته باشید. همچنین در کنار کلاس ها می توانید از اساتید خود در زمینه پیدا کردن پارتنر نیز راهنمایی بگیرید. همچنین  اگر در کلاس های گروهی آمادگی آزمون تیکا شرکت کنید با افراد هم هدف و هم سطح خود نیز آشنا خواهید شد.

برای تمرین مکالمه با پارتنر ایتالیایی زبان خود چقدر زمان لازم داریم؟

هیچ محدودیتی  وجود نخواهد داشت! اما سعی کنید از همان ابتدا یک برنامه واقع بینانه برای یادگیری خود داشته باشید. برای فعالیت های روزمره خود زمان کافی در نظر بگیرید. سعی کنید درک خوبی از برنامه زمانی پارتنر زبان خود نیز داشته باشید. به طور کلی اگر بتوانید هفته ای سه تا پنج بار با پارتنر زبان ایتالیایی خود مکالمه و گفت و گو داشته باشید حتما در یادگیری زبان خود پیشرفت چشمگیری خواهید دید.

هزینه ی کلاس با پارتنر زبان ایتالیایی در سامانه ی تیکا

به طور کلی هزینه ی انتخاب یک استاد زبان ایتالیایی به عنوان پارتنر ایتالیایی زبان در سامانه ی تیکا از جلسه ای 90 هزار تومان به بالا است. شما می توانید با توجه به بودجه و زمان بندی کلاس ها استاد مورد نظر خود را از تیکا انتخاب کنید. همچنین شما می توانید بدون هزینه و یا با هزینه ای اندک یک جلسه آزمایشی با استاد مورد نظر خود رزرو کرده و در صورت تمایل به رزرو کلاس های بیشتر بپردازید.

چگونه در سامانه آموزش زبان تیکا بهترین استاد را به عنوان پارتنر زبان پیدا کنم؟

ممکن است شما نیاز به تقویت مکالمه زبان ایتالیایی خود با پارتنر ایتالیایی زبان برای اهدافی چون ادامه تحصیل و یا پیدا کردن کار در ایتالیا ، داشته باشید. در این زمان شما می توانید مکالمه های جذاب و متفاوتی داشته باشید. البته در این مورد نیز چهارچوب روابط شما با استاد باید در قالب قوانین سامانه آموزش زبان تیکا باشد. شما با ثبت نام در تیکا و دیدن رزومه اساتید و نحوه تدریس آنها در قالب فیلم کوتاه می توانید یک پارتنر زبان ایتالیایی عالی برای خود پیدا کنید.