فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ایتالیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
متاسفانه استاد زبان خارجی مد نظر شما در لیست فعال نیستمدرس مورد نظر شما یافت نشد

مزایای آموزش زبان ایتالیایی برای کودکان

زبان ایتالیایی برای کودکان میتواند یک سرگرمی خوب و دروازه آشنایی با تمدن اروپا باشد. دوست دارید فرزندتان علاوه بر زبان مادری و زبان انگلیسی اش یک زبان کاربردی و جذاب دیگر هم بداند؟ ایتالیایی گزینه مناسب شماست! این زبان هم به اندازه کافی به انگلیسی شباهت دارد و هم به اندازه کافی با آن متفاوت است! به این ترتیب ذهن فرزند شما به چالش کشیده میشود. به علاوه اگر فرزند شما استعداد خاصی در هنر داشته باشد، در صورت آشنایی با زبان ایتالیایی میتواند به این کشور مهاجرت تحصیلی داشته باشد. این کشور مهد خوبی برای پرورش هنرهای تجسمی است. هنر موسیقی و اپرا هم از این کشور سرچشمه میگیرد.

اگر فرزند شما عاشق مهندسی و طراحی صنعتی باشد هم ایتالیا گزینه خوبی است! شرکت های بزرگی مانند مازاراتی و فیات از معروف ترین تولید کننده های خودرو هستند. از نظر سیاست و فرهنگ هم این کشور دروازه غربی اروپاست. از زمان های قدیم این کشور محل ماجراجویی و تلاقی فرهنگی مردم قاره های مختلف بوده است. نمایشنامه اتلو نوشته شکسپیر یا کتاب سفرهای مارکوپولو به خوبی این روحیه ماجراجو را نشان میدهد.

به طور کلی در مزیت های فراوان یادگیری یک زبان جدید در کودکی شکی نیست! اما علاوه بر موارد بالا که تنها تعدادی از دلایل جذابیت این زبان هستند، علاقه شخصی فرزند شما میتواند اصلی ترین مزیت باشد. با تشویق فرزندتان در طول آموزش زبان ایتالیایی برای کودکان به فرزندتان لطف بزرگی میکنید.

فرآیند یادگیری برای کودکان

اما آیا می دانستید که گاه کودکان حتی راحت تر از بزرگسالان می توانند زبان های خارجی را یاد بگیرند؟ اگر خودتان یک زبان دیگر را در کودکی یاد گرفته باشید، میتوانید عمق و آشنایی خوب خودتان با این زبان را با زبان هایی که در بزرگسالی یاد گرفتید مقایسه کنید.

بچه ها از آزمایش کردن صداهای مختلف نمیترسند. کودکان مدام سئوال میپرسند و فرآیند یادگیری را طبق میل خودشان پیش میبرند. شاید برای همین است که اینقدر سریع و اینقدر موثر زبان هایی که در اطرافشان استفاده میشود را یاد میگیرند! اگر ذهنیت کودکان را نسبت به زبان ایتالیایی از ابتدا خوب تعریف کنید، دچار مشکل نخواهند شد. یک معلم زبان ایتالیایی برای بچه ها در صورتی که زمان کافی در اختیار داشته باشد، میتواند برنامه درسی مناسب با روش های یادگیری ذاتی فرزند شما طراحی کند.

فرقی نمیکند شما والدین، پدربزرگ ، مادربزرگ ، معلم ، سرپرست یا خاله کودک باشید! شما می توانید به انتقال و آموزش زبان ایتالیایی به نسل آینده کمک کنید.

روش های آموزش ایتالیایی به بچه ها

کمک گرفتن از یک استاد زبان قطعا فرآیند یادگیری را اصلاح میکند. برای بچه ها دریافت اطلاعات صحیح ضروری است. شما باید بتوانید این اطلاعات را از یک منبع قابل اتکا به فرزندتان انتقال بدهید! اما فرآیند آموزش زبان ایتالیایی برای کودکان نباید به محیط کلاس محدود شود. حتی اگر به زبان ایتالیایی مسلط نیستید، میتوانید به روش های مختلف و با مشورت با معلم زبان ایتالیایی را وارد زندگی کودک خود کنید.

از تصاویر و ویدیوهای زیادی استفاده کنید
تصاویر ، فلش کارت ها و کتاب های داستان با کارتون یا محتوای بصری دیگر برای همه از جمله کودکان جذابند. این منابع بهترین دوستان شما برای آموزش زبان ایتالیایی به زبان آموزان جوان خواهند بود.

فرهنگ های لغت تصوری بسیار مناسب هستند. تصاویر مفهوم واضحی از زبان و واژگان را نشان می دهند. گاهی اوقات می تواند برای یک زبان آموز جوان بسیار انتزاعی باشد. دیکشنری های تصویری همچنین جذاب ، سرگرم کننده و به یاد ماندنی هستند!

درست کردن فلش کارت های مختلف برای بچه ها هم میتواند مفید باشد. شما میتوانید با درست کردن فلش کارت های رنگارنگ توجه فرزندتان را به کلمات و عبارات ایتالیایی جلب کنید. میتوانید با کنار هم قرارد ادن فلش کارت ها جملات ساده بسازید و بازی هایی رقابتی برای جمله سازی راه بیندازید!

موسیقی های ایتالیایی هم به اپرا محدود نمیشوند. ایتالیای موسیقی های کودکانه بسیاری تولید کرده است. منابعی مانند Canzoncine per bambini پر از محبوب ترین آهنگ های ایتالیایی برای بچه ها هستند. همچنین آهنگ های مورد علاقه مانند Old Mc Donald ، Five Little Ducks و Ring a Ring a Rosie در نسخه های ایتالیایی هم تولید شده اند.

کمک به آموزش زبان ایتالیایی

برای آموزش به کودکان حتما سعی کنید ساعت های زیادی در هفته را به این کار اختصاص دهید. طول کلاس های کودکان باید کوتاه تر باشد ولی تعداد جلسات هر چه بیشتر باشد مناسب تر است. شما میتوانید پختن غذاهای ایتالیایی مانند پیتزا و پاستا را هم تبدیل به یک کار آموزشی بکنید. به این ترتیب آموزش زبان ایتالیایی برای کودکان حکم یک درس عادی را نخواهد داشت. امروزه کلاس های آنلاین به خودی خود فرآیند یادگیری و زندگی را در هم ادغام کردند. احتمالا موقع مطالعه یا آشپزی شما می توانید صدای درس جواب دادن فرزندتان در اتاق دیگر را بشنوید! به این ویژگی جدید به چشم یک فرصت برای همراه شدن بیشتر زندگی خانوادگی خودتان با یادگیری زبان نگاه کنید.

منابع آموزش زبان ایتالیایی دیجیتالی

منابع مخصوص کودکان میتوانند باعث شوند فرزندتان فعالانه یادگیری ایتالیایی را دنبال کند، و از آن دست برندارد!

LiscianiGroup.com: بازی ها و فعالیت های آموزشی کاروتینا برای بچه ها. این گروه دارای سایت اصلی ایتالیایی هستند. همچنین می توانید محصولات آن ها را در آمازون از جمله فعالیت هایی برای کمک به یادگیری الفبا ، بدن انسان ، دایناسورها و موارد دیگر پیدا کنید.

Teachingchildrenitalian.com - کتاب های تمرین ایتالیایی برای استفاده در مدرسه و خانه. امکان دانلود PDF از سراسر جهان. دارای پوسترهای واژگان و منابع زیادی برای آموزش ایتالیایی به کودکان.

LittleLinguist.co.uk– کتابفروشی آنلاین که کتاب های آموزش زبان ایتالیایی میفروشد. این کتا ها لغت نامه، کتاهای داستان ، کتابهای دو زبانه ، فلش کارت، پوسترها و موارد دیگر هستند. مستقر در انگلستان همراه با امکان حمل و نقل در سراسر جهان.

فرهنگ لغت تصویری یک منبع آنلاین رایگان است که برای آموزش زبان ایتالیایی برای کودکان شما مناسب است. اما این منبه صرفا یک کتاب پر از کلمه ها به ترتیب حروف الفبا نیست. این کتا 15 دوره مختلف شامل لباس ، رنگ و حیوانات وجود دارد. در هر مبحث حدود 20 کلمه وجود دارد که کودک می تواند یاد بگیرد. برخی از کلمات کمی عجیب و خاص هستند. برخی کلمات دیگر مفیدتر و مهمتر هستند. هر کلمه متفاوت با یک تصویر همراه است.

نرم افزارهای آموزشی

بی بی سی Muzzy یک منبع فوق العاده برای آموزش زبان ایتالیایی به کودکان در هر سنی است. این وب سایت محبوب ترین وب سایت برای آموزش زبان ایتالیایی در جهان محسوب میشود. والدین و مدارس هم به این وبسایت دسترسی دارند. شما میتوانید به از مشاوره والدین برای آموزش ایتالیایی بهره مند شوید. 12 درس مختلف وجود دارد. هر درس با یک فیلم کوتاه زیرنویس شروع می شود. زیرنویس ها به زبان ایتالیایی و انگلیسی هستند. پس از آن بازی ها و فعالیت هایی به ترتیب در اختیار بچه ها قرار میگیرند که دستور زبان و واژگان تازه آموخته شده را تقویت میکند. ویدئوها بسیار ساده و آسان برای دنبال کردن هستند. این ویدیوها برای بچه های کوچکتر از 10 سال احتمالا جذابیت بیشتری دارند. همچنین ویدیوها واژگان زیادی را تکرار و یادگیری کلمات جدید را برای کودکان آسان تر میکنند.

هر ویدیو درباره موضوعی متفاوت با موضوعات مختلف از اشکال و رنگ ها تا قسمت های بدن هستند. نقطه ضعف عمده Muzzy گران تر بودن آن است. پس از یک هفته آزمایش طولانی با قیمت 1.00 دلار ، هزینه اشتراک یک ماه 9.95 دلار ، هزینه 6 ماه هزینه 49.45 دلار یا هزینه اشتراک یک سال 89.95 دلار خواهد بود. با این حال ، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که همه فیلم ها، 190 بازی واژگان و 20 آهنگ را دریافت کنید.

دوره آموزش زبان ایتالیایی به کودکان

ثبت نام در یک دوره آنلاین یکی از پربازده ترین و امن ترین روش های آموزش به کودکان است. شما میتوانید از بین اساتید تایید شده تیکا مدرسی را انتخاب کنید که سابقه و مهارت کار با کودکان را دارد. کلاس ها به صورت تصویری و خصوصی برگزار میشوند. جلسه اول به ارزیابی نیاز های فرزندتان اختصاص داده میشود. کلاس ها در ساعت های توافقی برگزار میشوند و به طور دوره ای ارزیابی صورت میگیرد. برای بچه های کوچکتر از ده سال، توصیه میشود طول کلاس ها نیم ساعته اما حداقل سه جلسه در هفته رزرو شود.

طول دوره

بسته به سن و میزان علاقه فرزند شما، طول دوره متفاوت خواهد بود. طول دوره از صفر تا مبتدی A1 حدود 40 جلسه خواهد بود. از سطح مبتدی تاA2 فرزندتان به 35 جلسه دیگر نیاز خواهد داشت. رسیدن به سطح B1 که برای بیشتر بچه ها یک سطح پیشرفته تلقی میشود، حدود 40 جلسه دیگر طول میکشد.

هزینه دوره

هزینه کلاس های آموزش زبان ایتالیایی برای کودکان بین 90-100 هزارتومان برای هر جلسه خواهد بود.

چگونه بهترین استاد آموزش زبان به کودکان را انتخاب کنیم؟

انتخاب اساتید با جست و جو در سایت تیکا بسیار ساده است. به این ترتیب شما میتوانید توضیحات هر استاد را بخوانید، ببینید و بشنوید! نظرات سایر زبان آموزان و امتیازاتی که به استاد داده اند هم به تصمیم گیری بهتر شما کمک میکند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر میتوانید با پشتیبانی تیکا تماس بگیرید.