فیلترهای اعمال شدهحذف فیلترها
ایتالیاییحذف فیلتر
حذف فیلتر
حذف فیلتر
علیرضا زمان فشمی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا60 زبان آموز / 275 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:رایگان
هزینه هر جلسه:180 هزار تومان
آزاده عباسی
تخفیف ویژه برای زبان آموز اول در تیکا23 زبان آموز / 111 کلاس برگزار شده
تعیین سطح:40 هزار تومان
هزینه هر جلسه:150 هزار تومان

اهمیت و مزایای آزمون ایتالیایی celi 

دلایل بسیاری برای یادگیری زبان ایتالیایی و شرکت در آزمون این زبان وجود دارد. این زبان یکی از نزدیک ترین زبان ها به زبان لاتین به شمار می رود. زبان ایتالیایی زبان رسمی سازمان امنیت و همکاری اروپا است. همچنین یکی از زبان های شورای کار اروپا است. این زبان با دارا بودن ۶۷ میلیون گویشور، دومین زبان پر گویشور اتحادیه اروپا محسوب می شود.

۱. مهاجرت تحصیلی

اولین دلیل شما برای شرکت در آزمون ایتالیایی celi احتمالا اپلای به دانشگاه های ایتالیا است. شرایط تحصیلی در ایتالیا مناسب دانشجوهایی است که دوست دارند این کشور را دروازه خود برای ورود به اروپا قرار دهند. اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با زبان انگلیسی در محیط دانشگاه کارهای خود را انجام دهید. اما برای ارتباط با مردم و زندگی روزمره احتیاج دارید تا این زبان را بیاموزید. در نتیجه یادگیری زبان ایتالیایی مزایای زیادی برای شما دارد. پس شروع آن درنگ نکنید. شما می توانید هدف خود را از آموزش این زبان با مشاوران تیکا در میان بگذارید. در نتیجه ما مناسب ترین استاد را به شما پیشنهاد خواهیم داد.

۲. کشوری محبوب جهانگردان

طبق اعلام یونسکو، بیشتر میراث فرهنگی جهان در ایتالیا قرار دارد. از ونیز گرفته تا برج پیزا و .... یونسکو اعلام کرده است که حدود ۶۰٪ از کل میراث فرهنگی جهان در ایتالیا واقع شده است. اگر به سفر و گردشگری علاقه دارید، با آموزش زبان ایتالیایی امکان ارتباط با مردم این کشور را خواهید داشت.

۳. ایجاد فرصت شغلی

ایتالیا چهارمین اقتصاد بزرگ را در اروپا دارد. همچنین فروشنده ی عمده کالاهای لاکچری و لوکس محسوب می شود. آموزش این زبان برای افرادی که در کار صادرات لباس و مد و فشن هستند و یا کارهایی نظیر حمل و نقل و تولید و ... را انجام می دهند مفید خواهد بود. ایجاد فرصت های شغلی از مزایای بزرگ یادگیری زبان ایتالیایی است که می تواند انگیزه زیادی برای یادگیری ایجاد کند.

آزمون ایتالیایی celi چیست؟

آزمون ایتالیایی celi مخفف کلمات certificate di conoscenza della lingua Italiana می باشد. این آزمون توسط دانشگاه پروجا طراحی می شود و یکی از آزمون ها رسمی و معتبر زبان ایتالیایی است. آزمون ایتالیایی چلی، برای کار و تحصیل مورد تایید ایتالیا است.

مقررات عمومی آزمون  CELI

مراکز برگزار کننده آزمون ایتالیایی CELI موظف هستند تا همواره مرکز خود را در وبسایت CVCL چک کنند. آن ها باید مطمئن شوند که دارای آخرین نسخه آیین نامه عمومی هستند. تمامی افرادی که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید همیشه سایت CVCL را چک کنند. با این کار می توانید هر نوع اطلاعات مفیدی را در مورد امتحانات بدست آورید. اخبار تغییرات در قوانین امتحان در بخش اخبار CVCL.www.cvcl.it اعلام خواهد شد.

محدودیت های سنی  آزمون ایتالیایی  CELI

 * برای شرکت در آزمون بزرگسالان چلی، افرادی که ۱۶ سال تمام دارند می توانند در این آزمون زبان ایتالیایی شرکت کنند.

 * افراد ۱۳ تا ۱۸ سال، امکان شرکت در آزمون نوجوانان چلی را دارند.

تاریخ آزمون های چلی زبان ایتالیایی

در حال حاضر این آزمون برای ارزشیابی ۶ سطح از دانش زبان شما برگزار می شود. این آزمون دارای دو نوبت آزمون تابستان، برای ماه June و نوبت آزمون پاییز برای ماه November ‌می باشد. آزمون چلی نوجوانان، یک نوبت است که در ماه می برگزار می شود.

سطوح مختلف آزمون چلی

سطح A1 یا CELI Impatto

این سطح نشان دهنده آشنایی با زبان ایتالیایی در سطح A2 در چهار سطح زبان است. این چهار سطح شامل ریدینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و لیسنینگ است.

سطح  A2/ CELI 1

این سطح آشنایی با زبان ایتالیایی در سطح A2 را در این چهار مهارت نشان می دهد.

سطح B1/ CELI 2

مدرک دانش زبان ایتالیایی B1 که متوسط و معادل سطح سوم یادگیری زبان است.

سطح  B2/CELI 3

این مدرک به منزله تایید دانش زبان در سطح B2 می باشد.

سطح  C1/CELI 4

این مدرک نشان دهنده تسلط شما به زبان انگلیسی در سطح  C1 است.

سطح  C2/ CELI 5

این مدرک نیز تسلط داوطبان در سطح C2‌ را نشان می دهد.

نحوه ثبت نام در آزمون چلی

تقاضانامه ثبت نام در آزمون از طریق فرم مخصوصی که در مرکز امتحانات انتخاب شده توسط داوطلب پر می شود. در صورتی که قصد ندارید مستقیما از طریق CVCL امتحان دهید، آن را ارسال نکنید و آن را به مرکز آزمون انتخاب خود دهید. مرکز مورد نظر راهنمایی های لازم را انجام خواهد داد.

آخرین مهلت ثبت نام در آزمون چلی

آخرین مهلت این آزمون توسط مراکز ثبت نام اعلام می گردد.

هزینه شرکت در آزمون

مبلغ شرکت در این آزمون با توافق CVCL با مراکز برگزاری آزمون CELI مشخص می شود. این هزینه برای کسانی که قصد شرکت در بخشی از این آزمون را دارند تا ۳۰٪ کاهش پیدا می کند. برای مثال افرادی که قصد دارند فقط در بخش نوشتاری یا مهارت شفاهی و گفتاری آن شرکت کنند.

منابع تسلط بر آزمون celi

  • Barron's 501 Italian Verbs
  • Facile Facile
  • Italian All-in-One For Dummies
  • Italian Grammar Made Easy
  • Nuovo Espresso

هزینه دوره ها و طول دوره

طول دوره برای آمادگی در آزمون ایتالیایی CELI کاملا به سطح اولیه دانش زبان شما بستگی دارد. بعد از تعیین سطح، اساتید تعداد جلسات مورد نیاز شما را تعیین خواهند کرد. میانگین شرکت در دوره های زبان ایتالیایی بین ۹۰ تومان تا ۲۰۰ تومان است. با رزرو چند جلسه ای میتوانید از تخفیف برخوردار شوید و رزرو جلسه آزمایشی نیز رایگان یا نهایتا 20 هزارتومانی است.

اساتید زبان ایتالیا

شما در پلتفرم تیکا می توانید اساتید زبان را، با توجه به فیلم های معرفی اساتید شناسایی کنید. سپس در جلسه آزمایشی که به صورت رایگان برگزار می شود از انتخاب خود اطمینان حاصل کنید. اساتید ما در جهت هدف شما از آموزش زبان به شما مشاوره خواهند داد. در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبان تیکا تماس بگیرید.